Eksiyi Artıya Çevirmek

dahamutluyuz.com
Bir tren kazasında bacağının birini kaybetmişti.Geleceğe dair bütün planları alt üst olmuştu.Bir süre kendine üzüldü,acıdı, isyan etti.Olayı yaşadığında sadece 24 yaşındaydı.Daha sonra kendi kendine yeni kararlar aldı.Artık kendine yeni bir dünya kuracaktı.Kitaplar okumaya başladı.Zaten kötürüm olduğu için kalkamıyordu.Okuduğu kitaplarda kendini buldu.Giderek klasik müzik de dinlemeye başladı.Daha önce fark etmediği ve es geçtiği şeyleri daha net görüyordu artık.Düşünmek ve algılayabilmek için bolca zamanı vardı.
Dünyaya ilk defa farklı gözlerle bakıyor,bir çok şeyin hiç de o kadar önemli olmadığını görüyordu.Bu kadar okumanın sonucunda politikaya atılmaya karar verdi.Toplum sorunlarını tekerlekli sandalyesinden anlatıyor,söylevler veriyordu.Bu söylevler insanların dikkatini çekti.İlerleyen süreçte Ben Fortson Amerika'nın Georgia eyaleti Vali yardımcılığına kadar yükseldi.Halk onu sevmiş ve benimsemişti.
Bu hikaye gerçek bir hikaye.Ben de okuduğum bir kitaptan aklımda kalanıyla size hikayeyi aktardım.Bu insan hayata küsüp hiç bir şey yapmayabilirdi.Bu çok kolaydı.Ama o kolayı değil,mücadele etmeyi seçti.
dahamutluyuz.com

Bazen,mevcut şartlar istediğimiz gibi gitmeyebilir.İşte o zamanlarda yeni şartlara uyum sağlayabilmeyi ve farklı gözle bakabilmeyi görürsek,tüm döngü değişecektir.Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak kitabında denildiği gibi''Hayat size limon verirse,siz ondan limonata yapmaya çalışın.''Sevgiyle kalın...
Eksiyi Artıya Çevirmek Eksiyi Artıya Çevirmek Reviewed by Yurdagül Çelik on Ocak 24, 2017 Rating: 5

26 yorum:

 1. Çok güzel bir yazı, güzel bir mesaj :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim güzel düşüncelerin için :)

   Sil
 2. Bazı insanlar için bunu yapmak kolayken, bazı insanlar için neden zor. Bir çok insan tanıyorum kimi mücadeleci kimi de en ufak terslikte pes ediyor. Mücadeleci ruhların motivasyonu nedir acaba? Kaleminize sağlık... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kişilik özelliklerinin farklılığından ve olaya bakış biçimlerinden kaynaklanıyor bu durum.Çocukluk,genetik bir çok faktör etkili.Hayatın içindeysek korkarak,endişeyle ilerleyemeyiz.Çoğumuzda da bunlar mevcut :(

   Sil
 3. Yine motive edici bir yazı olmuş. Un su şeker helva yapalım yani;)

  YanıtlaSil
 4. Çok doğru ve güzel bir yazı olmuş söz de çok güzel 'Hayat size limon verirse,siz ondan limonata yapmaya çalışın.'' Yüreğinize sağlık Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel bir başarı hikayesiydi :)

  YanıtlaSil
 6. Son cümleye bayıldım ya...

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel motive edici bir yazı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu örnekleri ara ara hatırlamakta fayda var :) Teşekkürler :)

   Sil
 8. Her insanın yaşadığı hayata dair bir yaşam hikayesi vardır. Hayat kimi insanların yolunu karanlıklar içinde çıkmaz sokaklara getirerek devam et asıl yaşam burda başlıyor, dercesine bir yaşam sunar. Kimi insanların yollarında ne engel nede gideceği yolun çıkmazlara çatacağı noktalar vardır. Hayat onun açık yollarına sonsuz bir ışık tutmuş güzel yaşamın mutluluk tablosunun hikayesi payına düşsede farkında değildir. Herkesin yaşam tablosunun hikayesini mutluluklar güzellikler eşliğinde sevgiyle bir bütün kılsın.

  YanıtlaSil
 9. Gayet motive edici olmuş bence de.

  YanıtlaSil
 10. Tam benlikmis 😊. Hep bir çikis yolu arayip ileriye bakmali. Her durumu degerlendirebiliriz istersek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakış açımız çok önemli :) Sağ ol Derya :)

   Sil
 11. tamam basitmiş, limondan limonata, ya bi de blogun düzelmiş, bak bikaç aydır site haritasından giriyodum, şimdi var bak önceki sonraki yazı oh yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog işlerinde çok iyi değilim.Blog Yazar ki el atmıştı sağ olsun :)Düzelmiş demek ki :)

   Sil
 12. Chirsty Brown'un Sol ayağım adlı otobiyografi kitabını okuyup daha sonra da filmini izlediğimde bu hayatta başaramayacağımız hiçbir şeyin olmadığına inanmıştım. Yapılması gereken tek şey inanmak ve savaşmak olduğunu düşünmüştüm. Ben o kadar azimli olabilirmiydim yada olabilirmiyim bilmiyorum insanın başına gelmeden bunu analiz etmeside çok zor ama böyle gerçek hikayeler etrafımızda o kadar çok ki onları takdir etmemek elde değil. Bu hikayeyi bilmiyordum bir başka azim öyküsü paylaşım için çok teşekkür ederim Yurdagül sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sol Ayağım bizim de hocalarımızın önerdiği bir kitaptı.Yıllar önce okumuş ve çok etkilenmiştim.Sevgiyle kalın :)

   Sil
 13. Paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyorum.Yine çok güzel bir paylaşım.Emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle geri bildirimler beni de motive ediyor.Mutlu oldum sağ olun :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.