Trendeki Kız Kitabı Bitti

Geçen gün,çekilişten kazandığım Trendeki Kız kitabından bahsetmiştim.O zaman kitap bitmemişti.133 sayfa okumuştum.Onun üzerinden yorum yaptım.Tarz olarak benim tarzımın dışında bir kitap olduğu için bazı arkadaşlarım kitap bitince de yorum yapmamı istedi.Ben de onları kırmadan yazayım istedim.Kitabın dili gayet iyi.Bence başarılı bir çeviri olmuş.Hızlıca da ilerledi zaten.Çok gerilim olur mu diye çekinmiştim ama öyle can alıcı bir gerilim mevcut değil.Kitapta gidişata göre genelde katil ahçı,bahçıvan gibi yan ögeler çıkabilir ama kitapta toplam sekiz karakter var.Mecburen biri katil olacak.Tabi ki katilin kim olduğunu okuyacak arkadaşlar için yazmayacağım ama benim tahmin ettiğim kişi çıkmadı :) Bu konuda ön görüm pek iyi değil sanırım :)
Ön görüyü doğru yapabilmek önemli.Ama paranoyakça birleştirmeler yapmayın hayatınızda sakın :)
Neyse efendim gelelim kitaba.Kitap,beni etkiledi.Paula Hawkins kitaplarından ara ara okumayı düşünüyorum.Benim için de böyle farklı bir deneyim olur.Şu ara bu kitabın filmi de vizyonda.Vizyondan gitmeden izlemeyi düşünüyorum.Film ile ilgili bir tane izleyici yorumu bulabildim.Onu da sizle paylaşmak istiyorum;
-Başarılı bir kitap uyarlaması olduğunu kabul etmek gerekiyor. Sonuçta film yeniden senaryolaştırılmıyor. Filmin nasıl ilerleyeceğini kitabı okumayanlarda çözebilir zaten 8 karakter var Amerikayı yeniden keşfetmiyorsunuz. Yıllar sonra Lisa Kudrow un Rachel demesi ise çok hoş bir anı olarak kalacak. Dediğim gibi sürprizsiz bir film 3.5/5
Film Türkçe alt yazılı.Bunu da belirteyim.1saat 55 dakika sürüyor.Sinema eleştirmenlerinden de 5 üzerinden 2,5 puan almış.
Bence Trendeki Kız size bir perspektif katar..Seçim sizin,isterseniz sinemada izleyin,isterseniz kitabını okuyun.Hadi bakalım kolaylıklar olsun :)
Trendeki Kız Kitabı Bitti Trendeki Kız Kitabı Bitti Reviewed by Yurdagül Çelik on Ekim 11, 2016 Rating: 5

29 yorum:

 1. Çok doyurucu bir kitap dolayısıyla da film tanıtımı olmuş. Ben kitabın kapağının tren kavramını çağrıştırmaktan öte yansıtmasını beğendim henüz okumadan :)

  YanıtlayınSil
 2. Güzel paylaşımın için teşekkürler canım. Haklısın ara ara farklı tarzları da denemeli, önyargılı davranmamalı :) Umarım filmini de izleyebilirsin.

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bir an önce gider,izlerim :) Sevgilerimle :)

   Sil
 3. okudum fena diil ivit, kafesle arka arkaya okumuştum, kafes daha iyi, bu romandaki katakterlerin konuşması gerilimi bölüyo, gerilim okycağın sen bana sooor :)

  YanıtlayınSil
 4. Kitabı yorumlarken araya bir iki ufak hayat dersi sıkıştırmanız öyle hoş bir şey ki :) çok teşekkür ederim:) ben yararlanıyorum onlardan :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mesleğim devreye giriyor ve hemen psikolojiye dair bir şey söylüyorum :)

   Sil
 5. Kitabını okuduğum bir filmi izlemeyi sevmiyorum, filmini izlediğim bir kitabı da okumayı. Sanırım bir seçim yapmam gerekecek ve ben filmini izleyeceğim =). Çünkü bu tarz konuları film olarak daha çok seviyorum. Çok güzel bir anlatım olmuş yine, paylaşım için teşekkür ederim =). Kitabın kapağını ben de çok beğendim sevgilerimle.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım filmi beğenirsiniz.İzlerseniz sizden de film yorumu alsak :)

   Sil
 6. Siz de beğenmişsiniz kitabı... Ben de filmini izlemek istiyorum... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İzleyin bakalım neler düşüneceksiniz merak ediyorum :)

   Sil
 7. Kitap kapağı çok güzel film afişi sandım önce:) teşekkürler anlatım için.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kapak çok hoş.İç içe geçmiş iki kapak var :) Pencereyi anımsatıyor gerçekten :)Kapak ne kadar önemli.Çok hoşuma gitmişti kargoyu açınca :)

   Sil
 8. Bir kitap-film furyası başladı gidiyor, iyi mi oluyor kötü mü bilemiyorum. :)
  Bazı istisnalar dışında kitap kadar iyi filmler de çıkmıyor maalesef. Yorumu bekleyenlerden birisi de bendim. Kitaba olan merakım devam ediyor, sevdiğim bir tarz. Filme de hayli düşük not vermişler, şuan puan olarak benim için izlenmemesi gereken filmler kategorisinde. Ama yine de bir bakacağım, çünkü kitabı kısa vadede okuma imkanım yok. :) Kaleminize sağlık. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet filmin puanı düşük.Ama yine de merak ettim.İzlemeyi düşünüyorum.Umarım yazdığım yazıyla merakını giderebilmişimdir.Sevgilerimle..

   Sil
 9. Kitabı okumam için hala arkadaşım getiremedi. Ama şu sondaki karikatür var ya, şimdiye kadar kaç defa okumuşluğum var ve hala ilk sefer okuyormuşum gibi güldürür beni :)

  YanıtlayınSil
 10. ''Bu film olan kitap değil mi'' diyecektim bir an, sonrasında film olduğunu da yazmışsınız. Kitap yorumları benim için önemli, sizin yorumunuz da kitabı okumak isteyenlere ışık olmuş :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kendimce bir yorum yaptım.Dilerim faydalı olur :) Sevgiyle kalın :)

   Sil
 11. Bu kitap bir çok blogda övülmüş.Gerilim romanı pek sevmiyorum ama notlarımın arasına aldım yine de :)

  YanıtlayınSil
 12. Kitapta gerilim severim. Denk gelir görürsem alip okurum.

  YanıtlayınSil
 13. Şimdi yine tekrar edecek olursam: Kültür kapitalizmine karşı durup kitap satın almayı bir durdurabildi mi kitap ve kültür sömürgeleri fiyatları indirirler. Bu kitap 23 Lira... Düşünün şimdi kim okumak ister ki! Ya da kim önceliğini pahalı bir kitaba vermek ister ki! Bugün yeni kitaplar için siparişimi verdim ve e kitap seçenekleri bile basılı kitap ile aynı fiyatta. Bir de popüler kitapları okumayı sevmiyorum :) Hele" çok satan"ler ile etiketlenen kitapları hiç ama hiç :) Neyse, çok konuştum...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Seni her zaman dinlerim.Çok dolu ve doğru konuşuyorsun kardeşim.Katapların basılma fiyatı çok düşük olmasına rağmen satış fiyatları bence de yüksek :

   Sil
 14. Filmi vizyondaysa gitmek isterim. Güzel bir anlatım olmuş teşekkür ederiz

  YanıtlayınSil
 15. Dün gittiğim kitap fuarında gördüm bu kitabı ama yazınızı yeni okuduğum için yeni bilgim oldu kitapla ilgili ben de filmini izlerim artık 😊

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.