Kitap Önerisi Evrenden Torpilim Var


Bugün sizlere yeni bir kitap önerisinde bulunacağım.Bu kitap,çok uzun süre çok satanlar listesinde yer aldı.Fazla popüler kitaplar nedense bende antipatik etki yapıyor.O yüzden kitabı alıp okumadım uzunca bir süre.Ta ki üniversiteden hocalarımızdan biri bu kitabı önerene kadar.Bizim hocalar bilimseldir ve öyle uyduruk kişisel gelişim kitaplarına itibar etmezler.Hocalar tavsiye edince akan sular durdu :) Kitabı geçenlerde aldım ve eve gelir gelmez okumaya başladım.Kitap sürükleyici bir kitap.Hızla akıyor.Aykut Oğut'un dili bu anlamda iyi.Geçen hafta kitabın sonlarına yaklaştığımda annem hastaneye yatınca kitabı bitirememiştim.Nihayet dün bitti :)
Kitap okurken,kitapla özdeşleşebilmek önemli.Bu kitabı okurken kendi hayatınızdan parçalar da bulabiliyorsunuz.Kitapla ilgili yorumlar şöyle;
-Bu kitabını benim lisedeki psikoloji hocam tanıttı ve ben de oradaydım herkes kitabınıza hayranlıkla övgüler yağdırdı. Ben henüz okuyabilmiş değilim bu yüzden sadece hocamızın tanıttığı kadar yorum yapabileceğim. Bence kitabınız kişisel gelişim kitaplarının en iyisi. Aslında kişisel gelişim kitabı gerçekte böyle bir kitap olmalı ancak günümüz yazarlarının çoğu kişisel gelişim kitaplarının hakkını verebilmiş değiller.Siz hakkını veren nadir yazarlardansınız benim görüşüme göre. Kısaca özetlemek gerekirse kitabınız kişisel gelişim kitabı dediğimiz o insanı "kazık yeme" hissine sokan yazı dizisi değil de gerçekten kişiliği, insanı ve düşünceleri eğiten bir kitap olduğunu hissettiriyor bana. İnsanlara her zaman bu hissi hissettirmeniz dileğiyle...
-Arkadaşlar bu kitabı ben bir haftada bitirdim şöyle ki kısa ve net okudukça devamının nasıl olduğunu merak edeceksiniz şiddetle tavsiye ederdim de kitabı okuduğum için rica ediyorum bu kitap hayatta neyi isteyeceğinizi nasıl isteyeceğinizi kendinizi her yerde duraklamayı kaybettiğine bir şeyi emin olduğunda bile azimle düştüğü yerden kalkıp devam edeceğinizi öğreten bir kitaptır ve bu adam bundan ne kadar para kazanırsa kazansın 10 katı fazlası da helaldir..
-Bu kitap benim hasta babaanne mi hastahanede beklerken orada tesadüfen bulduğum bir kitap.Babaannemi kaybettim.Bu kitap benim için manevi olarak da çok önemli bir kitap. Sanki bana verilmiş bir şifre gibi.
-Bugüne kadar kişisel gelişim kitaplarını okumaktan itina ile kaçmış biri olarak neden satın alıp, okuma girişiminde bulunduğumu bilmiyorum. fakat yazım dili, anlatılmak istenenler o kadar basit, akıcı ve net ki, kitaba başlayıp, bitirmeden başka bir iş düşünemez oldum. okumaya başlar başlamaz uzun zamandır ihtiyacım olan kitap olduğunu anladım ve o hevesle 24 saati bile bulmadan bitirdim ve asla pişman değilim. 
Benim kitapla ilgili söyleyeceklerim bunlar.Dilerim siz de benim gibi keyifle okur ve önerdiği teknikleri uygulamaya çalışırsınız.
Kitap Önerisi Evrenden Torpilim Var Kitap Önerisi Evrenden Torpilim Var Reviewed by Yurdagül Çelik on Kasım 16, 2016 Rating: 5

38 yorum:

 1. Yorumlar ve senin yorumun harika :) Şimdi olsa hemen okumaya baslardim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Burada olsaydın hemen alıp hediye eder ve yüz ifadeni gözlemlerdim :)

   Sil
 2. Bugünün ilk yazısı bloğunuzdaki kitp tanıtım yazısı olarak güne başladım. Kitap okumak insanı olgunlaştırıyor. Hele kişisel gelişim kitapları okumak bir yetişkin için en az gençler kadar önem arzediyor benim için. Yaşımıza ve yaşanmışlıklara rağmen hala olgunlaşamıyoruz. Hayattan ders alamıyor ve hakikate karşı sırtımızı zaman zaman dönebiliyoruz. Nefsin zaaflarıyla uğraşmak zor. Sanırım önce bencilliğimizden kurtulmamız lazım. Bir insana bir ben ve bir ego yeter. Onu azdırmamak lazım. Herkes hatasıyla sevabıyal bir birey olabilir ama sosyal bir varlık olmak için paylaşımcı olmak gerek.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hayattan ders alıp ilerlersek bu kadar tekrar tekrar hatırlatmaya gerek kalmazdı sanırım.Değerli yorumunuz için teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Ben de bu kitap merak ediyorum fakat elim nedense gitmiyor bir türlü :/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyorum benim önerimden sonra bakış açınız değişti mi?

   Sil
 4. Efendim, kitap ismi çok ilgimi çekti
  Yazdıklarınızı okuyunca da okuma isteği uyandı bende; mutlaka okuyacağım :)

  YanıtlayınSil
 5. Aynı etki bende de var. Çünkü tek tipçiliğe gönüllülük gibi gelir bana. Herkes aynı mı düşünür herkes aynı mı etkilenir.

  Ben biraz farklı baktığımı çok şeyde hissediyorum hatta alenen görüyorum. Mesela herkes yabancı dilde anlar da konuşamaz. Ama ben aksandan ötürü zor anladığım ilk zamanlarda bile her şeyi konuşurdum. Baktım Fransızlar "think" fiilini "sing" fiili gibi söylüyor o zaman cümlenin gelişinden anlamaya daha da olmadı sormaya başlardım.

  Aslında galiba yönlendiriliyoruz bazı kitaplara ve yazarlara. Halbuki ne yazık ki belki de kalemşör olmadığından ne adı bilinmedik yazarlar, eserler ve kitaplar var. Ama arkasında rüzgar olmayınca kuru yaprak gibi kalıyor. Kupkuru asıl yapraklar da arkalarına rüzgar alınca nerelere varıyor ne renk ne can olmamış olsa da. Ve son zamanlarda kimi pek şişirilmiş mesela bazı kadın yazarların intihal yaptığını okuyoruz. Tarihi yanlışlarına rağmen kimlerin hayatını yazmaya cesaret edebildiğini görüyoruz. Edebiliyorlar çünkü arkadaki rüzgarın nefesi var.

  Geri kalanlar mı? Tırnağıyla didine didine nereye gelebilirse. O yüzden dediğiniz gibi ille gözümüze sokulan -ha hak ediyorsa zaten kimsenin sözü olamaz- ve okuyanların ne anlatıldığını bile anlayamadığı, bunun için derneklerin bile kurulduğu yazar ve güya yapıtlarına mesafeli kalıyorum :))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaptığınız yoruma yürekten katılıyorum.Yönlendirildiğimiz ama içi boş çıkan o kadar çok yayın var ki :(

   Sil
 6. Tavsiye ettiğiniz kitabı bilemiyorum ama son karikatürdeki kitap tam bana göreymiş. :)

  Daha dün yine 4 kişilik bir grupta, bir mevzuda herkes aynı fikirdeydi, ben hariç. Ben mutluyum fakat uzaydan gelmiş gibi bakmaları da sıkıcı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuza güldüm :) Hemen karikatüre baktım neydi ki diyerek :) Teşekkürler :)

   Sil
 7. Kitabı okumadım ama kişisel gelişim kitaplarının ihtiyacı olanlara faydası olabileceğini düşünüyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazı kişisel gelişim kitapları gerçeklikten uzak şeyler vaad ediyor.Bu kitap bu anlamda ayakları yere basan bir kitap...

   Sil
 8. Kitağlığımda hiç okunmadan senelerdir duruyor bu kitap Yurdagül.
  Hediye gelmişti sanırım, kişisel gelişim kitaplarını okuyamadığım için elimi bile atmamıştım.
  Şimdi seni okuduktan sonra fikrimi değiştirdim ama.
  Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
 9. Profesör kardeşimin yorumu çok hoşuma gitti. Ben şimdi şok tedavisi uyguluyorum kendime 1984,ü okuyorum. Satranç'ı (Stefan Zweig) bir günde bitirdim. Yoksa kendime iyice kızmaya başlamıştım. Her önerdiğini listeme dahil ediyorum Yurdagül kızım. Okumak, kendi içini tatile göndermek gibi. Sevgilerimle canım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Okumak,irdelemek,hayatı sorgulayarak deneyimlerden ders almak önemli :) Değerli yorum için de çok teşekkür ederim ablacığım :)

   Sil
 10. Kişisel gelişim kitaplarını okumaktan kaçınıyorum genelde, pek sevmiyorum. Ama bu kitabı önceden de duymuştum. Bir de siz önerince, çaresiz alınacak kitaplar listesine girecek :)
  Teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 11. Okudum güzel bir kitaptı :)

  YanıtlayınSil
 12. Ben bu kitabı iki günde bitirmiştim:) Hızlı akıyor... Güzel kitap... Kaleminize sağlık... sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de hızlı akıyor 😍😍😍Sevgiyle kalın...

   Sil
 13. Ben de okudum, beğendim, sonra etkisi geçti. Her kişisel gelişim kitabı gibi :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teknikleri hayatınızda uygulamazsanız okumak yeterli değil.Sevgilerimle..

   Sil
  2. Ahh ah benden çok uygulayan var mıdır acaba :D oturup yazıp çizip bütün teknikleri deniyordum o kadar pozitif enerji gönderdim ki bende kalmadı sanırım :D

   Sil
 14. Karikatür her zamanki gibi harika. Ben seviyorum kisisel gelisim kitaplarini ama bazilari bunaltabiliyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Verilen teknikler ve uygulamaları hayatımıza sokmak için uğraşmak gerek.Sadece okuyarak değişim olmuyor.Bazı kişisel gelişim kitaplarının da gerçekten ayakları yere basmıyor :(

   Sil
 15. Kişisel gelişim kitaplarına karşı hep bir ön yargım olmuştur. Ama o kadar övülmüş ki...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yine de siz bilirsiniz.Beğenmek göreceli bir kavram çünkü...

   Sil
 16. Kitabı okumanıza çok sevindim. Ayna yı da okuyun mutlaka :) Görüşmek üzere :)

  YanıtlayınSil
 17. İnsana yaşamı, kendini, evreni anlatan ve yaşamın sadece kendimizden yani "ben"den ibaret olmadığını anlatan kitaplar gerçek gelişim kitaplarıdır. Çok az kitap okudum bu türde. Özellikle istemek ile ilgili kitaplar o kadar çoktu ki bir ara...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Secret kitabı çok övüldü ama hayal kırıklığı oldu bir çok kişide...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.