İlişkilerde Yaklaşım Tarzının Önemi

dahamutluyuz.com

Belli yazarları,sayfaları ve videoları düzenli takip ederim.Bugün sabah mailime gelen Hasan Sonsuz Çeliktaş'ın yazısı dikkatimi çekti.Arielle Ford'un yapmış olduğu bir konuşmayı çevirmiş.Konuşmadaki anektot şöyle;
Aslında erkekler seksten daha çok saygıyı arzular. Ve çoğu kadın bunu bilmiyor. Saygıya ihtiyaçları var, takdir edilmeye ihtiyaçları var. Çünkü erkekler kazanmaya ihtiyaç duyar. Bizim de onları kazanmaya ayarlamamız gerekir. Ve çoğu insanın bilmediği bir şey de, bir erkek kadını mutlu olmadıkça, mutlu olamaz. İzleyiciler içindeki kadınların şöyle dediklerini duyabiliyorum, ama ben ona mutlu olmak için ihtiyaç duyduğum şeyleri daima söylüyorum. Benim de onlara yanıtım, evet, utandırıp suçlayarak, bağırıp çağırarak, şikâyet edip sızlanarak...  :(( Siz böyle yaptığınızda, o sizi dinlemez. Sizi duymaz!
Fakat bütün ihtiyaç ve arzularınızın karşılanmasının bir çaresi vardır. Ancak bunun için sesinizin çok tatlı bir tonda olması gerekir. Ve bunun ona ne kazandıracağını söylemeniz lazım. Bir örnek vereyim: Kaç tane kadın gelip de bana kocalarında onları delirten şeyin, onlara sürekli olarak çöpü dışarı çıkarmalarını hatırlatmaları olduğunu söylüyor. Onlara çöpü şöyle dışarı attırabilirsiniz. Gelecek sefer çöpü dışarı çıkardığında, bunu siz hatırlattıktan sonra yapsa bile; kapıdan tekrar içeri girdiğinde onun yanına gidip kocaman kucaklayın ve sonra kulağına sen benim kahramanımsın, diye fısıldayın. Bu pis kokan çöpü dışarı çıkardığın için sana çok teşekkür ederim. Ben buna dokunamıyorum bile. Bunun benim için ne demek olduğunu ve çöpü dışarı çıkarmanın ne kadar seksi olduğunu bilemezsin.
Eğer böyle yaparsanız, çöpü dışarı çıkarmayı bir daha asla unutmaz. Az önce büyük bir şey kazanmıştır."
dahamutluyuz.com

Gerçekten ilişkilerde kişilere nasıl yaklaştığımız çok önemlidir.Yukarıdaki yazıda verilen örnek,yurt dışında çöplerin dışarı çıkarılması üzerinden gidilerek anlatılıyor.Siz bunu kendinize uygun başka örnek üzerinde düşünerek de uyarlayabilirsiniz.
Sizin de konu üzerinde düşünüp neyi yanlış yapıyorsanız onun üzerinde değişiklik yapmanız gereklidir.Söylenmeyi bırakalım ve sesimizi duyurabileceğim doğru yöntemi kullanalım.Kolay gelsin :))
İlişkilerde Yaklaşım Tarzının Önemi İlişkilerde Yaklaşım Tarzının Önemi Reviewed by Yurdagül Çelik on Şubat 09, 2017 Rating: 5

33 yorum:

 1. Yabancıların hiç bir şeyi bize uymuyor, erkekler de hiç bir şeye uymuyor. Çıkarım: erkekler bize yabancı. Arriel ford a bunu birisi söylemeli..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bunu Türk işi olarak entegre edelim o zaman :)) Biz nasıl yaklaşırsak karşı cinsle ilişkimizi düzenleyebiliriz onu düşünmek gerek :)) Teşekkürler :))

   Sil
 2. Neyi nasıl söylediğimiz çok önemli oluyor çok haklısınız😊

  YanıtlayınSil
 3. Bir çöp için kahraman ilan ettiğimiz adam tüm eve yetişen kadına saygı duymuyorsa o iş olmuyor maalesef bu işin en temeli iki tarafında birbirinin yaptıgı işe saygı duymasından geçiyor diye düşünüyorum :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İki taraflı olmalı tabi :)) Bu sadece münferit bir örnek.İki taraf için de geçerli :))

   Sil
 4. yani Arielle FORD biraz poh pohlayın diyor :)

  YanıtlayınSil
 5. işte marilyn monroe gibi kadınları o yüzden çok seviyomuş ya erkekler işteee :)

  YanıtlayınSil
 6. Ben ses tonuma hakim olabilsem herşey daha güzel olacak sanırım. Bir de biraz sabır. O çöp dökülecekse, beklemesine tahammül etmem lazım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biraz sakinlik,sabır ve strateji önemli sanırım :)) Hepsinden biraz biraz :))

   Sil
 7. Çok güzeldi. Erkekler narin duygulara sahip anlaşılmaz yaratıklar. Ben artık bu tür tasaları pek duymasam da, gençler için gerçekten mühim ipuçları. Eğer genç olsaydım mutlaka değerlendirirdim. Bundan sonra uygulamak karşı tarafta şüphe uyandırabilir. Ama çok doğru tespit. Teşekkürler bizimle paylaştığın için Yurdagül'üm. Sevgiyle kucaklıyor, öpüyorum seni :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ablacığım bence sen çok hoş bir kadınsın ve aşk her yerde :)) Erkenden bize bırakma meydanı :)) Çok öpüyorum :))

   Sil
  2. Yeni gördüm maileri geriye dönük okurken. E-maille üyeyim ya sana. Ayy çok hoşuma gitti. Aşk her yerde :)) Teşekkürler canım :)

   Sil
 8. Çok doğru. Saygı ilişkilerde önemli. Saygısız bir eşi dünya güzeli de olsa hicbir erkek istemez.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Erkekler de bu işi çözdü mü tamam olur gider işte her şey :))

   Sil
 9. Çok güzel olmuş arkadaşım. Kadınlar doğru iletişimi kullanırlarsa kendilerine kat kat geri döner . Kolay olan şikayet etmektir. Ufak çabalar ilişkiyi güzelleştirir aslında. Hepimizin amacı da iyi ilişkiler kurmak değil midir?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çözüme odaklamak önemli gerçekten :)) Teşekkürler canım benim :))

   Sil
 10. İşe yarayabilir bu.. Elinize sağlık.

  YanıtlayınSil
 11. Ayy yok karşı tarafa ne yaparsan yap nasıl yaklaşırsan yaklaş işine geldiği gibi davranıyor eski erkek arkadaşıma yaklaştığım şekilde duvara yaklaşsam dile gelirdi vallahi 😁

  YanıtlayınSil
 12. İyi bir paylaşım. Herkese çıkarımlar var bu paylaşımda.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Erkekler üzerinden anlattım :)) Memnun olması gerek erkek arkadaşların tabi :)) Teşekkürler :))

   Sil
 13. Faydası olabilir:) Türk erkeğinde işlermi bilemedim:) Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 14. Bu hikayenin karşılıklı olmasını isterdim aslında :) Erkekler de azıcık kadını anlamak için çabalamalı en azından, erkekler belki de kahraman olmayı değil saygı değer olmayı istiyorsa aynı şekilde kadınlara da saygılı olmalı, kadınların yaptığı fedakarlığı anlamaya çalışmalı ve iş bölümü yaptıklarında bu erkeklere çok büyük lütuf olarak yüklenmemeli :) Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu sadece bir örnek :)) Olaya cinsiyet endeksli bakmamak lazım.Erkekler de eşlerine yaklaşım tarzına dikkat etmeli :)) Amacım erkekleri korumak değil :)) Zaten bir kadın olarak erkeklere yüksek bir iltimas geçmeyi düşünmem :)) Sevgilerimle :))

   Sil
 15. Bende askımm sana yolluk yaptım sabah götürürsün olurmu diyorum 😃haha 😃 buda tatlı dile girermi acaba

  YanıtlayınSil
 16. İlişkiler de sevgi oldukça bir şekilde diğer sorunların aşılabileceğini düşünüyorum. Kendi yöntemimiz kendimiz bulmamızda güzel bir tavsiye.
  Saygılarımla.

  YanıtlayınSil
 17. Ise yariyor tecrübeyle sabittir ☝☝☝

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.