Yeni Yılda En Çok Alınan Kararlar Nelerdir?

Kilo Verme

Yapılan bir araştırmaya göre yeni yılda alınan kararlar önem sırasına göre şöyle;

-Kilo verme
-Daha düzenli bir yaşam
-Daha az para harcama, daha çok tasarruf
-Hayatı dolu dolu yaşama
-Fit ve sağlıklı bir yaşam
-Heyecan verici bir şeyler öğrenme
-Sigarayı bırakma
-Başkalarına hayallerini gerçekleştirmeleri için yardım etme
-Aşık olma
-Aileyle daha fazla vakit geçirme(Kaynak;/www.mynet.com)
Aile

Yeni yıl için alınan kararlarda ilk sırada kilo vermenin son sırada ise aileyle vakit geçirmek olması beni biraz üzdü.Peki siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?Sizce böyle düşünmenin nedenleri nelerdir?
Yeni Yılda En Çok Alınan Kararlar Nelerdir? Yeni Yılda En Çok Alınan Kararlar Nelerdir? Reviewed by Yurdagül Çelik on Aralık 31, 2017 Rating: 5

77 yorum:

 1. Kilo verme birinci sırada ha? Çok şaşırdım yaaa halbuki listenin hepsini okudum ve aşık olma seçeneği en altlarda yer almış...insanlar aşık olmaktan çok kilo vermek peşindeler:)ben yeni yılda ençok ülkemin malum kesimine akılfikir diliyorum:))
  Eline sağlık Yurdagül'cüğüm.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de aileyle vakit geçirmenin en sonda yer almasına bozuldum biraz :) Teknolojiyle birlikte önceliklerimiz de değişir demek ki :) Teşekkürler ablacığım :)

   Sil
 2. Başkalarını sevebilmek için önce kendini sevebilmeli insan. İşte o yüzden önce kilo verme geliyor bence. Kilo verme neredeyse tüm insanların kendini sevmesinde birinci adım bugünlerde 😂😂😂. Hadi mutlu yıllaaarr😘😘

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki kilolarımız artmış toplum olarak.Kendini sevebilmek açısından baktığımızda kilo vermek önemli istek gerçekten.Benim bozulduğum aile niye o kadar gerilerde yaaaaa :) Mutlı Yıllar Sevdacığım :)

   Sil
 3. Toplum odaklı, özenme hissiyle ve popüler kültür sınırları içinde yaşayan bireyler olarak aslında artık bu sıralamalara şaşırmamak lazım, üzücü de olsa.. Zira tersine dönmektense bu durumun katmerlenerek devam edeceğini düşünüyorum ben..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında başkalarına yardım etme gibi güzel kararlar da var.Amerika da yapılsaydı bu araştırma ya da başka ülkede yardım etmek derler miydi bilemedim.Mutlu yıllar tekrar :)

   Sil
 4. Aslında ilk madde oradan çıkarılabilir bence, pazartesiye düştü ya yılın ilk günü ondan oraya yerleşmiştir zayıflama meselesi, her pazartesi olduğu gibi :)

  Bol gülümsemeli, sağlıklı, mutlu, enerjik yıllar :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evettttt bol bol enerjimiz olsun :)) Mutlu yıllar tekrar canım benim :)

   Sil
 5. İnsanların çoğu artık kişisel düşünüyor ve bencil, bu yüzden ailelerini düşünmekten daha çok kendilerini düşünüyorlar. Tabi bunun farklı nedenleri de olabilir, mesela zaten hep ailesiyle beraberdir fakat çok kiloludur bu yüzden kilo vermek ister. Başka bir açıklamasıysa ailesini sevmiyordur. Bunun bir sürü açıklaması olabilir aslında :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında nedenlerinin de araştırılması gerek,haklısınız.Biraz eksik kalmış öyle olunca araştırma...

   Sil
 6. İstekler her zamanki gibi istek olarak kalacak bence :)

  YanıtlayınSil
 7. Musmutlu sevgi dolu bir yıl diliyorumm :) :)

  YanıtlayınSil
 8. ben eskiden kararlar alırdım, artık almıyorum akışına bıraktım :) mutlu yıllar

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında evet ya....Akışa bırakmak da güzel ...Mutlu yıllar Meltemciğim :)

   Sil
 9. Sigarayı bırakma benim hedeflerim arasında. Hatta bıraktım ama yine başladım :/ Umarım bırakırım... Güzel araştırma olmuş. Mutlu yıllar şimdiden :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hedeflerinizin gerçekleşmesi dileğiyle...Mutlu yıllar...

   Sil
 10. Bence yarını bu günden başlayarak değiştirebiliriz. Bu her ne olacak ise:).

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öyleyse küçük küçük adımlarla ilerleyelim hedeflere değil mi?Mutlu yıllar Onur :)

   Sil
 11. Mutlu yıllar, ben de hedef kilo verme:)))))))

  YanıtlayınSil
 12. Üzüntü ve mutsuzluk kaynağı olduğu için ilk sırada olabilir kilo vermek. Sağlık ve huzur dolu bir yeni yıl diliyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet olabilir.Nedenlerini de sormaları gerekti aslında yapılan araştırmada.Mutlu yıllar Atakancığım :)

   Sil
 13. Aile sonlarda... Evet üzücü Yurdagülüm... Aşk da sonlara kaymış.. Pollyanna olayım mı? Demek ki herkes aşkı bulmuş ve zaten ailesiyle çok vakit geçiriyor? Bu yüzden çok kilo almışlar ve acilen vermeleri gerekiyor :))) Veeee Deryanın blogu yılbaşında rekor kıracak demek :) (iyi olacak iyi... Güzel olacak güzel :))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok iyimser bir bakış açısı :) Belki de doğrudur,neden olmasın :)) Evet Derya'nın kapısını çalacaklar zayıflamak için,psikolojisi bozulanlar da benim kapımı :)) Mutlu yıllar canımcığım :))

   Sil
  2. Bozulmaya gerek yok Yurdagülüm :) Her daim ;) Sevgiler ;)

   Sil
  3. Latife yapıyorum yahu :)) Öptüm seni şekercik :))

   Sil
 14. En kötüsü de hiç bir planınımızın olmaması galiba... bohem bir yaşam felsefesinin karşı konulmaz cazibesine kapılmış durumdayım... sanırım bu umarsız tavırlarım ve her şeye bovermiş ruh halim beni daha da münzevi bir yaşamın kucağına doğru sürüklemekte...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazen çok plan yapmak da pek doğru değil.Ben,çok fazla plan yapardım eskiden,planlar bozulunca da baya canım sıkılırdı.Şimdi de olmazsa bir olmasın diyorum :)Tekrar mutlu yıllar :)

   Sil
 15. Benim hiçbir kararım yoktur... Daha doğrusu zamanı parçalara bölmek gibi bir huyum yok... Karar karardır :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu da farklı bir bakış açısı tabi :) Mutlu yıllar Mustafa :)

   Sil
 16. Araştırmada görüşü alınanlar kiloluydu galiba. İlk seçeneğe yorumum bu şekilde.
  Bana sorsalardı düzenli ve sağlıklı yaşamak derdim. İhtiyacım olan bu çünki.
  Hocam iyi seneler diliyorum size. İçimden size hep hocam diye hitap etmek geliyordu, kullandım nihayet :)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek istiyorsanız onu deyin ama hoca deyince insan,biraz yük hissediyor üstünde :) Ünvanlarla ilgili videomda da ünvanların önde olmamasını istemiştim.Yine de çok çok teşekkür ederim Zuhalciğim :) İnşallah sağlıklı,huzurlu ve mutlu bir yıl geçirirsin :)

   Sil
 17. Sıralama kişiden kişiye değişir. Benim önceliğim sigarayı bırakmak.
  Her sene denerim bir türlü beceremedim:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O zaman kolayca sigarayı bırakmanızı diliyorum ben de :) Eğer bu konuda sıkıntı yaşyorsanız mutlaka profesyonel destek almanızı öneririm.Sigara içmenin de psikolojik boyutu var çünkü :(

   Sil
 18. Kilo verme isteğinin en başta olması ilginçmiş gerçekten..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beden imajımızı önemsiyoruz demek ki.Araştırılırsa bunun da bir çok nedeni çıkar...

   Sil
 19. kilo verme ilk sırada..🤔 nedense aklıma "ülkemizde aç insan yok,tok insan var" mantığı geldi..desenize milletimizin karnı tok o zaman ülkede hiç aç yok..çok zengin bir milletiz..😀 yeni yılınız kutlu olsun..🙂

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ertuğrulcuğum sağlıklı beslenmeme,sadece ucuz olan karbonhidratla beslenme de kiloya neden olur.Meyve,sebze,et gibi şeyleri insanlar pahalı buluyorsa ucuz olan ekmek ve karbonhidrat türevi de tüketebilir.O da tabi kilo yapar.Bir de bu boyuttan bakalım istedim.Mutlu yıllar Ertuğrul...

   Sil
 20. Bencillik insanların ruhuna işlemişde ondan.
  Ailece ( Mayle size çay içmeye geleceğiz ) demeler yok artık.Genelde herkes breysel takılıyor.
  Toparlamak da yine bizim elimizde,Maylece gezmelerimiz çok olsun dileğiyle.
  İyi seneler.GÜLÜ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teknolojinin getirilerinden biri giderek bireyselleşmek.O yüzden aile,arkadaşlık,dostluk bağlarını gevşetmemek gerek diye düşünüyorum.Mutlu yıllar ablacığım :)

   Sil
 21. Pek çok konuda kararlar alıp uygulamamak genel bir hastalık mı acaba? :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İstikrarsız davranmanın psikolojisine bakmak lazım.Herkes de farklı bir psikolojik köken bulunabilir.Kimisi onay görmek adına söylemiştir aslında,kimisi değer görmek....

   Sil
 22. Çok gerçekçi bir liste çıkmış. Kilo ve obezite çağımızın en azılı problemlerinden şu an. Kapitalizm ve tüketim çılgınlığı sağ olsun; tabii aynı zamanda da hormonlu gıdalar, neredeyse su içilse yarayacak durumdayız :)
  Aşık olmak ve aile ile vakit geçirmek biraz daha yukarıda olsa iyi olurmuş gibi geldi bana da :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya biraz yukarıda olsaymış onlar iyi olurmuş :)

   Sil
 23. Öncelikle yeni yılını kutlar ve herşeyi in gönlünce olacağı bir yıl geçirmeni dilerim canım.
  Araştırma gerçekten ilgi çekici.Bence en sonda olması gereken madde ilk başta olmalıydı.İnsan ancak uzak olunca, kaybedince değerini anlıyor malesef.
  Izninle paylaşıyorum canım.
  Sevgiler 😍

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim senin de ailenle birlikte güzel bir yılın olur inşallah.Ailenin sonra olması beni de biraz canımı sıktı :( Tabi ki canın istediğin gibi paylaş :) Teşekkürler :)

   Sil
 24. ha haaaa, insanın bencil ve narsist bir yaratık olduğunu gösteriyo buuuu :) en güzel karar ise, başkalarının hayallerine yardım etmekmiş ki, bu benim de en sevdiğim şeylerdendir :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biz de senin o yardımsever yönüne hayranız valla :) İnsanları birleştirici olmak güzel özellik :) Biliyorum övülmeyi sevmiyorsun,o yüzden uzatmayım ben :)

   Sil
 25. Kilo verme önemli de öncelik sırasını ben de yanlış buldum . Önce aile olmalı . Maddeler güzel . 😊 Hayatımızı her daim güzel yaşabilmek dileğiyle . Sevgiler . 💕

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yine de aile listeye girmiş.Buna da şükür diyorum.Bakalım gelecek yıllarda hala listede kalabilecek mi?

   Sil
 26. Sıralama beni de üzdü ama şaşırtmadı. Fiziksel görüntüye önem o kadar arttı.. Beni şaşırtan "Başkalarına hayallerini gerçekleştirmeleri için yardım etme" maddesi oldu. Kendi hayallerimizi gerçekleştirme konusunda kendimize bile zor yardım ederken ve başkalarının hayallerini sürekli baltalarken, başkalarının hayallerini gerçekleştirmeleri için yardım etmek biraz ironi gibi geldi bana. Keşke gerçek olsa..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar gerçekçi bir hedef bilmiyorum.Belki araştırmacıya sevimli gözükmek için de insanlar yardım etmeyi söylemiş olabilir.Çünkü fiili olarak ülkede bir yardımlaşma göremedim ben :(

   Sil
  2. Başkasının hayalleriyle ilgili, aynı senin gibi düşündüğümü fark ettim Nesli kızım. Yeni yılın kutlu olsun :)

   Sil
 27. Hiç gülesim yoktu ya, keske herkes zayıflama konusunda net bir cizgi koyabilse. Şüphesiz bir çogumuz tüm bunları bile gerçekleştiremeyecek 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu hedeflerin çoğunu yapamıyormuşuz zaten.Her yıl koyup yapamayıp,bir sonraki yıla erteliyormuşuz :(

   Sil
 28. Hayatı "dolu dolu" nasıl yaşanacak? Bak orayı bir tırmalayasım geldi.
  Aile kurmayı ekledim. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin dolu dolu yaşama algısı farklıdır.Kimi çok para kazanmayı dolu dolu yaşamak olarak görür,kimi de har vurup harman savurmayı :) Göreceli bir kavram :)

   Sil
 29. Sıralama ilginç olmuş gerçekten ama adettendir diye herkes kilo vermeye niyetlenir😁 ben de kararlıyım bu sene😝😝😝

  YanıtlayınSil
 30. Şaşırtıcı bir liste..Kilolularda sormuşlar galiba..Ama aile ile vakit geçirmenin son sırada olması gerçekten üzücü...

  YanıtlayınSil
 31. biz istedik, gerisini ikibinonsekiz düşünsün artık:)

  YanıtlayınSil
 32. Haftalık popüler,diyete girme ve ertesi gün vazgeçme sporumuzun ilk sırada olmasına şaşırmadım 😉😊
  Ama son sırada olmak, ailenin geleceği için,alarm zili aslında 😯

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. En azında aile hala listede diyerek yüreğime su serpiyorum ben de...

   Sil
 33. O listeyi baş aşağı çevirmek lazım yavrum. Ben her şeyi yaşadım şükür. Üzerimde uygulamam gereken, iyi geleceğini düşündüğüm amaçlarım var, daha ne isterim ki. Sevgiler canım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah gerçekleşir hedeflerin :) Öpüyorum ablacığım :)

   Sil
 34. "Kilo verme" kadın erkek herkes için geçerli demek ki:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beden imajı işte :) Herkes iyi gözükmek ve sağlıklı olmak istiyor sanırım :)

   Sil
 35. Ben de genelde kilo vermeyi duyuyorum :))

  YanıtlayınSil
 36. Artik karar filan almiyorum. Bir bilanco yapiyorum yil sonu. Yeni yilda da ulasabilecegim hedefler koyuyorum 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ulaşılabilir hedefler koymak iyi yöntem.Teşekkürler canım benim :)

   Sil
 37. Çok güzel ve doğru bir yazı olmuş. Sevgiler :)

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.