Bilge Hayatlar Yaşlı Bakım Merkezi Aktiviteleri


huzurevi

İspanya'ya gitmeden evvel size 2 yazı yazmak,onları da planlama yaparak  yayınlamak istedim. Yazılarla ilgili yapmış olduğunuz yorumlara ancak 8 gün sonra Türkiye'ye döndükten sonra yanıt verebileceğim. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim :)
Bilge Hayatlar Yaşlı Bakım  Merkezi'ne her hafta düzenli olarak gittiğimi yakından takip edenler bilir. Her pazartesi yaşlılarımızı odalarında ziyaret ediyor,aktivite salonuna inemeyecek durumda olan ya da inmek istemeyen yaşlılarımızla hoş vakitler geçirmeye gayret ediyorum. Her hafta oda ziyaretlerinde elimde bir şiir kitabı(son dönemlerde Orhan Veli'nin tüm şiirlerinin olduğu kitabı tercih ediyorum.)bir hikaye kitabı,bir bilmece kitabı oluyor. Bazen de yaşlılarımızın sevdiği şarkıları birlikte seslendiriyoruz.
huzurevi
                              (Emekli Öğretmenimiz Jale Hanım'ın oda ziyaretinden)
Sabahtan yapılan rutin ziyaretler bittikten sonra aktiviteye inecek yaşlı sayısını belirliyor ve öğlen yemeğinden sonra onları tek tek aktivite odasına indiriyoruz.
huzurevi

Yukarıda fotoğrafını görmüş olduğunuz etkinlikte yaşlılarımızla tombala oynamış ve yenilmiştim :)Tombalayı fotoğrafın sağ tarafında görülen Züfer Bey kazanmıştı.
huzurevi

Yukarıda görmüş olduğunuz aktivitede ise aşağıya bir türlü indiremediğimiz Perihan Hanımı odasından çıkartmayı başarmış ve onunla oyun hamuruyla bahar çiçekleri yapmıştık. Aşağıya gönülsüz inen Perihan Hanım,aşağıya indikten sonra fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi gülümsedi hep :)
huzurevi

Bu fotoğraf ise balon oyunumuzdan. Hep birlikte çocukluğumuza dönmüş ve zevkle oynamıştık oyunu.Daha sonra yaşlılarımız çocukluk anılarını anlatmıştı.

Bu videomuz da biz,balon oynarken çekildi :)
Yaptığımız aktivitelerle yaşlılarımızın hem sosyalleşmesini sağlıyor,hem psikomotor kaslarını çalıştırıyor,hem de zevkli anlar yaşamalarına katkıda bulunmaya çalışıyoruz.
Ben de çok severek onlara eşlik ediyor ve onlardan da çok şey öğreniyorum :)
Yüzlerinizden gülümseme eksik olmasın :)
Bilge Hayatlar Yaşlı Bakım Merkezi Aktiviteleri Bilge Hayatlar Yaşlı Bakım Merkezi Aktiviteleri Reviewed by Yurdagül Çelik on Nisan 17, 2019 Rating: 5

3 yorum:

  1. Emekli Öğretmenimiz Jale Hanım gençliğinde kim bilir ne canlar yaktı baksan hala çok güzel maşAllah.Ne güzel vakit geçiriyorsunuz Allah razı olsun sizden onlara neşe veriyorsunuz.Kendi evlatlarından görmedikleri ilgiyi sevgiyi sizden görüyorlar.Ne büyük bir sevap ne kutsal bir görev.

    YanıtlaSil
  2. İnsan bazen akrabalarından görmediği yakınlığı hiç tanımadığı kişilerden görebiliyor. Gençliğimizde ilerisini pek düşünmeyip duygusal yatırım yapmadığımız kanaatindeyim. Ben çevremde bunu gördüm en azından.

    YanıtlaSil
  3. Ne güzel bir etkinlik, bir insanın yüzünde gülümse oluşturmak kolay iş değil tebrik ederim sizi güzel enerjiniz onlara da yansımış, sizin de yüzünüz hep gülsün inşallah :) bu arada yeni bloguma da bekliyorum https://perilievdekisamara.blogspot.com/

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.