Kitap Önerisi Düşüncenin İyileştirici Gücü

Bozcaada'da gezerken tur rehberimiz bize iki saat serbest zaman verdi.Etrafı keşfederken bir de baktım ne göreyim?Karşımda kocaman kitap fuarı.Tabi hemen fuarın içine daldım.Fuarda Louise L.Hay'in iki kitabını gördüm.Daha önce de onun kitaplarından size Hastalıkların Zihinsel Nedenlerini önermiştim.Bu gördüğüm kitaplarını okumamıştım ve hiç düşünmeden aldım :)
Şu an elimde bu kitap.Bitmek üzere ama özellikle bitirmiyorum.Kitabın içinde gerçekten önemli olumlamalar var.Dönüp dönüp okuduklarıma bakıyorum ve notlar alıyorum.Kişisel gelişim kitaplarına ön yargı olduğunu biliyorum ama lütfen ön yargıyla yaklaşmayın Louise L.Hay'in kitaplarına.Çok travmatik bir çocukluk yaşamış kendisi.Küçük yaşta annesi ve babası boşanmış.Üvey babası tarafından yıllarca tacize uğramış.Komşusu tecavüz etmiş.Eğitimi yarım kalmış,kanseri yenmiş.Bu kadar sıkıntılı bir hayatı lehine çevirebilmiş.Takdir etmemek mümkün değil.
Kitapla ilgili okuyucu yorumlarını da paylaşmak istiyorum;
-Öğretici ve zor günlerinizde okuyabileceğiniz bir kitap. Kendinizi farklı bir açıdan görmenizi sağlıyor.
-Düşünce iyileştirebildiği gibi tüm hastalıkların da başlangıcıdır, mutlaka okunması gereken bir kitap, okuduklarını uygulayabilirseniz de muazzam...
-Yazarın kendi hayatından örnekler vererek olayları anlatması kitabı daha etkili kılmış. Olaylara bakış açınızı değiştirecek nitelikte bir kitap tavsiye ederim.
-Not alıp işaretleyip dönüp dönüp kullanılabilecek mükemmel bir rehber. ilerlemek isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim:)
-Kitaba ilk başladığımda çok etkiledi beni insan ne olursa olsun yoluna devam edebilir düşüncelerini iyileştirebilir güzel ve yol gösterici bir kitap tavsiye ederim.

Kitap Önerisi Düşüncenin İyileştirici Gücü Kitap Önerisi Düşüncenin İyileştirici Gücü Reviewed by Yurdagül Çelik on Eylül 20, 2016 Rating: 5

30 yorum:

 1. Düşünce gücü ıspatlanmış bir bilimsel gerçek, bizim iyi ve kötü ya da bilinçli kullanma gibi seçimlerimiz var bir de potansiyeli keşfetme ve kullanabilme yetisi. Ama günlük hayatımıza sızmış pek çok alışkanlık köreltici galiba buna dikkat etmek gerekiyor. Gökçeada'ya gidip beğenmiş biri olarak sırada Bozcaada var, fotoğraf çok hoş. Gezi yazınızı merakla bekliyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gezi yazısı yazmayı aslında pek düşünmüyordum.Sanki böyle yazı yazınca psikolojiyle ilgili yazı yazmıyorum gibi geliyor :( Psikolojiyle ilişkilendirip yazmak gerek sanki :)

   Sil
 2. Kişisel Gelişim kitaplarına ön yargı oluşması sanki moda gibi oldu. Gayet güzeller bence. İnsanoğlu kendisine şöyle yap, böyle yap denmesini sevmez genelde. Ama en ciddi hastalıklar için bir liste önerin ilaç harici, denemekten çekinmez. Ben İçinizdeki güç diye bir kitap okuyorum şimdi. Sorular var. İlk bölümde, o an sorunun ilk aklına gelen cevabını veriyorsun, ikinci bölümde soruş tarzı değişik benzer sorular, bu defa ayrıntılı veriyorsun. Ses kaydı yaparak. Sonra ses kaydından, deftere geçiriyorsun. Bir sonraki sayfaya bakmak, daha ilerideki sayfalardan makbul cevapları kopya etmek kendini kandırmak olur diye özellikle sayfa sayfa gitmemizi önermiş yazar. Bu son kitabı da alayım Yurdagül. Diğerini yarıladım. İnan kendime yaklaşmaya başladım. Sağ ol canım. Günün güzel geçsin. Öpüyorum, sevgiyle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ablacığım o okuduğun kitabın yazarını söylersen ben de inceleyebilirim.Senin de günün güzel geçsin :)

   Sil
  2. Mailden kitabın önlü arkalı resmini de çektim.Yollayacağım. Ablamdan kalma bir kitap, bendeki 98 basımlı. Yazarın adı Laura Day .Sevgiler canım :)

   Sil
  3. Sağol ablacığım :) Öpüyorum :)

   Sil
 3. kişisel gelişim kitaplarını severim, bir kaç saçma kitaba denk gelmem ile birlikte soğuyup baya ara verim ama bu iki kitap da ilgimi çekti, alayım da bir okuyayım :)

  YanıtlayınSil
 4. Bunca kötü deneyimden sonra hayata tutunabilen ve başarıyı elde etmiş bir insanın söylediklerini/yazdıklarını mutlaka dinlemek gerekir diye düşünüyorum. Benim de biraz ön yargım var açıkçası, çok fazla sihirli cümle kuruluyor genelde, ben ise gerçekçi olunmasından yanayım, mesafeli kalmam bundan sanırım. Ama bu kitabı ekleyeceğim listeme, vakti geldiğinde de okurum. Karikatürler de çok iyi. :D Teşekkürler. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Özellikle erkekler daha ön yargılı kişisel gelişim kitapları konusunda.Beni dikkate aldığın ve listene kitabı eklediğin için çok mutlu oldum :)

   Sil
 5. Pek çok şey kafada çözümleniyor. Kişisel gelişim kitaplarında almak isteyenler için pek çok şey var.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet neyi almak isterseniz onu görür ve alırsınız.

   Sil
 6. Kişisel gelişim kitaplarına ön yargı oluşmasının nedeni önüne gelenin kitap yazması galiba. Yoksa iyi bir kitap neden okunmasın? Bunca sıkıntıyı yaşayıp da hayata olumlu bakabilen birinin önermelerini çok merak ettim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi kitaplar da arada kaynıyor ve hak ettiği değeri göremiyor.

   Sil
 7. Aslında kişisel gelişim kitaplarına ön yargılı değilim ama aldıklarımı nedense okuyamıyor ve okuduklarımı uygulayamıyorum. Hemen hepsinin farklı cümlelerle aynı şeyi anlatmaları ise canımı sıkıyor. Fakat bu sefer yazarın yaşadıklarını bir felaket olmaktan çıkarıp, bir başarı öyküsüne dönüştüren olumlamalarını merak etmedim değil. Hal böyle olunca notumu aldım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bu kitap size iyi gelir.Kendimizi değiştirmenin tek yolu kitap okumak değildir.Belki sizin yolunuz başka deneyimlerden geçiyordur :)Umarım yazarak doğru ifade edebilmişimdir :)

   Sil
 8. Bloglara ilkbahar gelmiş. Hepsi güncellenmiş, yenilenmiş.

  YanıtlayınSil
 9. Bloğunu yeni keşfettim takibe aldım
  bana da beklerim
  http://sengulasikkutlu.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 10. Bu tür kitaplara hep mesafeli oldum. Bilmiyorum bu nasıl? Tavsiye ettiğine göre iyidir. Zaten insan düşünüp hayal gücünü sonsuzlukla yatışa sokunca işte o zaman her şey hallolur... Bu arada son karikatür fena idi bazen ben de diyorum ya evren ve yaşa iyi düşünceleriniz ile katkıda bulunan zihin frekansınızı değiştirin diye... Ciddi bir şeyler yazayım dedim, yine güldüm :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teknikler veriyor kitapta.Ben kendim de uyguluyorum.Zihin hemen ikna olmuyor.Değişim oluyor valla ben de :) Öylesine tavsiyelerde bulunmuyorum.Sevgilerimle :)

   Sil
 11. Kişisel gelişim kitaplarına ben de biraz mesafeliyim ama iyi bir yazarın kitabını okumayacağım anlamına da gelmiyor bu mesafe. Ben genelde öğüt niteliğin de olanları sevmiyorum. Öğüt almayı sevmediğimden değil tabii ki sadece belki de hiç tecrübesi olmadığı bir konuda okuruna akıl vermeye çalışan basma kalıp yazarlardan hoşlanmıyorum. Ama tecrübelerini paylaşıp onlardan ders çıkarmamızı ve durup düşünmemizi sağlayan gelişim kiraplarını tercih ediyorum. L. Hay'in kitabı da anladığım kadarıyla sanki tamda böyle. Yaşadığı kötü tecrübelerin etkisin de kalmayıp bundan büyük bir başarı öyküsü çıkarması ve bunu okurlarıyla paylaşması da sanırım bu kitaba daha bir değer katıyor. Teşekkürler sevgili Yurdagül benim de listeme ekleyeceğim okunması gereken bir kitap. Sevgilerimle.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Önemli bir yazar.Dünyada da tanınmış.Dilerim okurken siz de benim aldığım keyfi alırsınız :)

   Sil
 12. Hay okumayı hep istiyorum ama işte yani ehem köhüm falan filan :D

  YanıtlayınSil
 13. Öncelikle Merhaba;
  Ben kitabı okumadım. Tesadüfen yorumlara bakarken rastladım size. Nisanlim kitabı okudu. O yüzden merak uyandırdı. Size sormak istediğim bir konu var. Bu kitabı okuyan kişilerde gerçek etkiler yaratıyor mu? Bana öyle bir kitap lazım ki kendimle yüzleşmek istemediğim bütün kişisel gelişim yönünden eksik yönlerimi tokat niyetinde yüzüme vursun ve ben buni daha önce neden farkedemedim diyerek sok etkisi yaratsin. Tavsiye edebileceğiniz bir kitap var mı? Teşekkürler!!!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Herkeste etki edip etmemesi sizin bakış açınızla alakalı.Sizi yeterince tanımadığım için eksik yönlerinizi bilmiyorum.Siz,kendinizde eksik yönlerinizi buldukça ne okumanız gerektiğine karar verebilirsiniz.Dediğiniz gibi sihirli bir formüle sahip bir kitap henüz yok.Umarım anlaşılabilmişimdir.Sevgilerimle...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.