Seni Sen Yapan Şeyler (MİM)

Seni Sen Yapan Şeyler

Blog dünyasında şu aralar çokça gördüğüm bir mimle karşınızdayım.Bir kaç gün önce bu mimleri okurken,beni de mimleyebiler diye düşünürken,Arzu'nun benim mimlediğine dair yorumu geldi :) Herkes kendi üslubuyla güzel şeyler yazmış.Ben de severek okuyorum bu mimleri.Kafam dağılıyor ve blog yazarı arkadaşlarımı daha iyi tanımama vesile oluyor.Arzu'unun sımsıcacık mimini okumak isterseniz o da şurada
 Beni ben yapan şeyleri şu an ki bulunduğum ruh haliyle yapacağım.Zira insanın ruh hali değiştikçe ya da üzerinde düşündükçe daha çok şeyler bulabilir.Evet efendim başlayım ben,sizi daha fazla bekletmeden :)
- Tabi ki özgürlüğüm.Bu ilk sırada geliyor.İstediğim an sırt çantamı alıp evden çıkabilmenin özgürlüğünü bilmek,beni çok mutlu eden duygulardan.Bazen 5 yıldızlı otel,bazen de çadır olabilir.Lüksü çok önemsemem.İhtiyacıma göre tatil yerini belirlerim.Her yıl bir ülkeyi gezme planımı da gerçekleştirmeye başladım.Gezmek,yeni yerler görmek ve yeni insanlar tanımak çok güzel :)
-İletişimi çok seviyor olmam :) Aslında ilk maddeyle de biraz bağlantılı.Yeni insanlar tanımak,onların hikayelerini dinlemek ve bildiklerimi anlatmak büyük keyif benim için.Annem de sosyal bir insandı.Yolda pazara giderken yeni insanlarla tanışır ve yeni arkadaşlıklar kurardı.Sanırım bu yönüm ona çekmiş :)
-Dans etmek,halay çekmek,hoplayıp zıplamak,şarkı söylemek ve zamanı kaybederek saatlerce yönsüz yürümek.Bu konuda kendimi Forrest Gump'a benzetiyorum.O da filmde amaçsızca 2 yıl koşmuştu :) Bazen illa amaç olması gerekmez ki :) Yürürken doğayı izlersin,insanlara bakarsın,gözlem yaparsın ve kafan olumsuzluklardan boşalır :)
Yürümek

-Hiç mi olumsuz özelliğin yok mu diye düşünmeden ben söyleyim size.Biraz inatçıyımdır.Belki birazdan da fazla olabilir :) Kendime torpil geçmeyim.İkna olmadığım bir şeyi başkası istiyor diye yapmam.İlla içsel olarak onay vermem gerek.Biraz daha esnedim gerçi çocukluğuma göre :) İnsan büyüdükçe köşeli ve sert taraflarını biraz yumuşatıyor :)
-Aileyi kardeşleri çok önemseyen biriyim.Tek başıma yaşıyorum ama bana göre önemli olan fiziksel yakınlık değil ruhsal yakınlıktır.Zaten her daim iletişimdeyiz.Bir sıkıntı olunca da anında toplanabiliyoruz.Herkesin kendine ait bir alanı var.Bağımlı değil ama bağlı bir aileyiz diyebilirim.
-Yeni şeyler öğrenmeyi severim.Hiç bir şey yapmadan duramam :) Her günüm planlıdır benim.Eğer o gün bir şey üretmeden geçirmişsem gece yatarken enerjim düşük olur.Bu konuda kendime biraz daha toleranslı olmayım aslında :)
-Topluma göre ara ara marjinal olan bir yapım var.Hatta azıcık da deli olabilirim.Mesela canım ister gider saçlarımı mavi ya da yeşil yaparım.Bu yaştan sonra diye bakmam.Hatta şu an saçlarımda mavi ve yeşil olmak üzere 4 tane çıt çıt var saçıma monte edilmiş.Modaya çok takılmam.Kendime göre giyinirim.Sık sık alışveriş yapmak ve AVM dolaşmak bana göre değildir.Basit ve sade yaşamayı severim :)
Özgürlük

-Öncelikle kendimi olmak üzere insanları severim.Katili bile dinlemek isterim acaba neler yaşamış diye?Empati yapabilmek çok önemli.Doğa ve hayvanlar da bu dünyanın parçasıdır.Onların var oluşuna da saygı duyarım.Hayvanlara dokunmaktan korksam bile onları uzaktan sever ve sayarım :)
Yazdıkça daha da ayrıntılı şeyler bulurum ama sayfalar yetmez.Küçük şeylerden mutlu olan biriyim ben.Mesela sıcacık bir çay bile mutlu eder beni.Severek,tadına vararak içerim :)İşte böyle :)Dilerim severek okumuşsunuzdur :) Bu mimde benden beklentiler yüksekti biliyorum ama ben de hala öğreniyorum ve öğrenciyim bu hayatta :)
Bu mime yorum yapan ilk 2 kişi de mimi yapmadıysa benim tarafımdan mimlenmiştir :) Sevgi ve saygılarımla :)
Seni Sen Yapan Şeyler (MİM) Seni Sen Yapan Şeyler (MİM) Reviewed by Yurdagül Çelik on Mart 03, 2018 Rating: 5

50 yorum:

 1. Aile konusunda söylediğin çok önemli aslında. Aynı yerde yaşayıp iletişim olmadıktan sonra neye yarar birlikte oturmak. Herkesin kendi hayatı var. Güzel mimdi :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu mimi yapmadıysan eğer mimlenmiş bulunuyorsun :) Düşüncelerine de katılıyorum tabi ki :)

   Sil
  2. Yapmadım canım. En kısa zamanda yapayım :)

   Sil
  3. Bekliyorum öyleyse :) Öptüm :)

   Sil
 2. kendinizi tanımlamak üzere kullandığnız marjinal kelimesini, miminiz için kullanmak istedim... Yani kendinizi olduğunuz gibi ifade etmek üzere yazdığınız cümleler bana farklı geldi... Beğendim ve sıkılmadan okudum... Her şey gönlünüzce olsun...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Doğal olmak,olabilmek önemlidir.Mükemmel olmaya çalışmamak gerek,bana göre :) Bu arada mimi yapmadıysanız siz de mimlendiniz :)

   Sil
  2. Bu mimi yapmadım... ilk fırsatta yapmaya gayret edeceğim... davetiniz için teşekkür ediyorum... :)

   Sil
 3. Bence cevaplar tam da sizden beklendiği gibi :) Cevaplarınızı okurken o özgür ruhunuz buraya bir uğradı geri gitti :) Hayatı yaşama biçiminiz ve enerjiniz çok güzel. Daim olsun. Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gülümsetti yorumunuz beni :) Takip edenler demek ki anlamış beni :) Çok teşekkür ederim ben de size :)

   Sil
 4. Hayal ettiğim gibisiniz. Keyifli bir mimdi.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sizi hayal kırıklığına uğratmadığıma sevindim :) Kocamannnn sevgiler benden :)

   Sil
 5. Keyifle okudum ben de Yurdagül'cüğüm, sevgiler:)

  YanıtlayınSil
 6. Sizi daha yakından tanımak adına güzel bir mim oldu ^^
  Söylediğiniz gibi ortak noktalarımız varmış, sizin yazınızı okurken ben de fark etmiş oldum :)
  Dans etmek, halay çekmek, hoplayıp zıplamak, şarkı söylemek😍 Dışarıdan bakıldığında bunları yaptığıma kimse inanmaz ama evet, yapıyorum ve ben buyum :))

  Çok keyifli bir yazıydı, teşekkürler ^-^

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel ortak yanlar bulmak :) Sevindim ben de :) Teşekkürler :)

   Sil
 7. Özgürlük duygusu çok anlamlı... yurt dışı gezileri ile pekişmişti bir ara anlatımların. Yine yenisini bekliyorum ben kendi adıma. :)
  Her şey gönlünce olsun sevgili Yurdagül :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu yıl bir Doğu Anadolu turu planım var.Bakalım bize hayat neler getirecek?Teşekkür ederim ben de :)

   Sil
 8. Ne güzelyazmissin. Özgürlük ortak noktamiz. Ben de seni mimleyecektim tüh 😂😂😂

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet mimlenmeden yazmış oldum :) Teşekkürler canım :)

   Sil
 9. Çok güzel cevaplar, okuması çok zevkli oldu. Bağımlı değil bağlı bir aile terimini çok sevdim :)
  Sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 10. Süpersiniz yine, Shrek-Hulk esprisine bayıldım :)

  YanıtlayınSil
 11. :((( Bir kere de, geç kalan iki kişi mimlendi desene canım yaaa :))) Kimse beni mimlemiyooo, niye ki? Şaka şaka canım. Şaka da, Feri Peri kızıma naz yaptım, beni mimledi. Yaşasın özgürlük değil mi Yurdagül? Eğer erkenden evlenmeseydim, ben kim bilir ne yaramaz olurdum. Bir kere ayak bileğime yakın bir yerlere, bir akrep dövmesi yaptırmak çok istediğim bir şeydi. İkincisi kaprisliydim ama eşim ön vermedi, kızdım, içime attım. Adam polis, neme lazım, korktum sanırım. Ancak otuz yaşımda sesimi yükselttim.
  Yani hastalığımın bile başında atipik yazıyor yani. "Atipik Depresyon", normalini istemezdim zaten :)))
  Çok iyi anlatmışsın kişilik özelliklerini. Emeğine, eline sağlık kızım. Sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de dövme severim.Fakat kalıcı değil,yazın geçici dövme kullanıyorum :)) Atipik demek sınıflandırılmaya girmeyen demektir.Demek ki sınıflamaya bile girmiyorsun.Yaramazsın valla :)) Bekliyorum mimini merakla :)) Sevgiyle öpüyorum seni :))

   Sil
 12. İlk fotoğraf ne de güzelmiş. O çadırın içerisinde olasım geldi. Deniz kokusu ve içeri sızan ışıkla uyanmak, özgürce orada vakit geçirebilmek...
  "Bağımlı değil ama bağlı bir aileyiz diyebilirim." bu cümle de çok hoşuma gitti. Çok güzel, sade, sizi en iyi şekilde tanıtan bir mim yazısı olmuş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de fotoğrafı görünce seninle aynı şeyleri düşünmüştüm :)) Duygu ve hislerim sana da geçmiş demek ki :))
   Çok teşekkür ederim :)) Sevgiyle kucaklıyorum seni :))

   Sil
 13. blogcuları böle tanımak iyi bişi aslında..elinize sağlık..🙂

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Ertuğrul :)) Saygı ve sevgilerimle :))

   Sil
 14. Evet,aile önemli. Kültürümüze pek uygun olmasa da ben yetişkin insanların ayrı bir düzen kurabileceğini düşünüyorum ama aileden kopmamak şartıyla. Sizi biraz daha tanımış olmak da güzeldi.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben evden 14 yaşında yatılı okula giderek ayrıldım.Gidiş o gidiş :))Başka illerde okuyup,görev yaptığımdan biraz da zorunlu oldu aslında :)) Zaten bizim ailede de herkesin bir hayatı var ve birey olmak biraz da böyle bir şey diye düşünüyorum.Teşekkürler :)) Sevgilerimle :))

   Sil
 15. Tamam senin gibi yüreği güzel bir insan dan beklenen cevaplar 👏❤😊çok keyifli bir mim olmuş gerçekten emeğine sağlık canım benim Rabbim herşeyi o güzel gönlüne göre versin inşallah ❤😊sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hepimiz gönlümüzce bir hayat yaşarız :) Öpüyorum seni kocaman :)

   Sil
 16. Bu mim çok keyifli bir mimdi . Siz de çok güzel şeyler yazmışsınız . Biraz daha biraz daha tanıdık sizi . 😊 Bağımlı değil bağlı bir aile ... İnceden inceden çok güzel cümleleriniz vardı ... Kendinizi anlatırken bile bizlere nasihatlar verdiniz . Elinize sağlık . Çok sevgiler.😊🌸

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Valla bravo :)) Yazının içindeki sosyal mesajları yakalamışsınız :)) İlla bir farkındalık yaratma derdindeyim :)) Sevgilerimle :))

   Sil
 17. Bu güzel kadını ben tanıyorum ki zaten...
  sadece o mavi - yeşil çıt çıt saçlardan haberim yok tu çok kıskandım şimdi.
  Görüştüğümüzde o saçları yolup başıma takabilirim,sakın benden.
  Hatun.
  💓💓💓

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sana da yapalım çıt çıt :)Çok uzun süre gitmiyor ama yine de idare ediyor :) Öpüyorum seni kocamannnnnn :)

   Sil
 18. Çok güzel bir mim yazısı olmuş, samimi, sıcak bir yazı olmuş. Emeğine sağlık. Empati yapmak bölümüne katılıyorum. İnsanlar empati yapmayı becerse, birbirini daha iyi anlayacak birbirine daha saygılı olacak diye düşünüyorum. Sevgiler 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Empati,benim de çok önemsediğim şeylerden :) Biraz daha anlayışlı olmaya ve insanları anlamaya ihtiyacımız var diye düşünüyorum :) Teşekkürler güzel yorumunuz için :) Sevgilerimle :)

   Sil
 19. Özgürlüğünüz çok hoşuma gitti. Ben maalesef... çantamı sırtıma alıp çıkabilecek özgürlüğe sahip değilim.
  Dans etmek, hoplayıp zıplamak ... bu özelliğiniz beni anımsattı. :D Özellikleriniz gerçekten çok hoş, insanın içini ısıtacak türden. :D Kaleminize sağlık. :D

  YanıtlayınSil
 20. Valla severek okudum. elalem ne der düşüncesi olmadan yaşamak gerçekten güzel geç uyguladım bunu ama çok memnun kaldım :) bende saçımın bir kısmını maviye boyamıştım hayata renk katmak ufak detaylarla çok hoş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mavi,en sevdiğim renklerden :) Öpüyorum seni kocaman :)

   Sil
 21. Artık niyetlerini gerçekleştirmene sevindim. Sanki arada ben de Forest Gumplık yapıyorum. İş yeri beni sakata çıkartmazsa mutlu olacağım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Geç gördüm ya ben bu yorumu :( Umarım sağlığın yerindedir :)

   Sil
 22. Özgürlük benim ruhumda var..İnat ta Karadeniz damarımda :))))))))

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.