Kitap Önerisi Yalnız Gözlerin İçin

Kitap Önerisi

 Sevgili blog yazarımız Beyda,yazarlarla şöyleşilere başladı.Ben de onun söyleşilerini zevkle takip ediyorum.Yaptığı bir röportajda konuk olarak Fatih Murat Arsal'ı davet etmiş ve bir çekiliş düzenlemişti.Çekilişin kazananı ben olunca çok mutlu oldum tabi :) Daha önce hiç tanımadığım bir yazardı Fatih Murat Arsal.Onunla ilgili biraz fikir edinmek istiyorsanız Beyda'yla yaptığı röportajı okumalısınız.İşte şurada
Çekilişi kazandıktan kısa bir süre sonra kitap geldi.Beyda,tatile çıkacaktı ama gitmeden kitabı elime ulaştırdı.Böyle sorumluluk duygusu gelişmiş insanları seviyorum.(Beyda'yla da zaten geçen sene düzenlediğim blog yazarları toplantısında tanışmış,onu ve oğlunu pek sevmiştim.)
Yazarın hangi kitabının bana geleceğini bilmiyordum.Kitabı benim için Beyda seçti.Fatih Murat Arsal da kitabı imzalayarak gönderdi.Çok şık bir jest oldu bana :)
Fatih Murat Arsal

Genelde aşk romanları okumayan biri olarak, ilk  Ece ablanın kitabı (Geçmişten Gelen Adam)olmak üzere bu yıl okuduğum ikinci kitap.Bunda da bir hayır vardır diyelim :)
Kitap 736 sayfadan oluşuyor.Zorlu bir aşkı anlatıyor kitap.Zorlu ama bir o kadar da karşı konulamaz bir aşk.Tahir ve Güney arasında geçiyor.Zaman zaman adrenalini bol sahnelere de şahit oluyoruz bu kitapta.Yazım dili gayet akıcı.Kitabın uzun olmasına aldanmayın,hızlıca ilerliyor çünkü.Bazı romanlarda çok fazla insan adı oluyor ve ben karıştırabiliyorum.Bu kitapta makul düzeyde insan sayısı var.Kişileri öğreniyor ve unutmuyorsunuz.Kitap,16.Baskısını yapmış.Daha çok kadınlar tarafından rağbet gördüğünü düşünüyorum.Kitap yorumlarını incelediğimde daha çok kadınlara rastladım çünkü :)
Benim gibi analitik ve çok uzun süredir aşık olmamış birine göre bazı bölümlerde empati yapma zorluğu yaşadım.Toplumsal çoğu kuralların ve etiketlerin bize dayatıldığını düşünen biri olarak,parasal açıdan gücü olan yakışıklı erkekler beni pek cezbetmez.Kadınlara yüklenen yemek yapmak ve ev temizliği konusunda çok yetersiz biriyim.Sanırım bu koşullar altında beni sevecek erkeği bulmam zor :)Şaka bir yana değişik insanların kaleminden değişik bakış açıları görmek de güzel tabi :) Farklı ve bilmediğimiz insanların kitaplarını da denemek ve okumak gerek.
 Beni bu kitapla tanıştıran arkadaşım Beyda'ya ve değerli yazarımız Fatih Murat Aksal'a gönülden teşekkür ediyorum.Kaleminizin mürekkebi hiç bitmesin :) Sevgi ve saygılarımla :)
Fatih Murat Arsal

Kitap Önerisi Yalnız Gözlerin İçin Kitap Önerisi Yalnız Gözlerin İçin Reviewed by Yurdagül Çelik on Temmuz 31, 2018 Rating: 5

18 yorum:

 1. Canım çok güzel yorumlamışsın. Emeğine sağlık. Bu arada yemek falan hikaye. Gönüller bir olsun. Önemli olan sevgi ve saygı olsun. Kalanı hallolur :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim :) Çok teşekkür ederim ben de sana :)

   Sil
 2. Yazım dili akıcı kitapları seviyorum ben de. Okunası güzel bir kitap. Emeğine sağlık. �� ��

  YanıtlayınSil
 3. Farklı yazarları okumak önemli. Farklılıklar zenginleştirecek bizi...

  YanıtlayınSil
 4. ne güzeeel olmuuuş. okumadığım yazar ama aklımdaaa :)

  YanıtlayınSil
 5. Ben de roman hiç okuyamıyorum. Uzun ve sıkıcı. Ara versem hikayeyi unuturum. En son gençliğimde kütüphaneden aldığım "Savaş ve barış" romanını yarım bırakmakla son buldu roman maceram. :) Bir de insanların özel hayatı benim hiç ilgimi çekmiyor. Herhalde aşk romanlarını o sebepten hiç okuyamıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Neyi seviyorsanız onu okuyun.Ben de uzun süredir ilk defa roman okudum.

   Sil
 6. Hediyenin özellikle kitap olanına bayılırım. Keyifli okumalar :)

  YanıtlayınSil
 7. Kitaplardaki hayatlar... Eğer gerçekse bile, tabulardan sıyrılıp olgunlukla karşılamak lazım. Ben bu konularda kınamayı bilmeyen bir kişi olarak, arkadaşımızın kitabını alıp okuyacağım. Herkes her konuda yazamaz ki zaten. Tanıtım için çok teşekkürler. Sevgiyle kucaklıyorum kızım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dili akıcı.Seversin bence :) Keyifli okumalar ablacığım :)

   Sil
 8. "Farklı ve bilmediğimiz insanların kitaplarını da denemek ve okumak gerek." sevdim bu sözü,çok haklısınız..🙂

  YanıtlayınSil
 9. Ona yetersiz demeyelim de yoğunluktan ona sıra gelince pert olduğumuz için öyledir o :) bende yoruluyorum temizlik ve yemek yaparken

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evde olsam bile sevmiyorum ya itiraf edeyim.Kitap okurum,film izlerim,gitar çalarım yani bu işleri biraz sallarım :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.