Yeni Şeyler Öğrendim

EFT tekniği

Çok severim bu karikatürü.Daha önce de koymuş olabilirim ama yine koymak istedim :))
Evet efendim şimdi gelelim konumuza :) Kendimi biraz daha ilerletmek adına yeni yeni eğitimlere başladım.Geçen gün Gündem Özel programındaki konuk Profesörün dediği gibi ''Bilim her şeyi açıklamıyor.'' düşüncesindeyim.Hala anlayamadığımız ve anlamlandıramadığımız öyle çok şey var ki.Bilinçaltı mesela hala muamma.Freud,bilinçaltı çalışmaları çok fazla yapmış ve rüyalar yorumlamış bir psikanalizcidir.Daha sonra gelen bir çok kuramcı daha analitik bakarak Freud'u reddetse de ben Freud'un görüşlerine yakın biriyim :) )Her şeyi cinsellik üzerinden açıklama kısmı hariç)
Almış olduğum çalışmada EFT yapmayı öğrendim.Kısmen biliyordum ama işin püf noktasını öğrenip,doğru yapmak önemli.Kendime de yapıyorum bu uygulamayı.EFT uygulamasını bilmeyenler için kısa bir açıklama yapayım.Vücuttaki bazı noktalara vurarak bazı mantraları söylüyorsunuz.Çalışma sonunda mesela yüksek bir anksiyeteniz varsa 10 üzerinden 9 gibi bir puanla başladıysanız çalışmaya,çalışma sonunda  2 ya da 3 gibi puanlara düştüğünü görüyoruz.
NLP tekniği

Öğrendiğim diğer bir uygulama NLP tekniği.Bu teknik de çok etkili.Kişinin görsel mi,işitsel mi yoksa dokunsal mı olduğunu tespit ediyoruz.Daha sonra bu doğrultuda kişiye çalışmalar yapıyoruz.Çevremdeki insanlara uygulamaya başladım ve çok olumlu geri dönüşleri alıyorum bu çalışmada.
Son olarak bilinçaltı ve hipnotik çalışmalar yapmayı öğrendim.Bu da çok keyifli.Kişiye özel subliminal çalışmalar yaparak kişiyi takip ediyoruz.Danışan,21 gün boyunca yaptığımız ilk subliminal çalışmayı dinliyor.Sonra 7 gün ara verip ikinci çalışmayı yapıyoruz.21 günün sonunda 7 günlük tekrar bir ara verilerek son 21 günlük çalışmayla nihayete erdiriyoruz.Bu çalışma sonunda olumlu değişim yaşamayan tek bir kişi bile yok :) Ben de kendim için hazırladığım subliminal çalışmaya başladım.Bakalım neler olacak?
Subliminal Çalışma

Aralık ayında da yeni bir eğitime başlayacağım.O da çok etkili ve güzel bir eğitim.Bu eğitimlerden sonra da daha aktif bir şekilde danışan almayı ve  danışanı takip etmeyi düşünüyorum.Valla çok güzel şeyler oluyor ve olmaya devam edeceğine inanıyorum :) Hadi hayırlısı :)
Yeni Şeyler Öğrendim Yeni Şeyler Öğrendim Reviewed by Yurdagül Çelik on Kasım 18, 2017 Rating: 5

47 yorum:

 1. Hayırlı olsun.. Yeni şeyler öğrenmek ister keyfi ister akademik amaçlı olsun insana en iyi gelen aktivite diye düşünüyorum. Allah bu kadar mükemmel ve mucizevi yarattığına göre hepsini çalıştırmalıyız. Kolay gelsin..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ben de size :) Hepimize kolay gelsin öyleyse :)

   Sil
 2. eft yi merak ettim eşim daha önce NLP eğitimi almış; ama bana katkısı olmadı bunun, kndi de hatırlamıyor :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok etkili bir teknik aslında.İmgeleme çalışmaları var bir sürü.Kişinin gözlerini kapatmasını söylüyor ve çalışmayı uyguluyorsun.İşitselse ses daha çok kullanılıyor,görselse görsel hayaller filan...Etkili gerçekten :)

   Sil
  2. öyle şeylere meraklıyım, araştırcam

   Sil
  3. Peki o zaman kolay gelsin sana :))

   Sil
 3. Yeni şeyler öğrenmeyi çooook istiyorum ama bir yıl daha full time anneyim..kolaylıklar dilerim herşey güzel olsun⚘

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Annelik de eminim güzel bir deneyim olur sizin için :) Bebeklerden ve çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var :)

   Sil
 4. Ben neden bunları duymadım diye yakındım bir an. İmrenerek okuyorum yeni yeni şeyler öğrenmeye meraklı kişileri. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin de farklı alanlarda bizim bilmediklerimiz vardır.Anne olmayı hiç bilmiyorum ben de mesela.Yaşadıkça öğreniyoruz işte :)

   Sil
 5. NLP egzersizleri biraz emek istiyor ama gayet etkili oluyor.Yeğenimin matematik başarısını oldukça yükseltmişti.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de uyguluyorum kendime çevreme :) Gayet güzel çalışmalar :)

   Sil
 6. Karikatürlere koptum:))))hayırlı olsun çok yararlı eğitimler almışsın ve almaya devam ediyorsun, ne güzel. Bol bol danışanlar gelsin şimdi sıra onda. Sevgiler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Heybemi iyice doldurayım diyorum.Bakalım zaman ne gösterecek? Teşekkürler ablacığım :)

   Sil
 7. Siz öğrenin biz de buradan kısaca öğreniriz. :)

  YanıtlayınSil
 8. Bende geçenlerde nlp konulu kitap aldım farklı içeriği var 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce nlp kitapları okumuştum ama uygulamalar farklı biraz...

   Sil
 9. Hayata son tutunuş tam da böyle olmalı:) Karikatürler yine çok güzel, görsem de yine okurum hiç fark etmez. NLP kursları bir zamanlar öyle revaçtaydı ki iş yerinden bir arkadaşım beni de bu kursa yazdırmak için saatlerce dil dökmüştü. Yaşam Koçları bu sayede çoğaldı sanki:)

  Umarım öğrendiklerin birilerinin yaşamına merhem olur. Enerjini insanların mutluluğu ve huzuru için harcaman bence mesleğinin en güzel yanı. İsteklerini karşılayacak bir Pazar günü dileklerimle, sevgiler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Baya öğrenip,harmanlamaya çalışıyorum.Gerçekten uğraşıyorum iyi olabilmek için :) Biraz mükemmeliyetçi yapım da var maalesef :(
   Pazar sabahı da diksiyon dersindeyim :) Ben de size mutlu pazarlar diliyorum :))Benden de size kucak dolusu sevgiler :)

   Sil
 10. vay öğrenmek ne güzel bir şey ya , öğrenen insan severim ben :D öğrenmek için mesai harcayanı daha çok severim :D kolaylıklar dilerim umarım her şey gönlünce olsun :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hoşuma gidiyor öğrenmek.Annem bazen der ki '' Evladım senin okulun niye bitmiyor.''Ben de hep güler geçerim.Öğrendikçe mutlu oluyorum.Umarım tüm insanlara da faydam dokunur :) Öpüyorum seni Eylemciğim :))

   Sil
 11. Hayırlı olsun, karikatür gerçekten çok güzelmiş :)
  Nlp hakkında bir kaç şey duymuştum ama çok bilgim yoktu, hipnoz gerçekten çok değişik bir şey, aslında hipnozla istemediğimiz huylarımızdan kurtulsak ne güzel olur :D
  Ben en çok uyumadan önce olumlama yaparak kendimi rahatlatma konusunda pratikler yapmıştım bilinç uyku halindeyken daha kabul eder diye duymuştum ama tam olarak nasıl oluyor bilmiyorum. Bu konular hakkında yazacaklarınızı çok merak ediyorum. Sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hipnoz tam öyle bir şey değil Atakan.Çok dikkatli yapılması gereken bir şey.
   Bilinçaltının net olarak olumlamayı kabul etmesi için frekansının -55 olması gerekiyor.O şekilde daha hızlı nüfuz ediyor bilinçaltına.
   Ara ara yazarım konular hakkında ben de öyleyse :) Teşekkürler :)

   Sil
 12. Siz böyle güzel haberler verdikçe içimde bir kıpırtı oluyor, bir tebessüm yansıyor yüzüme. Ne kadar da dolu dolu, faydalı, sürekli ve tatmin edici diyorum içimden.. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim ücretsiz izinde olduğum için kendime bolca yatırım yapıyorum.Memuriyete dönmeyi düşünmediğim için iyi bir danışmanlık bürosunun alt yapısını oluşturma peşindeyim.Ben de öğrendikçe,uyguladıkça mutlu oluyor ve heyecanlanıyorum :))Çok teşekkür ederim desteğiniz için :))

   Sil
 13. Bazı uygulamalarla insanın genetiğine bile etki edeceğini söyleyen çalışmalar var. Aslında her şey zihinsel ve psikolojik süreçlere bağlı... Yazı tarzını beğendim ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güldürdün beni Mustafa :) Ben de senin o güzel videolarını beğeniyorum :)) Video çekme konusunu oturtamadım diyeceğim ama diyemiyorum :(( Yetişemiyorum şu ara.Sen Ankara'da olsaydın birlikte yapardık video işlerini :)

   Sil
  2. Evet, ben biraz pratik kazandım ama gerçekten video işi çok zor. Gülmek iyidir ;)

   Sil
 14. Yeni birşeyler öğrendikçe insan ne kadar da mutlu oluyor. Adeta yenileniyor. Öğrendiklerinizi paylaşmanız da ayrı bir güzellik. Emeğinize sağlık:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öğrendikçe biraz daha anlatacağım,umarım faydalı olabilirim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 15. "EFT yapmayı öğrendim" derken,ben de "bankada para transferi yapmayı öğrendi herhalde" diye düşündüm biran.. 😁 ama işin gerçeğini açıklayınca biraz rahatladım ve biraz da şaşırdım..gerçekten çok ilginçmiş..😮 NLP tekniği de ilginçmiş.. "Kişinin görsel mi,işitsel mi yoksa dokunsal mı olduğunu tespit ediyoruz." neyi tespit ediyoduk? 🤔😁 neyse eğitime devam,çok başarılı olacağınıza inancımız sonsuz efenim..sağlıcakla kalınız..🙂

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ay Ertuğrul güldürdün beni.Doğru bankada para transferine de ETF deniyor.Burada da duyguyla ilgili bir transfer söz konusu :)İnşallah güzel şeyler olacak diye düşünüyorum :) Teşekkürler Ertuğrul :)

   Sil
 16. Karikatürlerle birlikte okumaya her başladığımda yüzümde kocaman gülümseme oluyor. Eft yi duymuştum, ben de tiroidimin bulunduğu yere vururum aklıma geldikçe. Kendine yatırım harika bir şey.. seni izleyerek geliyoruz peşinden.. Kocaman sevgiler ve başarılar sana.. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir çok hastalıklarda da kullanıyor bu teknik.Ben de allejim için çalışacağım :) Beni takip eden arkadaşlarımın çoğu yabancı değil bu konulara :) Öyle olunca da ben de mutlu oluyorum :) Belki videolar çeker ve tek tek anlatırım EFT'yi.Teşekkürler canım benim :)

   Sil
 17. Hayırlı olsun. Bir ara bana da yap olur mu :))

  YanıtlayınSil
 18. anksiyeteden muzdarip olan biri olarak çook ilgimi çekti

  YanıtlayınSil
 19. Bu çalışmaların zararlı yönü var mı?

  YanıtlayınSil
 20. İşin ehli tarafından yapıldığı sürece bence sorun yok...

  YanıtlayınSil
 21. Yeni şeyler öğrenmek. O kadar uzun zaman oldu ki, kendime bişeyler katmayalı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hayatın içinde illa okula giderek öğrenmeyiz ki...Yaşarken de katarız kendimize bir şeyler.Lütfen kendinize haksızlık etmeyin :) Sevgilerimle :)

   Sil
 22. ay bu yeni dönemin sana yaradı yaaa ne güzel olduuuu :)

  YanıtlayınSil
 23. Ben bugünlerde sizin yayınlarınızı tersten alarak okumaya başlamışım :( Mazur gör ablanı kızım. Hayatımda bu kadar üst üste dışarı çıkmamıştım. Ama tedavimi aksatmamam lazım. Geceden geceye girebiliyorum. Merak ettiğim uygulamaları zaten açıklamışsın. Not aldım Yurdagül'üm. Çok teşekkürler. Sevgiyle öpüyorum kızımı :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin için bir tane ayrıntılı örnek uygulama yazacağım ablacığım :) Sağlığına dikkat et lütfen :) Öpüyorum seni :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.