AKLIMDA DELİ SORULAR-MİM

dahamutluyuz.com

Yine yeni bir mimle karşınızdayım.Bundan bir kaç gün önce aynı anda iki mim daveti geldi bana.Ben de böyle durumlarda görev addediyorum ve mutlaka yapmam gerektiğini düşünüyorum.İlk mimi yaptıktan sonra araya bir iki yazı sıkıştırdım ki insanları baymayayım :)) O yüzden bu mimi şimdi yapabiliyorum.Sevgili kitap kurdumuz Eylem,lütfen beni affet seni azıcık beklettiğim için.Sevgili Eylem'in beni mimlediği yazı şurada.Kitap Eylemi blogunun sahibesi bu arkadaşımız,blogunda düzenli olarak okuduğu kitapları kendi düşünceleri doğrultusunda yorumluyor.Çok dürüst yorumlar yapıyor.Beğenmediği ve içine sinmeyen kitabı asla övmüyor,düşüncesi ne ise onu yazıyor.Onun bu yönü benim de çok hoşuma gidiyor.Bize perspektif katan Sevgili Eylem arkadaşımızın blogunu eğer takip etmiyorsanız takip etmenizi öneriyorum :))
Şimdi gelelim sorularımıza;
1)Almaktan vazgeçemediğin bir şey var mı?
Açıkçası bu kadar çok fazla tüketimin olduğu bir düzende hiç bir şey benim için vazgeçilmez değil.Hatta annem bana geldiğinden beri atılacak bir çok şeyi atmadığımı gördüm.Azıcık istifçiyim galiba.Özellikle değil ama unutuyorum atmayı :))Dün annemle 10-15 arası çanta attık evden :))
2)Büyük, kocaman bir acı hissettin mi?
Hayatım boyunca acı hissettiğim çok anım oldu.Başka şehirde olup aileden uzak kalmanın acısı,muhtelif zamanlarda yaşadığım aşk acıları,işimdeki pozisyon değişikliklerinde yaşadığım acılar....Oooooo acı çokmuş bende.En yakın tarihte olan acım ise yaklaşık 3 yıl önce geçirdiğim trafik kazası...Duygusal biri olduğum için olaylardan derin etkileniyorum ama daha sonra toparlanıp,kendimin farkına varıp devam ediyorum yoluma :))
3)Altın günlerine dair korkunç bir anın var mı?
Bizim hiç altın günümüz olmadı.Zaten aile olarak da biraz marjinal olduğumuzu söyler aile doktorumuz :)) Benim annemi bile azıcık sedatize etmek için dizi izlemeye bile alıştıramadım.Annemizde böyle şeyler olmadığı  ve biz kardeşlerin hepsi de çalıştığı için hiç böyle bir anı maalesef yok.Bu soru benim için absürd :))
dahamutluyuz.com
4)Özel bir yeteneğin olsa ne olmasını isterdin?
Sanatı çok severim.Biraz gitar çalıyor biraz yağlı boya tablo yapıyorum ama bu konularda çok yetenekli değilim.Çok iyi kara kalem yapabilmek ya da gitarı inletecek şekilde çalmak büyük bir başarı.Tüm sanatçılar(tabi gerçek sanatçı)karşısında şapkamı çıkarıyorum ve önlerinde saygıyla eğiliyorum :))
5)"Etraf ne der" diye düşünmeden hareket edebilir misin?
İnsan,sosyal bir varlıktır ve doğal olarak çevreden etkilenir.Bulunduğun ortama minimal olsa da uyum sağlamak gerekir.Kendim olarak toplumsal çevrenin baskısı olacak diye istediğim bir şeyde netsem asla vazgeçmem :)) Bedeli ne olursa olsun o istediğim şeyi yaparım ve sonuçlarına da katlanırım,kimseyi de suçlamam :))
dahamutluyuz.com
6)Hangi mevsimi seversin?
En çok bahar mevsimi beni heyecanlandırır.Yüreğim kıpır kıpır olur.Kış mevsimin verdiği depresif hal,uçar gider bende :))

7)Blog yazmak sana ne kattı?
Blog yazmakla yepyeni bir çevreye girmiş oldum.Yeni arkadaşlar tanıdım,bazı yazıları yazarken kendimi daha çok fark ettim.Konuşma konusunda iyiyimdir ama yazma konusunda biraz zayıftım.Yazma tekniğimi geliştirdim.Şimdilik hoşuma gidiyor.Gidebildiğim kadar gideceğim bu blog dünyasında :))
8)En sevdiğin dizi, film, animasyon ve kitap hangileri?
Psikolojiyle ilgili teknik kitapları okumak ve uygulamalar yapmak hoşuma gidiyor.Sadece bilimsel yönden ilerleyerek gitmek değil maksadım.Spiritüalizmi de bilimsellikle  birleştirmek düşüncesindeyim.Dizi izleme konusunda biraz zayıfım ama yüksek lisans yaparken hocalarımızın önerdiği birbirinden bağımsız bölümlerden oluşan Treatmant dizisi geldi aklıma.Dizide psikoterapi seansları anlatılıyordu ve sadece bir oda içerisinde geçiyordu kurgu.Maksimum 20 dakikaydı :)) Bana uygun yani.O diziyi biraz takip etmiştim.Animasyon pek sevmiyorum.Biyografi tarzı filmler de favorimdir...
dahamutluyuz.com


Nihayet bir mimin sonuna geldik.Sorular ne kadar çoktu ya :)) Bir kaç oturumla yazdım bu mimi.Malum annem evde ve iş bitmiyor :)) Bu mimi yorum yapan ilk üç kişiye paslıyorum.Hadi bakalım kolay gelsin...
AKLIMDA DELİ SORULAR-MİM AKLIMDA DELİ SORULAR-MİM Reviewed by Yurdagül Çelik on Şubat 26, 2017 Rating: 5

31 yorum:

 1. Kara kalemde ben de kendimi geliştirmek çok isterdim... :)
  Trafik kazasını bilmiyordum, büyük geçmiş olsun, efendim...

  YanıtlayınSil
 2. ilk yorum yapan mıyım bilemiyorum ama ben de cevapladım bu mimi zevkliydi, senin cevaplarını da zevkle okudum...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İkinci yorum yapan kişisiniz ama yaptıysanız bu mimi muafsınız :))

   Sil
 3. çok zevkle okudum elınıze saglık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada bu yorumu yaparak siz de mimlenmiş oldunuz :))

   Sil
 4. Çok keyifle okudum mimi Yurdagül'cüğüm, madem gitar azıcık da olsa çalıyorsun bence tasalanma kursuna git bak nasıl geliştirip, yazdığın gibi inletiyorsun..ben inanıyorum çünkü seni yazılarından tanısam da çok azimli, tuttuğunu kopartan biri olduğunu düşünüyorum. Bugünkü karikatürlere koptum yine:))))çok teşekkürler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce gittim de kursa çok çalışmam ve vakit ayırmam gerekiyor.Aslında elime tekrar alsam iyi olacak :)) Teşekkürler :))

   Sil
 5. Bir müzik aleti çalmayı çok isterdim ama hiç üstün eğilmedim sanırım... Şimdi oğlumun çalmasını istiyorum, o da hiç oralı değil :)))

  Güzel bir mim olmuş, ellerine sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sanatla uğraşmak güzel bir şey :)) Ben de gitarımı biraz elime alsam iyi olacak :))

   Sil
 6. Güzel bir mim olmuş. Yüreğinize ve kaleminize sağlık. Karikatürler de bir harika keyifle okudum. Sevgiler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Böyle olumlu bir yorum yazdığınız için ben teşekkür ederim :))

   Sil
 7. Bende karakalem yapmaya çalıştım olmadı. Olurdu ama benim eller biraz kaba :). Gitar ise çalışmadan olmaz. İstersen öğreten dünyanın en iyi gitaristi olsun. Ben de mesela evde internetten eğitim videolarina bakarak çalışıyorum. Fazla vakit ayiramadigim icin de ilerleyemedim. :). Okuması keyifliydi.

  YanıtlayınSil
 8. Çok güzel ve keyfili bir mim olmuş :)) Karikatürler Çok güzeller :)) emeğinize yüreğinize sağlık sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biraz uzun sürdü yazmak ama ben de eğlenerek yazdım :)) Teşekkürler :))

   Sil
 9. Cevaplarınız çok samimi karikatür seçimleriniz müthiş :)

  YanıtlayınSil
 10. Keyifli cevaplar... Kaleminize sağlık... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 11. Hahaha, herkesin cevaplarına bakıyorum da şu blog aleminde altın gününe katılan bir ben varmışım herhalde :D

  İnsan blog yazarken kendini keşfediyor ,değil mi :)

  Vallahi iyi bitirmişsin bu kadar uzun mimi :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Altın günüyle ilgili güzel anılar da vardır o zaman sen de :)) Teşekkürler :))

   Sil
 12. biliyorum bu mimleri yapmak bana da sorumluluk gibi gelip , bazen sıkabiliyor ama birbirimizi tanımak açısından da faydalı olmuyor mu :D Annenin gelişiyle birlikte bir miktar sorumluluklar da arttı sanki :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında tanımak açısından gerçekten faydalı :)) Evet biraz arrtı sorumluluk ama iyiyiz :))

   Sil
 13. Güzel ama uzun mimmis. Biraz daha az mim baslatilsa daha memnun olacagim. Bazen bloglar sadece mimden olusuyor gibi oluyor 😊. Bu arada senin mimleri okudukca ortak bir sürü noktamizi buluyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim gibi sabırsız bir insan için de uzun bu mim :)) Ben de bir çok anlamda uyumlu olduğumuzu düşünüyorum.Sanki yıllardır tanıyorum seni :))

   Sil
 14. Deli dolu yaşamak en iyisi. Epeyce uzun bir "mim" zaten şu "mim"leri sevemedim bir tülü... Ama okuması güzel oluyor, yazması değil de...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlk zamanda ben de çok zorlanıyordum.Sonra yazmaktan keyif almaya başladım :)

   Sil
 15. hah haaa üçüncü cevap iyimiş :)

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.