Motivasyon

Motivasyonu örneklerle anlattığım canlı yayın videosu :) Keyifli izlemeler...
Motivasyon Motivasyon Reviewed by Yurdagül Çelik on Ocak 30, 2018 Rating: 5

22 yorum:

 1. teşekkürler canım paylaşım için :)

  YanıtlayınSil
 2. Küçük püf noktaların olduğu keyifli bir video olmuş. Teşekkürler.Emeğinize sağlık:)

  YanıtlayınSil
 3. Sona sakladım çünkü aklımda 'şu blog arkadaşımı ziyarete gitmeyi unuttum' gibi bir soru olmadan rahat rahat izleyemek istiyorum. Geleceğim beybisi...:)))

  YanıtlayınSil
 4. Geldiiiiimmmm:)))
  Yurdagül'cüğüm kesinlikle katılıyorum, %100 hak veriyorum. Kısa olması bence daha iyi daha iyi derken bir şeyi az ve öz ve ne kadar az cümleyle anlatırsak o kadar çok akılda kalıyor, ayrıca bunu yapmak yani önemli bir şeyi az cümleyle anlatabilmek ya da yazabilmek çok zordur o yüzden de daha değerlidir. 1000 sayfa kitap yazar kimisi ama akılda kalmaz, öteki incecik bir kitap yazar ama bestseller olur o misal. (örnek Simyacı)

  Ödül konusunda maalesef yanlış biz de yaptık yeğenim küçükken:))şimdi anlıyorum yanlış yaptığımızı. Blog dünyasında illa kurdela takılsın, kupa verilsin hayatta tasvip etmediğim ve gerek de görmediğim bir şey. Ha yapanlara bir şey demiyorum o anlamda değil kimseyi engelleyemem, engelleyemeyiz yapsınlar istiyorlarsa ve onları mutlu ediyorlarsa ama blog bir yarış değil, bir rekabet dünyası da değil, kimi yemek yapıyor, kimi örgü örüyor, kimi benim gibi tv dizisini tanıtmaya çalışıyor ya da siyaseti eleştiriyor, hepimiz kendi çöplüğümüzde - teşbihte hata olmaz- bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, ödül filan beklemiyoruz zaten bize blog arkadaşlarımızın bıraktığı yorumlar en güzel ödül.:)

  Eline sağlık canım, çok teşekkürler:) En kısa zamanda hayırlısıyla büronu açmanı diliyorum.
  Ben de öptümmm:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu eski bir canlı yayın videosuydu.Biraz da o konuya üzülmüştüm,açıklık geçirmek adına da çekmiştim bu videoyu.Tabi ki herkes kendinden sorumludur.Senin dediğin gibi hepimiz kendi çöplüğünde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.Herkesin yolu açık olsun.Büro işi olacak inşallah :) Öpüyorum seni :)

   Sil
 5. Unuttum bu ödüller konusunda kendi yaşadığım bir örnek var:
  Mesela benim perili dizim var ya, onu 2 yıl önce senaryo yarışmasına göndermiştim, değil ödül almak finale bile kalamadı. Gerçekten üzüldüm. Sonuçta özgün, pek duyulmamış bir konuydu, anlatım olarak da iyi anlattığımı, senaryo tekniği olsun, anlatım tekniği olsun, izleyiciyi sıkmamak vs. hepsine çok dikkat ederek yazmıştım. Öyle izleyici bayan, uzun bakışmalar, sıkıcı gereksiz diyaloglar filan hiç koymadım çok dikkat ettim. E, insan üzülüyor ve yaptığı değersiz mi, kötü bir yazar mı? diye şüpheye düşüyor. Sonra yarışma süresince yarışmanın web sitesinde bizlere sunulan acayiplikler diyeyim beni yarışmanın pek normal diyeyim geçmediğini düşündürdü, uzun uzun anlatmayayım o detayları ama galiba zaten birinciler önceden belliymiş. :( Hollywood'da bu böyle değil gerçekten kim hak ediyorsa onu seçiyorlar (tabii iyi yarışmalarda onların da böyle acayip olanı vardır elbet:) ve seçilen film izleniyor, beğeniliyor, yazar da tanınıyor ve önü açılıyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence iyi ve doğru bir şey yapıyorsan er geç fark edilir.Sen iyi bir şey yapıyorsun.Kesinlikle fark edilecek diye düşünüyorum ve buna inanıyorum.Hani bir söz vardır ya ''Altın çöpe düşse değerini kaybeder mi?'' O misal,biz üretelim uğraşalım eninde sonunda olumlu bir değişim olacaktır.Sen yazdığın senaryoları blogda çizmeye ve paylaşmaya devam et.Mutlaka iyi şeyler olacaktır.Buna inancım tam.Sevgiyle kucaklıyorum seni :)

   Sil
 6. Video formatı gayet güzel olmuş. Bilgilendirmeniz için ise teşekkürler:).

  YanıtlayınSil
 7. Ne kötü değil mi, şımarıkça düşünmeleri :-( Başkasının hayatı hakkında bu kadar pervasız fikirleri olması. Oysa herkes yalnız doğuyor ve yalnız ölüyor. Bırak hayatı yaşasın insan istediği gibi...Tebrik ediyorum, alkışlıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güç kendimizde.Kendimize inanalım ve yolumuza devam edelim :)Teşekkürler :)

   Sil
 8. Tüm motivasyonlarımızın içsel olması dileğiyle... Ödül sistemi bende de bir yere kadar işe yarıyor. :(( Şehir yaşamının da gerektirdiği bir şey sanırım hızlı yaşamak. Bu konuda bir belgesel izlemiştik, yaşamamızın ne kadar korkunç göründüğünü düşünmüştüm. Belgesel aynı zamanda bir Uzak Doğu dininin, hangisiydi unuttum, rahiplerinin dünyanın dönüş hızıyla yürüdüklerini gösteriyordu. Enteresandı :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O belgeselin adını bilmek isterdim.Bu arada senin mimi yazdım.Yarın yayınlayacağım :) Öpüyorum seni :)

   Sil
 9. türk gibi başla ingiliz gibi devam et alman gibi bitir derleeer. bizde işte dediğin gibi üç günde gidiyooooo. annene geçmiş olsuuun. bürooo hayırlısııı oleeey :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki ben de biraz İngiliz kanı var :) İlla olana kadar devam ederim :) Büro hemen yakın zaman değil de danışman almaya başladım çok şükür :) Güzel şeyler oluyor :)Temkinli gidiyorum,ticareti çok bilmediğim için :)

   Sil
 10. Yurdagül kızım, ben artık gecelere kaymaya başladım. Çok ev işi oluyor bildiğin nedenden, ancak geceleri kendi çapımda çalışıyorum. Yine işler çıkmıştı, nihayet bu saatte izleyebildim videonu.
  Ödülle cezalandırılmak ne demekmiş, boşanan aile çocuğu olan torunumda ne kadar menfi etkileri olduğunu son derece üzülerek seyrettim senelerce. Babasının, sevgisini sadece ona bir şeyler alarak göstermesi, çocuğun giysilerle savaşı hâline dönmüştü. Uzun terapilerimizle ancak o günler geçti.
  Rekabet ve sürekli bir ödül düşüncesiyle çabalamak insanı ancak yorar. Mesela, benim için blog en yararlı ve bana iyi geldiğine inandığım uğraş. Paylaşmayı o kadar çok seviyorum ki... Keşke yan yana gelip konuşabilsek bu konuları.
  Konu çok değerliydi, emeğine sağlık kızım. Sevgilerimle öpüyorum seni :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ablacığım istediğin zaman istediğin gibi yazabilirsin.Açıklama yapmaya gerek yok ki.Hepimizin hayat içinde telaşeleri oluyor.Ben de artık daha az blog okuyabiliyorum.Özlüyorum ama başka öncelikleri de yapmalıyım diye düşünüyorum.
   Bu konu önemli bir konuydu.Zaten yaşadığım olaylara da bakarak konu belirliyorum.Sadece çocuğa hediye alarak sevgi göstermeyi doğru bulmuyorum.Güzel bir örnek oldu ve yazıyı destekledi senin de örneğin.Anlaşılmak da çok hoşuma gidiyor.
   İnşallah yazın bir ara İstanbul'da bir buluşma düzenlenir ve ben de sizin aranızda olurum.Buluşma olmasa bize mutlaka yüz yüze görüşeceğimizi biliyorum ben :)
   Öpüyorum seni :)

   Sil
  2. İnşallah kızım, ben de inanıyorum buluşup, görüşeceğimize. Sevgiyle kucaklıyorum seni.
   Af edersin unutmuşum. Annene de acil şifalar dilerim. Sevgiler kızım:)

   Sil
  3. Çok teşekkür ederiz :)Daha iyi annem :) Sevgilerimle ablacığım :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.