Başarısızlık KorkusuBaşarısızlık korkusu üzerinde facebook üzerinden yaptığım canlı yayınla yine sizlerleyim.Ufak tefek aksilikler oldu,videoyu yeniden mi çeksem filan derken,fazla da zaman geçmeden koyayım videoyu istedim.Beni böyle kabul edin işte :)
Gününüz güzel geçsin :)
Başarısızlık Korkusu Başarısızlık Korkusu Reviewed by Yurdagül Çelik on Mart 02, 2018 Rating: 5

19 yorum:

 1. Çok güzel anlatmışsın canım. Örneklerine bayıldım.Her olumsuzluktan sonra başarısızlıktan sonra hayatları değişmiş.
  Bende söylediklerini yazacağım ve değiştirmek istediğim noktalar üzerinden bu çalışmaları yapacağım. Tekrardan tebrik ederim çok güzel anlatmışsın.Cümlelerin bana güç verdi..Pozitif düşünce ve inanmanın gücüne inanıyorum.
  Tavuk örneğine bayıldım:)
  Kesinlikle kitaba dökmelisin bu sözlerini.
  BAŞARACAĞIZ....
  Sevgilerimle

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kitap yazma planım var ama bilemiyorum ne zaman olur.Yeterli kıvama geldiğimi düşündüğünde gerçekleşir umarım.Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için.Tabi ki hep birlikte BAŞARIYORUZ ve BAŞARMAYA DEVAM EDECEĞİZ.Öptümmmmm :)

   Sil
  2. Sonunda videoya girebildim. Aksilik nrydi anlayamadım Yurdagül kızım. Ne güzel, yaralı bir anlatımdı. Başarma isteği her zaman istenen sonucu vermeyebilir. Bu durumda, azimli olmak gerekir. Pes etmeyi ben de tanımam ve moralimi de bozmam o süreçte. Teşekkürler Yurdagül. Sevgilerimle :)

   Sil
  3. Canlı yayında 2 kez telefon çaldı.Sessize almayı unutmuşum telefonu :( Canım sıkıldı biraz ama yine de koydum videoyu.Teşekkürler ablacığım :)Sevgilerimle :)

   Sil
 2. Çok beğendim Yurdagül'cüğüm, Einstein, öteki adını unuttum basketbol şampiyonu, Edison ve diğer örnekler çok isabetliydi, Doğan Cüceloğlu'nun basket olayında oğluna verdiği öğüt de güzelmiş. Ben de vaktiyle başarılı olamam/yapamam diyerek çok iyi bir fırsatı kaçırdım:( hep pişmanlıkla hatırlıyorum. Eline sağlık. Çok teşekkürler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah bundan sonra yolun açılır ablacığım :) Dilerim insanlar motive olur,bu tür videolarla :) Öpüyorum seni kocaman :)

   Sil
 3. Emeğinize sağlık yine güzel bir konuyu ,güzel bir şekilde işlemişsiniz.Sizden yine çok şey öğrendik.Acizane bir katkıda bulunmak isterim.Yüksek hedefler koymak,bunlara ulaşma noktasında kaygılar oluşturuyor ve başarısızlık korkusu meydana getiriyor.Bunun için adım adım ulaşılacak ufak hedefler koymak,bunlara ulaştıkça yeni hedef koyarak hedefleri büyütmek, başarısızlık korkusunu yenme konusunda etkili oluyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir katkı oldu.Hedefleri bölerek ulaşmak daha iyi.Yüksek hedefler olunca insan vazgeçebiliyor.Çok teşekkür ederim size :)

   Sil
 4. Anlatımınız çok güzel, insana umut veriyor. Ben bir şey rica edeceğim, 'intihar düşüncesini nasıl yeneriz' konulu bir çalışma yaparsanız, çok mutlu olurum. Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok ağır ve derin bir konu.Bu konuyla ilgili de konuşurum tabi ki :) Sevgilerimle :)

   Sil
 5. Okulda çalışan bir psikolojik danışman olarak en fazla karşılaştığım problem alanlarından biri: başarısızlık kaygısı. Başarıdan bir çok öğrencinin ve velinin hatta öğretmenin anladığı şey aynı olunca başarısızlık korkusu/kaygısı fazla oluyor. Halbuki dediğiniz gibi herkesin kendine özgü başarı kriteri olması lazım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her insan özeldir.Genellemelerden gidilerek başarı beklemek büyük hata olur.Mesela bizim yeğen,müzik alanında çok iyiydi.Kültür dersleri çok zayıftı.Şimdi ise Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinde Klasik Gitar bölümü öğrencisi :)

   Sil
 6. En son izlediğim hadi be oğlum 'da da buna benzer bir konu içeriyor :D

  YanıtlayınSil
 7. başarısızlık sorunu hemen herkesin problemi..güzel bir video ve güzel bir anlatım..psikolojik danışmanlıkla ilgili öğretmenlik branşlarına başvurabilmeniz mümkünse yapın derim..iyi ve başarılı bir psikolojik danışmansınız..umarım istediğiniz başarıyı elde edersiniz..emeğinize sağlık..🙂

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Devlet memurluğundan ayrılma sebebim,daha özgür olarak bu işi yapmak.Özel okullarda öğretmenlik yapmayı düşünürsem yine aynı döngüye girmiş olacağım.Ben,kendi büromu da açarak kuralsız bir şekilde ilerlemek istiyorum :) Çok teşekkürler Ertuğrul :)

   Sil
 8. ayyy bu korku hiç uğramasın sanaaa korksun sendeeen :)

  YanıtlayınSil
 9. Çok güzel bir video olmuş, severek izliyoruz, devamını bekliyoruz :)

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.