Kitap Önerisi Küçük Şeyler

Hocamız Üstün Dökmen'in önemli kitaplarından biri.Küçük Şeyler adı altında TRTde bir program da yapmıştı hocamız.Geçen gün bir arkadaşım kolay anlaşılabilir bir kitap istedi benden.Evdeki kitaplıkta yıllar önce okuduğum bu kitabı görünce hemen çantama attım ve arkadaşıma verdim.Aslında kitaplarımı ödünç vermeyi pek sevmeyen biriyim ama bu arkadaşım gerçekten bir şeyleri değiştirmek için adım atmak istiyordu.Kitabı beğenirse muhtemelen ona hediye edeceğim kitabı :)
Kitap,hayatın içinde küçük ama önemli ip uçlarının insan yaşamı üzerinde etkilerini irdeliyor.Küçük şeyler aslında birike birike dağ olmuyor mu?
Basit ve yalın dille anlatılan bu kitabı,küçümseyerek değil gerçekten okuduğunuzda ve üzerinde düşündüğünüzde size katkısı olacağını düşünüyorum.Kitapla ilgili bir kaç okuyucu yorumu da şöyle;
nsan ilişkileri üzerinde analiz yapan güzel bilgiler mevcut.küçük şeylere takılıp insanların ne kadar da sorun çıkardıklarını öğrenmiş olduk bu kitapla.Her insanın okumasını tavsiye edebileceğim bir eser..
-Üstün hoca bizlere yine Küçük Şeyler için nasıl büyük hatalar yapabileceğimizi gösteriyor. Eline sağlık Üstün Dökmen.
ok büyük keyifle okunan... Mütevazi olmayı, sevecen olmayı, hayata daha olgun bakmayı öğretiyor bu kitap adeta...Çok severek okudum...
-Yazarı daha önceleri TRT de yayınlanan KÜÇÜK ŞEYLER adlı programından takip ediyordum.yazarın kitabının çıktığını görünce terettüd etmeden aldım.eseri okuyunca gerçekten de hayatımızda küçük gördüğümüz şeylerin ne kadar önemli ve büyük olduğunu anladım.KÜÇÜK ŞEYLER'den büyük mutluluklar çıkartmak isteyenler kesinlikle bu kitabı kaçırmasınlar.İyi okumalar..

Küçük şeylerden başlayarak,çözüm üzerine odaklanmanız dileğiyle....
Kitap Önerisi Küçük Şeyler Kitap Önerisi Küçük Şeyler Reviewed by Yurdagül Çelik on Ekim 30, 2016 Rating: 5

22 yorum:

 1. üstün dökmenın kaıtaplarıda kendı kadar bilgilendirici...

  YanıtlayınSil
 2. Üstün Dökmen'in kitapları hem kolay okunuyor hemde çok faydalı.

  YanıtlayınSil
 3. Üstün Dökmen'i çok severim Yurdagül'cüğüm, tv programlarında rastlarsam kaçırmam. Mütevazilik bence çok önemli ben çok şükür öyleyim, rahmetli babamdan genetiktir. Hepimiz 9 aylığız kimsenin kimseden bir milim üstünlüğü olamaz ancak iyiler, kötüler, vatanseverler, vatan hainleri olabilir onlar başka mevzuu. Yalnız ben mütevaziliğimden çok çektim böyle olduğum için okuması yazması olmayanlar tepeme çıktılar anlatmıştım bloğumda artık kafadengim olmayanlara mesafeli duruyorum, çünkü herkes kendini tepede görmeye başlamış. Ben alttan aldıkça kendilerini üstün görmeye başlıyorlar. Sansınlar bana ne ama benden uzak olsunlar di mi ama:)))
  Sevgiler:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ablacığım(Size öyle hitap etmek istiyorum)boş verin başkalarını :) Altın çöpe de düşse yine altındır.Devam edin gidin,gelen gelir gelmeyen kendi bilir :)

   Sil
 4. Üstün Dökmen hocamızın o programına çok rast gelip zevkle dinler ve seyrederdim. Okuma listem gittikçe kabarıyor Yurdagül kızım. Bilgi için teşekkürler, iyi yayınlar ve güzel bir hafta dileklerimle canım :)

  YanıtlayınSil
 5. Çok sevmeme rağmen hiç kitabını okumadım Üstün hocanın...
  Eminim kitapları da çok güzeldir..

  YanıtlayınSil
 6. Kısa, anlaşılır ve dolu dolu oluyor kitapları Üstün hocanın. İyi bir tavsiye olmuş bence arkadaşınız için :)

  YanıtlayınSil
 7. Programı sıkı takip ederdim, kitabını da okudum. Üstün Dökmen'in anlatımı çok hoşuma gidiyor. Sondaki karikatüre ayrı koptum :))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Üslup olarak yalın bir dil kullandığı için yeni başlayanlara böyle öneriyorum :)

   Sil
 8. Üstün Dökme'nin TRT de ki o programlarını ailecek çok severek izlerdik biz =). En çok babam pür dikkat dinlerdi. Çok güzel programlardı gerçekten. Kİşisel gelişim kitaplarını pek sevmediğimi daha önce söylemiştim ama Üstün hoca ayrı, o başka bir şey yapıyor, anlatımı çok farklı konuşmalarında, kitaplarında, programlarında ben çok severek takip ediyorum kendisini =). Teşekkürler, sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kişisel gelişimde kullanılan ifadeler çok önemli.Bir kişisel gelişim kitabı sihirle değişecek dünya vaat ediyor :) Üstün hocamın anlattıkları daha gerçekçi ve uygulanabilir.

   Sil
 9. Bir de yaşama mutlu anlar ekmeliyiz. Geri dönüp baktığımızda ya da yıllar sonra şehrin bir yerinde güzel anılarımızı bıraktığımız o yere tekrar uğrayınca mutluluk bizimle olmalı. HER şeyi yıkıp yakıyoruz galiba... Bazen mutluluk bile modern zamanın hırsına ve lüksüne takıldı, hissediyorum bunu. Çok kazanalım, çok yiyip içelim, Facebook'ta çok beğeni alalım, harika eşyalarımız olsun... Oysa insan yaşama dair küçücük bir şey öğrense mutluluğu mutlak olarak artacaktır. Eşya ile gelen, madde ile gen mutluluk geçici; yaşamın içindeki sırlar ile gelen mutluluk Yaratıcı gibi mutlak olsa gerek...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her şeyden haz duyabilmeyi öğrenmek gerek.Sürekli tüketmekle meşgulüz ne yazık ki :(

   Sil
 10. Severek izlerdim programlarini.

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.