40 Yaş Üstünün Çalışma Hayatına Katkısı

dahamutluyuz.com.
Yapılan araştırmalar 40 yaş üzerindeki kişilerin ideal çalışma süresinin 25 saat olması yönünde.Tabi ki bu durum bizim ülkemiz için biraz ütopik kalıyor.Emekli süresinin giderek uzatıldığı bu dönemde sanırım bir sürü bastonlu memur olacak :) Şaka bir tarafa  McKenzie, 40 yaşından sonra çoğu insanın hafıza testi, zihinsel kıvraklık, şekil yerleştirme gibi testlerde daha az başarılı olduğunu söylüyor.Bunun yanında stresli ve yoğun işte çalışmak,orta yaşlıların sağlığının da daha erken bozulmasına yol açmakta.Tüm bu olumsuzlukların yanında 40 yaş üstü çalışanlarının şirketlere yönelik pek çok katkısının da olduğunu söyleyebiliriz.
dahamutluyuz.com.
Bu katkılardan 5 tanesi şunlar;
-Süreçlere kolayca adapte olabilirler.
-Deneyimli oldukları için iş yerinde neyi isteyip istemediklerini bilirler,çok sık fikir değiştirerek sizi hüsrana uğratmazlar.
-Uzun yıllar çalıştıkları için,geniş perspektife sahiptirler ve yönetim becerileri gelişmiştir.
-Bulundukları sektörde yılları geçtiğinden çözüm üretme konusunda başarılıdır.
-İşe yeni başlayanlara rehberlik yapabilecek donanıma sahiptir.
dahamutluyuz.com.

Dilerim bir çok şirket,40 yaş üzeri insanların atıl olmadığını ve çalışma hayatında ne kadar önemli olduklarını idrak eder.Sağlıkla ve mutlu kalın.
40 Yaş Üstünün Çalışma Hayatına Katkısı 40 Yaş Üstünün Çalışma Hayatına Katkısı Reviewed by Yurdagül Çelik on Nisan 01, 2017 Rating: 5

11 yorum:

 1. Güzel bir konu. Gençlik merakı var pek çok şirkette. Kendisini iyi yetiştirip güncel kalmış tecrübeliler şirketleri çok daha ileri götürebilirler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tecrübeli çalışan olmanın önemi,bazen gözden kaçabiliyor.Sevgilerimle...

   Sil
 2. Ya inanır mısın canım.Ben gerçekten çok şeyi kaçırmışım.Hayatımda bu kadar(Ev işleri hariç tabii, tek elimle bile her şeyi beceririm)kafamın hücrelerinin ful aktif olduğu bir dönemimi hatırlamıyorum.O zamanlarda çoluk çocuk, koca derken, fazla yormadım ondan olabilir mi?Gülelim diye yazdım ama öyle :) Çalışmanın masa başında olanı hareketli kişi için zor ama olsun.Sevgiler canım.

  YanıtlayınSil
 3. Haftada yirmi beş saat dinlenebilip dinlenemediğimi sorguladım; çalışmak konusunu düşünmek aklımdan bile geçemez :)))))

  YanıtlayınSil
 4. bizim ülkede eveet ofisten direk mezaraaa :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle memuriyet çok kısıtlıyor insanı.Bu konu ile de ilgili bir şeyler yazacağım :)

   Sil
 5. Yöneticiyi bile 25-30 yaş civarı arayan şirketlerimiz var bizim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sadece yaşa takılarak istihdam sağlamak,çok doğru bir bakış açısı değil bence...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.