Dukan Diyetinin Temel Özellikleri Nelerdir?

diyet

Doğru ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek,önemlidir.Kendi adıma lise yılları hariç fazla kilolu olan biri olmadım.O yüzden de fazla diyet yapmama gerek kalmadı.Fakat ülkemiz giderek obezleşiyor :( O yüzden doğru diyeti yapmak ve sağlıklı kiloya ulaşmada uygun teknikleri kullanmak gerek.
Sağlıklı kiloda olmak yaşam kalitesini  arttırır.Kilo fazlalığı ayrıca metabolizmada bir çok kalıcı hastalıkların çıkmasına da sebebiyet veriyor maalesef :( Kiloyu da sağlık bir şekilde vermeye çalışmak lazım.Hızlı kilo verdiren  bazı diyetler bazen bağışıklık sistemini de bozarak bizlere zarar veriyor.
diyet

Diyet,çoğu kişi için oldukça zorlayıcı bir süreci temsil ediyor. Bunun temel sebebi ise diyet sırasında yaşanacak açlık hissi oluyor. Çünkü yapılan diyetlerde minik porsiyonlar ile bütün bir günü geçirmeye çalışıyor ya da tek bir sebze çeşidi ile bütün gün mide ağrıları yaşıyoruz. Bu da haliyle gün içinde daha huysuz ve aksi bir yapıya bürünmemize sebep oluyor.
Uzmanlar ise kulaktan dolma tek yönlü ya da çok az porsiyonlu diyetlerin kilo verme sürecinde uzun vadede yararlı olmayacağı görüşünde. Hem sağlığınızı hem de psikolojinizi etkileyen bu diyetler ile kısa sürede hızlı kilolar verip diyet bittiğinde daha fazla kilo almaya başlıyorsunuz.

Oysa yapılan diyetin size uzun vadede yarar sağlaması ve beslenme alışkanlığınızı değiştirmeye başlaması gerekmektedir. Bu nedenle doğru besinlerin size uygun porsiyonlar ile sunulması diyetin başarılı bir hale gelmesine yarar sağlayacaktır.
diyet

O halde sizlere uzman diyetisyenlerin onayladığı ünlü Dukan diyeti hakkında bilgi vermeye başlayabiliriz. Açlıkla sınanmadan birazcık sabır ile kalıcı kilo vermenizi sağlayan bu diyetin süresini bile vermek istediğiniz kiloya göre ayarlıyor porsiyonlarınızı size uygun olarak düzenleyebiliyorsunuz. Atak, seyir, güçlendirme ve koruma evreleri olarak 4 farklı evresi bulunan Dukan diyetinde sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenizi sağlayabilirsiniz. Dukan diyetinin en güzel yanı ise diğer diyetlere nazaran ilk başlarda hızlıca kilo vermeye başlamanızı sağlayarak sizi motive etmesidir. Böylece diğer evrelere geçişlerde sıkıntı yaşamıyor ve yavaş yavaş porsiyon artışıyla bir anlamda uzun vadede beslenme alışkanlığı kazanabiliyorsunuz. Dukan diyeti sürecinde temel nokta ise spor. Çoğu diyette açlıktan halsiz kalıyor ve evden dışarı çıkmadan kilo vermeye çalışıyor olabilirsiniz. Dukan diyeti ise sizin hareket etmenizi zorunlu tutuyor. Eğer spor salonlarında vakit geçirmekten hoşlanmıyorsanız günlük yürüyüşler ile de diyetinizi sağlamlaştırmanız mümkün. Dukan diyeti ile kilo verirken vücutta yaşanabilecek deformasyonlar da bu sayede önlenmiş oluyor.
Siz de sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermek istiyorsanız bir uzmandan yardım alarak Dukan diyetini uygulayabilirsiniz. 
diyet

Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle...
Dukan Diyetinin Temel Özellikleri Nelerdir? Dukan Diyetinin Temel Özellikleri Nelerdir? Reviewed by Yurdagül Çelik on Eylül 23, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.