Mini Bir Masal

Haftalık çektiğim canlı yayınları da koyuyorum artık bloguma.10 dakikalık bir video.İzlemek isteyenlere iyi seyirler dilerim :)
Mini Bir Masal Mini Bir Masal Reviewed by Yurdagül Çelik on Ocak 14, 2018 Rating: 5

15 yorum:

 1. Güzel bir video, güzel bir masal olmuş yine Yurdagül Hanım. İnsanlar kendi ayaklarının üzerinde durabilmeli. Videoyu izleyince bir tanıdığım aklıma geldi. On üç yaşında bir oğlu var. Hala okula giderken çocuğun ayakkabıların kendisi bağlıyor. Bir gün buna "bu çocuk askere gidince ne yapacak?" diye sorduğumda bayağı kızmıştı. Ona bu videoyu izleteceğim belki bana hak verir:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel düşünceniz için.Bu facebook videoları umarım faydalı olur.Arkadaşınız da izleyince fark eder inşallah :) Saygı ve sevgilerimle :)

   Sil
 2. Sınavlar bitmiş oh geçmiş olsun:) Baban ne tatlıymış:)Harika bir ders oldu bu masal, çok sevdim, biz de oğlan yeğenimi biraz böyle büyüttük şimdi çok pişmanız:( çocukken zorluk çekenler büyüyünce daha başarılı oluyorlar bunu anlayamadık o zaman:( gerçekten bir gün her şey tepetaklak olabilir ve el bebek gül bebek büyütülenler çok zorlanıyorlar:(

  Mesela hiç para kıymeti bilmiyor:( yoktan anlamıyor:( en darda, sıkıntıda olduğum gün bile anlaıyor...hiç para kıymeti bilmiyor çocuk, çünkü çocukken anlatmamış annesi, babası, öğrenmemiş...:( inşallah kendi parasını kazanmaya başlayınca anlayacak:(

  Ağzına sağlık çok ama çok beğendim.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Masal,ilgi çekti.Canlı yayında da baya izleyen ve mesaj atanlar oldu.Demek ki büyük küçük biz ülke olarak seviyoruz masalı :) Masalı beğendiğine sevindim ablacığım çok teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Masalları ben de çok severim. Çok da güzel olmuş anlatımınız, sonunun okuyucuya bırakılması ise harika. Herkes kendine göre bir son bulmalı masala. O prenses ya ülkenin başına geçerek babasının yaptıklarını aratmayacak ya da onca emeği göz göre göre ziyan edip ülkesini batıracak. O ana kadar sorumluluk almadığına göre ikinci şık uygun gibi görülse de bence hatasının farkına vararak kontrolleri eline alacak. Paylaşım için teşekkürler, sevgilerimle:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Masalı beğenmenize sevindim.Herkes kendi hayal gücüne göre masalı bitirsin istedim ben de :) Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 4. Harikaydı ! :)) bundan sonra masal isteriz..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biraz masal öğrenmem ve hatırlamam gerekecek o zaman :) Teşekkürler canım benim :)

   Sil
 5. emeğinize sağlık,güzel bir masal dinledik..🙂

  YanıtlayınSil
 6. Değişik bir çalışma olmuş.Güzel olmuş.Emeğinize sağlık.Kamera karşısına geçip anlatmakta zordur aslında.Tebrik ediyorum.Sevgiler😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Karşında insan olmayınca kolay olmuyor gerçekten.Neyse ki seminerler verdiğim için rahatım,o yüzden kurtarmaya çalışıyoruz işte durumu :) Teşekkürler :)

   Sil
 7. Öyle hayran hayran dinlerken bitiverdiii. Ben şöyle düşündüm Yurdagül, hani altınları alıp, insanların arasına karıştı ya, tek tek dağıtır sandım.Onları bozdurmayı bile beceremez garibim.
  Biz küçükken babam anneme hiçbir işimizde yardım etmemesini, sadece yol göstermesini söylerdi. Ben kendiliğimden, insaflı olduğum için yardım ederdim anneme, hem on üç yaşlarındaydım. Ablam ve benden küçük kız kardeşim hiç iş yapmaz, üstelik karışık bırakırlardı her yeri. İkisi de pasaklı ev hanımı oldular ve eşleri tarafından sert uyarıldılar.
  Babam bize para konusunda da titiz davrandı, tüm bunların faydasını gördüm ömrüm boyunca. Sen anlat, biz dinleyelim canım. İnan küçüklüğümü özlemişim. Masalın konusu çok güzeldi, böyle böyle içlerimizdeki çocuklar uyanır, ilişkiler düzelir, kim bilir? Dilerim vatanımıza bir sihirli değnek değer ve mutlu oluruz, huzur içinde yaşarız. Tabii dünyaya da değsin. Sevgiler canım, sesine, nefesine, emeğine sağlık:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Masalı herkes kendi hayal dünyasına göre sonlandırsın diye yarıda bıraktım.Altınları dağıtma ihtimalini hiç düşünmemiştim açıkçası.Ne yapacağı konusunda şaşkın olunca böyle bir iyi niyeti bilemedim güzel yürekli ablam benim.
   Ben de ailenin son çocuğuyum.Yatılı okula başladığımda öyle zorluk çektim ki :) Yatağımı bile yapamayıp,öğretmenler odasına çağrılıyordum sık sık :) Ve mecburen öğrendim :)
   Bir hikaye daha anlattım facebookta.Onu da uygun zamanda koyarım diye düşünüyorum.Umarım beğenirsin onu da :) Öptümmmmmmm :)

   Sil
 8. Valla dinlerken hiç te uydurma gibi gelmedi bana..bayağı bayağı kaptırmışken,tam da ne olacak şimdi derken bitti.Ama ana fikir çok güzel.Hani ''ağaç yaşken eğilir''denilir ya..İşte o misal.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Son kısmını izleyiciye bıraktım :) Geçen yine bir hikaye anlattım.Onu da koyacağım bloga :) Çok teşekkür ederim :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.