Olumlu Telkin

kendin ol

Etrafımızda o kadar fazla negatif uyaran var ki kendimizi ne kadar korumaya çabalasak da bazen zihnin tuzaklarına düşüyoruz :((
Günden 60.000 civarı düşünce geçiyor aklımızdan ve maalesef bunların %80'i olumsuz.Kendimizi iyice köşeye sıkıştıran yine bizleriz aslında :(( Çevremizi sürekli suçlamak ve dışsal odaklı yaşamak,yaşamın sorumluluğunu almayıp sorumluluğu karşı tarafa yüklemektir :(( Bu cümle bazılarınıza biraz sert gelecektir ama öyle.Lütfen siz de üzerinde düşünün.
Kendimizi revize etmek,kendimizde değişimler yapmak çok kolay değil ama imkansız da değil.Ben,kendimde değişimler yapıyor ve bu değişimleri fark edebiliyorsam,siz de yapabilirsiniz.Bir kişi bile yapabiliyorsa herkes yapabilir değil mi?
suçlama

Hayatımızdaki negatif telkinler birike birike çoğalıyor ve bilinçaltımızı oluşturuyor.Bu negatif düşünce sistemlerini artık bırakmak ve daha olumlu bir hayat yaşamak için sizlere fırsat buldukça olumlu telkinler vermeye karar verdim.Bu verdiğim telkinleri yatmadan önce ve sabah uyandığınızda söyler ve inanarak yaparsanız,kendinizdeki olumlu değişimi fark edeceksiniz.Günlük halimizde zihnimiz beta frekansındadır.Uyumak üzereyken ya da yeni uyandığımızda zihnimiz alfa frekansındadır ve telkinleri kolayca kabul eder.Telkinleri imgeleyerek ve duygu yükleyerek tekrarlamak süreci daha da hızlandıracaktır.Verdiğim telkinleri 21 gün söylemeye devam ederseniz,bilinçaltı ikna olacaktır.
farkındalık

Bugün size vereceğim olumlama cümlesi şu''Bundan böyle hayatımdaki her şey,her geçen gün daha iyi oluyor.''
Üşenmeyin lütfen,geciktirmeden başlayın :)) Sevgilerimle...
Olumlu Telkin Olumlu Telkin Reviewed by Yurdagül Çelik on Mayıs 20, 2017 Rating: 5

37 yorum:

 1. Hayat bu dünyadan ibaret değil inancımıza göre. Ölüm var elbet. Ölümden sonrası için şimdiki yaşadığımız bu dünyada iyi insan olmak gerek. Biz iyi insan olalım; elimizde olmayan olumsuzluklar olsa da irademizi tersyüz edemez. Çünkü huzur mutluluğu da içinde barındırır.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mutluluk ve huzur aslında içimizde ama bir görebilsek keşke...

   Sil
 2. güzel bir yazı,elinize sağlık..olumlu cümlelerin olumlu frekansları olurmuş.."Bundan böyle hayatımdaki her şey,her geçen gün daha iyi oluyor." cümlesi iyi bir telkinmiş.. bu telkinle dilerim olumlu frekanslara sahip olurum..:) teşekkür ederim..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Telkini önerdiğim şekilde yaparsanız daha yüksek fayda sağlarsınız😍Kolay gelsin😍😍😍

   Sil
 3. Ben de güne her şey çok güzel olacak diye başlıyorum. Sizin telkinleri dikkate alacağım.Teşekkürler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gelecek zaman eki kullanılarak yapılan olumlama,durumu erteler ileriye atar.Doğru olumlama nasıl yapılır onu da yazayım bir gün😍😍🤗

   Sil
 4. Bana lazım gerçekten. Sağ olun.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dediğim şekilde yaparsanız faydası artacaktır.Sevgilerimle😍😍😍

   Sil
 5. Ay bu karikatürleri nereden buluyorsan harikalar:)))çok gülüyorum her seferinde. Evet ben de çoğunlukla nefatif düşünen biriyim. :((( gamlı baykuşum yani, eskiden Tom Braks'ta vardı galiba:)))Çok teşekkürler Yurdagül'cüğm. Uymaya çalışayım...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ablacığım bu verdiğim olumlamaları,senin için de öneriyorum.İlerleyen süreçte kendindeki değişimi sen de fark edeceksin.😘😘😘

   Sil
 6. Yazının her yeri ayrı ilginç :) yüzde 80 olumsuz mu düşünüyoruz? yatarken ve uyanmadan önce verdiğimiz telkinler bu kadar önemli mi? ve 21 gün boyunca söylersem bilinçaltım ikna mı olucak? cidden harika bir yazı olmuş, öğretici :) karikatürler efsane zaten :)
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi anektotlar yakaladığınız için tebrikler.Sorularınızın hepsine birden cevabım evet😍😍😍Hadi bakalım kolay gelsin😍😍😍

   Sil
 7. Ben hep olumlu düşünüyorum zaten.3 yıldır kiralik eve cikicam diyorum.Hala bulamadim ama bulucam diyorum 😀 Hayat zaten güzel yeterki baktığımız yer güzel olsun 💕😘

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kiralık eve çıkıyorum şeklinse olumlamanızı değiştirin lütfen.Hatalı bir şekilde yapıyorsunuz olımlamayı.Başka bir gün doğru olumlama nasıl yapılır onu yazayım.Sevgilerimle😍😍😍

   Sil
  2. Tamam demekki ondan olmuyomus :) bekliorum madem :)

   Sil
 8. Neye inanirsak oylede yasiyoruz zaten

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle.Ah şu negatifleri bir kırabilsek...

   Sil
 9. Şu evrene gönderdiğim niyetler yenmese diye düşünüyorum... :)
  İnşallah şu yer değişimi olur artık... Bir de sizin olumlu desteğinizi alayım dedim.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tam olarak neyi yapmak istedğinizi yazarsanız,uygun bir olumlama yazarım size :)) Sevgilerimle :))

   Sil
 10. Hello.

  Your blog is lovely. *-*

  Would you like to follow each other via GFC? I followed you, I hope you will follow back. XOXO ♥

  My blog - Aminique

  My Instagram - @fazlicamina

  YanıtlayınSil
 11. Okudum ve içimden tekrar ediyorum cümleyi.. Süpersin ! :)

  YanıtlayınSil
 12. Teşekkürler bu güzel paylaşıminiz için.
  Epeydir ilgi ile takip ediyorum blogunuzu.
  Olumlu telkin. Uygulamıştim bir zaman. Iyi gelmişti.
  Bunu da uygulayayim.
  Selamlar. ..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 21 gün yatarken ya da yeni uyandığınızda hissederek söyleyin lütfen :)) Teşekkürler :)) Sevgilerimle :))

   Sil
 13. Yurdagül'üm, gerçekten sabah kalkınca ve geceleri yatarken o kadar mülayim oluyorum ki, bu telkini yapmak isterim. Yani yapacağım. İnanmak oldurmaktır. Teşekkürler canım. Sevgilerimle kızım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ablacığım yap ve değişimi bana yaz olur mu? Öpüyorum seni :))

   Sil
 14. 21 gün süreklilik ve inanmak işin sırrı. Mesela bu yazın bana uyan diyor, silkelendim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilinç altı anca ikna oluyor.Devamlılık önemli Gökçeciğim :))

   Sil
 15. Dilekçem onaylanmadı. Sanki beni Japon yapıştırıcı ile yapıştırmışlar. Evren ne oluyor sen beni burada hala sınava tutuyorsun? Valla sıkıldım. Ne iş arkadaşlarımla ortamı seviyorum ne işi. Önlüğümü giyerken şunu söylüyorum:Allahım senin rızanla işime başlıyorum. Bir çok yönden beni aşırı yoruyor. Bir sürü yaşadığım haksızlık vs. Anlaşabildiğim insanlarla olan bir nokta ve iş alanı istiyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bakış açınızın ne kadar negatif olduğunun farkında mısınız?Bu bakış açısıyla döngüden çıkmanız maalesef mümkün değil :(( Demek ki bir süre daha orada olmanız gerekiyor ki deneyim sonlanmıyor.Soru sorun.Bu deyimde görmem gereken nedir diye.Sonra da süreci izleyin.Doğru cevap gelecektir.Sevgilerimle :))

   Sil
 16. Merhabalar, ya ben şöyle sanırım melankoliyi seviyorum. Çoğu kez olumlu telkinler ve 21 gün kuralı çalışmalarını denedim ama sonuna gelemedim tabi... mutsuzlar üzerine yazdım, bilinç altımı yazdım... anlayacağınız kendimden yola çıkarak tüm insanların aslında ne kadar kendinin farkında olduğunu çok iyi biliyorum.

  Anlayamadıgım; insanların hayat gayesine giderken seçtikleri yolların gerçekten kendileri olmak istediklerinden mi yoksa başkaları gibi mutlu görünmek(!) istediklerinden mi tercih ettikleri?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sabotaj etmiş bilinç altınız.Belki de hazır değilsiniz olumlamaya.Kişi gerçekten kendisi olmak isterse bu yol için uğraş verir.Eğer gerçekten kendisi olmak istemiyorsa bahane üretir ki ikincil bir kazancı vardır aslında bu durumdan.Dilerim anlatabilişimdir :))

   Sil
 17. Yaşama mutlu gözlerle bakmak, kurduğumuz hayallerimizi ete kemiğe büründürmek ve motivasyonumuzu yüksek tutmak için kendimize zaman ayırmamız ve o zamanı en verimli şekilde geçirmemiz şart. https://www.tarz2.com/daha-guzel-bir-yasam-Icin-5-altin-kural

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.