Genellemeler


Genellemelere dair bir video bu.Sonlarına doğru da iki teknik verdim,size faydalı olabileceğini düşündüğüm.En önce kendimizi yeterince tanıyıp şifalandırma yoluna gitmeliyiz diye bakıyorum.Bir filozofun da dediği gibi "Kendini tanımak,bütün bilgeliğin başlangıcıdır."
Öyleyse kolay gelsin hepimize...
Genellemeler Genellemeler Reviewed by Yurdagül Çelik on Ekim 14, 2018 Rating: 5

22 yorum:

 1. O kadar dikkatle izledim ve dinledim ki,bunlar çok değerli bilimsel tavsiyeler. Kendimi sevmeyi çok istiyorum.Dediklerini yapacağım.Emeğine sağlık canım. Sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ara ara teknik paylaşıyorum.Dilerim faydalı olur.Tabi bireysel terapi yerine gezmez ama yine de iyi gelecektir diye düşünüyorum.Öpüyorum seni :)

   Sil
 2. Zumba aktivite fotoğraflarını keyifle takip ediyorum :)))

  YanıtlayınSil
 3. O zaman genellemelere pek takılmamak lazım,ben bunu anladım videodan..✔ Çok çaba sarf ediyorsunuz,emeğinize sağlık..✔🙂

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum.Teşekkürler Ertuğrul :)

   Sil
 4. Hayat sadece olumlu değil. Düşmek de lazım. Bazı değerleri görmek için.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her renk var işte hayatın içinde :) Öptüm şeker :)

   Sil
 5. YouTube ta izlemiştim burada bir kere daha izledim seni😊Genellemeleri sevmiyorum genel olarak zaten..Video da ki bilgiler bence çok yararlı emegine sağlık 👏👏

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim :) Mutlu oldum ben de :)

   Sil
 6. Hastalık yoktur hasta vardır der ya tıp bilimi.Genellemeleri aşıp kendi renklerinin farkına varmak önemli. Emeğinize sağlık :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Psikolojide genellemeler yapmaktan imtina ederiz zaten.Kişinin biricik ve tek olmasına odaklanırız.Teşekkürler :)

   Sil
 7. İnsanın kendisindeki güzelliklerin farkına varması ve kendini sevmeye başlaması, gerçekten büyük bir adım. Bunu başarabilirsek pek çok sorun yavaş yavaş çözülmeye başlıyor. Çok faydalı bir paylaşım :) emeğinize sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah adım adım ilerleriz :) Çok teşekkür ederim ben de :)

   Sil
 8. Yıllar önce birisiyle konuşurken; müslümanlar hep sürünüyor kafirler daha iyi yaşıyor gibi şeyler söylemişti. Müslümanların hepsi sürünmüyor. Bu da bir genelleme. Gayet zengin ve zekatını, sadakasını bol bol veren müslümanlar var. İnanmak istemeyince böyle düşünceler oluyor.

  Bir de şöyle bir genelleme var. Biraz kıyaslamayla karışıyor. Ben şöyle yapıyorum o niye yapmıyor gibi. Sanki herkes bizim gibi düşünmek bizim gibi yaşamak zorunda. Kendi hayatımızı ve düşüncelerimizi diğer insanlar üzerinde genellemeye çalışıyoruz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Herkes kendinden sorumlu velhasıl.Kişinin kendini tanıması da çok önemli.Gerçekten bazı ayrıntılı sorular sorduğumuzda kişinin kendi hakkındaki o konuda hiç bir fikri olmadığını da gördüğümüz oluyor...

   Sil
 9. Yine harika bir paylaşım Yurdagül Hanım, genellemeler mutluluğumuzu tehdit edebilir, teknikleri de deneyeceğim:) bu arada bloğumda en son Sebepsiz Mutluluk kitabını paylaştım, mutluluk sizin alanınız olduğundan ilginizi çekebilir diye düşündüm:) sevgiler:)

  YanıtlayınSil
 10. Genelleme ve önyargılarımızla mücadele etmeyi öğrenmeliyiz. Biraz bakabilsek önce kendimize, sonra çevremize aradıklarımızın çok da uzak olmağı güzellikleri hissedebileceğiz. Emeğinize sağlık, çok güzel bir paylaşım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elimden geldiğince bir farkındalık oluşturabilme derdindeyim.Sizin de bu güzel yorumlarınız mutlu ediyor beni :) Teşekkürler :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.