Yorgun ve Umutsuz Erkekler

daha mutluyuz.com
Ara ara gelen ricalar üzerine yeni yazılar yazıyorum.Bu da öyle bir yazı.Geçen bir arkadaşım  erkeklerdeki umutsuzluğa dair bir yazı yazmamı istedi benden.Ben de çok münferit bir şey istiyorsun genel yazayım dedim.O da gariban gariban peki deyince kıyamadım ve erkeklere itafen yazayım dedim.Tabi bu yazıyı kadınlar da okumalı ki partnerlerini daha iyi anlayabilsin.
Erkeklerde yorgunluk ve umudun azalması gibi belirtiler,testosteron hormonun azalmasından meydana gelebilir.O yüzden ilk önce rutin sağlık kontrolleri  yaptırmak (yılda 2 kez) önemlidir.Rutin sağlık kontrolleri sonucunda bazı hastalıkların da erken teşhis edilebileceğini de hiç aklınızdan çıkarmayın.Eğer yapılan sağlık kontrollerinde her şey normalse  ikinci önerim yaşamızdaki rutinleri değiştirmek.Bunu da şöyle açıklayım,eve gelip bolca yemek yeyip kanepenin önünde uyuklamaktan vazgeçin mesela.Akşamları daha az  yemek yeyin,daha çok hareket edin.Kaç erkek bu önerimi yapar bilmiyorum ama hafif bir yemek sonrası müziği açın ve aile fertleriyle dans edin :)
dahamutluyuz.com

Akşam yemeklerinde hafif yeyin dedim ya onu da biraz açayım.Akşam yemeklerini geç yememeye çalışın,fazla yağlı,kızartma türü şeyleri akşam yemeyin,sofradan tam doymadan azıcık aç kalkın :)
Akşamları çok geç yatmayın ki sabahları uykunuzu alarak uyanın..Ülke idaresiyle ilgili olumsuz ve sizi sinirlendirecek haberleri izlemeyin,ailenizle daha çok vakit geçirin.Çocuklarınız varsa onunla oyunlar oynayın.(Çocuklarla oyun oynamak bir nevi psikoterapidir.) Eğer evli değil yalnızsanız,sizi mutlu edecek filmleri izleyin,motive edecek arkadaşlarınızla görüşün.Eğer futbol seviyorsanız maçlara gidin,deşarj olun ama ölçülü olun,kimseyle kavga etmeyin.Sadece negatif enerjinizi atıp,dönün.
Günlük tutun ve günlüğe mutlu olduğunuz küçük olayları yazın.(Bunu herkese öneriyorum.)
dahamutluyuz.com

Siz kadınlar da akşam eve gelen eşlerinize sürekli olumsuzluklardan bahsetmeyin,eşlerinize sarılın.Onlar da size sarılsın.Doğu felsefesinde sarılmanın kişinin ömrünü uzattığına inanılır.Dokunma duyunuzu mutlaka kullanın ve şefkat gösterin.
 Buradaki önerilerimiz bir kısmı kadınlar için de uygulanabilir öneriler.Mümkün olduğunca önerilerimi uygulamaya çalışın ki faydasını göresiniz.Bazen bazı takipçilerim anlattıklarınızı zaten biliyoruz diyorlar.Ben yeni bir keşif yapmıyorum ki.Tekrar size belki de unuttuğunuz şeyleri  size hatırlatıyorum ki yapasınız.Sadece gülümseyerek,okuyup geçerek hayatınızda değişim yapmanız mümkün değil.Aklıma Mevlana'nın kitaplarını Şemsin suya atıp,artık uygulamaya geçmesini istediği hikaye geldi.Siz de sadece okuyup,seyretmeyin lütfen harekete geçin ve uygulayın.
Aklıma gelenler bu kadar.Eğer yorgunluğunuz ve umutsuzluğunuz hiç bir şekilde geçmiyor ve 6 aydan fazla süredir devam ediyorsa uzman desteği almayı deneyin.Umarım yorgun ve umutsuz erkeklerimize bu öneriler iyi gelir.Sizler bizim için değerlisiniz unutmayın...

Yorgun ve Umutsuz Erkekler Yorgun ve Umutsuz Erkekler Reviewed by Yurdagül Çelik on Ocak 21, 2017 Rating: 5

41 yorum:

 1. Kızımdan dolayı yorgunum.Tek çözümüm büyümesi sanırım 😃 evet erkekler lütfen dans edin,hatta eşlerinize mutfakta ve çocuk bakımında yardım edin.Bayanlarda çene çalmak yerine sohbet etmeyi denesinler 😃

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yorgun kadınlara dair de bir yazı yazmalı belki :)

   Sil
 2. Ben küçüklükten bu yana hep günlük tutup evde onu saklayacak yer bulamayan tiplerdendim. Geçen yıldan bu yana avrupada planner denilen günlük+ajanda şeklinde rengarenk bir sisteme geçtim hem motivasyona hemde önceki günleri ayları karıştırdığında neler başarmışım mutluluğuna bire bir 😊 Yazınız çok güzel ve toparlayıcı bir yazı olmuş teşekkürler 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım erkek arkadaşlar da beğenir ve uygulamaya çalışır :) Teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Önemli olan bilmek değil ki zaten uygulamak, yaşam felsefesi haline getirmek bildiklerini. Kaleminize sağlık... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sihirli değnekle değişim yapayım istiyorlar bazen :) O yüzden belirteyim dedim ben de :) Sevgilerimle :)

   Sil
 4. Dans edin kısmı beni güldürdü:)... Kaleminize sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dans etmek,negatif enerjinin dışarı atılmasını sağlıyor.O zaman gelsin danslar :)

   Sil
 5. Umutsuz ev kadınlarından sonra umutsuz erkekler başlığı çok hoş olmuş☺ Mevlana ve Şems'le ilgili kısımsa harika 💖

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet bu ara benim de etrafım umutsuz erkeklerle dolu :) Sağ olasın Aytülcüğüm :)

   Sil
 6. Şu diziler var ya romantizm seviyesini bulutların üzerine çıkardı, ne yapsan yetmiyor gibi geliyor :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kadınlarımız da şikayet etmekten vazgeçsin yaaaa.Erkeklerin de kıymeti bilinsin :)

   Sil
 7. Belli bir yaştan sonra kendim içinde geçerli mesela üniversite bitirdikten sonra bir amacın ve sorumluluğun oluyor bakmakla yükümlü olduğun eşin ve çocukların, ve sürekli çalışmalısın.. Çalışıp görevlerini yerine getirmelisin. Hayat bir süre sonra iş ve ev arasındaymış gibi sadece. Bundan dolayı yorgun ve umutsusuz :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O zaman ne yapıyoruz?Kendimizi mutlu edecek şeyleri buluyoruz,küçük değişimler yapıyoruz hayatımızda :) Hadi bakalım hep beraber dans :)

   Sil
 8. Çok güzel öneriler insan bilse de unutabiliyor.

  YanıtlayınSil
 9. Şu haberler hepimizi etkiliyor. Kişisel sorunların üstüne bir de ülke sorunları... Devekuşları mutlu mudur acaba? :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Deve kuşlarına sormak gerek :) Komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş.Bilemiyoruz yani :)

   Sil
 10. Karikatür ler olsun yazım tarzınız olsun çok güzeller insan yazı hiç bitmesin istiyor :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öyleyse ne mutlu bana :) Ben de keyif alarak yazıyorum :)

   Sil
 11. Gülümseyerek okudum ablacığım :) Unuttuğum bir anım canlandı gözümde. Ben çok küçüktüm o zamanlar. Babam bazı akşamlar müzik açar sırayla benimle ve diğer kardeşlerimle dans ederdi. En son hep beraber tepinirdik :)) Ahh o günlere dönmek mümkün olsa. Kalemine sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi de evdekilerle yap derim :) Eğlenceli olabilir :)

   Sil
 12. Yazıyı hiç sıkılmadan okudum kaleminize sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fazla uzun yazmamaya ve sıkmamaya gayret ediyorum.Severek öğrenelim istiyorum.Teşekkürler :)

   Sil
 13. Kadınlar daha guclu, erkekler çabalamaktan, kendini geliştirmekten cabuk sıkılıyorlar, hemen pes ediyorlar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Erkek ve kadın düşünce yapısı ve olayları ele alış biçimleri gerçekten farklı.Bizim ülkemizdeki kadınlar daha çok travma yaşadığı için daha güçlü oluyorlar.

   Sil
 14. Yorgun ve umutsuz diye biz erkekleri yazmışsın ama bu kadinlarda da var :) Yani genel olarak yaşamdan bir tatmin olmama, öylesine yasiyoruz gibisinden hava görüyorum insanlarda. Danısman olarak siz ne dersiniz :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kadınlara dair başka bir yazı yazılabilir.Kadınların da bunlardan alacağı dersler var tabi ama testosteron hormonu erkeklerde var.Bu hormon eksikliği de bunu yapabiliyor.

   Sil
 15. Bazı şeyleri bilsek de okumak güzel. Ne zaman harekete geçireceği hiç belli olmaz.

  YanıtlayınSil
 16. Çok güzel bir yazı olmuş yine. Okurken kendime de pay biçtim. Ne yazık ki artık umutsuzluk ve yorgunluk her yerde. Eşimi biraz daha dikkatli gözlemleyeceğim :)
  Ben sizin yazılarınızı faydalı buluyorum. Gerçekten de dediğiniz gibi unttuğumuz ama çoğu zamanda gözümüzün önünde olup görmediğimiz gerçekleri bize hatırlattığınızı düşünüyorum. Zaten sizin işinizde de böyle değil mi? Aslında bildiğimiz ama fark edemediğimiz gerçekleri göz önüne sermek ve uygun kelimeler ile onu bize anlatmak.
  Lütfen devam edin :) Çok teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Böyle sözler,beni motive ediyor.Teşekkür ediyorum ben de :)

   Sil
 17. Merhabalar :)
  Blogunuzu gezindim hoşuma gitti. Mümkünse blogunuza email takip sistemi eklerseniz memnun olurum..Hani yeni yazı yazınca maile bilgi geliyor.
  Hoşkalın

  YanıtlayınSil
 18. ha haaa bence erkekler böyle kalsın tostostoronsuuuz daha iyiiii :)

  YanıtlayınSil
 19. İnsanlar çoğunlukla kendi kendilerini "delirtiyorlar" sonra suçu başka şeylerde buluyorlar. Yaşamı, insan ve toplumu birbirinden o kadar ayırdık ki yaşamdan koptuk zaten... Diğeri de modern dünyada yaşamımıza o kadar çok şey müdahale ediyor ki daha sade yaşayabilmek lazım. Gereksiz istekler temel ihtiyaç gibi algılanınca da psikoloji kalmıyor. Ama şu var ki kendini düzeltmek istemeyen ve mutlu olmak istemeyen birine ne desen boş oluyor... Değişimi önce istemek gerekiyor. Umarım yaşamla ve arkadaşlarımızla ve sevdiklerimizle daha çok zaman geçiririz ve daha sade bir yaşam yaşamaya çalışırız.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fiziksel sağlık kontrolleri de çok önemli.Bedemize gereken özeni göstermeliyiz.Harekete geçmeden değişim olmuyor ki :( Ya da insanlar sadece söylenmeyi seviyorlar,gerçek değişim isteyen fazla insan yok gibi :(

   Sil
 20. Bence Bir Erkek, Öncelikle Eşine Önem Vermeli ve İlgi Göstermeli. Bilmiyorum Ama Ben Sevdiğim Kadına Önem Verip İlgi Gösterince, Dünyanın En Mutlu İnsanı Edebiliyor Beni. İyi ki Var Hayatımda...

  Kısacası Tüm Sıkıntılardan Kurtulmak İçin ; Sevmeli, Sevilmeli ve ALLAH'a Yakın Olmalı ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sevgi,gerçekten önemli :) Bir çok sorunu çözer :) Teşekkürler :)

   Sil
 21. Ne kadar erken yatarsa yatsın eşim çok erken kalktığı için ve de mesleği gereği sürekli hesap, kitap, devamlı bilgisayar yüzünden hep bir yorgunluk hissetmesi biraz normal gibi geliyor ama hafta sonları daha bir enerjik olabiliyor :) Dans ederiz biz eşimle genelde helede düğünümüz de çalan müzik bir yerlerde çalmaya başlarsa çocuklar dalga geçiyor ama biz yinede dans ediyoruz :). Çok güzel bir paylaşım olmuş ama ilginçtir ki erkeklerle ilgili bir yazıya bile biz kadınlar daha çok yorum yapmışız :) ya biz çok konuşuyoruz yada erkekler gerçekten tembel ve yorgun :). Sevgilerimle Yurdagül emeğine sağlık :) ♥

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Erkeklerin yorumlarının az olması benim de dikkatimi çekti.Sanırım gerçekten çok yorgunlar :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.