Kişisel Haberler

Kişisel haberler

Biraz kendimden haberler vermek istedim bugün size.Birkaç haftadır zihinsel yoğunluk içindeyim.Ücretsiz iznim bittiği için istifa dilekçemi vermek için çalıştığım kuruma gittim.Yöneticim,istifayı kabul etti,daha doğrusu etmek zorunda kaldı çünkü neden etmediğine dair gerekçe bildirmek zorunda.Fakat istifa etsem de illa bir ay orada çalışmam gerektiğini söyledi.Kanunda böyle bir şey yok halbuki.Ben de kanunda böyle bir şey olmadığını fakat yanılıyorsam da yazıyı gönderdikleri üst kurumun böyle bir bilgilendirme yapacağını söyledim.Tabi ki bizim yöneticinin tabiri caizse uydurduğu gibi olmadı.Benim dediğim usul doğruydu.Yıllarca yöneticilik yapan biri olan biri olarak bu ayrıntıyı bilmeme ihtimalim yoktu.Koltuğa sadece torpille oturan ve kulaktan dolma bilgilerle hastaneyi yönetmeye çalışan kişiler bunu nereden bilsin ki?Birkaç doktor ayrılmış işten,onlara da yine kendi bildiği kuralı uygulatıp bir ay fazladan çalıştırmış onları.Hiçbir doktor da zahmet edip 657 Devlet Memurları Kanunu'nu incelememiş.Saf saf razı olmuşlar duruma.Sizlerden ricam hangi güvenlik kurumuna bağlıysanız o konuyla ilgili yasaları bilmeniz.Haklarınızı biliyor olmak,sizi güçlü kılacaktır.
Kişisel

Şu an senelik izindeyim.14 haziran günü gidip istifayı tebliğ edeceğim inşallah :) Bunun dışında giderayak geçmişten gelen bir ihaleyle ilgili bir soruşturma açtılar bize.Benim gibi senelik izinleri yakan gece gündüz çalışan insana böyle muamele.Gidiyorum Sağlık Müdürlüğü'ne uzman dedikleri uydurmasyon kadrodaki insanları bulamıyorum.Takriben 5000-6000 TL arası maaş alıyorlar.Sözleşmeliler.Kadrolaşma had safhada.Binlerce bankamatik memuru var.Bizim gibi sıfırdan bina kuran hastane inşaatlarında hafta sonu geçiren insanlara da bu muamele :) Ne deyim İlahi adalete inanıyorum ve inanıyorum her gecenin sabahı vardır.Er geç ak kaşık kara kaşık belli olur :)
Bir de sınavlarım vardı bu ara.Sosyoloji okuyorum.Ben de aşırı sorumluluk duygusu olduğu için baya çalıştım derslere.KPSS'ye hazırlanan ya da üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerden daha çok çalışmışımdır.Ne kadar çalıştığımı siz takdir edin artık :) Fena değildi sınavlarım.Bunun dışında atölye çalışmalarında psikoloji adına çok uygulamalar gördüm.Bu yolda iyice uzmanlaşmak istediğim için eğitimlerim tabi ki devam edecek.Ara ara zumbaya gittim ki biraz deşarj olayım :) Spor,iyi geliyor bana :)
Kişisel

Bayramdan sonra işimle ilgili görüşmeler yapacağım,planlarım var.Yeni bir hayat beni bekliyor artık.Gerçekten de son bir aydır özellikle sıkıntı ve gergin bir süreç yaşıyorum.Kendimdeki bazı ruhsal eksiklikleri de tespit ettim.Onlarla ilgili da çalışacağım.Mükemmeliyetçilik yapımı biraz törpülemeliyim diye düşünüyorum.Çünkü bu yapı beni hem yoruyor hem de kendime şiddet uygulamış oluyorum.Sizler de yaşadığınız deneyimlerde kendinizi fark ederseniz çözüme biraz daha yaklaşmış olursunuz.Huzurlu bir hayat yaşamak hepimizin hakkı bence :)
İşte böyle benden şimdilik.Derya'da beni mimlemiş.Onun mimi de bir kaç gün içinde yapacağım.Kalın sağlıcakla :)
Kişisel Haberler Kişisel Haberler Reviewed by Yurdagül Çelik on Mayıs 28, 2018 Rating: 5

69 yorum:

 1. hayırlısı olsun, gerçekten yoğun bir süreç yaşamışsınız, inşallah bundan sonra herşey gönlünüzce olur, sevgiler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.Ben,inanıyorum güzel olacak :)

   Sil
 2. Canım hakkında hayırlısı neyse o olsun. Yolun ve bahtın hep açık olsun. Gönlünden geçenlerin kat kat fazlasını hayata geçirebilmen dileğiyle :)

  YanıtlayınSil
 3. Ben çoktan istifa etmişsindir diye görüyordum seni ama daha yeni kopuyormuş bağlarınız, bakalım bundan sonra neler olacak, güzel şeyler bekliyoruz :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İstifa öncesi 1 yıl ücretsiz izin aldım.O dönemde neler yapabileceğimi görebilmek için.Bir de sağlıkçılara yıpranma verilecekti güya :) 4 yıldır söz veriliyor.O sürede çıkar mı diye düşündüm ama çıkmadı.Seminerler,eğitimler,bireysel seanslar derken bir yıl bitti.Usulüne uygun istifa için de mayıs ayında başlayış yaptım ve aynı gün dilekçemi verip senelik izne ayrıldım.Tabi ki bu arada da hep istifa edeceğimden bahsediyordum.Çevremdeki ve ailemdeki insanların bu durumu sindirmesi için :) Böyle gelişen bir süreç oldu işte :) Teşekkürler :)

   Sil
 4. Merhaba.
  Hak hukuk mu? İş yerlerinde o kadar bu konuda haksızlıklar oluyor ki.
  Sancılı ve üzüntülü bir süreçten sonra umarım yeni yolunuz hayırlı olur.
  İyi haberlerinizi bekliyoruz.
  İyi haftalar. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Göreve başladığım ilk yıllarda daha çok sineye çekebiliyordum her şeyi ama yaş ilerledikçe gerçekten büyük zorluklar yaşamaya başladım.Kalifiye insan da kalmadı.Okuduğunu bile anlayamayıp yanlış yorumlayan kanunları kendine göre uygulamaya çalışan insanlardan yoruldum.Onlarla uğraşacağıma kendi özel işime odaklanayım dedim.Böylece daha verimli bir hayat yaşayacağıma inanıyorum :) Size de mutlu haftalar diliyorum :)

   Sil
 5. İşinin ehli olmayan,eğitimsiz,hamili kart yakınımdır zihniyetli insanların eline kaldı kadrolar ne yazık ki...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bizlere de öyle insanlarla çalışmak zulme uğramak gibi oldu.Ya ödün vereceksiniz değerlerinizden,el etek öpeceksiniz ya da onurluca ayrılacaksınız.Ben,ikinciyi seçtim :)

   Sil
  2. Herkesin onurlu yaşamak hakkı aslında, bu bir hak ama işte ne yazık ki işler öyle olmuyor..Neyse umarım bundan sonra herşey çokkk daha güzel olacak :)

   Sil
 6. 2013 yazında samandağ devlet hastanesinde staj yaptım, müdür yardımcısı psikolog, abi dedim ne alaka sen ve müdür yardımclığı.benim dedi abim akpden belediye başkanıydı, kaza geçirdi öldü devlette taziyelerini beni müdür yardımcısı yaparak iletti, söyleyeceklerim bu kadar:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sağlık Bakanlığı,işe ilk başladığımız dönemlerde bu kadar berbat değildi.Bankamatik memurlarından kimin haberi var?Onların kadrolarını boşaltıp,onları araştırmacı yapıp,sus payı olarak bankamatik memuru yaptılar ve kendi adamlarını da yöneticilik kadrosuna getirdiler.Antrenör,ev hanımı bilumum sektörü bilmeyen kim varsa yönetici :)

   Sil
  2. o yüzden kpss ye girmedim ben, boşuna çalşmaya gerek yok dedm

   Sil
  3. En güzelini yapmışsın.Gençlere diyorum vizyonunuz dar olmasın.İlla memur olacağım diye tutturmayın diye.İyice modern kölelik haline dönüştü çünkü :(

   Sil
  4. aynen öyle sağlık kurumları yöneticiliği okudum zamanında çok iyi puanla; ama şuan ihracat yapıyorum:D dünyya koltuk pazarlıyorum

   Sil
  5. İişin ironisi şu ki instagramdan istifa onayımı gören eski yöneticim(bana mobinggin alasını ücretsiz izne ayrılma dönemimde yapmıştı)çok üzüldüğünü benim gibi çalışkan birinin önemli kayıp olduğunu yazmış bana yorum olarak :) Güleyim mi ağlayayım mı :)

   Sil
  6. hey Allah'ım keşke kimse -mış gibi yapmasa

   Sil
  7. Bu stratejik insanlar her daim revaçtadır ama gün gelir o planlar kendine döner :)

   Sil
 7. Sizin içitn hayırlısı olsun istifanız

  YanıtlayınSil
 8. Hayırlısı olsun senin için inşallah... Yeni hayat güzelliklerle gelsin inşallah ♥

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben inanıyorum ki güzel olacak :) Teşekkürler canım benim :)

   Sil
 9. Maalesef her alanda adam kayırma o kadar normal oldu ki, bir işi hak ederek alan görünce şaşırıyoruz.
  Kararını vermişsin ve uygulamışsın. Demek ki hazırsın. Yepyeni kapılar seni bekliyor eminim.
  Umarım her şey senin için en hayırlısı olur.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yani işte az gelişmiş ülke özellikleri bunlar :)
   Keyfim yerinde çok şükür :) Teşekkür ederim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 10. Ne zaman bitecek bu usulsüzlükler bilmiyorum. Binlerce genç işsiz güçsüz zor şartlar altında mücadele ederken, hayatını kuramazken yol yordam bilmeyen, torpille bir yerlere gelen insanların refah şartlarda yaşamasını hiçbir zaman kabullenmeyeceğim ve mücadele vereceğim. Dilerim hayatınızda her şey gönlünüzce olur. :) O mükemmelliyetçilik bende de var ve şunu farkettim, ne kadar mükemmel olma ve bir şeyleri mükemmel yapma çabası gösterirsem o kadar azalıyor başarım. Törpülemek gerek cidden. Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sen benim gözümde gelecek vaad eden gençlerdensin.Torpille gelenler başka torpili daha kuvvetli olanlar gelince gider.O yüzden öncelikle kendine inan.Kendindeki gücü gör.Özelime dair özellikle böyle yazılar yazıyorum ki gençler de cesaret bulsun.Resmen gözümdeki yaşama sevinci sönmüştü.Şimdi çok güzel şeyler yapabilecek olmanın heyecanı içindeyim :)
   Evet evet mükemmeliyetçilik yanını törpüle.Gözündeki o güzel ışıltı kaybolmasın canım benim :)

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim size çok mutlu oldum sözlerinizi okuyunca :) Güzellikler diliyorum :)

   Sil
 11. İnandıklarınızın arkasında durduğunuz için sizi tebrik ediyorum.Yaptığınız şey hiç kolay değil. İnanç ve cesaret istiyor. Şu mükemmeliyetçiliği de ne yapsak?
  Her şey tam düşündüğüm gibi en iyi şekliyle olsun diye kendimi parçalıyorum.Hem gücüm yetmiyor hem her şeyi düzenli ve dört dörtlük istiyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok da kolay olmayan bir seçeneği seçtim ama benim için uygun olan buydu diye düşünüyorum.
   Mükemmeliyetçilik ne kadar da fazlaymış.Bu konuyla ilgili bir yazı ya da çalışma hazırlamam şart oldu artık :)

   Sil
 12. Hakkınızda hayırlısı olsun. Olmayan şeyleri kabullenip bir köşeye sinen toplum yapısına doğru evriliyoruz, bakmaktan ziyade görmek lazım bize. Hakkını arayanın her daim destekçisiyiz <3
  Mükemmelliyetçilik durumu bende de var ve sizi çok iyi anlıyorum, bir noktadan sonra zarar verebiliyor insana..
  Parlak ve güzel günler diliyorum, öpüyorum sizi.. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bizim işlerde ekip çalışması önemlidir.Ama ekip dediğin insanlar pasta yapıp,başhekimin çocuklarına kıyafet almaktan öteye bir şey bilmeyince büyük sıkıntı.İnsan saygı da duyamıyor ki öyle insanlara.Bir seçim yaptım ve yaptığım seçimin doğruluğuna gönülden inanıyorum.Ait olmadığın bir ortamda debelenmeye gerek yok :)
   Ben de verdiğin destek için çok teşekkür ediyor ve sevgiyle kucaklıyorum seni :)

   Sil
 13. Canım zor bir süreçtesin. İlahi adalete sonuna kadar inanıyorum. Onurlu insanların kaderidir hep önlerine taş konmuştur.
  Açacağın yeni sayfa sana güzelliklerle gelsin. Sevgiyle

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de ilahi adalete inanıyorum.Yazın uygun zamanda görüşelim :)
   Öpüyorum seni kocaman :)

   Sil
 14. Yeni açtığın sayfa gayirki ugurlu gelsin sana.is bilmeyenler hep kadtolarin tepe başında maalesef 😡

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah ablacığım ah.Fazla deşifre de etmeyim diye bu yazdığım çok azı :( Padişah sanıp kendilerini yaşasınlar bakalım :) Elbet bunun bir sonu olacaktır :) Sevgilerimle :)

   Sil
 15. Ah o iş verenler yok mu insanı köle gibi kullanıyor hayırlısı olsun abla inş herşey bıraktığın şeylerden daha güzel olur

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hele kamuda iyice arttı.Yüzüme yüzüme diyor sen bizden değilsin diye :) Ben kimsem artık :) Daha iyi oldu böyle.Var olan kapasitemi kendim için kullanacağım,devlet sektöründe 5 kişinin yaptığı işi yaparak değil :)

   Sil
 16. hayırlısı olsun ama her gecenin bir sabahı oluyor.. güzelliklerle gelsin dilerim...

  YanıtlayınSil
 17. yeni kararların inşallah hakkında iyi olur hayırlı olur,Milli Eğitim de de iş çığırından çıkmış durumda ama işte devlet memuru olunca susuyorsun ve şu an sustum:(((

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sizi çok iyi anlıyorum.Kolaylıklar diliyorum.Sevgilerimle :)

   Sil
 18. Ne güzel yazmışsınız. Güzel bir iç döküş olmuş. her şey gönlünüzce olsun. yeni hayatınızda başarılar dilerim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. En sonunda tutamadım kendimi yazdım.Dilerim bu kadar mobbing yapan insanlar da okur ve insanlığı biraz hatırlar.Hala da saf minnoş kedi gibi davranıp benim keyfi kararım gibi davranmaya çalışmıyorlar mı :)Pes diyorum ben de artık :)

   Sil
 19. Artik ileriye bak canim,hersey cok güzel olacak inaniyorum 😍

  YanıtlayınSil
 20. geçmiş olsun ve başarılaar hadi yeni sayfadaaa :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın canım :) Sana uğrayamadım bu ara :) Uğrayacağım tabi :)

   Sil
 21. Hayırlı olsun. İş bilmez/ahbap-çavuş ilişkisiyle koltuğa yerleşmiş yöneticiler olduğu müddetçe kamuda yol katetmek mümkün olmuyor gerçekten :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beni çok iyi anladığını düşündüm yazdığın yorumdan.Sen de idealist ve çalışkansın.Umarım bu yolunda rahatça ilerleyebilirsin :)

   Sil
 22. Derya gibi düşünüyorum. Bol şanslar kızım. Hep gecikmeli okuyorum, kusuruma bakma kızım. Sevgiler sana :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hiç sorun değil.Ben de pek blog okuyamıyorum bu ara.Soruşturma henüz bitmedi.Mahkeme süreci var.Eğer adam gibi savunulmazsak davayı kaybedebiliriz.Bu da cebimden ortalama 40.000TL çıkması demek.istifa ettiğim böyle bir süreçte benim için önemli bir para bu.Bakalım ne olacak bu.Tabi kaybedersek biz de karşı dava açacağız ama dediğim gibi uzunca bir süreç ve hemen sonuçlanmayacak.Neyse artık yine de devem edecek hayat :)Teşekkürler ablacığım :)

   Sil
  2. Dilerim dava lehine sonuçlanır Yurdagül'üm. Üzüldüm canım :(

   Sil
 23. hakkınızda hayırlısı olsun. ben memur değildim ancak benzer durumlardan geçtim. senelerce kendimi üzdüğüm kendimi küçülttüğüm bir mesleğim vardı. kendime sıfırdan bir dünya kurdum sonrasında ve inanılmaz mutluyum, hergece huzurla uyuyorum. sabah olduğunda kalkmasammı hastayım mı desem demiyorum :) sizde çok mutlu olun yeni hayatınızda, sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Artık vazgeçmişim ve gidiyorum.Yıllarca emek verdiğim ve sıfırdan kurduğum bir hastaneden bir veda beklentim bile yok.Neden hala kıstırmaya çalışırsın ki gitmek isteyen insanı?Bir de sosyal medyada çok üzgün olduğunu yazıp neden takiye yaparsın ki :)Yeni hayatım çok daha iyi olacak biliyorum.Mecbur olmadığım insanlarla özgür bir yaşam :) Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için :)

   Sil
 24. Kolay gelsin canım, değişimler sancılı oluyor ama sonucu harika olacak eminim. Mükemmelliyetçiliğim erkeklerimle başa çıkmaya çalışırken törpüleniyor sanırım benim :) Aksi halde sinir krizlerine girmem gerekiyor onlara bakarken :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 3 erkek kolay değil tabi :) Yaşaya yaşaya öğreniyor hayatı.Yeni bir iş görüşmesi yaptım.Açılıyor yolum :)

   Sil
 25. Eminim ki tesellinin bir faydası olmaz. Ama yine eminim ki doğru yolda yürüyenlerin attığı adımlarda doğrudur. Bu arada mükemmellik güneşi hedeflemektir:).

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aldığım karardan eminim ve moralim de iyi.Sadece yaşadıklarımı anlatmak istedim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 26. Niyetiniz yolunuzu aydınlatsın. Eminim herşey çok güzel olacak. 😊

  YanıtlayınSil
 27. Hakkında herşeyin hayırlısı olsun.
  Çalışıp hakediyorsun.
  Daha ne olsun.Sağlık ve güzellik olsun.
  Sevgiler güzellik.Öpüldünüz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ablacığım :) Bir arada plan yapalım da görüşelim :)

   Sil
 28. Yeni başlangıçlar size yeni güzellikleri beraberinde getirsin. Yolunuz açık olsun:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Hepimizin yolu açık olsun :)

   Sil
 29. Babamın bir sözü var. Der ki: "Çok çalışırsan işine zam yaparlar, az çalışırsan maaşına" Tam 6 sene önce blogda yazmışım. Bkz. http://neslicetarifler.blogspot.com/search?q=%C3%A7ok+%C3%A7al%C4%B1%C5%9F%C4%B1rsan
  6 yılda ne değişti? Hiçbir şey. Haksızlık, emeğin hor görülmesi sadece kamuda değil her yerde var. O yüzden nereye gidersek gidelim, ne iş yaparsak yapalım içimizdeki değerler de bizimle birlikte gelecek. Ne mutlu sana ki kendi yolunu çizme cesaretin de bulunmuşsun (istemeden de olsa)
  Yeni yolun sana huzur getirsin. Huzurun olduğu yerde paranın tadı olur, sağlığın tadı olur.
  Yolun da bahtın da açık olsun Yurdagülcüm.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yıllar önce yazdığın blog yazısını hemen okudum.İnan birçok kısmı da Sağlık Bakanlığı'nı daha fazla deşifre etmemek için yazmadım.Fakat şuna inanıyorum ki para her zaman kazanılır.Fakat insani değerlerden ödün verirseniz yok olursunuz..Uzun süredir görüşemiyorduk :) Sevindim yorumuna :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.