Kitap Önerisi Benim Evim Neresi?


 Sahi neydi bu normal? Sistemli hayata uyamayanlar,ortalamaya razı kalamayanlar,tek tip kalabalığa yabancılaşanlar mı 'anormal'? Gözünüz korkmasın ama deliliğe siz de o kadar yabancı olamazsınız bence.  Engellenmiş heyecanlarınızın bir gün hezeyanlarınız olmayacağı ne malum? Ya başkalarının hayatlarındaki varlığınız bir halüsinasyondan farksız ise? Hayatta duyduğunuz her ses gerçek mi gerçekten?  Yaşayamadığımız hisler gerçek değil mi?  Yok saydığınız anılarınız yaşanmamış mı oldular?  Karanlıkta üstünüze düşen gölgeler zihninize hiç mi oyun oynamıyor?  İçinizde şarkıların susmadığı,iç sohbetinizin durmadığı anlardan ne haber? Varsaydığınız kişiler misiniz gerçekte? Aynalarınız hakkınızda doğruları söylüyor mu? Ben nerdeyim,ben nerdenim,ben kimim diye sorduğunuz oluyor mu?  Dalıp gittiğinizde hangi evrendesiniz?  Uyandığınız kişi sizseniz uyuduğunuz kişi kim?  Siz kimsiniz?  Çok mu normalsiniz? 


İçimden bir hiç birinizin normal olmadığını söylüyor ama ben yine gaipten duyuyorumdur o sesi. Normal akan bir dereye kapılıp gidiyorsunuz. Ben bir taş attım sadece. Kırk akıllının fikrini merak ettim. Gidip Kirletmeyeceğim merak etmeyin. Bu saatten sonra böyle delirmişken akıllıklarla kavga edecek gücüm yok benim.

Peki siz aklınızı bir kenara bıraksanız kendinize ne derdiniz?Kitap Önerisi Benim Evim Neresi? Kitap Önerisi Benim Evim Neresi? Reviewed by Yurdagül Çelik on Ekim 15, 2021 Rating: 5

10 yorum:

 1. hımm güzel gibi duruyor, alıntılar bana esprili geldi :)

  YanıtlaSil
 2. Değişik geldi. Okuma listeme alayım. Teşekkürler canım :)

  YanıtlaSil
 3. Biz normal değiliz çoğuna göre 😂

  YanıtlaSil
 4. Her eve lazım normal olan bir kitap..😊

  YanıtlaSil
 5. "uyandığınız kişi sizseniz uyuduğunuz kişi kim?" tam benlikmiş :)
  Kimse normal değil bence sadece kendinin farkında değil..
  Okuyabileceğim türden bir kitap..Teşekkürler Yurdagülcüm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zihni biraz karıştırıp insanı sorgulatıyor.Umarım beğenirsin.Şimdiden keyifli okumalar Sevilciğim :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.