Başarmak

Danışmanlık

Artık tırtıl büyüdü,kavanozundan çıktı ve kelebek oldu.Tekrar o kavanoza dönmesi mümkün değil.Bambaşka bir hayatı gördü.O hayatın tadını aldı.Hiç bir şey eskisi gibi değil zaten.(2017 mayıs ayından itibaren işimden ücretsiz izne ayrıldığımı takip edenler bilir.) Hani milattan önce ve milattan sonra ifadesi vardır ya,benim de 2017 öncesi ve sonrası diye ayırabiliriz hayatımı.Aslında biraz daha derine inersek milat diyeceğim çok şey olmuştur ama ben bu milattan bahsedeceğim :)
Mayıs ayından itibaren ikisi kamuda olmak üzere 7 seminer verdim.İş çevresinden ayrıldım ve yeni yeni insanlar tanımaya başladım.Eğitimlerde,turlarda,blogda tanıştığım çok güzel insanlar oldu.İş yerinde o daha katı duran Yurdagül,daha da esnedi,gülmeyi zaten hep severdi ama doya doya gülmeyi yeniden hatırladı.(Bir takipçim,bu gülen fotoğrafımı görmüş ve gülebilmek için benden danışmanlık hizmeti almaya başladı.Umarım onu da doya doya güldürebiliriz  :))
gülmek
İşe tıpış tıpış geri döneceğimi düşünenler,maalesef kaybetti.Hatta danışan almaya başladığımı gören idareci arkadaşlar zaten yapabileceğimi bildiklerini söyledi.Beni defalarca zor duruma düşüren (ismi lazım değil)bir yöneticim,mesajla beni özlediğini söyledi.Yola çıktığımda sadece izleyen,bana küçücük olumlu bir cümleyi bile layık görmeyen sevdiklerim de yeni işimi yapabileceğime nihayet ikna oldular :) Hiç kimseye kırgın da değilim dargın da değilim.Bu yol benim yolumdu,ben öncelikle kendime inandım,emek verdim,kulaklarımı tıkadım ve ilerledim :)
Yeni insanlarla tanışmak ve yeni çevrelere girmek bana baya vizyon kazandırdı.İşle ilgili çok daha güzel projelerim var,tabi ki şimdilik ayrıntıya girmeyeceğim bu projem çalınmasın diye :)Ama şunu bilin ki güzel şeyler oluyor ve de olacak olacak olacak.
İnternet üzerinden online de hizmet vermekteyim.Skype adresimden Yurdagül Çelik olarak beni bulabilirsiniz.Blog yazarı arkadaşlarıma,beni takip edenlere ve de hemcinslerime biraz daha pozitif ayrımcılık yapıyorum.Dünyanın kadın erkek dengesine ihtiyacı var çünkü :)
Hep birlikte birbirimizin ellerini tutarak ilerlemek dileğiyle...
el ele tutuşmak


Başarmak Başarmak Reviewed by Yurdagül Çelik on Şubat 27, 2018 Rating: 5

58 yorum:

 1. Senin adına çoooooook sevindim Yurdagül'cüğüm, yazdığın şeylere hiç şaşırmadım, çünkü iyice anladım ki, kimsenin başarmasını istemeyenler var. Evet evet için için "Aman inşallah başaramaz" diyorlar. Çoğu insan bir arkadaşı hatta akrabası hatta kardeşi olsun taktir etmiyor yapmaya çalıştığı şeyleri. Başarınca şaşmaları bu yüzden, bak sen başarmasan sevinirlerdi. (Maalesef). Çok daha iyi yerlere gelmeni can-ı gönülden dilerim canım, başarılarının devamı gelsin, yapamayacağını sananlar da mahçup olsunlar. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ablacığım :) Şimdi tüm sevdiklerimi de zan altında bırakmayım.6 kardeşiz biz.2 ablam bu konuda destek verdi ve istediğini yap dedi.Zaten aslında yaşam yolumuzda tek başınayız ve başaracak olan biziz.Hayatımla ilgili bazı şeyleri özellikle yazıyorum ki gençler de motive olsunlar ve inandıkları yolda yürüsünler.İlk önce insan kendine inanacak,sonra da emek verip,harekete geçecek.Zaten doğal olarak da başarı kendiliğinden geliyor zaten :) Desteklerin ve varlığın için çok teşekkür ediyor ve sevgiyle kucaklıyorum seni :)

   Sil
 2. Hayallerin yasanabilirligi adına büyük bir cesaret örneğisiniz...sizi gönülden kutluyorum.. pozitif bakış açınız,cesaretiniz,azminiz hep aklımda olacak..yolunuz açık olsun,olumsuz düşünenler gücünüz olsun😊 sevgiler 💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilerim bu konuda özellikle bıkmış,yılmış gençlerimize örnek olabilirim.Bir kişi başardıysa herkes başarabilir değil mi?Sevgilerimle :)

   Sil
 3. Yüreğinin götürdüğü yere gitmek cesaret istiyor ama başardığında yaşanan mutluluk kesinlikle paha biçilmez :)

  YanıtlaSil
 4. Hayatını seven insanlar görünce beni gerçekten mutlu ediyor. Başarılar dilerim:).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi hayatımdan özellikle paylaşıyorum ki gençler de motive olsun :) Geç diye bir şey yoktur.Her zaman yeniden başlanabilir hayata :) Teşekkürler Onurcuğum :)

   Sil
 5. Valla fotoğrafınızı görünce ''benim size ihtiyacım olduğunu'' düşündüm. Bazen öyle zorlanıyorum ki. Tam pes edecek gibi olurken ya bir söz ya bir güzellik çıkıyor karşıma. Siz de onlardan birisiniz. Ben de sizinle tanışmak istiyorum ! :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevindim bu sözlerinize.Kendimizi iyi hissetmeye ihtiyacımız var.Ankara'dasınız görüşürüz :) Neden olmasın ki :)Sevgilerimle :)

   Sil
  2. Çoook isterim. :) Zaten bloglar buluşmasına gelemeyince de üzülmüştüm. Sevgiler :)

   Sil
  3. Niyet edelim olsun.Yeni bir blog yazarı buluşması da düşünmüyor değilim :)

   Sil
 6. Harikasın hep başarılı olman dileğimle :)

  YanıtlaSil
 7. Odaklanmak da çok önemli değil mi Yurdagül hanım?..
  Amaca odaklanınca insan zaten kimseyi ne dinelr ne görür..
  Dilerim hak ettiğiniz yere gelirsiniz zaten isterim bunu biliyorsunuz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hedefe odaklanmak gerçekten de çok önemli :) Çok teşekkür ederim varlığınız ve desteğiniz için :) Sevgilerimle :)

   Sil
 8. Hayallerinin peşinden gitmen çok güzel Yurdagülcüğüm. Rabb'im çıktığın bu yolda utandırmasın seni. Yüreğinden geçenlerin hep daha fazlası olsun. Bir gün bende bu muhasebecilikten kurtulabilirim inşallah ve sürekli gezip yeni yerler keşfedip gün batımını da eşim ve oğlumla denize karşı yapabilirim. Sevgiler canım. Yolun açık olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kurtulma olarak bakma,düşünce yapını değiştir.Kabul ediyorum ve burada görevimi tamamlıyorum diye düşün.Dilerim senin de yolun açılır.Bol bol gezer ve bizlere de yazarsın :)Sevgiyle kucaklıyorum seni :)

   Sil
 9. Aman ne güzel. Skype bağlantısıyla seninle karşı karşıya olmak ne güzel olur Yurdagül... Kolayca istemem kimse için bunu. Aman sen danışmanımızsın, Yurdagül'sün.Sıra dışı bir karaktere sahipsin. Marjinale yakın yapını anlamıştım. Ben mesela, robot gibi bir psikiyatrım vardı, inan kendi derdimi unutup, her defasında onun hatırını özellikle soruyordum. Derken onun bana pek faydası olmayacağını düşünüp, başka doktorla devam ettim. Aslında işin taa başından beri tavsiyeleri, nasihat gibi değerlendirmem ve sonunda, bir boşluğa isyanlarımın, ne kadar saçma olduğunu ancak şimdi anlıyorum.
  O sana "sizi özledik" diye mesaj yazan insana demek isterdim ki= "Benim tanıdığım kızım, aynı hataya asla bir daha düşmez!" Bu da ona kapak olsun:))
  Bol danışanın ve enerjin çok olsun canım. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Azıcık deli olmak iyidir diye bakanlardanım.Bu arada okuyorum kitabını ve güzel gidiyor.Eğer beni üzen,kıran,şıkıştıran insanlar beni anlayıp özledilerse ne mutlu bana :) Zaten onların da yolunun açık olmasını dilerim :) Onlar olmasaydı memuriyete yapışıp böyle güzel şeyleri kaçıracaktım :)
   Kocaman öpüyorum seni ablacığım :)

   Sil
 10. İnsanlar bir şeyler başarmamızı hazmedemiyorlar . Bu hep böyle ve böyle de devam edecek . Ama siz hep gülün , hayalleriniz gerçekleştirirsiniz inşallah . Yazılarınızla bile bir çok noktada yol göstericisiniz . Sizi iyi ki tanımışız , sevgiler . :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer bir kişi başarmışsa bizim de başarmamak için bir nedenimiz yoktur.Kendimden örnekleri özellikle veriyorum.Dilerim faydalı olur :) Ben de mutluyum sizi tanıdığım için :) Sevgilerimle :)

   Sil
 11. Kocamannn başarılarrr diliyorum :)

  YanıtlaSil
 12. Sizi mimledim, katılmak isterseniz beklerim. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir canlı yayın videom var.Onu yayınladıktan hemen sonra tabi ki mimi yapacağım :) Biraz düşünmem gerek o mimi :)

   Sil
 13. çalışan demir ışıldıyor , o ışıltı sende hep vardı , umuyorum çıktığın yolda arzu ettiğinden çok daha fazla başarılı olursun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çalışkan ve azimli olmam benim hayatımda ciddi bir avantaj oldu.Oğlak burcu olduğumdan mıdır nedir işi dalınca her şeyi unutuyorum :) Teşekkürler canım yaaaa :)

   Sil
 14. Gülüşünüz ne kadar içten ve umut verici :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hep birlikte doya doya güldüğümüz günlerimiz olur :)

   Sil
 15. En en güzel günler senin olsun

  YanıtlaSil
 16. Zaten öncelikli olan insanın kendine inanması. Senin adına çok sevindim :) Daha da başarılı olmanı dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel dileğin için çok teşekkürler :) Dilerim sen de hayallerini gerçekleştirirsin :)

   Sil
 17. Ne güzel, istediğiniz her şeyin gerçekleşmesini diliyorum, başarılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok çok teşekkür ederim :) Dilerim sizin de istekleriniz gerçekleşir :) Sevgilerimle :)

   Sil
 18. Yurdagül hanım tebrik ediyor,başarılarınızın devamını diliyorum.Gençlere bu konuda rol Model oluyorsunuz.Desteğim büyük.Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi hayatımı özellikle koyuyorum ki inandırıcılık artsın :) Zumba yaptığımı söyleye söyleye yeğenleri de dans etmeye başlattım.Hatta bazı takipçilerim de evde dans etmeye başladı.Kelebek etkisi işte :)Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 19. İstediğini yapmak kadar mutluluk verici bir durum yoktur. Bütün her şey gönlünce olsun Yurdagül Abla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin canım :) Hepimiz gönlümüze göre bir hayat yaşarız inşallah :)

   Sil
 20. en önemlisi gülümsemek çokça çokça gülümsemek, o zaman hayırlı başarılar :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Meltemciğim :) Hep birlikte inşallah :)

   Sil
 21. İyikide ücretsiz izine ayrılmışsın canım. Senin için doğru olanı bulman için biraz silkelenmen gerekiyormuş ve şimdi ne kadar güzel başarılara imza atıyorsun,umut veriyorsun.
  Gülüşün çom güzel ve hayat güzel birşeylere fazla takılmayın mesajını veriyor 💗
  Kötü günler geçincede yakışnmiş gibi gözükenler her daim kendini göstermeye çalışır durular.
  Şimdi dimdik ayaktasın ve bu sadece senin aminle oldu.
  Yazıların bizlerede umut ve güç veriyor.
  İyki buradasın canım.
  Sevgiler 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim.Sizin gibi blog yazarlarıyla tanışmam da beni motive etti.Gerçek dünyadan alamadığım desteği,blog yazarı arkadaşlarımdan almışımdır :) Garip bir ironi işte :) İnşallah,blog yazarlarının da hak ettiği değerini görebildiği günler de yaşarız :) Sevgiyle öpüyorum seni :)

   Sil
 22. hayal kurmak, o hayali gerçekleştirmek için çabalamak ve sonunda başarmak harika bir şey...
  Tebrikler size... Başarılarınızın devamını diliyorum..
  memuriyetten ayrılmak benimde hayalimdi yapamadım ben.. :)
  selamlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapamadım demeyin,alt yapıyı oluşturun yavaş yavaş,kendinizi hazırlayın ve atlayın uçaktan :) Sevgilerimle :)

   Sil
  2. Ama ya bi de paraşüt açılmasa.... :))

   Sil
  3. Olumluya odaklanıp,o tarafı büyültüyoruz :) Söz,büyüdür :)

   Sil
 23. Çok güzel, mutlu gülmüşsünüz fotoğrafta gerçekten.
  Birkaç gündür size uğrayamadım, ben de biraz üzülmüştüm, kendimi ancak toparlayabildim ve bu yazınızı gördüm; çok ama çok hak veriyorum. Nefis bir kapak olmuş başarılarınız, marjinal ve cesur hareketiniz onlar için. Harikasınız :)
  Şimdi ben de bu yazıyla birlikte bir umutla doldum, biz kendimiz için ayakta durduğumuzda, kendimiz olduğumuzda, güçlü olabilmeyi başaradığımızda zaten harikayız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umutla dolmana çok sevindim.Hadi silkelen,ayağa kalk ve yürü :) Eminim her şey çok daha iyi olacak :) Sevgiyle kucaklıyorum seni :)

   Sil
 24. Hayallerinin peşinden gitmeye bir çoğumuz cesaret edemiyoruz.Elimizdekinden de olabiliriz kaygısı yaşıyoruz.Ama kesinlikle denemeye değer.Başarılarınızın devamını diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.Hepimizin hayallerinin peşinden koşacak gücü bulmasını dileğimle :) Sevgilerimle :)

   Sil
 25. Bir şeyi başarmak,istemek ve inanmaktan geçiyor.Sen de bunun en canlı kanıtısın karşımızda😊Ne güzel yazdıkların ve yaşadıkların ilham verici herkese.Sevgiler❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Destekleriniz beni mutlu ediyor.Dilerim başka insanlara da örnek olabilirim :) Kocaman sevgiler benden :)

   Sil
 26. Dediğin gibi, "daha neler olacak" sevgili Yurdagül.. Videolarını da izlemeye özen gösteriyorum. Çalışkan olanın pas tutmayacağın kesin !.. Tebrikler, başarılar sana <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Verdiğin destek için gönülden teşekkür ederim :) Sevgilerimleeeeeeeee :)

   Sil
 27. Hayallerimizi gerçekleştirmek bazen deli cesareti ister. İşinizi bırakmanız da çok büyük cesaret. Başarmak ise tadına doyulmaz. Sizi tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam deli cesareti diyemeyiz.Planlarımı yapmıştım,para da biriktirmiştim.Düşünmeden karar almadım tabi :) Ama şöyle bir şey var,kararınızda netseniz yollar da açılıyor :) Sevgilerimle :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.