Kitap Önerisi Zero Limit

Sizlere bugün önereceğim kitap Zero Limit.Kitabın içerisinde geçen öğretiyi yıllar önce bir seminerde öğrenmiştim.Hemen kitabı alıp okudum.Joe Vitale tarafından kaleme alınan bu kitapta olaylar,1990'lı yıllarda Hawai'de geçiyor.Bir doktor,kimsenin tayin olmak istemediği bir akıl hastanesine tayin ediliyor.Doktor,hastaları görmeden dosyaları üzerinden fotolarına bakarak hastaların sakinleşmesini sağlıyor.Hiç kimsenin tayin olmak istemediği hastanede işler giderek azalıyor ve hastalar iyileşerek taburcu oluyor.

Kitabı severek okuduktan sonra fizyoterapistime hediye etmiştim.Umarım kitaptan faydalanmış ve kitaba ön yargılı bakmamıştır.Kitabın kapağında şöyle bir ifade var;
Eğer çok çalışıyor ve karşılığını alamıyorsanız, belki de problem kendi içinizdeki bir şeydir? Belki de dışarıdan değil de içinizden gelen sınırlandırmalar sizi çoğu şeyden alıkoyuyordur. Zero Limit size bu içsel kaynaklı sınırlandırmaları ortadan kaldırmanın ve bunun yerine hayatınıza hayal ettiğinizden çok daha fazla başarı katmanın kanıtlanmış yöntemlerini sunmaktadır.
Yani dışarıda gördüğümüz her şey bizim içimizde var olanın yansıması.Bunu algılamak biraz zor olabilir ama lütfen üzerinde biraz düşünün.Kitapta geçen 4 cümle çok önemli;
-Seni Seviyorum.
-Özür Dilerim.
-Lütfen Beni Affet.
-Teşekkür Ederim.
Kitabı yorumlamanız,farkındalığınızla alakalı olduğu için beğenmeyenler de mutlaka olacaktır.Ben kendi adıma bu tekniği hayatımda aktif olarak kullanıyorum ve faydasını görüyorum.Dilerim fark etmek isteyen herkese ulaşır bu kitap.
Keyifli okumalar...


Kitap Önerisi Zero Limit Kitap Önerisi Zero Limit Reviewed by Yurdagül Çelik on Kasım 25, 2016 Rating: 5

28 yorum:

 1. Hastaları sadece fotolarına bakarak sakinleştiriyor! Çok ilginçmiş, gerçek bir şey mi bu acaba? Çok merak ettim. Çok teşekkürler. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Psikiyatri hastalarını iyileştiriyor.Evet gerçek bir hikaye bu :)

   Sil
 2. Sadece fotograflarina bakarak kısmını tam anlayamadım... insanın önce kendi önyargısini kirip öyle etrafına bakması gerektigı anlatılıyor sanirim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şöyle izah edeyim.Aslında hayatımıza giren herkes içimizdekinin dışımıza yansımasıdır.Biz bakış açımızı düzenleyip davranış değiştirdiğimizde durum değişir.Kısaca böylr.Umarım anlaşılır anlatabilmişimdir.

   Sil
  2. Tamamdır :)
   Teşekkür ederim ;)

   Sil
 3. Kendi içimizdekileri çözemeden dıştakileri nasıl çözebiliriz. Ve hatta onlara sıra gelebilir mi?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında dışımızdakiler de içimizin bir yansıması.Ayrı tutamayız hiç birini birbirinden.

   Sil
 4. Bu kitap, okurken içinde bir çok açıklama olduğu için daha iyi anlaşılır diye düşündüm. O doktor resimden karakter analizi yapıyor ve gözlere, yüzümüzün hatlarına kadar değiştirebilen ruhsal kökenli rahatsızlıkları teşhis edip beyin gücüyle tedavi ediyordu sanırım. Hâlâ yaşıyor mu ki o doktor? Çok etkilendim Yurdagül. Ben aldıklarımı yarılayamadım daha, nasıl ve hangi sırayla okuyayım şaşırdım kaldım canım ya...Bir de öyle etkisinde kalıyorum ki okuduklarımın. Diğerine geçmek bana ev taşımak kadar zor geliyor. Bu kitabın da resmini çektim. Bilgilendirdiğin için sağ ol Yurdagül kızım. Sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin için uygun zamanda okursun ablacığım :) Lütfen kasma kendini :) Hayatın tadını çıkarak yaşa :)

   Sil
 5. Arastirayim hemen bu kitabi merak ettim 😊

  YanıtlayınSil
 6. Ne kadar ilginç bir konusu varmış. Aşırı merak ettim. Hemen alıp okuyacağım ablacığım. Teşekkür ederim benim için güzel bir öneri oldu 😊❤️

  YanıtlayınSil
 7. Güzel bir kitaba benziyor. Listeye dahil edeyim:)

  YanıtlayınSil
 8. Bu kitap sanki benim hayatımin içeriği için güzel bir rehber olacağı hissi uyandırdı. En kısa zaman içerisinde alıp okumak istiyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kişinin farkındalığıyla alakalı.Ben,bu kitapta verilen tekniği kullanıyorum ve faydasını görüyorum.Silerim siz dd içselleştirip uygulayabilirsiniz...

   Sil
 9. Çok merak ettim şimdi. Okunacak ve alınacak listem giderek uzuyor. Bana bir de zamanın verimli kullanımı ile ilgili bir şeyler lazım :) Şaka bir yana gerçekten böyle bir kitap var mı? Sizin önerilerinize her zaman açığım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zamanı verimli kullanmak için günlük plan yazmak ve yazmak işine yarayabilir.Yaptığın plan çok sıkı olmasın,uygulanabilecek bir plan olsun,planı bozduğunda da demoralize olmadan yedinen sevam et.En az 21 gün.😍😍😍😍

   Sil
  2. Tamam deneyeceğim bunu. Plan bozulunca hep bırakıyordum, bu sefer kaldığım yerden devam edersem sanırım yapabilirim istediklerimi :) Teşekkürler :)

   Sil
 10. Tam bana göre kitap... Teşekkürler... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tekniği ben de hayatımda uyguluyorum.Dilerim size de faydalı olur :)

   Sil
 11. aaa bu yazarın başka bişiyini okudumduu :)

  YanıtlayınSil
 12. Not aldım bu kitabı, teşekkürler paylaşım için.

  YanıtlayınSil
 13. merak ettim şimdi bu kitabı ben de

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.