Zamanı Doğru Kullanmak

Az önce sosyal medyada yeni bir canlı yayın yaptım.Bu ara bir mim,bir canlı yayın şeklinde oluyor paylaşımlar :) Son bir mim kaldı,onu da bu canlı yayından sonra yazmayı planlıyorum.Mimleyen arkadaşları çok bekletmeyi sevmiyorum.Umarım mimleri de severek okuyorsunuzdur.
Bu canlı yayında da zamanı doğru kullanmaktan bahsettim.Faydalı olması dileğiyle...
Zamanı Doğru Kullanmak Zamanı Doğru Kullanmak Reviewed by Yurdagül Çelik on Şubat 02, 2018 Rating: 5

24 yorum:

 1. Aslında okunma oranındaki artış dediğiniz gibi sevindirici fakat sanırım ben yine tatmin olamıyorum :) O elektronik kitaplar bazen o kadar 'boş' olabiliyor ki, tam da gelişme çağındaki gençliğin kafasını bulandırabiliyor..
  Mimlerinizi de canlı yayınlarınızı da severek takip ediyorum ben ;) Sevgiler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elektronik kitap okuyamıyorum ben,o yüzden bilemedim :(
   Çok teşekkür ederim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 2. Aslında herkesin boş zamanı var diye düşünüyorum ama bu zaman dilimini boş yani üretici veya yapıcı olmayan şeyler yaparak geçiriyoruz bazen kısacık bir zaman diliminin bile bizi memnun veya mutlu eden seylerle gecmesi durumunda çok anlamlı olabiliyor bir günümüz dolayısıyla küçük zaman dilimlerinde bizi büyük mutlu edecek şeyleri tespit edersek kendimizi daha iyi hissederiz.
  Sizin de çok güzel önerdiğiniz gibi o çok zamanımızı alan şeyi bulmamız lazım.
  Yanlış mı düşünüyorum bilmem ama günleri dolu ve yoğun geçen biri olarak fark ettim ki kendime 20dk ayırdığım zaman bile günüm daha iyi geçiyor ve kendim için bir şeyler yaptığım için mutlu oluyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Günü nasıl geçirdiğimizi yazıya döktüğümüzde göreceğiz zaten zamanı verimli kullanmadığımızı.Güzel şeyler yapmak,üretmek lazım :) 20 dakika bile iyi bir süre.Kendimize vakit ayırmak şart :) Sevgilerimle :)

   Sil
 3. Çocukları okumaya yöneltme konusundaki tavsiyenize tüm kalbimle katılıyorum. Bu nedenle ki, kendimin bir çocuğu olana kadar en azından erişebildiğim tüm kitaplara ve yararlı, eğitici filmlere erişip ardından bunları çocuğuma zamanı geldikçe okutma ve izletme hayalleri kuruyorum şimdiden.
  Teknolojik açıdan bilinçli ama okumaktan kaçan bir nesil geliyor ve bu nesli de yine biz insanlar değiştirebiliriz.
  Keyifle izledim yine,
  Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zaten baya donanımlı bir anne geliyor demek :) Çok şanslı olacak demek ki yeğen :)
   Çok teşekkür ederim :) Öpüyorum seni :)

   Sil
 4. çok doğru tespitler,bence de zamanı doğru kullanamıyoruz..doğru kullanabilseydik mutlu ve huzurlu bir yaşam içinde olabilirdik herhalde..videolarla çok değerli katkılar veriyorsunuz,emeğinize sağlık..🙂

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.Böyle yorumlar motivasyonumu arttırıyor,mutlu ediyor beni :) İyi ki varsınız :)Sevgilerimle :)

   Sil
 5. An itibariyle evet doğru kullanmıyorum zamanı ama içimden gelmiyor cidden.. sanırım uykuya kaçmak da kendimizi iyileştirmek anlamında doğrudur..
  Diğer bütün söylediklerine katılıyorum ve alkışlıyorum seni, motive edici birisin sen. Teşekkürler kalpten.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki zaman zaman tembellik de yapmak gerek.Bu süre çok uzun olmazsa sıkıntı yok :)
   Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için :) Sevgilerimle :)

   Sil
 6. Çok doğru söylüyorsun canım.Aslında zaman okadar çabuk geçiyor ve biz onu ne kadar verimli yaşayabiliyoruz??
  Teknolojiye harcadığımız zamanı kendimiz için ayırsak neler yapılır kimbilir.
  Yüreğine sağlık canım benim.
  Sevgiler👏👏👏👏👏

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yazdığın her cümleye gönülden katılıyorum :)İzlediğin için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 7. İnternet hızı yetersiz diye canlı yayını takip edemedim. 30 saniyelik bir süre açabildim. Dizilerin insanları uyuşturduğunu söylüyordun. Gerçekten öyle. Diziler insanı uyuşturuyor. Hem de kişileri/kitleleri yönlendiriyor bence.
  Zamanı yönetebilmek çok önemli bir mesele. Video yayınlar da güze oluyor. Zira, dediğiniz gibi okuma oranları artsa da okumaya üşenen bir toplumuz. Videolar daha fazla rağbet görüyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Diziler konusunda bir meslektaşımla aynı fikirde olmak çok güzel.
   Video yayınları blog yazarları tarafından düşük oranda izleniyor aslında.Ben yine de video izlemek isteyenler için faydalı olabilir diye koyuyorum videoları.Blog yazarları,okumayı seviyor,facebook takipçilerim de izlemeyi :)Ortalama bir şey oluşturmaya çalışıyorum ben de :)Teşekkürler :)

   Sil
 8. Kendi adıma en şikayetçi olduğum konu zamanın hızlı ve boş geçmesi. Hep önceden yapmadığım şeyler için pişman olan bir insanım ve bu mutsuzluk veren bir durum. Tavsiyenizi yapmaya çalışacağım. Umarım işe yarar. Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tavsiyemi yaptığında gelişmeleri de bilmek isterim.Dilerim faydalı olur.Sevgilerimle :)

   Sil
 9. Ne dizi, ne bilgisayara fazla takılma, hiçbirini yapmıyorum. Kahvaltımı ediyorum. Genelde erken kalktığım için, esinlerim ziyarete gelmişse notlar alıyorum. Mutfak benimdir. İtirazı olan da yok, zevkle, planlı bir şekilde yemeklerimi yapar, rahat ederim. Burası kapalı ve korumalı bir site. İki günde bir çıkıp dolaşıyorum. Kızımla rutin sohbetlerimiz olur. Bunu genellikle çay ve kahve saatlerimizde yaparız. Akşam tek bir kanalım var, onda vatanda neler oluyor, biraz bakarım. Bir kaç program var. Onlara mutlaka bakarız. Akşam yatmaya yakın, kitabımı alır yatağıma girerim. En çok elli sayfa okuyabiliyorum. Uyku ise altı-yedi saatten fazla olmaz. Böylece geçiriyorum günlerimi canım. Akşamları sekiz-on bir arası (bazen bu değişebilir)bilgisayarda blog okurum, yayın girdiğim de olur. Ben seni canlı olarak izlemeyi ne kadar isterim ama gerçekten, nasıl olur bilemiyorum kızım. Çok zevk aldım seyretmekten. Sesine, nefesine sağlık. Yararı olacak her şeyi bizlerle paylaşmışsın Yurdagül kızım. Sevgiyle kucaklıyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Günü güzel planlamışsın ablacığım.Günde 50 sayfaya yakın kitap okumak az mı?Tebrik ediyorum ve gençlere de örnek olmasını diliyorum.Videolar devam edecek inşallah :) Değerlendirmelerin için çok teşekkür ederim ablacığım :) Ben de sevgiyle öpüyorum seni :)

   Sil
 10. Gerçekten çok doğru zamanımızı çok verimli kullanmamız gerek.

  YanıtlayınSil
 11. Kesinlikle planlama çok önemli canım. Yoksa zamanı doğru kullanım adına bir şey yapamıyoruz. Mesela cumartesi öğlene kadar uyumuşum. Demek ki vücudun ihtiyacı varmış ama tüm planların saatleri kaydı öyle olunca. Ama genel olarak zaten planlı yaşamak zorundayım. Yoksa dengeler alt üst oluyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazen planlar aksayabilir.Demek ki dinlenmeye de ihtiyacın varmış.Çalışan anneler mecburen daha planlı olmak durumunda haklısın...

   Sil
 12. hah haaaa hem video hem mim tımams kullanıyon zamanı iyiii :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elimizden geldiğince kullanmaya çalışıyoruz işte :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.