Hediye Vermek Ve Almak

Bugün,her gün gibi sıradan bir gün iken (hatta pazartesileri biraz yoğun)iş yerime gelen bir kargo beni çok mutlu etti.Kargo,blog yazarı arkadaşlarımdan geliyordu.Aytül Örcün ve Umut Kural arkadaşımız bir soru sormuş ve bizden cevaplar istemişlerdi.Yazı burada Verilen yanıtlardan en cesur yanıtın benim olduğunu düşündükleri için benim kazandığımı söylemişlerdi.Daha sonra hayat telaşından ben bunu unutmuştum ki Umut bana mesaj yazdı,hediyenin geciktiği için kusura bakmamamı söyledi.Bana hediye olarak maden suyu geleceğini söylemişlerdi. O yüzden de açıkçası pek peşine düşmemiştim.Kargodan çok güzel mavi bir kupa çıktı.Üzerinde de adım yazılıydı.Mavinin tonları,ismimin yazım şekli çok hoşuma gitti :) Beni mutlu ettikleri için her ikisine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Eğer onların bloglarını okumuyorsanız takip etmenizi öneririm.Çok sıcak ve samimi insanlar :)

Hediye vermek ve almak aslında çok özel şeylerdir.Hediyeleşmek,insanları birbirine yakınlaştırır.Bağları arttırır.Kişinin kendini iyi hissetmesine yol açar.İnsanlara verdiğiniz değeri somut olarak gösterme imkanı size sunar.Fakat hediyeleşme gerçekten canı gönülden yapılmalı,bir beklenti ya da çıkar unsuru olarak kullanılmamalıdır.Örneğin kişiye hediye vererek istediğiniz bir şeyi yaptırmak istiyorsanız,bu gönülden verilen bir hediye değil rüşvettir.Materyalist olmanın giderek daha çok aşılandığı bir dünyada sadece toplumun belirlediği özel günlerde hediye vermek de doğru değildir.Bunun dışında aldığınız hediyenin eğer parasal değerine takılıyorsanız,bu bakış açınız sorunludur.Bazen içten gelen bir söz ve sevgiyle verilen bir öpücük çok değerli bir hediye olabilir.

Lütfen hediye verirken hesap kitap yaparak hediye vermeyin.Birinden hediye aldığınızda ise hediyeyi parasal değeriyle ölçmeyin.Hediye konusunda gösteriş yapmayın.Kimseyle yarışmayın.Sadece kendi değerinizin farkında olun ve bunu bilin yeter.
Bu konuyla ilgili daha çok çok yazabilirim ama uzun yazıları okurken zorlandığınızı biliyorum.Lafı daha fazla uzatmayacağım o yüzden.Hiç bir menfaat gütmeden hediyeleşebilmek dileğiyle...
Hediye Vermek Ve Almak Hediye Vermek Ve Almak Reviewed by Yurdagül Çelik on Ekim 04, 2016 Rating: 5

34 yorum:

 1. Hediye alıp vermek her zaman güzel.
  Özellikle aldığım hediyenin benim için onemli olan manevi değeri...

  YanıtlayınSil
 2. Hediye vermenin kişiyi en az alan kadar mutlu ettiğini düşünüyorum. Hazırlanan ve verilen mutluluk ve sevgi, bunlar da matematikle olmayan şeyler. Çam sakızı çoban armağanı...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlla çok pahalı olması gerekmiyor.İçten ve samimiyetle vermek önemli :)

   Sil
 3. Güle güle kullan kupanı Yurdagül'cüğüm, dediğin gibi içten gelerek verilen hediye çok hoş bir şey, baktıkça hatırlanıyor, kıymetle saklanıyor. Karikatürlere çok güldüm bu arada:)
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.Gönülden verilen ve gönülden alınan bir hediyenin yeri çok başkadır.Ben de çok mutlu oldum :)

   Sil
 4. Güzel sevimli bir hediye olmus. Maksat hediye'nin buyuklugu degil, mutlu etmesi dye düşünüyorum ☺

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evetttt.İş yerinde bu kupayla çay içiyorum artık :)

   Sil
 5. Az veren candan çok veren maldan. Kesinlikle hediyenin beklenmeyen anda gelmesi çok daha güzel bence. Yalnız yazınız süpermiş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için :)

   Sil
 6. Hediyenin en güzeli şu anda bana geldi.Sevginin karşılıksızlığına ve varlığına inancım tazelendi.Şu anda -aşırı gözükebilir bir- mutluluk içindeyim çünkü.Benim acemiliğimden dolayı etkinliğin seyrindeki asıl emek Umut Kurall arkadaşıma aittir.Kendisine ve benim için çok özel olan bu yazı için size sonsuz teşekkürler.Kupanızı güle güle kullanın.Çayınızı soğutmak için her üflediğinizde size geri dönen nefes; sevgi, aşk, başarı ve mutluluklar getirsin...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her ikinize de tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum.Çayımı da keyifle içiyorum :)

   Sil
  2. hediye almaktansa vermek beni çok mutlu eder :))))) saygılar. güzel günlerde kullanmanız dileğiyle

   Sil
 7. Hele özel günler haricinde gelen hediyeler nasıl da mutlu eder insanı. Hediye vermek te tabi. Keyifle için çayınızı kupanızdan <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sizin de mutlu olmanız ve küçük sürprizler yaşamanız dileğiyle :)

   Sil
 8. Güle güle kullanın kupanızı... Hediye almak da vermek de insanı mutlu eden bir duygu... Hediyenin parasal değerinden çok bence manevi değeri önemli... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yazdığınız her cümleye kelimesi kelimesine katılıyorum :) Sevgilerimle :)

   Sil
 9. Ben sizin konularınız da paylaştığınız karikatürlere bitiyorum. Seçimleriniz çok güzel, okurken tebessüm ettiriyorsunuz :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gülümsemeyle okunsun istiyorum :) Aslında sorgulattıran konular ama sıkıcı olmasın istiyorum :) Teşekkürler :)

   Sil
 10. Yine çok güzel ifade etmişsiniz :) Gönülden yapılan, gönülden verilen her şey değerlidir. Yeter ki samimi olsun. Hediye almak da güzel , vermek de . Sizde hediyenizi güle güle kullanın.

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum.Sizi buralarda görmek gerçekten çok güzel :)

   Sil
 11. Güle güle kullanin:) ben de para verip illa hediye olsun diye alinan seyleri sevmiyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Görev gibi yapılmamalı hediye almak :) Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 12. Ne güzel bir hediye olmuş. Mavinin huzuru verdiğini düşünürsek bir fincan ile birlikte size huzuru da yollamış sevgili Aytül ve sevgili Kurall 😊. Hediyenin anlamı olmalı bence maddi değeri değil. Tüm sözlerinize harfiyen katılıyorum. Verdiğimiz veya aldığımız hediyenin bir kenara atılan değil uzun yıllar kullanılan ve belki de ömür boyu saklanan olması ne güzeldir aslında. Güle güle iyi ve huzurlu günler de kullanın sevgilerimle 😊.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.Bazen hayatımızdaki böyle küçük sürprizler bizi motive ediyor :) Sevgilerimle :)

   Sil
 13. ben çok severim her iki şekli de çoğunlukla karşı tarafı mutlu edebilecek bir şeyleri el emeğimle yapıp sunmayı çok seviyorum. geçiştirme olsun diye yapılmamalı illa ki bir keyifli yanı bir anısı kalmalı diye düşünüyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sizin el becerinizden muhteşem hediyelerin çıkabileceğini düşünüyorum :) Sevgilerimle :)

   Sil
 14. İnsanlar ne kadar önemsiz görseler de bazen ufacık şeyin hatrı hayli büyük oluyor :)

  YanıtlayınSil
 15. ne güzel bi hareketmiiiş :)

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.