Pes Etme!


Bugün açız yine evlatlarım, diyordu peder, 
Bugün açız yine; lâkin yarın, ümit ederim, 
Sular biraz daha sakinleşir... Ne çare, kader! (Tevfik Fikret)

Lisede edebiyat dersi işlerken en sevdiğim şiirdi.Sonu hazin bitiyor,balıkçının teknesi batıyor,hasta eşi de ölüyordu ama bu şiirde hoşuma giden balıkçının umuduydu.
Ben de bu ara garip bir umutsuzluk içindeydim.Ücretsiz seminer yapıyorum,yazıyorum,çiziyorum ama istediğim düzeye gelemiyordum :( Ücretsiz izine ayrılıp bu işe daha çok odaklanmayı düşündüğüm aşamada ise darbe olmuş,tüm izinler kapatılmış ve ben tin tin işe dönmüştüm.21 Temmuzdan beri bu döngü devam ederken,ben hala yazılarımı yazmaya devam ediyordum ama seminer işi ile ilgili bir ilerleme yoktu.

Veeeeeeee bugün Ankara Ekin Sanat Evi'den seminer teklifi geldi.1 Ekim saat:16:00 da 
(Kızılay/ANKARA) Öfkeyi Nasıl Doğru Yönetebileceğimizi anlatacağım.Ankara'da olan tüm takipçilerimi bekliyorum.Ücretsiz verdiğim son seminer olacak bu.Katılanların memnun ayrılacağından eminim.
Evetttt demek ki neymiş umudu kaybetmemek,pes etmemek gerekmiş.Siz sadece inanın ve inandığınız yolda hiç şaşmadan devam edin.Eminim yolunuz açılacaktır.Ama tabi niyetiniz iyi olsun.Başkalarına çelme takmak ya da art niyetli şeyler olmasın istedikleriniz.Sevgiyle kalın....

Pes Etme! Pes Etme! Reviewed by Yurdagül Çelik on Eylül 10, 2016 Rating: 5

29 yorum:

 1. Sevgili Yurdagül, o şiiri hatırladım ne kadar acıklıdır gerçekten. Yalnız naçizane ücretsiz seminer konusunda vaktiyle bir yerde okuduğum bir söz aklıma geldi. Bilmem sen ne dersin ama "ücretsiz yapılan hizmetlerin insanlar değerini bilmezmiş". Sen saatini 200 lira yap bak nasıl kıymete binecek. :) Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten emek veriyor uğraşıyorsunuz ve sizin emeğinizi değersizleştiriyorlar ne yazık ki :( Bir cafe sahib dizi izlemeyi tercih ediyorlar.Neden sizin seminere gelsinler demişti ve üzülmüştüm.Herkes fakir olduğu için hizmetin gitmediğinden şikayet ediyor ama hizmet alası da yok :( Sevgilerimle...

   Sil
 2. Ha bunu kendimden de biliyorum. Ben komşularımın çocuklarına senin gibi asla ücret almadan (teklif eden olurdu asla kabul etmezdim) İngilizce, resim hatta org çalmak, moda tasarımı vs. gösterirdim. Bayağı uğraşır, emek verirdim. Karşılık bekleyerek değil. Ama en zor günümde kapımı çalıp bir geçmiş olsun demediler. O zaman anladım kimseye boşa emek verme. Bir iyilik yapacaksan kediye, köpeğe yap daha iyi...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sizi çok iyi anlıyorum sizin beni anladığınız gibi.Zaten ücretsiz yaptığım son seminer olacak bu.Sevgiyle kalın...

   Sil
 3. Anlatım kadar görsellerin anlatımı da nefis. Sizin adınıza çok sevindim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Siz blog yazarları arkadaşlarımın desteğini de asla inkar edemem.Hepinize çok teşekkür ediyorum :)

   Sil
 4. Tam bitti dediğin anda yeniden başlarmış :) Sevindim, oralarda olsam mutlaka gelmek isterdim. Şimdiden iyi şanslar, kolaylıklar <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hayallerim tüm Türkiye'yi gezip herkese seminer verebilmek ve dokunabilmek.İlerde belki sizin olduğunuz şehirde seminer veririm :) Kim bilir?

   Sil
 5. Hala Ankara'da olsam keisn gelirdim, başlık çok güzel. Ve umudunu kaybetmemek konusunda kesinlikle size katılıyorum arada şanssızlıklar peşimizi bırakmasa, hep bir aksilik olsa da bu düşünceyi korumak zor olsa da kesinlikle takınmamız gereken tavır bu.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yoluma tüm iyi niyetimle devam ediyorum.Gerisi kısmet :)

   Sil
 6. Ah Yurdagül.İstanbul'a gelirsen misafirim olmanı isterim.Bayağı bir sıkıntılı olmuş bu süreç.Aslında insanlara en önemli konuda hizmet götürmenin bedeli asla ödenemez.Sadece bunu anlayabilen insanlar, hiç bir emeği bedavaya getirme düşüncesinde olmazlar.Gözün aydın canım.Sevgilerimle:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ablacığım.Kimsenin kendi hayatını değiştirme isteği yok aslında.Sadece söylenelim ve hayatımıza devam edelim diyorlar.Bir okulda öğrenci velilerine seminer vermiştim.Çocuklar arkada zıplıyor,koşuyor ve ben yırtınıyorum :) Seminer sonra iki gün boğaz ve bağ ağrısıyla gezdim :)

   Sil
 7. Birilerine bir şeyler sunmak çok güzel helede bu manevi bir şey olunca sizin alabileceğiniz keyfi tahmin edebiliyorum.
  sevgiler, iyi bayramlar.

  YanıtlayınSil
 8. Çok güzel bir yazı olmuş yine :)

  Eğer o tarihte Ankara'da olabilirsem, mutlaka geleceğim ^^

  YanıtlayınSil
 9. Cok guzel bir yazi olmus ellerinize saglik 😊

  YanıtlayınSil
 10. Hayırlı olsun semineriniz."Ne yaparsan yap aşkla yap"lafını en yakıştırdığım kişilerdensiniz.Çok anladığımdan ya da tüm yaşantımı bağladığımdan falan değil ama, astrolojiye ilgim büyük.Sizde bir oğlağın iş yaşantısını, hayatının tümüyle birleştirip tadını çıkara çıkara yaşayışını hissediyorum.(Ben keçi burcuyum da ;)) Dolayısıyla çok başarılı olup hayallerinizi gerçekleştireceğinize gönülden inanıyorum.Şansınız bol olsun...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Doğru tespit :) Oğlak burcuyum :) Şema terapide de yüksek standartlar şemam var :) İş olunca durumu abartırım ben :) Zaman zaman ablam durdurur beni :) İyi dilekleriniz için de çok teşekkür ederim :)

   Sil
 11. Doktorcum 1 ekim de orada olacağım :))

  YanıtlayınSil
 12. ayyyyy sen de don't give up! :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yarı Türkçe yarı ingilizce yorumun harika :)

   Sil
  2. Yarı Türkçe yarı ingilizce yorumun harika :)

   Sil
 13. Sevindim devamı da olur mutlaka paylaştım ilgilenen olabilir oldukça fazla Ankaralı blog yazarımız var.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çaba sarf ediyorum.Artık gerisi kısmet :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.