Bilinç ve Bilinçaltı

hipnoz

Bir süredir danışmanlıkla ilgili işlere iyice yoğunlaştım.Danışmanlık yaparken fark ettiğim şeyler oldu.Kişiye bilinçli hali ile  değişim için ya da hayatını düzenlemek için bazı ödevler veriyorsunuz,sonra bakıyorsunuz aradan bir hafta geçmiş ve kişi hiç bir şey yapmadan gelmiş.Tabi ödev derken ağır ödevler değil gözünüz korkmasın :) Bunun üzerine neden tam olarak çözüme ulaşamıyoruz diye araştırmalar yapmaya başladım.Bu araştırmalarım sonucunda bilinçaltındaki direnci gördüm.Eğer o direnci kırmazsanız ve bilinçaltınızı ikna etmezseniz,yaşadığınız değişimlerin geçici olduğunu gördüm.
hipnoz

Öyle olunca bilinçaltı programlama eğitimlerini araştırdım.Daha önce tanışmış olduğum ve güvendiğim bir hocadan bu eğitimleri almaya başladım.Kendisi Hipnoz konusunda meşhur  Dr.Bülent Uran'ın öğrencisiydi.Bu konuda kendisi ülkemizde duayendir.Bir çok da kitabı var Bülent hocamızın.İncelemek isteyenler bakabilir.
Son iki haftadır da bilinçaltı çalışmalarını uygulamaya başladım.Tabi ki bu çalışmalar,benim üzerimde de uygulandı.İnanamıyor insan.Meğer neler biriktirmişim.Mesela 6 yaşında ilkokula başladığımda altıma çişimi kaçırmam ben de suçluluk duygusuna neden olmuş.Bilinçli halimle bunu bileceğimi hiç sanmıyorum :(
bilinçaltı

Bilinçaltıyla ilgili  en az 5,6 seans yapmak ve oluşturulan duygu durumunu temizlemek gerekiyor.Duygu durumuyla ilgili düzenleme yaptıktan sonra kişiye özel subliminal çalışmalar hazırlanıyor ve kişinin o çalışmayı 21 gün dinlemesi isteniyor.Biraz meşakatli ve yorucu gibi gözükse de sonuçlar çok iyi :)
İlk görüşmeyi sorunu tespit edebilmek ve kişiyi tanımak adına ücretsiz yapıyoruz.Uzakta olanlar için skype üzerinden de 1 saat görüşme yapılabiliyor.Seansların süresi zaten o kadar.Yorucu oluyor ama sonuçlar az önce de dediğim gibi gayet başarılı.
hipnoz

Hayatınızda olan sıkıntıların kök düşüncesini bulmaz ve değiştirmezseniz sadece buz üzerinde patinaj yapıyor olursunuz.Lütfen patinajı bırakın ve kök duyguyu bulmaya çalışın.Bilinçli halinizle bunu yapamıyorsanız mutlaka profesyonel yardım alın,hayatınızın kalitesinin de değiştiğini göreceksiniz.
Benden bu konuda profesyonel destek isteyenler için de elimden geleni yapmaya hazırım.Hadi bakalım kolay gelsin hepimize :)
Bilinç ve Bilinçaltı Bilinç ve Bilinçaltı Reviewed by Yurdagül Çelik on Aralık 15, 2017 Rating: 5

50 yorum:

 1. biliçaltını kırmak çok kolay olmasa gerek..ama sizin gibi uzmanların elinde hipnozla kolay olur herhalde..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlginçtir ki bilinçaltlarının da kişilikleri var.Bazıları inatçı olmasına rağmen bazıları pamuk gibi :) İnatçı olanları bir kaç seansla kırıyoruz yine de :)

   Sil
 2. Ben hiç o kısma girmeyim en iyisi, kim bilir neler çıkar neler ben bile korkuyorum :)) Şaka bir yana ama daha önce hiç denemediğim bir yöntem, mutlaka faydalı oluyordur :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kök düşünceyi çözünce diğerleri de çorap söküğü gibi gelmeye başlıyor.Gerçekten iyi bir yöntem :)

   Sil
 3. Merak ediyordum yazin için tesekkürler. Insallah aldigin egitimler sana meslek hayatinda pozitif basarilar olarak geri döner 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle insanlara faydalı olmayı sonra da kendim için güzel yerlere gelmeyi diliyorum :) Teşekkürler Deryacığım :)

   Sil
 4. Bu konu çok ilgimi çekiyor. Daha öncede bir yazınıza yorumumda bahsetmiştim sanırım. Şema terapisi aldığımı...Hangi şemalara sahibim, şemalarım beni nasıl etkiliyor... Farkındalık konusu evet ama farkındalıktan faydalanıp, öğrendiklerini uygulamak konusu pek kolay değil. Benim şemalarımda inatçı galiba. Gerçi değiştirmek için ne yaptın derseniz? Hiç... diyebilecek kadar az...Bu karikatürleri nereden buluyorsunuz ? Çok gülüyorum :)) Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bende de terk edilme ve yüksek standartlar şeması vardı :) Revize ettik onları :) Çok daha iyi :) Kaliteli ve mutlu yaşamak istiyorsak kendimizle uğraşmalıyız diye düşünüyorum.Karikatürleri de google de yazarken o anda bulup koyuyorum işte :) Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 5. Kesinlikle katılıyorum. Atlattım diye düşünüyorsun herhangi bir olayda bir yerden pırtlıyıveriyor. Kök neden kök neden :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne zaman yüzeye çıkacağı belli olmuyor maalesef.Bilinçaltımıza da başkaları için çok basit bir olayı çapa olarak atıp,yıllarca sıkıntı yaşayabiliyoruz :(Hiç ummadığım şeyler çıktı bende de :(

   Sil
 6. İki seans yardım aldım. GErçekten sorulan sorular neticesinde kökünde çok farklı şeylerin yattığını gördüm.

  Yalnız bu karikatürlerde kahraman neden hep Sedat :) direkt eşime yolluyorum :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Demek ki Sedatlar çok yaramaz :)Karikatürler onlara istinaden yapılıyor olabilir :)Sevgilerimle :)

   Sil
 7. Senin karikatürlerine bayılıyorum yazılarındaki 💕

  YanıtlayınSil
 8. bilgiler faydalı, karikatürler ise şahane :)

  YanıtlayınSil
 9. Rüya görüp durmasam bi sorunum yok aslında ammaaaa :D

  YanıtlayınSil
 10. İkinci karikatür başta olmak üzere hepsine bayıldım. Bilinçaltı buz dağının görünmeyen kısmı.. Çalışmaya başlayayım bende almayı düşünüyorum danışmanlık :) Sevgiler :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kolay gelsin o zaman hepimize :)) Sevgiler benden de :))

   Sil
 11. Süper bir yöntem aslında. Bilinç altı temizlenecek dünya kadar insan var memlekette, keşke yasal bir zorunluluk olsa da, yöneticiler göreve başlamadan önce ve düzenli aralıklarla çalıştıkları süre boyunca bu uygulamaya tabi tutulsalar. Valla süper proje, yaz bunu kenara Yurdagül, belki ileride yetkili kişiler olursak uygulanması için kanun tasarısı veririz meclise. Kız gülme, valla ciddiyim. Çok beğendim bu uygulamayı 😘

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yazını okurken güldüğümü fark edince irkildim ya :)) Çocukluğuna ya da bebekliğine inilecek çok insan var :)) Temizle temizle nasıl bitircez ya :))

   Sil
 12. Çalışmalarınız,insanlara faydalı olma çabanız ve ele aldığınız konulardaki azminiz için sağ olun. Bilinçaltı pek çok insanın derdi aslında. Sevda hemşerimin önerisine de bayıldım ben.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yöneticiler böyle şeylere açık olsa,egoları çok önde gitmese de yapabilsek :)) Teşekkürler :))

   Sil
 13. Beni temizlemeni, inadımı kırmanı istesem kızım? Bakmışız ki, söz dinleyen bir bilinçaltım varmış ve derhal uyum sağlarmış. Canım sen bana bir şey uygulayacaktın( yani bana göre uyarlayacaktın), ben hatırlamıyorum uygulamanın ismini canım.Teşekkürler kızım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne uygulayacaktım ki?Valla bu ara baya bir şeyler uyguluyorum,hatırlayamadım.Hoponopono diye bir öğreti öğretmiştim sana.Odur muhtemelen.Kişiyi karşında imgeleyip,Seni seviyorum,senden özür dilerim,lütfen beni affet cümlelerini söylemek gerekiyor.Cümlelere inanmasan da söyle çünkü işe yarıyor :)) Sevgilerimle ablacığım :)

   Sil
 14. Bu benim aklımda olsun. Sanırım kısa zamanda denemem gerekiyor da, bu ara tez yazdığım için kendimi çok kasıyorum:-( Yetişemiyorum hiç bir şeye. Çalışmadığım halde bir kaç aydır. Acaba bu süreç için bile bir bakmak mı lazım duruma:-) Bilemedim. Kendini kontrol ile ilgili bir şeyler var mı önereceğiniz? Kendime verdiğim basit ya da zorlu sözleri tutmak için mesela.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biz önce konuşup sorguluyoruz,sorduğumuz sorularla duygu durumunu bulmaya çalışıyoruz.Eğer bilinçli zihinle bulamıyorsak,bilinçaltı zaten bize söylüyor o olumsuz duyguyu.Kendinizi kontrol edemiyorsanız bunu konuşmak gerek.Neden bir direnç var onu bulmak gerek..

   Sil
 15. Hayatımızda yaşadığımız sorunların sebebi gerçekten bilincimiz, sosyal yapıda tam anlamıyla uyum sağlayamamam ve ön yargılı olmamın tek nedeni altıncı sınıfta ki yaşadıklarım, ne kadar bunu aşmaya çalışsam da hala etkileri var. Gerçekten çok güzel bir yazıydı, bir hipnozla altıncı sınıfı unutmaya çok ihtiyacım var :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hipnozda silme diye bir şey olmaz :) Sanırım yazarak eksik oluyor.Tam tersi o olumsuz duyguyu yoğun yaşatıp,sonra sağaltıp kişinin o olumsuz yargısını kırmaya çalışıyoruz.Bilinçaltı boşluk kabul etmez,sıfırlamak diye bir şey yok Atakancığım :)

   Sil
 16. Bilinçaltı olayı o kadar esrarengiz ki... Sanki hem bizim parçamızmış hem de tamamen yabancı olan birinin parçasıymış gibi... Böyle hassas bir konuyla ilgilenmek de gerçekten yetenek isteyen bir iş, kolay gelsin o halde size! Ve umarım tüm emeklerinizin karşılığını alırsınız! ^_^

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Belli teknikler,eğitim sürekli kendini geliştirme çabasıyla yapmaya çalışıyoruz nacizane :) Güzel geri bildirimler alıyorum,bu da beni gerçekten mutlu ediyor.Çalıştığım vakalara dair ilerde bir yazı yazarım kim bilir :))

   Sil
 17. Yılların arkasından kendimde fark ettiğim şey: Olaylar karşısında ilklerde kızmıyorum ama düşünmeye başlıyorum, bir, iki derken kafamda cümleler oluşuyor ancak karşıya söylememeyi başarabiliyorum bir süre daha kırmamak için. taaa ki bir noktadan sonra defalarca kez kafamda tasarlayıp da söylemek istemediğim şeyi pat diye kusuyorum karşıya. ve ben de her şey bitiyor artık. Böylece hiç bir şeyin anlık olmadığını öğrenmiş oldum; zamanların birikimi işte boooom! öyle değil mi sizce de? Hoşça kalın, kolaylıklar dilerim. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bunları bilinçli halinizle yapıyorsunuz.Bu tek başına yeterli değil.Başkasının kızmayacağı bir şeye sinirlendiğimiz oluyor mesela.İşte orada bilinçaltına attıklarımız var.Tabi ki tecrübe ederek hayatı öğreniyorum fakat bu yeterli değil :( Teşekkürler :) Sevgilerimle :)

   Sil
 18. adet karikatüründen sonra bilinçaltından koptum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim de eskiden beri güldüğüm bir karikatür o.Yeri geldi hemen koyayım dedim :))

   Sil
 19. Kolay gelsin.
  Çalışkan,koşturan,çoşturan,güldüren KIZ.
  Öpüldünüz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya ablacığım,koşturuyorum gerçekten :) Ben de öpüyorum seni :)

   Sil
 20. ne geliyorsa bu bilinç altından geliyor bence , çözümü zordur ama senin elinden kurtulmaz eminim , kolay gelsin

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Az önce yine bir çalışma yaptım bir danışana.Kendim de eklemeler yapıyorum ihtiyaç doğrultusunda.Kilo üzerine çalıştığım danışan kilo vermeye başladı bile.Çok mutlu oluyorum ben de :)) Bu vakaları da isim vermeden izin alarak yazabilirim blogda :)

   Sil
 21. Gelecekte yapay zekalarda birer psikolog olursa eğer onlara nasıl teslim ederim bilinç altımızı:).

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu cümle gelecek anksiyetesi çağrıştırıyor bende.Umarım hatalıyımdır :)

   Sil
 22. İnsan psikolojisi gerçekten çok gizemli :)
  Karikatürler de tam uyumlu olmuş, çok hoşlar :)

  YanıtlayınSil
 23. Her gün klasik müzik dinleyerek bilinç altımı güzelce temizliyorum. kıyıda köşede hiç bir şey kalmaksızın sıyırıyorum. :) karikatür ile anlatımınız çok güzel insan sıkılmadan okuyor.

  YanıtlayınSil
 24. Bilinçaltında biriktirdiklerimiz yaşamımıza yansıdığında zorlanıyoruz bazen. Hele ki ön yargılarımız, bastırılmış duygular, alışkanlık haline getirdiklerimiz bilinçaltımızı ne hale getiriyordur, düşünemiyorum bile. Yine de hipnoz olayına hep uzaktan bakarım. Bu da benim bilinçaltına ittiğim ön yargıdır belki de:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hipnoza nasıl bir anlam yüklüyorsunuz ona bakmak lazım.Tabi hipnoz hakkında yalan yanlış çok fazla bilgi var ortada.Uygun bir zamanda size anlatmak isterim :) Sevgilerimle :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.