Ne İzleyelim?

televizyon

Televizyon izlemeyi pek seven biri değilim.Sadece belgesel izlemek için televizyonu açıyorum.Daha çok bilgisayarımdan televizyona aktararak filmler ve videolar izlemeyi severim.Lakin geçen gün televizyonda fark ettiğim bir program oldu.Deniz Bayramoğlu'nun moderatörlüğünü yaptığı Gündem Özel programı.Bu programda Deniz Bayramoğlu alanında uzman kişileri konuk ediyor ve yaklaşık 3.5 saat boyunca bir konu üzerinde beyin fırtınası yaptırıyor.Bildiğimiz moderatörlerden de değil,kendi de konuya çalışarak geliyor ve fikirlerini beyan ediyor.
Televizyon

Üstün Dökmen hocamın da olduğu bir çok bölümünü izledim internet üzerinden.Üstün hocamızla Mersin'de PDR Kongresinde tanışmışlığımız var.Anlatım tarzını çok severim.Zaten bir ülkede bilim insanı kolay yetişmiyor.Fakat izlediğim Gündem Özel programlarında bir şey dikkatimi çekti.Diğer konukların sözünü sık sık kesiyor,sürekli sınıfta parmak kaldırıp soru cevaplamak isteyen çocuklar gibi davranıyor.Deniz Bayramoğlu,çok efendi,saygılı.Üstün hocamı hiç kırmıyor,ne kadar isterse o kadar çok konuşmasına ve söz kesmesine izin veriyor.
Eskiden Küçük Şeyler diye bir programı vardı hocamızın.Şimdi o program kaldırıldı.O program kendine ait olduğu için istediği kadar konuşması bizim gözümüze batmıyordu.Şimdi ise konuk olduğu bu programda bu davranışları göze batıyor.Bir çok kişi de eleştirmiş zaten.Bizdeki durum ''Terzi söküğünü dikemez'' tarzı :) Egolarımız ehlileştirelip,insanlara saygı gösterelim,daha medeni olalım diye tavsiyelerde bulurken bizler bu dediklerimize uymazsak ne kadar inandırıcı olabiliriz?Şişman bir diyetisyenden tavsiye almak gibi bir şey bu.
Televizyon

Her neyse Üstün hocama daha fazla yüklenmeyim.Zaten amacım Üstün hoca nazarında tüm danışmanlık hizmeti verenleri eleştirmek.Biz,önce kendi kapımızın önünü temizlemeliyiz ki başkalarına temizliğin önemini anlatabilelim.
Gündem Özel programının sonunda kitap ve film tavsiyeleri oluyor.Ben de onları not ediyorum.Dün akşam Dr.Özgür Bolat'ın tavsiye ettiği İhanet adlı filmi izledim.Film 1997 yılı yapımı.Şimdiye kadar bu filmi nasıl izlemedim hayret.Filmin baş rolünde Antony Hopkins oynuyor.Filmin konusu şöyle;
Milyarder iş adamı Charles Morse fotoğraf sanatına ilgi duymaktadır. Yanına genç ve güzel karısı Mickey, profesyonel bir fotoğrafçı ve bu fotoğrafçının asistanını da alarak ufak çaplı bir Kuzey Amerika yolculuğuna çıkar. Charles'ın özel uçağıyla çıktıkları bu yolculuk talihsiz bir olayla yön değiştirir. Bir kuş vakası nedeniyle arızalanan uçak düşer, Charles ve fotoğrafçı Robert kurtulur. Ancak sonrasında aralarında yaşanan güç kavgaları ve ego savaşları, vahşi doğada yaşamak için birbirlerine muhtaç olan bu adamları gittikçe insanlıklarından uzaklaştırır. Charles ve Robert bir hiç uğruna hırçınlaştıkça doğal seleksiyon bir kez daha varlığını hissettirecektir.
İhanet

Filmde bazı zorlu sahneler ve kanlı sahneler var.O yüzden küçük çocuklarla izlemeniz pek uygun olmayabilir.
Son olarak filmde geçen bir repliğe yer vermek istiyorum.
-Tavşan niye panterden korkmaz.
-Çünkü tavşan panterden daha akıllıdır.
Sevgiyle kalın...

Ne İzleyelim? Ne İzleyelim? Reviewed by Yurdagül Çelik on Eylül 04, 2017 Rating: 5

56 yorum:

 1. İnsanlar konuştukça kendilerini ele verirler. Özellikle de topluluk içinde. Ve topluluk içinde gösterirler kendilerini. Ya var olmaktır amacı ya da yok etmek. Saygılarımla.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sadece bilgiyi alıyor ve kendi hayatımızda uygulamıyorsak,üzerinde düşünmek gerek :) Saygılarımla :)

   Sil
 2. Aaa, güzel programmış. :) Beyin fırtınalarına kim bayılmaz ki? ^_^

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence seversin :) Bazen teknik konuşuyorlar ama bi bak bakalım :)

   Sil
 3. Karikatürdeki Hilmi ben değilim. :)

  Gündem Özel'i görüyordum ama hiç durup izlemedim. Zaten çok fazla TV izleme alışkanlığım da yok ama bundan sonra ilgimi çeken bir konu olursa izlerim tavsiyeniz doğrultusunda.

  "Hocanın dediğini yap; yaptığını yapma" diyerek atalarmızı "şişman diyetisyenler"e olur vermişler maalesef. :)

  İhanet filmini de hiç izlemedim ve izlenecekler listesine kaydettim.

  Teşekkürler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hocalarımız o atasözüyle doğru demişler :) Umarım filmi beğenirsiniz :) Sevgi ve saygılarımla :)

   Sil
 4. Öncelikle Üstün Dökmen'i "Küçük Şeyler" programından tanıyorum. Ses tonu, üslubu ve bilgisi ile çok sevdiğim bir insandır.

  Filme gelirsek izlememiştim ama şimdi not aldım, müsait bir zamanda izlemeye çalışacağım, öneri için teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 5. Gündem Özeli bazen bende izliyorum internetten. Gerçekten güzel program yapıyorlar... Filmi bende izleyeceğim. Teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gündem Özel'i benden önce fark etmişsin demek :)) Umarım beğenirsin filmi :) İzleyince düşünceleri paylaşırsan sevinirim :)

   Sil
 6. Tesbitin çok doğru !.. ben de daha bu sabah benzer bir olay yaşadım. Yaşamımızda mutlaka bir durup, ayna tutmamız gerek kendimize... anca böyle yol alırız..
  Eline sağlık, çok güzel bir yazıydı yine :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İtiraf edeyim bazen ben de kendimi yakalıyorum :) Ah bu insan egosu :)) Hep ben ben diyor :))

   Sil
 7. Merhaba..."Gündem Özel" favori programım.Her haftaki konu aynı şekilde ilgimi çekmese de genellikle izlediğim bir program.Deniz Bayramoğlu başarılı bir moderatör. Programda güzel konular ve alanında uzman konuklar seçiliyor.İzleyiciler olarak çok şey öğreniyoruz.
  Evet Üstün Dökmen konusunda haklısınız .Diğer konukların sözlerini bu kadar kesmesi ve söz alması benim de gözüme batmıştı doğrusu.
  Uzun zamandır yorum yazamadım ama yazılarınızı takip ettim.Özellikle blogger buluşmanızın çok güzel geçmiş olmasına sevindim.İnşallah geleneksel hale gelir...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ben de size :) Ben de elimden geldiğince herkesi okumaya çalışıyorum :) Tabi ki size uğramadan da olmaz :)

   Sil
 8. Tavşan niye panterden korkmaz?
  Çünkü tavşan panter için çok küçük bir av. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sizin bakış açınız da farklı oldu :)) Farklı bakış açılarını severim :)) Teşekkürler :)

   Sil
 9. Filmin konusu güzele benziyor.Bunu değerlendirebilirim.Programı da izlemedim hiç.Danışmanlık hizmeti yapanları eleştiriniz yerinde olmuş. Üstün Dökmen'i severim. Onun hareketi gerçekten terzi söküğünü dikemez dedirtiyor insana... Sevgiyle kalın:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben kendi adıma uygulayamadığım şeyi tavsiye etmemeye çalışıyorum.Çünkü inandırıcı olmuyor :)) Siz de sevgiyle kalın efendim :)

   Sil
 10. Üstün Dökmen'in anlatım tarzını ben de çok beğeniyorum. Saatlerce dinleyebilirim kendisini. Tanışma fırsatı bulmuş olmanız ne güzel..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Basite indirgeyerek anlatıyor :)) Anlatım dili de etkili :) Ama tabi tartışma programlarında biraz sakin olması gerekiyor :)

   Sil
 11. Üstün Dökmen hocanın 'Küçük Şeyler'ini çok severek izlerdim sonra ne oldu bilmiyorum, kanal değişti vs. sanırım. Filmi tvde izlediğimi hatırladım çok da hoşuma gitmişti, adam hayatta kalmak için ilginç bir pusula yapmıştı böyle ilkel şeylerle filan. Çok teşekkürler canım, ilgiyle okudum her zamanki gibi:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Programı yayından kaldırıldı ablacığım :(( Şimdi bu tartışma programlarında ancak kendini gösterebiliyor.O yüzden de anlatacak çok şeyi var :) Durmuyor bir türlü :) Ben de birazdan senin hikayelerinin yeni bölümlerini okuyacağım yorumlara cevap yazınca :))

   Sil
 12. Üstün Dökmen'in bir kitabını almıştım çocuk kitabı gibi gelmişti, sevememiştim. Sanırım daha önceden çok daha güzellerini okuduğum için beni hiç etkilememişti. Bir kere de kitap fuarında rastladım, o zaman da ısınamadım :)

  Sediğin filmi hayal meyal hatırladım sanki ama tabii ki sonunu düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum, çatlarım ben şimdi :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sen,çok okuduğun için sana basit gelmiş olabilir.İndirgeyerek ilgi çekerek anlatmaya çalışıyor.Takdik yapıyor :))
   Filmin sonunu yazarsan izleyeceklere ayıp olur diye yazamadım :)) İstersen instagramdan yazayım :))

   Sil
 13. Üstün Dökmen hocayı ben de severek dinlerim.."küçük şeyler"i çok iyi yürütüyodu..velakin birilerini rahatsız mı etti ne? şimdilerde pek göremiyoruz.. çekememezlik çok kötü birşey.. :( önerdiğiniz filmin fragmanını izledim..doğaseverlerin izlemesi gereken bir film.. :) bilgiler için sağolun.. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Doğaseverden ziyade hayatta kalma mücadelesi var.Düşman olmadığın ya da hiç sevmediğin insanlarla birlik olmak zorunda kalmak gibi durumlar var.Sadece doğa açısından bakma bence filme :) İzlersen sevinirim :)

   Sil
 14. Sizi takip etmeye yeni başladım.Tarzınız hoşuma gitti.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Ben de sizi takibe aldım.Yazılarınızı inceleyeceğim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 15. Bu programın methini hep duyuyorum bir türlü izleyemedim :(

  YanıtlayınSil
 16. Yurdagülcüğüm G+ paylaşımın artık yok mu? Ben mi göremiyorum?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim Gökhan unutmuş sanırım.Google üzerinden sanırım + yapılabiliyor :(

   Sil
  2. Bunu ekletebilirsen iyi olur bence. Bu şekilde çok fazla kişiye ulaşabilirsin çünkü. Tüh yaaaa.....

   Sil
  3. Uygun zamanda söyleyim bi :) Teşekkürler canım benim :)

   Sil
 17. Güzel bir programa benziyor, ben de bir bakayım:) ihanet filmini izlemiştim çok güzeldi, bu arada geçenlerde sizin tavsiyenizle benim adım Feridun'u da izledim, keyifli bir komediydi gerçekten, tavsiyeleriniz için teşekkürler, sevgiler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Filmi beğenmene sevindim :) Zevkler göreceli olduğu için bazen benim beğendiğimi başkası beğenmeyebiliyor.Programa da bir bak istersen.Bazen biraz bilimsel konuşuyorlar,umarım sıkılmazsın.

   Sil
 18. ay sadece film veya dizi izlerim. belki de güldür güldür gibi şeyler bir de. böyle bi şeyi izlemem olanaksız. sıkıntıdan ölürüm ya :)

  YanıtlayınSil
 19. Gerçekten psikolog, psikiyatris vb meslekte olanlar yaptıkları ile söyledikleri uyumlu olmayınca hiç inandırıcı olmuyor aslında genelde herkes için geçerli bu durum ama onların bir Tık farkı var:) filmi listeme aldım çok ilginç konusu var

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım filmi beğenirsin Didemciğim :) Öpüyorum seni :)

   Sil
 20. Hiç izlemedim iyi oldu öğrendim sizden :) teşekkürler ve kocaman sevgilerrr :)

  YanıtlayınSil
 21. Üstün Dökmen'in Hocası,D.Cüceloğlu'ndan öğrenmesi gerekenler daha bitmemiş demek ki.
  Mesleki Deformasyon diyelim...!
  Zaman değerli,haklısın değerli proğramları izlemek benim de amacım.

  Değerli bir yazı daha Yurdagülü Eline sağlık Kuzucuk...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ablacığım :) Kocaman öpüyorum ben de seni :) Sevgilerimle :)

   Sil
 22. Gündem Özel programı kendine has bir yer edindi zaten. Denk geldikçe bakıyorum ben de.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de geçmiş programlarını internetten bulup izliyorum bu ara :)

   Sil
 23. Bu programı arada ben de izliyorum. Donanımlı konuklarla doyurucu bölümleri oluyor.

  YanıtlayınSil
 24. Bugünlerde televizyonda kaliteli bir şey bulmak güç, iyi yakalamışsın canım. Zaten ortam yazlık, keyfime göre hareket edemiyorum. Neyse, internetten bakacağım Üstün hocamızın o yayınına. Takarım kulaklığımı dinlerim :) Söz kesmek hiç hoş değil, ben çok kızarım mesela. Mutlaka uzmanın da bir uzmana ihtiyacı olabilir.
  Film önerisi iyi de ben çocuk gibiyim, gece rüyalarımda tekrarını seyrederim. Canım kızım. Güzel ve bilgilendirici yayının için teşekkürler. Çok sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu güzel ve açıklayıcı yorumun için çok teşekkür ederim ablacığım :) Sevgiyle öpüyorum seni :)

   Sil
 25. Çok ender olarak televizyon izlediğimden denk geldikçe Gündem Özel'i izlerim. İşlenen programlara göre konusunda uzman konuklar getirmesi ve seviyeli tartışmalar dikkatimi çeker. Küçük Şeyler'in ise daimi izleyicisiydim. Üstün Dökmen'in stüdyoyu tiyatro perdesi gibi kullanarak, işlenen konuları canlandırmalarla güçlendirmesi, doğru ve yanlış davranışlara izleyicilerle ulaşması, karşı görüşlere de saygıyla yaklaşması hep hoşuma giderdi. Gündem Özel'de konukların akademik kariyelerinden olsa gerek, tartışmaları biraz daha üst perdeden aktarıyor.

  Paylaşım için teşekkürler, sevgilerimle:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilimsel cümleleri biraz daha indirgeyerek anlatsalar sanırım daha çok kişiye ulaşılır.Katkınız için ben de size teşekkür ediyorum :) Sevgilerimle hemşehrim benim :)

   Sil
 26. Üstün Dökmen i severim eskiden izlerdim 😊

  YanıtlayınSil
 27. Yurdagül'üm. Bloğun tamamen değişince, e-maille takip butonu yok şu an. Yayınların gmailime düşmüyor. Onu ekletebilirsen çok sevinirim. Son videonu belki youtube,undan bulurum. Bu yazıyla ilgili yorumum var. Sırf sana bunu yazmak için girdim tekrar. Sevgiyle kucaklıyorum kızım :)

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.