İtalya Turu (6.Bölüm)


Bugün yazdığım yazıya Gözde'nin sokak sanatçısıyla olan videosuyla başlamak istedim.Videonun sonuna doğru benim kafamı da görebileceksiniz azıcık :) Bu video İtalya, Napoli Galleria Umberto (Kapalı Çarşı)da çekildi.Turumuz boyunca yollarda bolca sokak sanatçıları  gördük.
İtalya

Yukarıda fotoğrafını gördüklerinizle de kostümle gezerek,resim çektirip para kazananlar.
Turumuzun 6.Gününde Bologna Turuna katıldık.Bologna'da binaların çoğunun kırmızı olmasından dolayı Kızıl Şehir olarak da anılmaktaymış.Şehir,Orta Çağın mimari özelliklerini hala taşımakta.

Bologna

Bologna'da Ana Meydan,Borsa Binası,Neptün Çeşmesi ve Papa Temsilciği Sarayı'nı gezdikten sonra Verona-Garda gölü turuna katıldık.Bu tur,ekstra bir turdu ve tur için 45 euro ödedik.
Verona-Garda Gölü

Bu turda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Juliet'in evini gördük.Gerçekten çok kalabalıktı.
Julietin Evi

Juliet'in Evi'nin duvarlarında bir çok dilek kağıdı ve yazılar vardı.Özellikle sevgilisi olanlar adlarını yazıp,kalp şekli çizmişlerdi.Benim sevgilim olmadığı için adımı yazıp kalp yaptım sadece :) Sonuçta bir ritüeli de gerçekleştirmiş oldum:)
Jülietin Evi

Bu fotoğrafta görmüş olduğunuz yer ise Jüliet'in evinin balkonu.Aşağıda sol tarafta gördüğünüz heykel ise Jüliet.İnanışa göre Jüliet'in sağ göğsüne dokunarak dilek tutulursa olurmuş.Herkes bu şekilde fotoğraf çektirmek ve dilek tutmak istediği için heykelin önünde sıra vardı.Biz de tabi ki o sıraya girdik :)
Baharat Meydanı

Jülieti'in evini gezikten sonra yaz aylarında klasik müzik festivaline ev sahipliği yapan Roma Arenası'nı ve Baharat Meydanı'nı gördük.
Baharat Meydanı


Ardından Kuzey İtalya'daki göller bölgesinde olan Garda Gölü ve Sirmione Kasabasını gördük.
Sirmione

Tur sonrası,otobüsle konaklamayı geçireceğimiz otele doğru yol aldık.
İtalya

Venedik'in anlatıldığı bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle...
İtalya Turu (6.Bölüm) İtalya Turu (6.Bölüm) Reviewed by Yurdagül Çelik on Nisan 14, 2017 Rating: 5

23 yorum:

 1. julietin filmini izlesene çok tatlıııı :)

  YanıtlayınSil
 2. İçim cız etti fotoğrafları görünce inş dileğin olur abla 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Cız etmesin yaaaa :) Mutluyum ben :) Öpüyorum seni kocaman :)

   Sil
 3. Madem dilekler oluyormuş yakında o kalbin içi dolacak:))))hayırlısı olsun ama balkonda da Jülyet mi duruyor?:))sarmaşıklar da var sanırsın birazdan Romeo tırmanacak:)Çok güzel ne iyi etmişsin gezmekle. Çok teşekkürler, biz de gitmiş kadar olduk:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hayırlısı olsun ablacığım :)) Uzun bir yazı dizisi oldu ama umarım zevk almışsınızdır.Öpüyorum ben de seni kocaman :)

   Sil
 4. Kimi kuvvetli kadınlar(mesela biri de benim kızım) "Ben mutluyum böyle, ay çekemem, sıkıntıya gelemem" der. Bir de bana bak canım. Juliet kadar talibim aşk acısı çekmeye :) Bir dahaki gidişinde sana bir isim yazılmış kağıt versem? Vekaleten olur mu acaba?
  Çok zevkli kareler. Senin el ve kolların hep havaya doğru. Çok başarılı olacaksın sen Yurdagül'üm. Yazmadı(yani söylemedi) deme Çok öpüyorum kızımı :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir daha gidersem tabi ki alayım istekleri :)) Gerçi aşksız herkes için dua ettim.Bilmiyorum dua olur mu? Benden de kucak dolusu sevgiler gelsin ablacığıma :)

   Sil
 5. Evet evet Deep' in söylediği filmi ben de yazacaktım sana :) Harika bir filmdi. Dileklerin gerçek olacak inanıyorum. :) En baştaki videoyu da bayılarak izledim :) Keşke ben olsaydım yanında.. devamını bekliyorum. Sevgiler,

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İzlemedim ama izleyim o filmi :) Gözde çok sevimli çıkmış o videoda :)) Benden de sevgiler :)

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. Ayyyyy çok teşekkür ederim.Elbise giymeyi seviyorum :)

   Sil
 7. Şahane bak ben buraları gezemedim. Kısmetse bir dahakine. En azından görmüş kadar oldum, bu da bir teselli... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kuzeyde çok az şehir kaldı gezmediğimiz.Gerçi bir ay gibi bir zaman olsa her yeri gezilir diye düşünüyorum.Benden de sevgiler...

   Sil
 8. Bloğun nefis olmuş. Sanki genişlemiş, ferahlamış. Tıpkı senin bize hissettirdiğin gibi. Güle güle kullan canım. Sevgiler sana ve güzel bir hafta sonu dileklerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ece yazınca ben de bakayım dedim.. cidden ne güzel renkler.. güle güle kullan :)

   Sil
  2. Daha bitmedi :) Uğraşıyoruz valla :) Teşekkürler canım benim :)

   Sil
 9. heey ferah havadar olmuş yeni dizayn ama baksanaa son yazının altındaki popüler yazılar şeyini kaldırsanaaa kafa karışıyoo yaa. altta bir önceki yazın gözüksüün :)

  YanıtlayınSil
 10. İtalya yazılarına bayıldım, hepsini okudum şimdi :)) Venedik'i de iple çekiyorum :D Avrupa ülkelerinin mimarilerine bayılıyorum, gotik mimariye bitiyorum. O sokaklarda yürümek bile ayrı keyiflidir :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Henüz yazmadım Venedik'i ama en kısa zamanda yazacağım :) Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 11. Juliet'in balkonu hayal kırıklığına uğrattı. Gösterimlerdeki şaaşaya alıştığıma sanırım. Vallahi özendim size. Bir gün oralara gitmeyi istiyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok şaşalı bir ev değildi valla :)) İnşallah siz de gidersiniz.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.