Blog Adım Nereden Geliyor? (MİM)

dahamutluyuz.com

Çok basit gibi gözüken isim koyma işi aslında o kadar da basit değildir.Çocuğunuza koyduğunuz ismi de onun ömür boyu taşıyacağını düşünerek koymak gerek.Ben,kişilerin isimlerinin özelliklerini de taşıdıklarına inanırım ayrıca.Mesela ben,ailenin 6. ve son çocuğu olunca annem,isim koyma tasarrufunu bu kez babama vermemiş ve kurayla isim belirlenmesini istemiş.Herkese de tanınmış bu kuraya girme hakkı.Benden 13 yaş büyük bir akrabamız da en sevdiği arkadaşının adını yazmış kura çekilişinde.Kurada çıkan ad ise Yurdagül olmuş.Tabi ki kura iptal edilmemiş ve ismim böylece konulmuş.Adımın anlamı gereği hep devletçi  bir memur olarak satın alma müdür yardımcılığı yaptığım dönemde devleti kara geçirmek için çok pazarlık yaptığım olmuştur.Kendi evime alacağım eşya için pazarlık yapmam ama konu devlet olunca ölesiye pazarlık yapar ve devlet kar etsin isterim.
dahamutluyuz.com
Girizgah biraz uzun oldu ama öyle gelişti yazı :)) Bu mimi yapan blog yazarı arkadaşımız Soslu Badem,beni de mimlemiş.Ben de sorumluluk duyuyorum böyle şeylerde ve geciktirmeden yazmaya gayret ediyorum.Teşekkürler Soslu Badem.Onun da yazını okumak isterseniz şurada
Blog yazma fikri aslında hiç aklımda yoktu.Yapmış olduğum yüksek lisans doğrultusunda var olan bilgilerimi insanlara aktarmak ve insanlara bir faydam dokunsun istiyordum.O dönemde öfke üzerine ücretsiz seminer planları da yapıyordum.Sevgili arkadaşım Kadriye'yle de bu konuyu konuştum.Onunla zaten aynı yerde yapmıştık yüksek lisansı.Geçmişten de çok eski arkadaşımdır kendisi :)) 2 yıldır blog yazdığını söyledi.İstersem bana da blog açabileceğimizi de belirtti.Blog yazabilir miydim bilmiyordum ama denemeye değerdi.O gün öğlen Kadriye'nin iş yerine gittim.Psikoloji üzerine yazdığım bir blog olacaktı.Adını da hiç düşünmemiştim.Mutluluk,yaşam,psikoloji derken amacımız insanların var olan durumlarından daha iyi olması olduğu için daha mutlu yaşam adında karar kıldık.Kadriyeciğime çok teşekkür ediyorum verdiği destek için.İlk zamanlarda takip eden pek yoktu ama be, yazmaya gayret ediyordum.Zaman içinde Deep Tone arkadaşımızın tanıtımıyla blog daha çok okunmaya başladı ve bir kaç ay sonra da dahamutluyuz.com olduk.
dahamutluyuz.com
Yazının başında demiştim ya isim önemlidir ve konulan isim özellikleri taşınır diye :)) Benim de blogum okundukça daha iyi,daha farkında olduğunu söylemeye başlayan takipçiler oldu .Bu geri bildirimler de tabi beni çok mutlu etti ve de etmeye devam ediyor.Hep daha daha dahaların olduğu mutlu günler yaşamak dileğiyle...
 Yazıyı yayınladıktan sonra mimlemeyi unuttuğumu fark ettim.Hızlıca mimliyorum şimdi ;
-Ece Evren(http://www.eceevren.com/)
-Şebo :)) (http://oytunlahayat.blogspot.com.tr/)
-Acemi Demirci(https://acemidemirci.blogspot.com.tr/)
-Kadriye(https://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/)
-Derya(https://delikizinbohcs.blogspot.com.tr/)
Blog Adım Nereden Geliyor? (MİM) Blog Adım Nereden Geliyor? (MİM) Reviewed by Yurdagül Çelik on Şubat 11, 2017 Rating: 5

49 yorum:

 1. Kadriye güzel birşeye vesile olmuş :) Bu blog daha ne farkındalıklar yaratacak kimbilir bizlere...
  Hep yaz inşallah ♥

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Şebocuğum :) Ben de sizleri tanımaktan çok mutluyum :))

   Sil
 2. Blog adin da kendi adin da harika canım❤
  Iyi ki tanıdim diyorum yazilarini okumak ayrica cok keyifli yollarimizi kesiştiren deep tone sevgiler❤😘

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sizler gibi samimi,sıcak insanları tanıdığım için çok mutluyum :)) Birlikte güzel şeyler yapmaya devam etmek dileğiyle...

   Sil
 3. Kuraların hayata çok konuda katkısı olduğu bu vesile ile bir kez daha anılmış hem.

  MİMler, blog yazılarından çok daha farklı. Anlattıklarımız, cevaplar olduğundan. O yüzden keyifle okudum. Görsellere yine bayıldım. Çok sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben mimlemeyi unuttum ama sizin kaleminizden de bu mimi okumayı isterdim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 4. Bloğunun adının insanın üzerinde pozitif etkisi var, çok seviyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin blogunun adının bir olması da benim çok hoşuma gidiyor.Kısa ama çok şey ifade ediyor...

   Sil
 5. Bu sayfadan feyzalıyoruz. Zevkle de takip ediyoruz. Benim de blog adım Mefkure_miz. İddialı bir blog adı gibi görünse de, İnanca, umuda dayalı paylaşamlar yaparak insanlık mefkuresini bir bilinç olarak yüreğimizde hissetmek.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sizin karikatürlerinizi ve blogunuzu zevkle takip ediyorum.Bazen bakmadığım bir bakış açısını görüyorum.Böylelikle hepimizin birbirine katkısı oluyor.Teşekkürler :))

   Sil
 6. İçinde bir çok duygunun olduğu ama mutluluğun burun farkıyla önde geldiği bir yaşam dilerim size ve hepimize :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kendi yorumumu tekrar okuduğumda sanki doğum günü kutlaması yapmışım gibi gelebileceğini farkettim.. ancak ben blog adınız "daha mutlu yaşam" olduğundan etkilenip size böyle bir mesaj iletmek istedim.

   Sil
  2. Yoooo ben anlamıştım sizi :) Sorun yok :) Sevgilerimle :))

   Sil
 7. Yurdagül kızım. Bloglarımız adlarını nereden aldılar, ya da neden öyle adlandırdık? Kendi isimlerimizin manaları nedir? Bu konular benim çok ilgimi çeker. Sonuna baktım, mimlemeyi sanırım unuttu kızım dedim :) kafan sürekli meşgul ondandır canım. Ama ben Emine Bektaşi'nin mimini, ya da başlattığı akımın yayınını ancak bugün yapabildim. Ardından bir iki gün geçsin bunu da yapar duyururum. Çok güzeldi. Adının manası gibi tatlısın sen. Sevgiyle kucaklıyorum. Ayrıca annen hakkında bilgi verirsen sevinirim. Güzel ve huzurlu bir hafta sonu dilerim kızım .)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah anlayışlı ablacığım benim :)) Yazıyı düzeltim mimleyim sizi :)) Kafam öyle dolu ki :) İş yeri de hareketli.Bu hafta boyunca her gün en az bir kişi yanımda ağladı ve etrafı motive edeceğim diye ben kayboldum sanırım :)) Sevgiyle öpüyorum :))

   Sil
 8. Ne güzel yazmışsın zevkle okudum, isim hikayen de çok ilginç :).

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok demokratik yolla koymuşlar adımı :)) Teşekkür ederim :))

   Sil
 9. ne güzel bir mim yazısı olmuş :) karikatürlerle birlikte okumak çok daha hoş oldu benim için :)

  YanıtlayınSil
 10. Blog isminin akılda kalıcılığı da iyi bir seçim olduğunun kanıtı.

  YanıtlayınSil
 11. Ben de bayağı zorlanırım isim bulma konusunda.

  YanıtlayınSil
 12. Blog adınızda, kendi adınızda çok güzel. Güzel mimdi... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Adım uzun ve az rastlanır olduğu için zor ezberleniliyor ama olsun :))Teşekkürler :))

   Sil
 13. Kesinlikle ben de sizin gibi isimlerin insanların kişiliğini etkilediğini düşünüyorum. Ben de psikolojiyle ilgileniyorum ve kendi çapımda blogumda farkına vardığım konuları yazarak insanların da kendi psikolojilerine yön vermesini amaçlıyorum. Bloguma beklerim, takipleşelim inşaallah! :) http://esrakurtuldu.blogspot.com.tr/?m=1

  Ayrıca öfke kontrolü konusunda tam da bir kaynak ararken size rastlamam bir tesadüf olamaz, sizinle bu konuyu mailde uzun uzun konuşmak isterim. Mail adresim: esrakurtuldu18@gmail.com
  Sevgiler! 🌻

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :) Blogunuzu inceleyeceğim tabi ki :) Öfkeyle ilgili daha önce yazmış olduğum dergide bir makalem vardı.Blogumda da öfke kontrolü olarak yazdım.Belki faydası olabilir size.Sevgilerimle :))

   Sil
 14. Bende çok düşünmüştüm isim konusunda kura yapmıştım hatta 🙃 Yurdagül abla yazıların sayesinde aydınlanıyoruz 😘

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin blog adın da bana çok sevimli geliyor :)) Sağol Didemciğim :)

   Sil
 15. blogun beni içimi açıyor Yurdagül , seviyorum burada olmayı... ilgin için teşekkürler ... (her ziyaretide yorum yazmasam da , inan sıkı takipcinim :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim ben de her yazına yorum yapmasam da okuyorum seni düzenli :)) Teşekkürler :))

   Sil
 16. Ama çok tatlı bir mim olms.Anlamına bayıldım.

  Evet benimde pek bi takipcim yok ama yazıyorum.Rahatlıyorum cnkü vede seviyorum insanları.Ellerine saglik sana yakisms bu isim 😃

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zaten okusunlar kaygısıyla yazmamak gerekiyor sanırım.Samimi yazdıkça giderek artıyor takipçiler :)) Sizin de takipçilerinizin artacağına eminim :))

   Sil
 17. Sen zaten çok iyi bir bloggermışsın arkadaşım ben o ışığı görmüşüm sadece. Çok başarılı olacağını biliyordum zaten. Başarıların daim olsun arkadaşım .

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim senin fikrin olmasaydı burada olamayacaktım.Çok teşekkür ediyorum sana arkadaşım :))

   Sil
 18. Daha Mutlu Yaşamla daha mutluyuz ;) İsmi gibi çünkü kendileri de.Sevgilerimle ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ayyyyy çok teşekkür ederim.Siz de yazdıklarınızla ayna oluyorsunuz bize :))

   Sil
 19. ayyy ismim bana yakışıyo diyosuuun yurdagül ismiin :)

  YanıtlayınSil
 20. Ne kadar ilginç Yurdagül'cüğüm, kura ile isim konulmak çok kişiye nasip olmaz değişik, güzel bir şey olmuş hem de ben bayılıyorum ismine, bloğuna da.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Müjde abla :)) Ben de seni,blog ismini ve kedini seviyorum :))

   Sil
 21. Kadriyeyle arkadaşlığınız ne güzel vesile olmuş. Blog ismin amacına hitap ediyor ve çok güzel. Bir de devlet kar etsin düşüncesiyle memuriyetin hakkını vermen de gurur verici her memurun bu şekilde olması dileğiyle sevgiler canm

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım benim :)) Sevgilerimle :))

   Sil
 22. Sana borçlarim birikti 😊. Hem ismi güzel blogunun hem de yazdiklarin sen de güzel insansin daha ne olsun 😍

  YanıtlayınSil
 23. Yurdagül :) Ne kadar değişikmiş isim sürecin :D
  Etkilendim gerçekten hem değişik bir uygulama hem de herkes tarafından kabul edilmiş :) Bir ilksin sanırım bu konuda.
  Kesinlikle isimler çok belirleyici oluyor. Ben de oğluma isim koyarken çok düşündüm ama özellikle ilerde soun yaşamasın diye mantık süzgecinden geçirerek seçtim :)
  Blogun ismiyle çok uyumlu zaten ona diyecek yok :)
  Kadriye'yi de tebrik ediyoruz tespitinden dolayı, aramıza hoşgeldin :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim benim de isim hikayem işte böyle :)) Kurayla adım belirlendiği için midir bilmiyorum ama adalete de çok takarım.Demokratik olsun her şey isterim :)) Sen de iyi ki varsın :))

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.