Öylesine...

Yine bir hafta sonuna gelmiş bulunmaktayız.Bu hafta sonu,annem ve kardeşlerimle biraz vakit geçireceğim.Size bir çok öneride bulunurken,bu önerileri kendim uygulamazsam tabi ki olmaz.Hayatın koşturmacasında bazen sevdiklerimiz öteliyoruz.Bu hem kendimize hem de sevdiklerimize yaptığımız bir haksızlık.Ne kadar koşturursak koşturalım sevdiklerimize vakit ayırmamız gerektiğini düşünüyorum.
Zamanı har vurup harman savurmamak,doğru kullanmak önemli.Bu yüzden başka yazılarımda yazmanızı ve planlı yaşamanızı sizlere tavsiye etmiştim.Hayatınızdaki öncelikleri merkeze oturtarak,en gerekli olandan daha az gerekli olana doğru bir sıralama yapmanızı,elzem olmayanları da çıkarmanızı öneriyorum.Böylece kendinizi daha az sıkıştırılmış hissedersiniz.
İnsana ve psikolojiye dair yazacak o kadar çok şey var ki hiç konu sıkıntısı yaşamıyorum.Bu nedenle her gün yazmaya gayet ediyorum.Kızılderili felsefesine göre çok hızlı giderseniz ruhlarınız geride kalırmış.Acaba çok çok yazıyorum da okunup geçiliyor mu?Ruhlarımızı geride bırakarak koşuyor muyuz yoksa?
Okuduğunuz yazıları lütfen hayatınıza geçirmeye gayret edin.Ben de hafta sonu pek yazamayabilirim.Blogda rahatlatıcı egzersizler,size faydalı olacak mini testler,film ve kitap önerileri mevcut.Şu an ben de Loise L.Hay'in 21 Günde Güç Elinizde kitabını okuyorum.Eğer meditasyon yapmayı ve günlük verilen çalışmaları yapmayı seviyorsanız bu kitap,size iyi gelecektir.Kitaptaki ayna çalışması çok önemli.Bu çalışmayı nefes eğitimi aldığımda hocamızla beraber yapmıştık.Faydalı bir çalışma olduğu düşüncesindeyim.
Umarım sevdiklerinizle güzel bir hafta sonu geçirirsiniz.Sevgilerimle...
Öylesine... Öylesine... Reviewed by Yurdagül Çelik on Ekim 22, 2016 Rating: 5

40 yorum:

 1. Kızılderili atasözü doğru söylüyor. Ruhlarımız geride kaldı.

  YanıtlayınSil
 2. Okunuyorsunuz. Es geçtiğim hiç olmuyor kendi adıma. Hele karikatürler. Lost ha? :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de sizin hiç bir yazınızı kaçırmıyorum :) Çok şey öğrendim sizden :) Bu güzel düşünceniz de sabah sabah mutlu etti beni :)Teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Haklısınız. Sevdiklerimize vakit ayırmamız gerekiyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rutine hayata dalıp onları unutmak olmaz bence de :)

   Sil
 4. Yazdıkların çok güzel, o karikatürleri nereden bulup da koyabiliyorsun her defasında bayılıyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Eğlenerek öğrenelim istiyorum :)Sağol canım benim :)

   Sil
 5. Kendimize az zaman ayırıyoruz, doğru. Ama zaman öylesine hızla akıp gidiyor ki önceliklerimizin sırasını karıştırıyoruz. Bazen de ruhumuzu dinlendirmeye çalışırken bakıyoruz bedenimiz yorulmuş.
  Okunuyorsunuz tabii. Tüm yayınlarınıza yorum bırakamasam da beğeniyle okuyorum.
  İyi hafta sonları.
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beden ve ruh arasındaki dengeyi öğrendiğimizde işte o zaman süper olacak :) Sizlerin destekleti motivasyonumu arttırıyor.O yüzden sizlere sorumluluk duyup her gün yazmaya gayret ediyorum.Sevgiyle kalın :)

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. Sen de inşallah kısa zamanda sen de görürsün aileni :)

   Sil
 7. hemen annemi arayacağım geldi aklıma :D

  YanıtlayınSil
 8. Ikinci karikatüre çok güldüm 😊. Çok hizli gidince hayattan bazi seyleri de kaçirabiliyoruz bence.

  YanıtlayınSil
 9. Keyifle okuyorum yazdıklarınızı... Yazılanlardan bir kısmını bile hayatıma adapte etsem kendimi şanslı sayacağım... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.Deneye deneye hayatımıza adapte edeceğiz inşallah :)Sevgilerimle...

   Sil
 10. Sözlerinde haklısın canım. Okuduğum her paylaşımın bir doz alınmış doğal doping hissi uyandırıyor bende :) Yaptığın şey o kadar güzel ve değerli ki. Faydalı olmayı , paylaşmayı seven bir yanın var . İyi ki böylesin. Bunun için teşekkür ediyorum sana.

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım gerçekten faydası oluyordur :) Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim :) Sevgiyle kucaklıyorum :)

   Sil
 11. Kızılderili felsefesini seviyorum. Bu nu da sevdim 😊. Okuyorum tabii ki de sizi, elimden geldiğince kaçırmamaya çalışıyorum. Bu ara biraz ağır kaldım sanırım yetişemiyorum hepsine ama geldim mi geriye dönük okuyorum yine de ve her söylediğinizi, paylaştığınızı kâh kulağıma küpe yapıyorum kâh aklımın bir köşesine not ediyorum 😊. Sevgiyle huzurla kalın 😊.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kızılderililerin hayata bakış açıları benim de çok hoşuma gider :) Teşekkür ederim teşvikiniz için :)

   Sil
 12. 21 Günde Güç Elinizde kitabını alıp okuyoruz o halde;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kitabın içinde günlük ödevler var :) Her gün yeni bir bakış açısı kazandırıyor :)

   Sil
 13. Kendi adıma konuşayım ben o halde şiirler yazdım. Çalışmam gereken bir derse yoğun bir şekilde çalıştım. Evet şu zamanı değerlendirmek çok önemli :) umarım iyi bir hafta sonu geçiriyorsunuzdur :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Eve yeni geldim :) Hızlı geçen zevkli bir hafta sonuydu :)

   Sil
 14. İkinci Karikatüre çok güldüm ağlanacak halimize gülüyorum işte maalesef kadın erkek nedir bu TVnin saçmalıklarına bağlılık anlamıyorum.Bu gün Ömerin blogundan film izlerken bir yandan örgümü örüyorum TV açık kalmış yine iki aileli bir adamın konusu olan bir dizi ister istemez duyuyorum yerimden nasıl sinirle kalkıp kapattıysam eşim sakin sakin deyip duruyordu:)) Özlüyorum o güzel yapıcı bire bin katan aile dizilerini.
  Kızılderililerin sözleri hep hoşuma gitmiştir günümüz de bile nasıl denk geliyor.Ailene de sana da sevgiler canım , teşekkürler hiç bıkmadan her zaman söyleyeceğim iyi ki yazıyorsun.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Olumsuz mesaj her yerde :( Biz kendimizi koruyup,çoklu bakıp,olumsuzluğu olumluya çevireceğiz inşallah :) Sizler de iyi ki varsınız :)

   Sil
 15. Kitabın ismini not ettim, paylaşım için teşekkürler.İyi hafta sonları...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Günlük çalışma veriyor.Her gün düzenli yaptığınızda faydasını göreceğinizi düşünüyorum :) Hafta sonum iyi geçti.Umarım sizin de güzel geçmiştir :)

   Sil
 16. Kendi adıma asla boşa gitmiyor yazdıkların Yurdagül'cüğüm, severek ve ilgiyle okuyorum. Karikatürlere yine bayıldım..:)
  Segiler...:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sağol ablacığım :) Yakın hissettiğim için abla diyorum ama umarım sorun yoktur :) Sevgiyle öpüyorum :)

   Sil
 17. Paylaşımlarınızı seviyorum, okuduğum yazılardan mutlaka bir şeyler kalıyor bende... Hız herkese göre değişen bir kavram. Zaman her yerde aynı akıyor ama yaşayışlar farklı. Çoğunlukla ağır davranıyorum. Genelde haftasonu yazı yazmam. Mesela siz çok üretkensiniz. Farklı bir hıza (örn. yavaşlamaya, daha az yazmaya) geçerseniz oluşturduğunuz düzen bozulur mu acaba diye aklıma bir soru geliyor.
  Kızılderili sözü de muazzam güzel... Sevdiklerinizle güzel vakit geçirin, iyi pazarlar diliyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yapı olarak dinamik biriyim :) Bunu çözmüşsünüz :) Üretmeyi,insanlara yardım etmeyi,çalışmayı seviyorum.Bu hafta sonu şarj oldum,iyi oldu :) Yine burdayım :) Umarım sizin de hafta sonunuz keyifli geçmiştir :)

   Sil
 18. Işten dolayi düzenli takip edemesem de okuyorum tabi ki :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Psikolojiyle ilgili olduğunu biliyorum.O yüzden sana da önemli faydası olacağını düşünüyorum bu yazıların :) Sevgilerimle :)

   Sil
 19. Keyifle ve merakla okuyorum yazılarınızı, ve her birinden bir ders alıyorum. Ruhun beslenmesi konusunda bende o sözü söyleyen Kızıl dereli ile aynı fikirdeyim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tükenmişlikle ilgili yazımda da ara ara mola verin demiştim.Bazen mola vermek dinamik bir geri dönüşü sağlıyor.Teşekkür ediyorum desteğiniz için :)

   Sil
 20. ah bu zaman yönetimi konusu başa belaaaa :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her şeye yetiştiğine göre bence sen zamanı iyi yönetenlerdensin :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.