Ben Ne İş Yapıyorum?


Sosyal medyada,sürekli eğitim fotoğrafları paylaşınca bazı sorular geldi.Ben de onlara uzun uzun  cevap yazmaktansa burada yazayım istedim.Öncelikle ilk lisansımı İktisadi İdari Bilimler fakültesinde tamamladım.Şaşırmayın hala o bilgilerimi günlük yaşamda kullanıyorum ve yıllarca idarecilik yaptım bu fakülteyi bitirdiğim için :) Ardından Hemşirelik Lisans bölümünü bitirdim.Pedagojik Formasyon Eğitimi aldım.O zamanlar hala Eskişehir'de olduğum ve bu program Ankara'da açıldığı için 8 ay boyunca kar kış demeden derslere girdim,stajımı yaptım valla :) Arkasından bir süre bolca hobiler edindim.Gitmediğim kurs sayılıdır :) Fakat bir şeyler eksikti hep hayatımda.Sonra psikoloji üzerine sertifikalı programlara gitmeye başladım.Daha sonra Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi(Selçuk Üniversitesi'nden ayrılma)Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü bitirdim.Proje konum ise yoğun olarak muzdarip olduğum Mobbingdi.Aslında insan kendini arayarak yola çıkıyor sanırım.Yola çıktıktan sonra da zaten yavaş yavaş yollar belli oluyor.Bu arada söylemeyi unuttum.18 yaşında hemşire olarak göreve başladım.4 yıl çok severek yaptığım psikiyatri hemşireliğim oldu.Çok farklı vakalar gördüm.Hastalarımı çok sevdim.İlk aldığım ödül terfisi o yıllara aittir.

Konuyu çok dağıtmadan devam edeyim.Yapmış olduğum yüksek lisanstan sonra Aile Danışmanlığı eğitimi aldım.Aynı üniversiteden daha sonra bir de Ara Buluculuk Eğitimi aldım.Daha sonra sadece bilimsel çalışmaların yeterli olamayacağını düşünüp,NLP,EFT,Nefes Eğitmenliği,Beden Dili Eğitmenliği,Bilinçaltı Programlama Eğitmenliği gibi eğitimler aldım.
Bunların dışında sık sık PDR Kongrelerine ya da farklı etkinliklere katılmaktayım.Son olarak Danışmanlıkla ilgili 10 hafta sürecek olan Atölye çalışmalarına başladım.Olgu Danışmanlık Merkezi'nde hem bilgilerimizi gözden geçiriyor hem de yeni uygulamalar öğreniyoruz.
Unutmadan söyleyim,bir de Sosyolojiye başladım bu yıl.Birinci dönemi iyi bir ortalamayla geçtim.Darısı diğer dönemlerin başına :)
Bu yaptıklarımın dışında online danışmanlık hizmetleri veriyorum.Öfke üzerine seminerler veriyorum.7 seminer verdim bu konuda.2018 yılı içinde de bu seminerden en az iki kez vermeyi planlıyorum :)
İlerleyen süreçte seminerler,eğitimler ve danışmanlık hizmetlerini daha profesyonel verebilmek için bir büro açmayı düşünüyorum.Şimdilik planlarım tıkır tıkır işliyor :)
İşte böyle.Umarım tahminkar olmuştur soranlar ve mesaj atanlar için.Sevgiyle ve sağlıkla kalın :)

Ben Ne İş Yapıyorum? Ben Ne İş Yapıyorum? Reviewed by Yurdagül Çelik on Mart 10, 2018 Rating: 5

52 yorum:

 1. Maşallah, maşallah nazar değmesin. Bir koltukta ne çok karpuz. Okuyan üreten, çalışan ve çalışkan hemcinslerimle gurur duyuyorum. Önünüz açık olsun. Planlarınızdan gelen o tıkırtı melodisi hiç dinmesin :))

  Sevgilerimle :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim de önceliklerim arasında hemcinslerimle ilgili sosyal farkındalık projelerinde yer almak.Denge için kızlarımızın okumasını da önemsiyorum,iş hayatında biraz daha aktif olmasını da :) Çok teşekkür ederim desteğiniz ve güzel düşünceleriniz için :) Benden de sevgi ve saygılar :)

   Sil
 2. İnsanın kendisini geliştirmesi kadar güzel bir şey olabilir mi? Gerçekten çok güzel şeyler yapmışssınız. Başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah daha iyi şeylere de imza atar,insanlara faydalı olabilirim :) Teşekkürler :)

   Sil
 3. Tebrikler arkadasim gurur duyulacak egitimler. Sana bir büro ve organizatör lazim seminerler icin. Aslinda büro olmasa da olur organizasyon daha onemli bence 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah organizatör tuttuğumuz günler de gelir ve ben ülkenin her yerinde seminerler ve eğitimlerde olurum :) Teşekkürler Deryacığım :)

   Sil
 4. Bebeğim ben okumaya yoruldum inan:))))eğer hala ikna olmayanlar varsa e ne diyeyim:))? Maşallah diyorum en kocamanından bir kere, azmine de hayranım. İsmi T ile başlayan çok ünlü birisi şimdi görse kıskançlıktan kudurur daha hala diplomasını gösteremedi :))Tebrik ediyorum canım, başarılar diliyorum. Karikatürlere koptum yine:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal medyada kirlilik var.Öyle olunca insanların da kafası karışıyor.Derli toplu olarak yazmış oldum işte :) Teşekkürler ablacığım :)

   Sil
 5. Hayy maşallah,bir kısmını biliyordum ama yapmadıklarınızı anlatsanız daha kolay olurdu galiba😁
  Bu arada Konyalılar sizde izlenip bıraktı acaba?
  Keşke mümkün olsa da şu öfke seanslarına bende katılsam😉
  Birde mobbing nedir?
  Çok soru sordum galiba, sevgiler😁💕💕

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnanın fazlası var eksiği yok :) Eğitimi çok önemsiyorum :)
   Konya düşündüğüm kadar gelişmiş değil.Kızmasın Konya'lılar :) Fazla da detaya girmeyim.Belki benim beklentilerim yüksektir büyük şehirlerden :)
   Teknik terim kullanmışım,kusuruma bakmayın.Mobbing iş yerinde yıldırma anlamına geliyor.Bazen kaptırınca kendimi teknik terimler kullanıyorum.Lütfen kusuruma bakmayın.
   Sevgilerimle :)

   Sil
  2. Yok niye kızalım.
   Ben çalışmadığım için mobbing olayından uzağım ama yakınlarımdan duyduğum yaşananlarresmen bizans oyunu gibi.

   Sil
  3. İş yeri ortamları apayrı zaten :) Teşekkürler :)

   Sil
 6. Hayran kaldım size. :) Kendinizi ne güzel geliştirmişsiniz. 24 yaşındayım, içimdeki okuma aşkı hiç bitmiyor. Kendim için doğru bir geleceği yakalayamadığım kanaatindeyim. Bir lisans diplomam var. Açıköğretim 2. sınıf edebiyat öğrencisiyim. Lisans alanımda yüksek lisans yapıyorum. Bir yandan doktora hayalleri kurarken bir yandan yeniden üniversite sınavına girip farklı bir bölüm okumak, farklı bir gelecek çizmek istiyorum ama inanılmaz motivasyonum düşük. (Yaşadığım ciddi manada üzücü hadiseler sebebiyle) Tabi bir de yaş düşüncesi var. Siz bana okumak, öğrenmek, gelişmek için yaşın bir önemi olmadığını ispat ettiniz. Çok seveceğim bir mesleği yapma hakkımı sırf zihniyeti bozuk ve adaletsiz insanlar yüzünden kaybettim. Bu yüzden büyük hayal kırıklığı yaşasam da sizi gördükten sonra asla vazgeçmeyeğim. Hayatıma dokunuşunuz için teşekkürler. Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sen de çok güzel şeyler yapıyormuşsun.Tebrik ediyorum seni :) Hiç bir şey için geç değildir.Ah ah hep bize yanlış öğretildi bazı şeyler maalesef :( 24 yaş ne güzel bir yaş yaaaaa :) İstediğin her şeyi yeniden düzenleyebilir,hedeflerine de ulaşabilirsin bana göre.Öncelikle mutlu olduğun işe odaklan ve adım adım planlar yap derim ben.Çok kariyerli çok paralı iş yapmanın ne önemi var ki sevmedikten sonra.
   Dokunabildiysem hayatına,ne mutlu bana :) Sevgiyle kucaklıyorum ben de :)

   Sil
  2. Çoook teşekkür ederim. Sonuna kadar haklısınız, tecrübelerinizi dikkate alacağım. Sevgilerimle :)

   Sil
 7. Tebrik ediyorum sizi. Dolu dolu geçirilmiş zamanlar ne güzel.Yolunuz hep açık olsun.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hepimizin yolu açık olur :) Teşekkürler :)

   Sil
 8. Kişinin kendine yaptığı en güzel yatırım bu, hem kendi hayatımız da hem karşımızda ki hayatlara olumlu ,pozitif ve sevgiyle atılan adımlar her zaman takdire şayandır. Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynı düşünüyorum ablacığım :) Çok teşekkür ederim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 9. Tebrikler ve sonraki hayatınızda başarılar...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ben de :) Hepimize başarılar diliyorum :)

   Sil
 10. CV özgeçmişinizi beğendim,blog yazarlığına kabul edildiniz,maaşınız...Eeeee! 😀 şaka şaka gerçekten harika bir özgeçmişiniz var,kolay değil buralara kadar emek verip gelmek,umarım bir an önce istediğiniz meslek/otama kavuşursunuz..tebrik ederim,kolay gelsin..🙂

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Keşke öyle maaş bağlasalardı Ertuğrul.Seviyoruz ve yazıyoruz,çiziyoruz işte.Sırf para için yapılmaz bu iş.Dilerim meslek olabilir blog yazarlığı :) Çok teşekkür ederim sana da :)

   Sil
 11. Ne güzel her daim eğitiminize bir şeyler eklemişsiniz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.Dilerim insanlığa faydalı olabilirim :)

   Sil
 12. Kendi çapımda araştırmaya meraklı olduğum için, Mobbing'e google+,dan baktım, detaylarıyla öğrendim. Sosyal alanda da, bir araya geldikçe, belli insanlar ve onu kafaya takanlar karşılaştıkça; bu muamelenin örnekleri vardır ama insanın çalıştığı yerde böyle bir sıkıntıya sokulması bence suçtur. Nitekim buna karşı önlemler de yazıyordu, okuduğum sayfada.
  Aslında bu mecrada da mobbing uygulanmaya çalışılıyor ama tecrübelendik artık. Vız gelip, tırıs gidiyor valla :)

  Gurur duydum seninle... Danışanın olacağım bir gün elbet:) Hedeflerine ulaşman dileğiyle. Gözlerinden öpüyorum kızım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mobbing,baya derin bir konu.Fakat 6 ay boyunca belirli periyotla yapılırsa mobbing sayılıyor.Kanunlar bu konuda çok yetersiz :( Çoğu insan sineye çekmez zorunda kalıyor eğer amirlerden geliyorsa mobbing :(
   Bu arada kitabını bitirdim :) Çok hızlı ilerlerdi zaten :) Kalemine ve yüreğine sağlık ablacığım :) Ben de seni öpüyorum kocaman :)

   Sil
  2. Okuyan gözlerine sağlık kızım. Çok teşekkürler sana, sevgilerimle :)

   Sil
  3. Google+ da ne yaaa :)) Şaşırmışım, google,dan yani canım :)))

   Sil
  4. Anladım ya ben seni :) Sorun yok :)

   Sil
 13. Hayran olmamak imkansız. Maşallah diyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazacağımı bilemedim.Çok teşekkür ederim,sağ olun var olun :)

   Sil
 14. İnsanın yaptığı işi sevmesi kadar güzel bir şey yoktur herhalde, sizin de işinizi çok sevdiğiniz o kadar belli ki... Başarılarınızın devamını dilerim...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya severek iş yapınca yorulmuyor insan :) Çok teşekkür ederim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 15. Ha babam sınava giriyorsun diye bana takılanlara seni göstereceğim artık :)

  Enerjin bol yolun açık olsun canım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin de bana benzemene sevindim :) Çok teşekkür ederim Handancığım :)

   Sil
 16. 41 kere maşallah ♥
  Hani on parmağında on marifet derler ya hah işte ondansın ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ay canım çok sağ olasın :) Yapamadığım ve eksik olduğum o kadar çok şey var ki :) Eğitim alanında fena değilken ev işleri,yemek,bulaşık gibi şeylerden sınıfta kalırım :)

   Sil
 17. Arayışlardan sonra mutlu olduğun uğraşı bulmana sevindim. Bunca çabanın meyvelerini burada birlikte yemek bizim için ayrı bir güzellik.
  Hedeflerine bir an önce ulaşman dileğimle. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi gidiyor iyi çok şükür :) Tabi ki blog yazarı arkadaşlarımın yeri ben de ayrı.Zaman zaman sık sık uğrayamıyorum sizlere ama yeni bir iş oturmak için oluyor bunlar :) Teşekkürler :)

   Sil
 18. Oldukça etkin ve aktivist bir yaşam..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya seviyorum ben de :) Sen de az aktif değilsin yani :)

   Sil
 19. Tebrik ediyorum çok keyifli, dolu dolu, gurur duymanız gereken bir eğitim geçmişiniz olmuş. En çok da sürekli kendinizi geliştirmeyi, mezun olduğunuz alanla yetinmeyip üzerine seminerler, kurslar ve sertifikalar katmayı uygun görmüş olmanız. Büro açma fikriniz çok ama çok güzel, her kendisini geliştirmeye adamış insanın hayali aslında bir nevi... Başarılarınızın devamını dilerim, Yurdagül Hanım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu bize annemin de verdiği bir şey.Seksen yaşına yakın ve hala yürüyüşlere gider,örgü örer,üretir de üretir :)
   Teşekkürler Ferideciğim.Ben de sana bol bol başarı diliyorum :)

   Sil
 20. İnsanların hala okuyor musun demesinden bıktım ama iyi ki sizin gibi güçlü kadınlar var. Bize güç veriyorsunuz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gençlerden böyle yorumlar almak çok mutlu ediyor beni.Mailini bekliyorum bu arada :)

   Sil
 21. Öğrenmenin ve kendini geliştirmenin yaşı da sınırı da yok.. Okurken hep bir maşallah geçirdim içimden..Gerçekten canı gönülden,yürekten kutluyorum..İnşallah büro planları da gerçek olur..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.İnanınca,çok çalışınca sanırım oluyor :) Öpüyorum seni :)

   Sil
 22. Okumaya öğrenmeye doymayan bir kadın.. Tebrik ederim valla.. Bilmediklerim varmış hakkında,öğrenmiş oldum..

  YanıtlayınSil
 23. yaaa ne kadar çok ortak noktamız varmışşşş çok sevindim :)))) sevgiler

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.