Blogger Mim-2017'ye Doğru Hayaller, Dilekler ve Hedefler


2016 yılının sonlarına doğru ilerliyoruz.Yıl sonları muhakeme dönemleridir.İş yerinde de bütçeyi kapatma,ihaleleri sonlandırma,kalite çalışmalarını tamamlama gibi bir çok şeyler yapılır.Benim için de yıl sonu genel olarak stresli geçen dönemlerdir.25 aralık doğumlu biri olarak genelde  yaş günlerimi hissederek pek yaşayamam.Çünkü yoğun işler vardır.Bir de yıl başı hediyeleriyle birleştirilir bana gelen hediyeler :) Varsın olsun :) Düşünülmek yeter derim ben de :)Çok fazla duygusala bağlamadan mime geçeyim en iyisi.Değerli blog yazarı arkadaşlarımızdan Dilek Kıroğlu yeni bir mim başlatmış.Bizi de davet etmiş.Okumak isterseniz yazısı burada Bu nazik davetinden dolayı ona çok teşekkür ediyorum.Onu blogunu da takip etmiyorsanız takip etmenizi öneriyorum :) Sorular şöyle;
 1.  Kimse mükemmel değildir ama yine de eksikleri düzeltmek mümkün. Huylu huyundan geçmez mi dersin? Yoksa şu huyumu değiştirsem hiç fena olmaz mı? Nedir o huyun? 2017 için kendinde değiştirmek istediklerin neler?
Kendimle gerçekten çok uğraşan biriyim.Sürekli bir şeylerimi bulup sorguluyorum.Kendime farklı bakış açıları katmaya çalışıyorum.Eskiden olayları değerlendirirken daha çok olumsuzlukları görürdüm.Şimdi daha olumluları bulabiliyorum.Biliyorum ki bir şeyin sadece bir tek değil bir çok nedeni ve sonucu vardır.O yüzden çoklu bakmayı hala öğrenmeye çalışıyorum.Biraz yapı olarak inatçı ve kontrolcüyüm.Oğlak burcu olduğumdan mıdır nedir çocukken de bu inat yanımdan dolayı baya dayak yemişliğim vardır :) Ama çocukluğumla karşılaştırdığımda artık  daha az inatçıyım diyebilirim.Kontrolcülük yanımı biraz revize edip,biraz da dominant olan yanımı törpüleyebilsem çok iyi olacak diye düşünüyorum.Sanırım ölene kadar kendimle uğraşmaya devam edeceğim :)

2.Meşhur Alaaddin'in Sihirli Lambası oldu ya kucağına düştü. Ve tabi ki 3 dilek hakkı verdi. Dikkatli düşün, klavyenden çıkan her cümleyi gerçeğe dönüştürebilir. Ne dilerdin?
Yaş olgunlaştıkça sanırım daha ayağı yere basan hayaller kurmaya başlıyor insan.Tabi ki mucizelere de inanan biriyim ben.Tek düze,teslim olmuş bir hayat yaşayan biri değilim.Emekli olmayı,ailecek sağlıklı olmayı,bir de o beklediğim beyaz atlı prensle dünyayı dolaşabilmeyi isterdim sanırım :) Sanırım üç dilek oldu :)

3.Şimdi gerçek hayata dönüyoruz, evin, çocukların, kendin, kedin.. için yeni yılda neler yapmak var aklında? Şimdiden düşünelim ki, yeni yıl kapıda hazırlıksız yakalanmayalım :)
Psikolojik danışmanlık alanında daha çok kitlelere ulaşmayı planlıyorum.Senaryo yazarlığı kursuna gittiğim için kısa film çekeceğiz.Onu merak ediyorum nasıl olacak diye.Mart nisan gibi bir de İtalya turu var planlarımda.Tabi plan yapıyoruz ama kul  plan yapar,Tanrı kahkaha atar derler.Planlar her an değişebiliyor o yüzden :)
4.Piyangodan büyük ikramiye çıksa hepimiz dünyayı gezeriz değil mi? Sen neler yapmak isterdin? Bir de şöyle düşün, o istediklerin için çok  para şart mı? Belki de değildir.

Parasal odaklı düşünen biri olmadım pek.Mutluluğun parayla bağlantılı olmadığını düşünüyorum.Zaten düzenli bir gelirim var.Fazla aç gözlü olmaya gerek var mı bilmiyorum.Piyango bileti de pek alan biri değilim.Fazla param olsa bir çok yardım kuruluşuna destek olurdum sanırım.Dünya zaten aç gözlüler yüzünden böyle sıkıntılı değil mi?Hepimiz elindekileri paylaşsak bu kadar açlık ve sefalet olur muydu?

5.Para para para. Para harcamadan da gerçekleştirebileceğin hayallerin vardır elbet. Haydi onları da paylaş, bekliyoruz. 

Parasal odaklı biri olmadığım için mutluluğu da paraya bağlayamıyorum.Ailemle güzel bir film izlemek,ablamla spora gitmek,yürümek,sevdiklerimle uzun ve güzel bir hafta sonu kahvaltısı....O kadar çok şey var ki sayılacak :)


Evetttt ben şimdi kimleri mimliyorum.
- Yaşamdan Yazılar(http://yasamdanyazilar.blogspot.com/)
-Arselin Okyanusu(http://arselbloggy.blogspot.com.tr/2016/11/lookbook-2.html)
-Arif Öztürk(http://arifozturkk.blogspot.com.tr/)
-Mustafa Sönmez(http://www.mustafasonmez.com/)

İş yerinde olduğum için daha fazla arkadaş mimleyemedim.İsteyen olursa yazıyı düzeltip onu da ekleyebilirim.Kolay gelsinnn...

Blogger Mim-2017'ye Doğru Hayaller, Dilekler ve Hedefler Blogger Mim-2017'ye Doğru Hayaller, Dilekler ve Hedefler Reviewed by Yurdagül Çelik on Kasım 22, 2016 Rating: 5

38 yorum:

 1. Çok güzel cevaplar olmuş. Gülümsettiler :)

  YanıtlayınSil
 2. Umarım planlarınız ve hayallerinizi en kısa zamanda ulaşırsınız. Samimi ve içten güzel bir paylaşım olmuş.
  Saygılarımla.

  YanıtlayınSil
 3. Merhaba Yurdagül. "Mim"lere katılmayan birini "mim"ledin o kesin :) Fakat şöyle yapalım benim her yıl Aralık ayında geleneksel yeni yıl yazılarım olur. Bu mimi o yazıya havale edelim mi?

  Hayallerimiz ve olumlu bakış acımız ve kendimizi yasama adapte etme becerimiz kadar variz... Umarım hayallerimize ulaşabiliriz.

  Bu arada kısa film demişken benim de en büyük hayalim kısa film çekmek. Hatta aklımda konular bile var. Yarım yamalak olan öykülerim de

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Senin özel hayatını ve seni merak ettiğim için özellikle mimledim seni.Kısa film için senaryo konusunda senden destek alabilirim öyleyse :)

   Sil
  2. Önümüzdeki ay mime cevap yazacağım. Mekan, görüntü açısı, renklere kadar kısa film hatta kısa dizi hayalim var. Bir gün belki bir proje hazırlarız.

   Sil
  3. Neden olmasın?Kısa film çekip,festivale göndeririz belki :)

   Sil
 4. Madem hayaller var bu mimde, o zaman ne diyoruz; "Tüm hayallerin en güzelinden gerçekleşsin" :)))

  YanıtlayınSil
 5. Benide unutmayıp mimlemişsiniz 😊 çok güzel bir mim konusu bu. Kesinlikle yapacağım en yakın zamanda 😘

  YanıtlayınSil
 6. Senden de güzel bir mim çıkacağını düşünüyorum :)

  YanıtlayınSil
 7. Önce hayal. Her şey bir hayal değil miydi başta teknolojisinden hafta sonu gezisine dek ? :)

  YanıtlayınSil
 8. Umarım yeni yılda tüm bu dileklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her yıla yeni bir umutla başlıyorum ben de, hem de genelde çok olumsuz bir insan olmama rağmen... Yazınızı keyifle okudum, birçok noktaya canı gönülden katılıyorum.. Her şey gönlünüzce olsun :')

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim gibi düşünen insanları görmek ne güzel :) Teşekkürler :)

   Sil
 9. Çok güzel cevaplar.... Kaleminize sağlık... Benim de kontrolcü yanımı törpülemem lazım:) Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 10. Uzun ve guzel bir mim olmuş. Hayaller için paraya ihtiyaç duymama motton çok hoşuma gitti :) Beni en başta mimlemişin çok teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu ara seninle iletişimimiz sık olduğu için ve de senin cevaplarını merak ettiğim için mimledim işte :) Bekliyorum yazını :)

   Sil
 11. Keyifle okudum ellerinize sağlık😊

  YanıtlayınSil
 12. Demek inatçıydın Yurdagül kızım. Ben hâlâ kıramadım. Aslan burcuyum, bir güzel sözle kedi gibi olurum. Amaa misilleme yapılırsa kaldığı yerden başlar inadım. Aslında çok yorucu inatlaşmak. Dilerim o kısa filmi çekersin. Mustafa kardeşim de çok donanımlıdır teknolojide. En takdir ettiğim de idealist oluşudur. Onu çok severim.

  Güzel ve içten cevaplar. Mime çok alıştım. Zevk alıyorum yaparken. Sevgilerimle kızım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de mimleri cevaplarken kasmadan,mükemmel bir tablo oluşturmamaya gayret ediyorum.Çünkü biliyorum ki danışman da olsanız çok eksiğiniz var :) Güzel yorumun için sağ olasın ablacığım :)

   Sil
 13. Güzel beklentiler hep gerçek olur inşallah yeni yılda 🤗. Güzel sorular güzel cevaplar başka ne denir ki? Her şey umduğunuz gibi olsun sevgilerimle 😄.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hep beraber hayallerimizi gerçekleştirebilmek dileğiyle :) Sevgiyle kalın :)

   Sil
 14. Çok güzel mim olmuş. Beni mimlemenize de sevindim :) En kısa sürede mim yazısı yazacağım. Teşekkürler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bekliyorum sizden :) Bakalım hedefler hayaller neymiş :)

   Sil
 15. 2017'de hayallerinizin gerçekleşmesi dileği ile...

  YanıtlayınSil
 16. 25 aralık aaa ne güzel tarih kristmıs kızıııı :)

  YanıtlayınSil
 17. Ay nasıl keyifli okudum, nasıl hoşuma gitti anlatamam.
  İlk Mim'im çok içime sindi :) Güzel şeyler düşündürebildiysem ne mutlu bana. Bu arada benim de doğum günüm 29 Kasım sene sonları yaşanan doğumgünleri gerçekten yılbaşı telaşına gidiyor, neyseki benimki 1 ayla kurtarıyor:)
  Dilerim tüm hayalleriniz, gönlünüze göre en hayırlı şekilde hayalden gerçeğe dönüşür.
  Şimdi dönüp tekrar yazınızı okuyacağım, o kadar hoşuma gitti, bi de o karikatürler yok mu şahane. Tekrar tekrar teşekkürler. Kaleminize sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mimi başlatan biri olarak yaptığım mimi beğenmeniz hoşuma gitti doğrusu :) Çok kasmadan samimiyetle eteğimdeki taşları dökmeyi seviyorum.Samimiyetin de tüm hayatın içinde önemli olduğuna inanıyorum.Psikolojik Danışman olmak,mükemmel olmak değildir bence.Hep beraber öğreniyoruz işte :)Beni mime davet ettiğiniz için ben de size teşekkür ederim :) Sevgiyle kalın :)

   Sil
 18. Karikatürist olmadan bile karikatür-kategorist(TDK affetsin;) olan sevgili Yurdagül.Yine bol gülümseme eşliğinde okunan bir mim olmuş ;) 1.sorunun cevabına aynen katılıyorum.Tipik oğlak kadınlarıyız neylersin ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Demek aynı burçtanız :)Ben de yazılarını okurken kendime benzetiyordum seni :) Gülümseyerek okumana sevindim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 19. Severek okudum mimi gerçekten gereksiz para hırsı yüzünden bu haldeyiz. 2017 hepimiz için sağlıklı huzurlu aşklı ve sanslı geçsin inşallah 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hepimizin şanslı geçer 😍😍😍Teşekkürler canım benim 😍😍😍

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.