Aile İçi Etkili İletişim Semineri

seminer

Gelen şehit haberlerinden bir gün sonra bu semineri vermek benim için zordu. Semineri ortak planladığımız muhtarları aradım ama iptali mümkün gözükmüyordu. Tüm üzüntüme rağmen profesyonel davranacak ve bu semineri hakkıyla  vermeye gayret edecektim. Hani ailesini kaybeden ve tiyatroya çıkmak zorunda kalan oyuncular vardır ya işte tam da o ruh halindeydim ve onları çok daha iyi anlayabiliyordum.
 Neyse ki seminer düşündüğümden de iyi geçti.150 kişiyi doldurduğum salonda bu kez 50 kişi civarında katılımcı vardı.''Bir kişi de gelse anlatacağım''düşüncesiyle okula gitmiştim zaten.
seminer

Seminer,interaktifti. Slaytlara pek bağlı kalmadan canlı örnekler çerçevesinde konuyu anlattım. Ailenin sadece anne,baba ,çocuklardan oluşan bir grup olmadığını,aynı zamanda ortak duyguların paylaşıldığı önemli bir yer olduğunu söyledim.Ailenin daha çok duygusal işlevleri üzerinden ilerledik yani. Katılımcıların kendi hayatlarından verdikleri örnekler de etkileyiciydi.Seminerde çocukla ilgili vereceğim bir örnekte 10 yaşındaki Elif'i sahneye davet ettim.Elif de zaten koşa koşa geldi.Yeni nesildeki bu özgüven vallahi hoşuma gidiyor.
seminer

Elif'le doktorun yasakladığı dondurma üzerinden konuşma yaptık ve üçüncü bir yolu bulduk. Elif iki top yerine bir top dondurmayı evde dilinin üzerinde eriterek yemeyi ve üstüne de meyve suyu içmeyi kendisi için uygun olduğunu söyleyince problemi çözdük :)
seminer

seminer
 Bu gönüllü seminer sonunda muhtarlarım (Serap Hanım ve Sema Hanım) ve Letafet abla tarafından verilen çiçek,beni çok mutlu etti. Hediye eğer gönülden verilirse,görev gibi değilse zaten çok değerlidir :)
seminer

Bu slayt notlarımı da size fikir olsun diye paylaşmak istedim. Peki sizin aile atmosferiniz nasıl?Haftalık aile toplantıları yapıyor musunuz?Düşünün istedim :)
seminer

Yeni seminerlerde yeni konularla buluşmak dileğiyle...
Aile İçi Etkili İletişim Semineri Aile İçi Etkili İletişim Semineri Reviewed by Yurdagül Çelik on Mart 04, 2020 Rating: 5

28 yorum:

 1. Seminer güzel ve başarılı geçmiş görünüyor , tebrik ederim canım :)
  Elif'in dondurmayla ilgili bulduğu çözüm bence harika, her zaman başka bir yol vardır tabii..
  Daha nice seminerler düzenlersin inşallah ve insanlara fayda sağlarsın Yurdagülcüm :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elif ile birlikte bulduk çözümü ve tokalaştık :) Spontane gelişen ama güzel bir diyalogdu :)
   Seni de beklerim bir seminerime :)

   Sil
 2. Başarıların daim olsun Yurdagül abla :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim :)
   Sevgilerimle...

   Sil
 3. slayt notlarınızı uygulamalı her insan

  YanıtlayınSil
 4. Tebrikler canım. İnşallah bir gün seminerlerinde bulunabilirim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de seminerimde bulunmanı isterim :)
   Öpüyorum canım benim :)

   Sil
 5. Merhabalar. Kesinlikle zor bir görev olmuş ama görev işte. Her ne olursa olsun yapmak gerekiyor çoğu zaman. Etkili iletişim aile içinde bazen kopuyor ve bunu tamamlamak tamir ermek sad3c3 bir kişiye kalmamalı.Zor değil aslında, bizler hırsı, ön yargıyı ve kötü niyeti bir kenara bırakmadınız sürece.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aile içi paylaşım tabi ki çok önemli.Eğitimde de dediğim gibi insanlar önce kendini tanımaya odaklanırsa daha kolay yol alırız.
   Sevgi ve saygılarımla...

   Sil
 6. ay aile içinde etkileşim de mi oluyomuş ilginç :)

  YanıtlayınSil
 7. Elif'in özgüveni duruşundan belli,fotoğraflara yansımış valla :). Böyle seinerleri iyi ki yapıyorsun, bence de daha fazla bilinçlenmeliyiz bu konuda :). Eline yüreğine sağlık :).

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :)) Böyle çocuklar umudumu arttırıyor...

   Sil
 8. Aile içinde herkes birbirine çok yakın ama etkili iletişim olmazsa fiziken yakın olsak da ruhen mesafeler oluşabilir. Bu yüzden bu bilgileri paylaşmak çok önemli.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aile,kilit bir kurum.O yüzden oradan başlamak önemli.Teşekkürler :)

   Sil
 9. Donanımlı ınsanlara bayılıyorum <3 Nıce başarı dolu semınerler dılerım.

  YanıtlayınSil
 10. Her ne kadar günümüzde aile içi etkileşim çok alt seviyelerde olsa da böyle seminerler güzel ve eğitici oluyor emeklerinize sağlık hocam

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim güzel sözleriniz için :)
   Selamlar :)

   Sil
  2. A.selam en son yazınıza yorum yapamadım sanırım kapatılmış saygılar.

   Sil
  3. Son yazı,reklam da içerdiği için yoruma açmadım.Teşekkürler :)

   Sil
 11. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Bu seminerler çok değerli, bir kişinin bile yaşamında farklılık yaratabiliyorsanız ne mutlu size.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elimden geldiğince farkındalık amaçlı devem edeceğim seminerlere.Teşekkürler :)

   Sil
 12. Emeklerine sağlık Yurdağül'cüğüm, valla biz böyle toplantılar yapmıyoruz ama yapmak bence çok faydalı. Ailenin olduğu daha doğrusu insanın olduğu her yerde sorunlar, anlaşmazlıklar oluyor çünkü. Başarılarının devamını diliyorum canım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Müjde abla.Umarım bu sıkıntılı günlerde sağlığın yerindedir...

   Sil
 13. Iyi ki de vermişsin bak şimdi bir yere gidilmiyor ☺️

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.