İş Görüşmelerinde Beden Dili


Canlı yayında iş görüşmelerinde beden diline değindim bu hafta.Hem kamerayı kontrol et,hem not ettiklerini oku,hem doğaçlama konuş biraz zor aslında :) Seminerlerde daha rahatım :)Siz ufak tefek problemleri görmeyin lütfen.
Canlı yayında söylemeyi unuttuklarım olmuş.Onları da ekleyim.İş görüşmesine çok abartılı ya da marjinal bir kıyafetle gitmeyin.Ortalama,temiz ve düzgün bir kıyafetle gidin.
Bir de size beden diliyle ilgili formasyon dersleri alırken hocalarımızın bize önerdiği kitabı söylemek istiyorum.Ahmet Şerif İzgören'in ''Dikkat Vücudunuz Konuşuyor'' kitabını tavsiye ederim.

İyi seyirler :)

İş Görüşmelerinde Beden Dili İş Görüşmelerinde Beden Dili Reviewed by Yurdagül Çelik on Mart 11, 2018 Rating: 5

16 yorum:

 1. bu kitabı hemen edinmek istiyorum , öyle hemen görüşmeye gitmek gibi bir planım yok ama okuyalım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akıcı güzel bir kitap :) Keyifli okumalar Eylemciğim :)

   Sil
 2. Insankaynakları Uzmanlığı yağtığım zamanlar da en önem verdiğim şeyleri sıralamışsın canım .Kişi kendine güvendiği zaman ve üzerinde ki heyecanı attığında basarıyı yakalamak kaçınılmaz oluyor.
  Özellikle el sıkışması benim en öne verdiğim noktadır.
  Birçok kişiye fayda sağlayacak bir konu yüreğine ,sesine sağlık..
  Sevgilerimle💗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin de yazdığın bir yazı vardı.Cv ile ilgili.Oyazıya da göz atarlarsa süper olur :) Teşekkürler canım :)

   Sil
 3. kitap ilginçmiş,bi ara göz atayım..eğitici bir videoydu,emeğinize sağlık..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski bir kitap ama dili akıcı ve örneklemeleri güzel :) Teşekkürler Ertuğrul :)

   Sil
 4. Bende beden dili dersi almıştım çok işime yarıyor gerçekten faydalı şeyler

  YanıtlaSil
 5. Bir ajanda ile günümü planlamayı ben de çok istiyorum, planlarım arasında var ama hala başlayamadım. Günü en başta zihnimde planlıyorum ama dikkat sorunum olduğu için başka yönlere de kayıyor ve bazı günler yapmak istediklerimi yetiştiremiyorum. Ajandaya ihtiyacım var gerçekten :) Ben de İş Yaşamında Etkili İletişim ve Beden Dili adlı bir seminere katılmıştım; diyafram kullanımı, doğru nefes alıp verme, kendine güven ve karşısındaki kişiye güven verme, dürüst bir anlatım çok önemli basamaklar bu konuda. Bu yararlı video ve kitap önerisi için de teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ajanda şart.Benim psikolojik olarak kendime yaptığım çalışmalar da var.Onunla ilgili de ajandam var :) Günlük meditasyonlarım,olumlamalarım filan orada yazıyor :) Bununla ilgili de bir video mu yapsam diye düşündüm şimdi :) Ben,teşekkür ederim :)

   Sil
 6. Sen yine cok rahatsin canim ben cok heyecanlaniyorum videolarda 😂😂😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar çok topluluk içinde anlatmama rağmen yine de canlı videolar istediğim gibi olmuyor.Sürekli kontrol ihtiyacı olunca dikkatim dağılıyor :( Senin heyecanını hiç fark etmedim.Gayet iyisin videolarda...

   Sil
 7. Gerçekten de o hazırlık aşaması ve çekim sırası konuşma akışı özen istiyor.Aslında videoda rahat ve akıcı bir konuşma görüyorum ben.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seminerlerde ve günlük yaşamda daha rahatım ben.Videoda sürekli kontrol etmese duygusu olduğu için geçemiyor diye düşünüyorum.Çok eksik buluyorum :(

   Sil
 8. Listeme ekledim. Çok teşekkürler canım:)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.