Soru Etkinliği(MİM)

Mim

Hepinize merhaba.Yeni bir mim yazısıyla karşınızdayım.Kim başlattı bilemiyorum mimi.Bir süredir bloglarda dönüyor bu mim.En son Mücahit ve Merve'nin blogunda görüp,okudum.Onlar da mimlemiş beni :) 10 tane soru var az değil :) Onların yazısını okumak isterseniz şurada
Genç arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve hızlıca sorulara geçiyorum.
1)  2017 senin için beş üzerinden kaç puan alır?
2017 yılı hayallerimi gerçekleştirmek üzere adım atmaya başladığım bir yıl oldu.Mayıs ayında ücretsiz izne ayrıldım.Küçük küçük planlar yapıp adım adım ilerliyorum.Meslek hayatım boyunca en huzurlu geçirdiğim,yeni insanlarla tanıştığım,eskiyi geride bıraktığım bir yıl oldu.O yüzden 5 puanı hak etti galiba :)
2)  Maddi açıdan mı çok şey kazandın, manevi açıdan mı?
Hayatım boyunca para,ilk önceliğim olmadı ama hiç de parasız kalmadım.Çok çalışmayı sevdiğim için ve parayı planlı kullandığım için yokluk yaşamıyorum çok şükür.Ama tabi ücretsiz izne ayrılınca bankada biriktirmiş olduğum parayı harcamaya başladım,düzenli olan maaşım kesildi,yeni yeni danışan almaya başlıyorum.Bu bir süreç o yüzden parasızlığa takılmıyorum :) Parasal kayıp,telafi edilebilir,manevi yönden ise kendimi daha çok fark ettiğim bir yıldı.Gerçekten manevi doyumu olan bir yıl yaşadım :)
3)  Kitap okumaya ne kadar özen gösterdin?
Kitap okumayı önemsiyorum.Ne kadar kitap okudum saymadım ama elimden geldiğince okumak,öğrenmek beni mutlu ediyor.Umarım okuduğum ve öğrendiğim şeyler bu yıl da katlanarak artar :)
Mim

4)  Hiç pişman oldun mu?
Biraz felsefi olacak ama hayata pişmanlık diye bakmam.Yaşamak,deneyimlemektir.Kendi payıma düşeni almaya çalışıyor ve yoluma da devam ediyorum.Tekrar tekrar hatalar yapabilir bence insan.Önemli olan yaptığı her hatadan ayrı bir edinim kazanması.
5)  Hiç bağışta bulundun mu?
Önemli bir bağışta bulunmadım çünkü ücretsiz izinde bankadaki parayı harcayarak kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalışıyorum.Fakat şöyle bir şey yaptım.Ücretsiz seminerler verdim.Bir seminerden de para aldık ama o parayı eşinden boşanmış ayakta durmaya çalışan bir arkadaşıma verdik.Umarım bu yıl kazancım artar ve ben bolca yardım yaparım.
6)  Kendine yeteri kadar vakit ayırdın mı?
Belki de çocukluğum da dahil tüm hayatım boyunca kendime ilk kez bu yıl kaliteli vakit ayırdım.Spor yaptım,ihmal ettiğim insanlarla görüştüm,eksik olduğumu düşündüğüm eğitimlerimi aldım,bolca kaliteli film izledim,istedim saatte uyandım,keyifli kahvaltılar yaptım....Düşündükçe yazarım ben :) Çünkü o kadar güzeldi ki :)En iyisi durdurayım kendimi :) 
Mim

7)  İş/okul kısacası çalışma hayatında ne kadar başarılıydın? (10 üzerinden)
Gerçekten bu konuda da pek tevazu gösteremeyeceğim.Çalışmayı çok sevdiğimi de hep söylüyorum.Yeni danışanlar alma gibi hedefim vardı.Çok şükür başladım diyebilirim.Plan dahilinde çalışıyorum,uğraşıyorum ve de hala öğreniyorum :)Buna da puanım hadi 9 olsun :)
8)  Hayatına giren mi çok oldu, çıkan mı?
İşten ayrılınca baya revize ettim çevremi.Üzerinde düşündüm,öylesine ilişkiler mı diye?Bana bir şey katmayan,beni tüketen ilişkileri bitirdim.Konuşmam gereken insanlarla da konuştum,biraz sadeleştirdim.Bunun yanında gerek blogdan gerekse turlardan yeni insanlar tanıdım.Yeni insan,yeni kan demektir benim için :)Güzel oldu vesselam :)
9)  Gereksiz harcamaların mı ön plandaydı, iyi yatırımların mı?
Kapitalist sistemde sürekli alıp atmaya karşıyım.Hatta sadeleşmek üzerine de bir yazı yazmıştım.Yaklaşık 8 aydır hiç yeni kıyafet almadım.Eğitim için,gezmek için verdiğim paraları pek umursamam.Onları bile çok uygun fiyata yaptım geçen yıl.Örneğin Balkanlar turuna gittim,9 ülke gezdim ve sadece 1600 TL gibi bir harcamam oldu :) İktisat yapmaya çalışırım,çocukluğumdan beri :)
10)  Blogunun durumu 2017'de nasıldı?
Blogumun 2 yılı dolacak nisanda.Yeni bir blog olmasına rağmen izleyici sayım giderek arttı,okunma oranı bine yaklaştı,hatta bir keresinde 5000 civarında okundu.Tabi bunlar beni çok mutlu etti.Blog dünyasında ufak tefek kırgınlıklar da olmadı değil.Bunların da bize ne öğrettiğine baktık ve yolumuza devam ediyoruz.Blogumu çok sevmeme rağmen ilerleyen süreçte bu kadar sık yazı girebilir miyim bilemiyorum.Bildiğim bir şey varsa bloguma giremediğim zamanlar olduğunda blogumu özlüyorum.
Mim
Sorular çok diye söylenerek başladığım yazı,bir de baktım bitivermiş.Bu mimi yapanları okumaya gayret ettim ama kimler yaptı bilmiyorum.Çok aktif olamadım bu ara blogda.Hem annem biraz hastaydı,hem de işle ilgili yapmam gereken şeyler vardı.O yüzden kimseyi mimlemiyorum.Yapmak isteyen kim varsa benim tarafımdan mimlidir deyim ben de :)
Kalın sağlıcakla :)
Soru Etkinliği(MİM) Soru Etkinliği(MİM) Reviewed by Yurdagül Çelik on Ocak 27, 2018 Rating: 5

37 yorum:

 1. Yurdagül'cüğüm öncelikle annene geçmiş olsun, umarım en kısa zaman iyi olur.:)Bizi tüketen insanları hayatımızdan çıkartmak en doğrusu, ben artık insanlardan korktuğumdan kapattım kapımı çünkü canım,cicimle başlayan komşuluklar, ahbaplıklarda sonradan türlü türlü huylar, türlü türlü dengesizlikler olduğunu görüyorum, bana zarar veriyorlar, tüketiyorlar. Kedim en iyi dostum:)

  Sevgilerimle:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kardeşlerim,yeğenler dışında çok fazla kanki oluşturmuyorum.Az insan,öz insan diye düşünüyorum.Annem de valla geçen yıldan beri sık sık hasta oluyor.Baya koşturuyoruz.Çok kardeş olunca aslında annem şanslı ama farkında değil,bizi parmağında oynatmaya devam ediyor :) Teşekkürler ablacığım :)

   Sil
 2. aaa süpermiş bu sorular ya :D bu arada sınav sonuçların nasıl ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yapmadıysan sen de yap canım yaaa.Bu dönemlik ortalamam 3.45.Fena değil.Senin nasıl geldi derslerin?

   Sil
  2. 3.45 nedir gözünü seveyim :D benimkiler de 1'i koşullu olmak kaydıyla geçmişim ama ;=)

   Sil
  3. Evet ellerimi kaldırıyor ve itiraf ediyorum ben biraz inek bir tipim :) Baya ders çalıştım :)

   Sil
  4. maşallah , daim olsun :D

   Sil
 3. Gayet güzel bir sene olmuş, darısı bu senenin başına :)

  Anneciğine geçmiş olsun.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hepimizi iyi bir sene bekliyordur.Annemin atraksiyonları zaten hep var bu ara.Genel olarak sağlıklı aslında ama bizi korkutup duruyor :) Teşekkürler :)

   Sil
 4. Ne güzel bir yıl olmuş,çok keyif alarak okudum😊enerjiniz ve motivasyonunuz çok güzel 😊bu yıl daha da verimli geçer umarım... sevgiler gönderiyorum 💕
  Annenize geçmiş olsun..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Önümüze bakıp,ilerleyeceğiz işte :) Sevgilerimle :)

   Sil
 5. Allah tealadan annenize sağlık diliyorum. internet günlüğünüzü ilgiyle takip ediyorum lakin karikatürlerdeki küfürlü içerikleri bu siteye uygun bulmuyorum. bu hususta biraz daha dikkatli olabilir misiniz diye soru geçti içimden.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ilginiz için.Küfüre dair bir yazım da vardı.Karikatürlerde eğer yazıya uygunsa kullanıyorum.Tabi ki hayatın içinde nazik olmak önemlidir ama karikatürlerde olabilir diye düşünüyorum.Sevgilerimle :)

   Sil
  2. Siz böyle diyince yazınız şu olsa gerek: https://goo.gl/s6ooCm . Burdaki yazınızı okuyunca küfrün karikatürde kaldığını anladım fakat yazılarınızı okurken mecburen karikatürü de okuyorum :) Dolayısıyla :)) Yazınıza da bir şekilde o ifade dahloluyor.

   Konuyu mecrasından dağıtmamak adına ben susuyum en iyisi :). Hürmetle kalın. İyi geceler dilerim.

   Sil
  3. Önerdiğim yazıyı okuduğunuz için çok teşekkür ederim.Tabi ki sizin önerilerinizi de önemsiyorum.Daha uygun karikatürler bulursam elbette koymaya çalışıyorum.Teşekkürler :) Sevgilerimle :)

   Sil
 6. Güzel bir yıl olmuş ama bu sene bir öncekinden daha güzel olsun diyorum sizin adınıza. Annenize de geçmiş olsun

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hepimiz için güzel bir yıl olur.Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 7. Güzel bir yıl geçirmişsiniz :) Umarım anneniz iyileşmiştir, çok geçmiş olsun.. Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Annem daha iyi şu an.Doktorundan da kontrol için randevu aldık.Aslında sağlıklı,yaşam sevinci doludur annem.Alt komşusu vefat edince biraz üzüldü sanırım.Çok önemli bir şeyi yok çok şükür.Teşekkürler :)

   Sil
 8. Gayet samimi ve güzel cevaplar olmuş, bizi kırmadığın için de ayrıca teşekkür ederim ablacım :) Mutlu günler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevdiklerimizi nasıl kıralım?Değer vermiş mimlemişsiniz,ben de yaptım :) Ben de çok teşekkür ederim :)

   Sil
 9. Güzel bir sene olmuş senin için. Annene geçmiş olsun. Sayfamda senin bekleyen bir mim var..
  sevgiler,

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merak ettim hemen bakıyorum mime :) Teşekkürler :)

   Sil
 10. 2017'nin senin için güzel bir yıl olmasına sevindim. Gezilerini, yazılarını keyifle okuduk biz de :)) Annene de çok geçmiş olsun..
  Bu arada seni ben de mimledim :D

  YanıtlayınSil
 11. Cevaplarınızı okumak çok keyifliydi :) Çok teşekkürler bizi kırmadığınız için :) Sevgiler 💕

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim :) Öpüyorum seni Merveciğim :)

   Sil
 12. Öncelikle annenize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Çok güzel içten bir yazı olmuş.Mim yazılarını zaman zaman okuyorum fakat nedense yazmak için kendimi hazır hissetmiyorum 😊 Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de ilk zamanlar strese girerdim mim yazısı yazarken.Sonra bir de baktım yazmaya başlayınca güzel oluyor.Birbirimiz hakkında da fikir sahibi oluyoruz.Annem daha iyi :) Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 13. Çok güzel bir mi gerçekten. Özellikle para harcamayla alakalı bölüm iyiydi. İnsanlarımızın tüketim çılgınlığından kendilerini kurtarması lazım:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle gereksiz tüketime karşıyım.Eğer fazla para varsa bağış ya da iyilik yapmak için kullanılabilir çünkü alış veriş yapmanın sonu yok.Teşekkürler :)

   Sil
 14. 2017 5 puan almış,kutluyorum kendisini :)))) Maddi manevi daha da zengin bir yıl olsun 2018.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hepimiz için verimli ve güzel bir yıl olur 2018 :)

   Sil
 15. Umarım hayatında bir çok şey düzene girer ve sende sosyal projelerde yer alırsın. Bunu canı yürekten diliyorum çünkü o duyarlılığa sahip olduğunu düşünüyorum. Önemli olan azı paylaşmakmış miktardan çok yürekten istemek ve vermek en güzeli. Her şeyin gönlünce olması dileklerimle, sevgi ve selamlar:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.Dilerim hepimizin yolu açık olur :) Sevgilerimle :)

   Sil
 16. Geçmiş olsun abla ne güzel bir yıl olmuş zevkle okudum inş 2018 daha mükemmel olur 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim.Dilerim senin için de 2018 yılı güzel bir yıl olur :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.