Turdan Notlar 2.Bölüm

Pencere kenarında  yanımdaki koltuk boşken ertesi günün yoğun geçeceğini düşünerek gece boyunca istediğim pozisyonlarda uyudum.Ertesi gün yoğun bir Çanakkale programı vardı.Eğer Çanakkaleye hala gitmediyseniz mutlaka gitmelisiniz.Ben daha önce bir kez gitmiştim.Bu gidişimde de yine duygu seli yaşadım.Bizim rahat yaşayabilmemiz için gözlerini kırpmadan şehit olmuşlar.Böyle atalarım olduğu için gururlandım doğrusu.Onlara yürekten şükranlarımı sunuyorum.

Gün boyu Çanakkale'de gezdikten sonra akşam otele geldik.Valizlerimizi indirir indirmez resepsiyona gittim.Ben,Safiye adında bir hanımla odayı paylaşacaktım ama Safiye diye biri yoktu.Bir an önce odaya gitmek,duşumu alıp rahatlamak istiyordum ama oda arkadaşım olmadan oda anahtarı verilmiyordu.Bir müddet sonra baktılar ben hala bekliyorum ''Siz odanıza geçin,oda arkadaşınız arkanızdan gelsin.'' diyerek beni odama yolladılar.Odaya gittim ama gelen giden yok.Valizimi biraz boşalttım.Duşa girmeden önce resepsiyona inip oda arkadaşıma bakayım dedim.Resepsiyondaki görevli ''Siz tek kalacaksınız,rahat olun.''Dedi.Ben  tam rahat nefes almışken  turdaki  başka teyzelerden  biri benim koltuğumda oturan teyzeyle(Şükriye Teyze) aynı odada kaldıklarını söyledi.Şükriye Teyzeciğim oda arkadaşına  gece çok horladığını söylemiş.Bu şartlarda uyuyamayacağını düşünen bu teyzemiz tek kişilik  odayı  Şükriye  teyzemize vermemi benden rica etti.Ben de üzüldüm bu diğer teyzeye ve tek odayı benim otobüste yerimi gasp eden Şükriye teyzeye verdim :)
Yeni odaya geçtim.Bu yeni teyzemiz dedi ki ''Ben uyurken hafif tıkırtıdan bile uyanırım.Odadaki saatleri vs kaldırıyorum.Sese takılıyorum.Umarım çok gürültü yapmazsın.''Tamam dedim bende ne deyim.Sonra gece boyunca karnımda bir ağrı bir ağrı :( Yolda üşüttüm sanırım.Sık sık kalkmam ve tuvalete gitmem gerekiyor.Tuvalete gidiş sayısını azaltmak için uğraşıyorum ama bir yere kadar dayanabiliyorum.Gece boyunca bir kaç kez tuvalete gitmek zorunda kaldım.Ama tabi gitmemek için verdiğim savaşı size tarif edemem :) Ama bana bu kadar laf eden teyzeciğim çok yorulmuş olacak ki gece baya baya horladı :) Benim sık sık tuvalete gitmem sorun olmadı :)
Turla ilgili şikayet yazısı yazıyorum gibi oldu ama öyle değil.Yaşadığım olaylar sonrası oturup düşünüyorum ve diyorum ki  bu deneyim bana neyi öğretti?Bu deneyimde başka bir insanla ortak alanda yaşamanın ne kadar zor olduğunu görmüş oldum.Evime döndüğümde özgürce hareket edebildiğim ve evimin her alanını rahatça kullanabildiğim için şükrettim.Sizin görüp benim göremediğim çıkarttığınız başka  bir ders varsa bu yazıdan bilmek isterim.Yaşadığınız olaylara deneyim gözüyle bakar ve bundan ne öğreneceğinizi çıkartabilseniz hayatı daha kolay çözebilirsiniz diye düşünüyorum.Çanakkale'de çekildiğim bir fotoyla bu yazıyı bitiriyorum.Sevgiyle kalın...

Turdan Notlar 2.Bölüm Turdan Notlar 2.Bölüm Reviewed by Yurdagül Çelik on Eylül 18, 2016 Rating: 5

30 yorum:

 1. Çanakkale' ye gitmek kısmet olmadı. Bu sene neredeyse gidiyordum ama rota Çeşme- Alaçatı' ya döndü. Güzel bir gezi olmuş. Başkalarına ben de katlanamıyorum. Şanssızlık olmuş diyelim. Selamlar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çanakkale'ye mutlaka gitmenizi öneriyorum.Yine de keyifli bir geziydi :)

   Sil
 2. "Evim evim güzel evim".Cennet gibi yerlere de gitsem, keyifli güzel insanlar da tanısam, hepsi hayatıma anlam katar da, yine de en cennetim; evimmm ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle ben de evimi özlüyorum :) Diyorum ki bazen ablalarıma ''Annem bizi fazla evcimen yetiştirdi galiba :)''

   Sil
 3. Haklısınız,evimizin özgürlüğünü hiç bir şeye değişemem,

  YanıtlayınSil
 4. Çanakkale çok güzel bir yer atmosferi çok farklı mutlu gezmeler :)

  YanıtlayınSil
 5. Çanakkaleye giden biri olarak bizim tur iyimiş bir tek otel kısmında sorun yaşadık :) Bunu atlattınız gerisi turlara inşallah :) umduğunuz gibi geçer..

  YanıtlayınSil
 6. Yanıtlar
  1. Yazı daha devam ederdi de okullar açıldı,o konulara da değinmek gerek :)

   Sil
 7. Çok güzel yerler ,bende henüz hiç gitmedim resimlerden görüyorum darısı başıma...

  YanıtlayınSil
 8. Çok farklı duygular yaşatıyor insana Çanakkale, benim de gitme fırsatım oldu bir kaç kere. O teyze yine rahat bırakmamış sizi, hep yerinizde gözü var gibi olmuş. :D
  Tatile o kadar güzel yerlere gidiyorum, doğa, deniz, kum, güneş... Sonra bir bakıyorum beton yığını olsa da semtimi özlemişim, insanın doğup büyüdüğü yer, yaşadığı ev hep ayrı bir özlem yaratıyor, oradaki rahatlık hiçbir yerde olmuyor gerçekten. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her gidişimde Çanakkale'ye göz yaşlarımı tutamıyorum.Şükran duyuyorum ve dua ediyorum onlara...Ne kadar lüks otel olursa olsun insanın evi gibi olmuyor bence de :)

   Sil
 9. Çanakkale'de sadece şehitlikleri gezdim, şehri de gezmek istiyorum bir gün :)) Turlar bazen sıkıntılı olabiliyorlar ama güzeller de :))

  YanıtlayınSil
 10. O teyze de bombaymış :) Lisede şehitlikleri gezmiştik sonra bir daha gidemedim Çanakkaleye, ne güzel yapmışsınız.

  YanıtlayınSil
 11. Ben de gitmedim ama ölmeden nasip olur inş. aslın da bir kaç kez bulunduğum semtte tur düzenleyen bir aile var onlar giderken eşim istersen git dedi ama tur sahibini tanıyorum da tanımadığım insanlarla rahat edemeyebilirim dedim nasip olursa birlikte gideriz deyip zamana bıraktık. eşimle ya da bir arkadaşımla gitmek isterim :)
  Yaşadığın sorunlar minik de olsa fedakarlık hep sana kalmış canım. Teyze eminim şahane bir tur olarak anlatıyordur:))
  Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Oraları gidip görmenizi isterim gerçekten :) Sevgilerimle :)

   Sil
 12. ha haaaaa şerife teyze ve diğer teyze ha haaa çokoş anılar :)

  YanıtlayınSil
 13. Özel alan benim için de çok önemli. Hatta evde yeterince yer varsa eslerin bile kendilerine ait odalari olmali bence.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben,yıllardır tek olduğum için belki özel alana alışığım bilmiyorum ama evli olsam yine de özel alanım olsun isterim.Size katılıyorum :)

   Sil
 14. Çok severim Ege'yi. Ne güzel olmuş gitmeniz. Atalarımızla gurur duymalıyız gerçekten. Yalnız töbe bismillah teyzeler nedir ya, hepsinin Şoray kanunları var mübarek :) ❤

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çanakkale çok özel bir yer.Duygu seli yaşamamak mümkün değil.Çocuklar ve gençleri de aileleri bu tür yerlere götürmeli bence...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.