8 Temmuz Öfke Semineri Sunumundan

Öfke Semineri

8 Temmuz Cumartesi günü,Gültenim Güzellik Merkezi'ne sunum saatinde önce giderek son kontrollerimizi yaptık.Bu sunumları LR sponsorluğunda yapıyoruz.Zaten ücretsiz izinde olup içeriden yediğim için LR'da lider konumunda olan Uzm.Ecz.arkadaşım Öznur ve eşi Tamer bize elinden gelen desteği sağlamaya devam ediyor.LR ürünlerini ben de kullanmaya başladım.Hem cilt ürünlerini kullanıyorum hem de besin takviyelerini.Gayet memnunum.Cildimdeki değişimi de beni uzun süredir görmeyenler çok net fark etmeye başladı :)
Yapacağımız sosyal sorumluluk projelerinde LR bizim için araç olacak.İhtiyacı olan kadınlara ulaşmak onları desteklemek bizim için önemli.Sunum yaptığımız yer,eşinden boşanmış ve iki kızıyla hayatta kalmaya çalışan Gülten adlı arkadaşımızın yeri.Hem oranın tanıtımı olsun hem de ona bir faydamız dokunsun istedik.Gülten de bu iyi niyetimizi gördü ve iş yerinin kapılarını sorgusuz sualsiz bize açtı.Gelen katılımcılar Gülten'nin kartlarını aldı.Artık daha çok müşterisi olacağını ümit ediyorum.Tabi tanıdığımız herkesi de Gülten'e yönlendirme çabalarız devam edecek.Umarım iş sirkülasyonu artarak gider.
Hep ücretsiz seminer yapıyorduk.Bu seminerle ilk defa para kazandık :) Çok yüksek bir ücret koymamıştık ama bizim ekibin kazandığı ilk para oldu.Elde edilen geliri de kendimize harcamadık,güzel bir şey için kullandık :)
Cilt bakımı yapılmıyordu merkezde.Cilt bakımı da başlatmaya karar verdik.Ablam güzellik uzmanı olduğu için onun merkezinde cilt bakımı yapacak.Cumartesi günleri sizleri de uygun fiyata yapılacak cilt bakımına bekleriz :)(Bu foto kısa program gibi bir cilt bakımıydı.Eğer yaptıracak olursanız,uygun bir oda ve hijyenik şartlar sizi bekliyor.)
Cilt Bakımı

Sunum,çok keyifliydi.Ben olabildiğince bildiğim tüm bilgileri ve uygulamaları en kısa sürede anlatmaya ve öğretmeye gayret ettim.Her sunumdan önce de ciddi bir hazırlık yapar ve sunuma ekleyeceklerim var mı diye bakarım,notlar alırım.Yeni aldığım ve eklediğim notları da bu yeni sunumda vermeye çalıştım.
Mesleğimle ilgili beni sıkıntıya sokan bir durum var.Herkes sihirli bir değnekle değişmek istiyor.Sorunları daha çok dışsal odaklara bağlamaya alıştıkları için anlattığım çözümü anlamakta zorlanıyorlar.Tek tek anlatmaya çalışıyorum ama danışan direnç gösterince benim yapabileceğim bir şey olmuyor.Yıllarca biriktirmiş olduğunuz kalıpları,inançları ancak kendinizi fark ederek ve üzerinde çalışarak değişime ulaşabilirsiniz.Ben de hala kendimde fark ettiğim şeyler üzerinde çalışıyorum.Eğitimli diye düşündüğümüz insanlarda daha çok görmeye başladım bu durumu.Egoları biraz yüksek olduğu için egoları azıcık törpülemektense çevreyi suçlamak en kolayı gibi geliyor :(Fakat hep söyleyeceğim değişim dışarıya odaklanarak değil,kendi içinize odaklanarak olur.Lütfen reddetmeden önce biraz üzerinde düşünüp beni anlamaya çalışın.
Sunumu anlatırken biraz da iç dökmüş gibi oldum.Seminer sonrası ekiple hep beraber beyin jimnastiği yaptık.En beğendiğimiz sunum,bu oldu.Tabi ki kendimizi revize ederek,daha çok çalışarak daha iyi şeyler yapacağız.
Öfke Semineri
Sunum sonunda değerli katılımcılarımızla bir hatıra fotoğrafı çektirdik.Nicelikten ziyade niteliği önemsiyoruz.Girebildiğimiz anlatabildiğimiz her yere gideceğiz.Bizim için profesyonel mekan olması da önemli değil.Bizim bir derdimiz ve bir hedefimiz var.Biz de o yüzden anlatmaya devam edeceğiz.
Sanıyorum şehir dışında da seminerler başlayacak.Aydın'dan bir davet aldık.Bir aksilik olmazsa temmuz sonunda oradayız.Teknik işlerimize koşturan Tamer beyin hazırladığı slayt gösterisiyle de yazımı bitirmek istiyorum.Emeği geçen herkese ve cumartesi gününü bizimle geçirmeyi tercih eden tüm katılımcılarımıza gönülden teşekkür ediyorum.Kalın sağlıcakla :)

8 Temmuz Öfke Semineri Sunumundan 8 Temmuz Öfke Semineri Sunumundan Reviewed by Yurdagül Çelik on Temmuz 11, 2017 Rating: 5

40 yorum:

 1. Haksızlığa uğradığımı düşündüğümde öfkemi kontrol edemiyorum ki. Hatta saçmalamaya bile başlıyorum. Böyle bir seminere benim de ihtiyacım var herhalde.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O düşüncenin altındaki inanç kalıbını bulup onun üzerinde çalışmak lazım.Haksızlık da göreceli bir kavramdır.Bu düşüncenizin altında onay ihtiyacı mı,değersizlik mi ne yatıyor onu bulup inanca çalışınca öfke durumunuz da da düzelme olur.Sevgilerimle :)

   Sil
 2. Yine çok güzel gün olmuş, para da kazanılmış, bereketi bol olsun :)

  YanıtlayınSil
 3. Öfke kontrolü çok önemli özellikle ülkenin başındakilerin bu seminere ihtiyacı var diye düşünüyorum:))))))))cilt bakımı ne güzel:) tabii ki de sihirli değnekle kimse bir saat, iki saatte 18'ine gelmez:)))ah nerede gençlik:))) Sevgilerimle....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Uygun bir süreçte sizlere de yardımım dokunsun isteriz.İlerde ayarlarsak size de anlatırım tek tek :) Öpüyorum seni :)

   Sil
 4. 3 yıl önce kişisel gelişim toplantısına katıldığımda, kendimin çok doğru, herşeyi yeri ve zamanında yapan, insanların hayatını kolaylaştıran birisi olduğumu düşünüyordum.

  Öğreti esnasında bana yöneltilen bir soruya kendimi savunurken cümlelere sürekli "ama" larla başladığımı, savunmada olduğumu farkettirdiler bana. Cümlelerimiz "ama" ile başlıyorsa orda mutlaka bir durup düşünmemiz gerekir. İlk öğrendiğim buydu.

  İşin zor, danışanlar eğer bu konuda hiç fikir alıcı değillerse bence bırak. Demek ki onların zamanı henüz gelmemiş. Yine alkışlanılası bir şeyler aktardın, seni seviyoruz Yurdagül :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sürekli biz de öğreniyoruz.Ben de seni ve desteği olan hepinizi seviyorum.Bu sözler motivasyonumu arttırıyor.İyi ki yanımdasınız :)

   Sil
 5. Öfke kontrolu önemli olmakla birlikte bazen kontrolden çıkıyorum. Sanırım çok biriktirip birden patlıyorum. Her zaman olmasa da bazen bunu yaşayabiliyorum maalesef.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biz onlara pasif agresif diyoruz.Bu insanlar öfkeyi doğru yönlendiremediği için hasta olmaları yüksek potansiyelli insanlardır.Uygun bir zamanda sizlere de anlatmalıyım ama nasıl hiç bilmiyorum :( Sevgilerimle :)

   Sil
 6. LR çok kaliteli ve güvenilir içerikli gerçekten. Bu arada ben de öfke kontrolu konusunda baya geliştirdim kendimi diye düşünüyorum

  YanıtlayınSil
 7. Kolay gelsin, işiniz zor bizim gibi bir toplumla:) Güzel bir gün olsun katılan herkes için cumartesi günü... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazen anlatmaktan çok yoruluyorum ama yine de zevkli :) İnsanla uğraşmak apayrı bir meziyet :) Bir de benim gibi mükemmeliyetçi kişilikler için biraz zor :)) Ben de öğreniyorum tabi :)

   Sil
 8. This is a beautiful way to put together work, creativity, friendship e bussiness. We should forget the bad feelings and thoughts. Congratulations for the initiative!
  Wish you beautiful moments.
  Greetings,
  Flo from
  https://femeieastazi.blogspot.it

  YanıtlayınSil
 9. Yurdagül hanım çok doğru bir noktaya işaret etmişsiniz .Kolay ,bizi yormayan çözümler arıyoruz.Hap gibi tek doz alalım ve sihirli değnek dokunmuş gibi her şey yoluna girsin.Ama işte yok böyle bir dünya ,maalesef

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazen hiç eğitim almamış Ayşe teyzeye bile kolaylıkla ulaşırken,gardını almış ve her şeyi kendinin bildiğini düşünen eğitimli kesime ulaşmakta sıkıntı yaşıyorum.Artık kime ne kadar ulaşabilirsem deyip yoluma devam edeceğim artık :) Teşekkürler :)

   Sil
 10. Interesting post dear! thanks for sharing xx

  YanıtlayınSil
 11. öfke kontrolü ve cilt bakımı..bayanlara özel galiba.. :) video güzel olmuş..öfke kontrolü ve cilt bakımını daha da ilerletir,başarıya ulaşır ve hem siz hem de seanslara katılan kullanıcılar oldukça memnun olursunuz,dileğiyle..:) kolay gelsin..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal projelere öncelikle kadınlar üzerinden başladık.Fakat erkekler de bizim için önemli.Sadece kadınlara yönelik olmayan projeler de olacak.Ulaşabildiğim kadar insana ulaşabilmek istiyorum :) Çıktık işte yola,dilerim güzel deneyimler yaşarız :) Sevgilerimle :)

   Sil
 12. Ne güzel bir gün olmuş :)) Ben de çok öfkelenmem ama bazen çileden çıkıyorum :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Acaba biriktirip son anda mı patlıyorsun?Ona bakıp öyle karar vermemiz lazım :) İstanbul'da görüşürsek testi uygularım sana.Öptüm :)

   Sil
 13. Bende öfkem yüzünden çoğu zaman yenik düşenlerdenim fakat izlediğim bir yol var o da öfkemin geçmesini beklemek :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öfke,anında ifade edilmemelidir.İyi bir yöntem uyguluyorsun ama senin öfkeye sevk eden konuyla ilgili çözüm de üretmelisin.Durumu yok saymamalısın :)

   Sil
 14. Ben de çok öfkeliyim, bunu kontrolü öğrenmeyi isterim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Konu ile ilgili blogda yazım var ama yüz yüze görüşebilsek daha iyi olurdu tabi :( Nasıl yaparız bilemedim :(

   Sil
 15. Öfke kontrolü çok önemli bir konu. Çoğumuz öfke ile kalkıp zararla oturuyoruz fakat insan isterse bu konuda kendini frenleyebilir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fren yapıp,sonra da içinize atıyorsanız o da sıkıntı.Bir şekilde sorunu çözme yolunu bulmanız gerekiyor.Sakın içinize atmayın,hasta olursunuz :(

   Sil
 16. Cüneyt Arkın'ın o sözü nereden aklınıza geldi?

  YanıtlayınSil
 17. Tebrikler. Tüm ülkeyi ele almanız lazım. Danışmayan fakat son derece ihtiyacı olan çok büyük bir kitle var çok çalışmanız gerekiyor çoook:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. En zoru da ihtiyacı olup kabul etmeyenler :) Sıkıntıyı kabul etmek,en önemli aşamalardan.Çıktık işte yola :) Gidebildiğimiz kadar gideceğiz inşallah :) Sevgilerimle :)

   Sil
 18. Olay insanın kendisinde bitiyor. Biliyoruz bunu ama bilmezden geliyoruz işte.

  YanıtlayınSil
 19. Çok güzel bir yola çıkmışsınız Yurdagülcüm. İnsanla uğraşmak bu denli zorken, insan psikolojisi ile uğraşmak ciddi emek ve sabır isteyen bir yol olmalı. Zor şartlarda ayakları üzerinde durmaya çalışan kadınlara verdiğin destek de kutlanası. Tebrik ediyorum arkadaşım..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sizlerin bu güzel sözleri ve destekleri de beni motive ediyor.Yeni yeni insanlar tanıyoruz.Blog dünyasında seni tanıdığım için de mutluyum.Buluşmayı da heyecanla bekliyorum.Sevgiyle kucaklıyorum seni Neslihan :)

   Sil
 20. Bu sıralar bol bol araştırdığım konu çocuklarda öfke kontrolü Yurdagül, çok zorlanıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çocuklarda öfke,apayrı bir konu.Yaş dönemlerini dikkate alarak çözümlemeye çalışmak gerek.Çocuğun o duruma yüklediği anlam tespit edilirse daha kolay olur.Buluşmada yüz yüze konuşalım bu konuyu.Kolay gelsin canım benim...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.