Toplumsal Değerler ve 23 Nisan


Toplumsal Değer

Toplumsal değer kavramı,belli bir toplumda oluşan,tüm toplum tarafından benimsenip kabul gören,düşünce ve kuralları yansıtan ölçütlerdir.Bu değerler toplumun iyiliğine ve refahına yönelik olduğu varsayılan ölçütlerdir.Örneğin;yardımseverlik,büyüklere saygı,vatan sevgisi,ailenin ve bayrağın kutsallığı gibi bir çok değer bizim toplumumuzca kabul görmüş toplumsal değerlerdendir.
Toplumsal Değer

Zaman zaman değişim kültürü içinde bazı toplumsal değerler her ne kadar değişime uğrasa da bazı değerlerin dokunulmazlığı önemlidir.Çünkü bu değerler yozlaştıkça daha dejenere ve ulus bilincini kaybetmiş,birbirlerine saygıdan yoksun olan bireylerin ortaya çıkması ihtimali vardır ki bu da toplum açısından büyük risktir.O yüzden değişim olması şart olsa bile kontrollü bir şekilde gerçekleşmesi gereklidir.
Toplumsal Değer

Gelelim asıl söylemek istediğime.Bugün 23 Nisan.Bizim için önemli bir toplumsal değer.Atatürk'ü sevmeyebilirsiniz,demokrasiye inanmayabilirsiniz ama bu düşünceleriniz 23 Nisanın bizim toplumun önemli bir değeri olduğu gerçeğini değiştirmez.Tüm Dünyanın kabul ettiği,tüm  dünya çocuklarının kutladığı bir günde bu günü yok saymak başınızı kuma gömmek demektir.
Birbirimizi severek,sayarak,hoş görüyle,ötekileştirmeden değerlerimize sahip çıkmak dileğiyle tüm çocuklarımızın bayramını gönülden kutluyorum.
23 Nisan

Toplumsal Değerler ve 23 Nisan Toplumsal Değerler ve 23 Nisan Reviewed by Yurdagül Çelik on Nisan 22, 2017 Rating: 5

35 yorum:

 1. Bu seferki karikatürlere de bayıldım yaaa, hepsi birbirinden güzel olmuş. 23 nisan'ın kutlu olsun canım, kandilin de...sevgiler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ablacığım.Hem kandilimiz hem de 23 Nisanımız kutlu olsun :) Öpüyorum kocaman :)

   Sil
 2. Dokunulmaz değerlerin çürümesi, bizim çürümüş olduğumuzun göstergesi. Acı verici.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünya durdukça kutlanıyor olmasını dileyerek...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bizler var olduğumuz sürece elimizden geleni yapacağız.Dileklerine gönülden katılıyorum :)

   Sil
 3. Karikatrler harika olmus :) 23 nisanı saymayan çocuk olmamistir bence O anların güzelligini yasayipta inkar eden yoktr :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biz,marşlarla büyüyen bir nesildik.Milli değerler,çok önemliydi.Hala 23 Nisanlarda duygulanırım ben :) Teşekkürler :)

   Sil
 4. 23 Nisan'ın kutlu olsun! Az önce Handan Abla'ya buna benzer bir yorum bırakmıştım. İnsanlarımız kandili hatırlayıp kutlarken 23 Nisan'ı neden kutlamak akıllarına, aklımıza gelmez? Neden boş veriyoruz?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Kandili kutlamayı unuttum sanırım :) Milli değerlere takılıp :))

   Sil
 5. Tüm çocuklarin bayrami kutlu olsun.

  YanıtlayınSil
 6. Böyle güzel değerlerimiz hiç sönmesin inşallah 23nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun hayırlı kandiller olsun inşallah sevgiler 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sizin de Kandilinizi ve bayramınızı gönülden kutluyorum :)

   Sil
 7. Çok güzel yorumlamışsın kızım. Hiçbirini görmezden gelmeye kimsenin hakkı yoktur. Dilerim uyanış başlar. Bayram bölgesel olarak, gayretlerle kutlandı. Tüm Türkiye'nin coşkuyla kutlanması tercih edilendir. Allah yardımcımız olsun. Kandilin mübarek olsun Yurdagül'üm. Sevgiyle kucaklıyorum canım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bugün ablamla da konuştuk.23 Nisanları dolu dolu yaşayan bir nesildik biz.Dilerim eski coşkusuna kavuşur.Hala duygulanırım ben bu günlerde.Senin de Kandilin mübarek olsun ablacığım.Ben de sana sevgilerimi gönderiyorum :)

   Sil
 8. Son karikatür "vurdu, gol oldu." olmuş. Aslında anne -baba olarak çocuklarımıza örnek ve de liderlik yapmalıyız.
  Kendi dilimize, tarihimize ve sanatımıza sahip çıkmalıyız. O yüzden önce biz bilmeliyiz. Sevgilerimle. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Söylediğiniz her kelimeye harfiyen katılıyorum :) Benden de kucak dolusu sevgiler :))

   Sil
 9. Değerlerimizi öğreten aile kavramı çok önemli

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir çok şey ilk olarak ailede öğreniliyor.Ben de çok önemsiyorum aileyi...

   Sil
 10. çok güzel yorumlamışın ben artık milli bayramlarımızda özellikle 23 nisanda evi süsleyeceğim ve kızlarıma bayram hediyesi ufakta olsa alıp bayram gibi yaşamaları ve bu değerleri unutmamaları için elimden geleni yapacağım. herkes kendi evinin önünü süpürse misali belki vesile oluruz tekrar coşkuyla,heyecanla kutlamaya.....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok iyi fikir.Sizin gibi düşünen ebeveynlere çok ihtiyaç var :) Bu düşüncenizden dolayı mutlu oldum ben de :)

   Sil
 11. hoşgörüye ne çok ihtiyaç var. gittikçe daha derin kırılmalar yaşıyoruz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet giderek hoş görü azalıyor sanki.Bugün sosyal medyada psikolojideki hayırdan bahsettim :) Referandumda evet diyenler algı operasyonu mu yapıyorsun diye bana saldırdı :) Şaşkına döndüm valla :)Evet ve Hayır kelimeleri sadece referandum kelimesi sanki :) İyice piskopata bağladık toplum olarak :)

   Sil
  2. Allah seni yaaa döndüm ben çok dönmüşün allam hiper güldüm kahkaha attım :) site haritası, arşiv göremiyom, artık hangisi açılırsa onu görürüm :)

   Sil
  3. Koyduk arşiv ve haritayı ama neden göremediğini bilemiyorum ben :)

   Sil
 12. Meclis açıldı bu tarihte ekstra+

  YanıtlayınSil
 13. Düşman tarafından parçalara ayrılmış ve yıkılmışız. Bu yıkılmış ülkenin küllerinden doğan genç bir cumhuriyetin çocuklarıyız.
  Hafızamızı taze tutmak için değerlerimize sahip çıkmalıyız. Ama görünen o ki ülkeyi parçalayanlar halen işbaşında ve bir kesime de birlik olmanın anlamını çoktan unutturmuşlar. Bence değerlerimize sahip çıkarken uyanık olmayı da unutmamalıyız.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Değerlerimizi korumak için elimizden geleni yapmalı ve çocuklarımızı da bu şekilde yetiştirmeliyiz diye düşünüyorum o yüzden.

   Sil
 14. Aslında bu milli değerlerimizin tartışılıyor olması bile bana göre saçmalık,saygısızlık,tarihe vefasızlık....

  YanıtlayınSil
 15. Çok güzel ve sonuna kadar katıldığım bir yazı olmuş.Emeğinize sağlık .

  YanıtlayınSil
 16. Değerlerimizi kaybettiğimiz an bitmisizdir. Ki yavaş yavaş azalmaya başladı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Değerlerimize sahip çıkmayı bizler de genç nesle öğreteceğiz inşallah.Benim umudum var...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.