İnsanları Taşımak ve İnsanlara Kendimizi Taşıtmak


Geçen gün yaptığım canlı yayın videosu.Duygusal yüklerimiz,sorumluluklarımız...
Örneklerle anlatmaya çalıştım,dilerim faydalı olur.Bu konuda yaptığımız etkinlik fotoğrafları da aşağıda :)
yük

yük

yük

yük

yük

İnsanları Taşımak ve İnsanlara Kendimizi Taşıtmak İnsanları Taşımak ve İnsanlara Kendimizi Taşıtmak Reviewed by Yurdagül Çelik on Kasım 06, 2018 Rating: 5

22 yorum:

 1. İnsanları taşımak adına güzel ve faydalı bilgilerdi..Dernekte resminizi göremedim GOOGLE'da Ortadoğu engelsiz eğitim derneği-GOOGLE Resimler de güzel ve eğlenceliydi..✔😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben o dernekte çalışmıyor,eğitimlerine katılıyorum.O dernekte üniversite öğrencileri üniversiteye hazırlanan öğrencileri sınava hazırlıyor.Malum üniversite yıllarını çoktan geçtim ben :) Teşekkürler :)

   Sil
 2. Fotoğraflara çok güldüm. Bazen sırtında taşıtmak isteyenlerin ağzına kürekle vurasım geliyor. Sonra hanımefendi tarafım ağır basıyor. Ama bir gün yapacağım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biraz da gülelim diye koydum fotoğrafları :) Amacına ulaşmış demek ki :) Fazla hanımefendi olmak,nezaketten ileri gelir.Dürüstlükle nezaketi de dengelemeliyiz.Sakin kürekle de vurayım deme :)

   Sil
 3. ayyyy kimse beni taşımasın ben de kimseyi, tüy gibi hafif olayım, insanlar daaa. yani yük olmayım kimse de olmasıııın hihihi :)

  YanıtlayınSil
 4. Müthiş bir farkındalık oldu benim için. Anlatımın da çok içten ve akıcı. Bazen başkalarının duygularını bile taşıdığımı fark ettim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Örneklerle anlatmayı özellikle kullanıyorum ama bazen yine de tam anlaşılamadığımı hissettiğim oluyor.Bu videodan sonra çok olumlu geri bildirimler geldi,ben de mutlu oldum :)Desteğin için çok teşekkür ederim Neslihan :)

   Sil
 5. Bence gayet iyi anlaşılmıştır olay...

  YanıtlayınSil
 6. Harikasin canim senden ögrenecegimiz cok sey var. Bu videolar da tekrar tekrar izlemelik. Gecmis olsun bu arada biz de bugün kizimla hastayiz biraz 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bildiklerimi paylaşıyorum işte :)Çok teşekkür ederim.Çok geçmiş olsun size de,mevsimsel geçişlerde böyle hastalıklardan kaçış pek olmuyor :(

   Sil
 7. Blog takip etkinliğinden geliyorum
  Takipteyim Sevgiler
  Beni takip etmek için WordPress tabanlı olduğu icin takip butonu yok onun yerine e-postadan mail abonesi olmanızı rica ediyorum

  YanıtlayınSil
 8. Bazen gücümüzün yetmediği durumlarda insanlardan yardım alırız ama en ufak işlerde bile sürekli başkalarına musallat olmak, onları üzmek, yormak kul hakkıdır.

  Bu konuyla alakalı olarak gördüğüm "Sınırlar" isimli bir kitap var. Eğer okumadıysanız acizane tavsiye edebilirim. Ben de pdf olarak okuyorum arasıra. Henüz bitiremedim. :) Eskiden böyle değildim ama tabletler, telefonlar çıktığından beri bir kaç kitabı aynı anda okuduğumdan bitiremiyorum kitapları.

  Sınırlar kitabını Henry Cloud ve John Townsend yazmış.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı not aldım,inceleyeceğim.Pdf okumaya sanırım benim de artık yavaş yavaş alışmam gerek :) Teşekkürler :)

   Sil
 9. Gelmiş geçmiştir hastalıklar umarım...Rahipten alınacak dersler var tabi :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyiyim iyi :) Geldi,geçti ve gitti çok şükür :) Rahipler önemli tabi :)

   Sil
 10. Önce son gördüklerimden başlayayım, yani fotolardan :)) Birbirinizi güzel taşımışsınız canım :))
  Taşımanın diğer anlamında kendimden örnek vermeliyim. Ben kendimi taşıtmak istemem. Eğer böyle bir talep var ve kaçamayacağım ve kıramayacağım biriyse, karşılığını mutlaka manen de olsa vermeye çalışırım. Güvenmemek gibi bir takıntım yok. Hepimiz şahsımıza münhasır insanlarız.Bir şekilde duygularımızla başa çıkmalı ve hem çok yük almamaya, hem de olmamaya dikkat etmeliyiz.Emeğine sağlık Yurdagül kızım.Konu çok güzeldi. Sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlişkilerimizde denge kurabilmek çok önemli.Teşekkürler güzel yorumun için ablacığım :)

   Sil
 11. Ne yükler alıyoruz üzerimize, ne yükler yüklüyoruz karşımızdakilere. Bazen öyle oluyor ki taşıyamaz hale gliyor insan. İlk yüklendiğinizde kolay, ancak taşımaya devam ettikçe ağır gelmeye başlıyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O yüzden fark ettiğimizde (en azından) dengeye gelebilmeyi sağlamak gerek.Bir filmden bile etkilendiğimizde onun duygusal yükünü günlerce taşıyabiliyoruz.Bu nedenle çok ajitasyona yönelik şeyler tavsiye etmiyorum danışanlara...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.