Kitap Önerisi Aykut Oğut


Kitap Önerisi

Aykut Oğut'un adı olmayan üzerinde sadece ayna olan imalı kitabını geçen hafta hızlıca okuyup bitirdim.Kitabın kapağında ayna olması,kendimizi görmek ve kendimizle  yüzleşmek anlamını taşıyor.Kitapta edebi bir dil arıyorsanız üzgünüm hayal kırıklığına uğrayacaksınız.Kitap,günlük konuşma diliyle gayet samimi olarak yazılmış.Kişinin kendi hayatından verdiği örnekler,kalıcı ve etkileyici oluyor.Ben de seminerlerimde ya da problem anlatan insanlara yaklaşımlarımda ortaklık kurabilmek adına mutlaka kendi hayatımda örnekler veririm.
Aykut Oğut

Aykut Oğut'un ilk kitabı ''Evrenden Torpilim Var''uzun süre çok satanlar listesinde yer aldı.Kişisel gelişim adı altında olunca benim için de antipatik oluyor bazen böyle kitaplar.O kitabını okumamıştım.Yaklaşık 6 ay önce Ankara'da fuar olunca bu aynalı kitaba rastladım.Bu kitabını alıp,okumak istedim.Az önce de dediğim gibi hızlıca ilerleyen bir kitap ama içinde önemli anektotlar var.Kitabı bitirdikten sonra okuması için bizim yeğene verdim.Bana sorduğu çoğu sorunun da cevabı vardı orada.Bazen sizin söylediklerinizi bir kitabın da teyit etmesi hoşuna gidiyor insanın :)
Aykut Oğut

Kitapla ilgili okuyucu yorumlarına bakarken kitabın keyifli ama bittikten sonra insanın üzerinde etkisinin kalmadığına dair bir yazı çarptı gözüme.Sadece bir kitap sizin için ne yapabilir ki?Kitaplarda geçen önemli anektotları içselleştirmediğiniz ve hayatınız için harekete geçmediğiniz sürece bir anlamı yok ki.Muskalı su içip mucize beklemek gibi bir şey bu düşünce.Hayatınızda size bir çok şey rehberlik eder.Değişimi ancak ve ancak siz ister ve harekete geçerseniz yapabilirsiniz.
Bir kaç okuyucu yorumuna da yer vermek istiyorum;
-Aykut Oğut' un tüm kitaplarını okudum. Ve rahatlığına hayran kaldım. Siz hiç kitap okurken kahkaha attınız mı? Kesinlikle Aykut Oğut' un kitaplarında atacaksınız...
-Kitaplar arasında belirli bir sıralama olmamasına rağmen bu kitabı daha iyi anlayabilmeniz için önce ETV'ı okumalısınız. Kapak olayı gerçekten mükemmel olmuş. Okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Özellikle Örnekler çok yerinde olmuş çünkü sade-kuru anlatım olduğunda herkes farklı şeyleri anlayabiliyor ama örnekle somutlaştığında anlatım daha sağlam oluyor.
-Aykut Oğut'un en iyi tarafı kendi hayatından verdiği örneklerle ikna ediciliğini artırması. Bu sayede öğrendiklerinizi kendi hayatınıza uyarlamak da kolay oluyor.
-Farkındalıklarınızın artarak daha faydalı olacağını görebileceğiniz güzel bir kitap. Okuduktan sonra kendinizi herkese bu kitabı anlatırken bulacaksınız
-Aykut Oğut'un bu kitabı benzerlerinden farklı;doğruya doğru bunu söylemeliyim.Aracı kullanmıyor.Her şey onunla başlamış,devam ediyor ya da bitmiş.Spiritüel bir insan.Bunu kitabın satırlarında hissediyorsunuz.Yaşadıklarını yaşadığını,kitabın satırlarında fark ediyorsunuz.Her şey bir yana,kitabı keyifle okuyorsunuz ve kendinizi iyi hissediyorsunuz kardeşim.Sonra da kitabın ön kapağına bakıyorsunuz.Kendinizi çok çok farklı görüyorsunuz.
Aykut Oğut


Keyifli okumalar....
Kitap Önerisi Aykut Oğut Kitap Önerisi Aykut Oğut Reviewed by Yurdagül Çelik on Ekim 06, 2017 Rating: 5

36 yorum:

 1. Güzel bir kitaba benziyor. Kendi hayatından örnekler vermesi de kalıcılığını artırır. Emeğinize sağlık:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hızlı ilerleyen de bir kitap :)) Dilerim beğenirsiniz :))

   Sil
 2. Son karikatüre koptum yaaa:))))Kitabın edebi dille yazılmamış olmasına sevindim, sade dili her zaman daha çok severim. Kendimizle yüzleşmek çok gerekli bir şey diye düşünüyorum, bunu yapamadığımız için bu dünya böyle bir yer. Kendi zayıflıklarımız, budalalıklarımız, zaaflarımız, olumsuz yanlarımız, olumlu yanlarımız hepsini objektif olarak görebilmek çok önemli ama sanırım belli bir olgunluğa ulaşmayı gerektiriyor.
  Çok teşekkürler iyi ki, tanıttın bu kitabı Yurdagül'cüğüm.
  Umarım gribin geçmiştir, iyisindir, sevgiler. Balkanlar'da iyi gezmeler:)

  (not: Kedilere yuva ararken hani telefonumu kaybettim ya, senin numaranı da kaybettim,belki bir kağıda yazmışımdır ama nerede bulamıyorum:( yeğenim kendi telefonunu bana verdi, yine eski numaramdayım.)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben sana numaramı gönderirim ablacığım :) Daha yeni döndüm.İyileşmek üzereydim,sorun olmadı gezi :)) Kocaman öpüyorum seni :))

   Sil
 3. güzel bir kitaba benziyor..okumak lazım..:)

  YanıtlayınSil
 4. Karikatürler cok hosuma gitti ya :) bende samimi dili olan yazarlari daha cok seviyorum canm. Güzel bir öneri olmuş 😘

  YanıtlayınSil
 5. Ben genelde örnekli kitapları severim. Mesela tefsirlerde konuyla ilgili aralarda hikayeler olur. Bu insanı rahatlatır. Diğer türlü sırf bilgi yorucu olabiliyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teknik bilgi bir noktadan sonra sıkıcı olabiliyor gerçekten.Teşekkürler :))

   Sil
 6. Aykut Oğut'un bu kitabını bende okumuştum ayna olması dikkatimi çekmiş almıştım okumak için, ve gerçekten güzel bir kitaptı dediğiniz gibi tek kitap işe yaramaz içselleştirmek gerekir emeğinize sağlık teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İçselleştirmeden hayat değişmez :)) Doğru tespit :))

   Sil
 7. İlginç bir kitaba benziyor. Not alayım. Teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 8. Evrenden Torpilim Var’ı çok duydum ama bir türlü okumak kısmet olmadı 😀

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Onu okumadım.Çok popüler olunca antipatik geliyor bana :(( Bu kitabı da bir sahafçıdan ikinci el olarak almıştım.Beklentim düşüktü aslında :))

   Sil
 9. Farklı bir kitap gibi duruyor. Göz atmak lazım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel anektotlar var :) Bence de göz atmalısın :))

   Sil
 10. Çok sevdiğim yazarlardandır.
  Merak ettim bu kitabı.
  Notumu aldım canım.
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevdiğin bir yazarsa bu kitabını da kesinlikle beğenirsin :) Keyifli okumalar :)

   Sil
 11. böyle rahat bir dille yazılmış gündelik hayattan esinlenen kitapları gerçekten seviyorum bu da aklımda ve listemde bulunmasını düşüneceğim cinsten bir kitap. ellerine sağlık :)

  YanıtlayınSil
 12. ismini duymadığım bir yazar bir göz atayım,teşekkürler....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Faydalı olacağını düşünüyorum okursanız :)) Ben,teşekkür ederim :))

   Sil
 13. Hadi bakalım bir kitap daha ekledim listeme :) Teşekkürler...

  YanıtlayınSil
 14. Yazarı daha önce hiç okumadım ama kitaplarının çok beğenildiğini biliyorum, listeme ekliyorum, teşekkürler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence beğenirsin Eren :)) Keyifli okumalar öyleyse :))

   Sil
 15. Bu yazari bilmiyorum. Bu kis birsürü kitap aldim bakalim ne zaman okuyabilecegim hepsini 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kolay gelsin o zaman Deryacığım :)) Keyifli okumalar :))

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.