SATIRARASI MİM #1

Okulda öğretmenler sözlü yapmak için bakınırken,öğretmenle göz göze gelmemek için kaçan öğrenciler vardır.Kalemini ya da silgisini yere düşürür,kafasını öne eğer.Benim ki de o misal.Mimlenen arkadaşların mimlerini okuyorum sonra ''Oh be beni mimlememişler.'' Diyerek devam ediyordum ta ki bu sabah mimlendiğimi görene kadar..Tabi ki düşünülmek,mimlenmek güzel bir şey.Beni Elif Deniz arkadaşımız mimledi.Mim yazısı burada Ona çok teşekkür ediyorum.
Sorular şöyle;
1. Soru: Nasıl blog yazmaya başladınız?
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisansını bitirdikten sonra acaba insanlara nasıl faydam olur diye düşünmeye başladım.Hatta bir kaç danışma bürosuna gittim ve onlardan da fikir almak istedim.Bu işler rant işi.Kimse pastasını kimseyle bölüşmek istemiyor.Pek bir destek alamadım Düşün düşün sonra aklıma sosyal medya geldi,ücretsiz seminer verme fikri geldi.Arkadaşım Kadriye'nin blogu vardı.Onun da fikirleri ve desteğiyle blogu açtık.Amacım daha çok insana ulaşarak,kişinin kendini fark etmesine yardım etmekti.Hala da uğraşıyorum.Özgün yazıların dışında araştırdığım,bulduğum ve faydalı olacağını düşündüğüm yazıları da sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Umarım inandığım ve devam ettiğim yolda hedefime doğru ilerlerim :)

2.Soru: Blogunda daha önce yazmadığın bir tarzda yazsan bu ne olurdu?
Kadın olmama rağmen sade biriyim.Bildiğim makyaj malzemeleri dışında fazla malzeme bilmem.Yemek,sadece karnımı doyurmak içindir.O konuda da başarısızım.Bir de çocukken dantel öğreteceklerdi bana.İlmek kaçırdım diye ağlayıp duruyordum.Annem sinirlendi ve çekti elimden aldı.Velhasıl toplumun kadına atfettiği beceriler bende maalesef yok.Bir de Semih Keçecioğlu kardeşimin yazdığı teknolojik şeylerden hiç anlamıyorum.Solak olduğum için azıcık da sakar biriyim ama sanatsal yönüm iyidir :)

3.Soru: Bloglarda okumayı en çok sevdiğin konular nelerdir?
Takipçisi olduğum herkesi düzenli olarak okumaya gayret ediyorum.Okuduğum her yazının bana bir perspektif kazandırdığını düşünüyorum.Bu söylediklerimin dışında Kitap,Dergi,Film önerileri çok dikkatimi çekiyor ve notlar alıyorum.Gezilen görülen yerlerin ve Acemi Demirci'nin çektiği hayvan fotoları da ilgimi çekmiyor değil :)
Veeeee.Geldik son soruya...
4.. Soru: Hayatta yapmayı en çok istediğiniz üç şey:
En çok istediğim şey,tüm ülkemde herkesin katılımını sağladığımız seminerler vermek,o insanlar dokunmak,sarılmak ve ne kadar değerli olduklarını hatırlatmak.
İkinci istediğim şey ülkemin eğitim düzeyinin yükselmesi ve birbirmizi ötekileştirmeden kabul ettiğimiz bir hayatı ölmeden önce görebilmek.
Son olarak da özgürce gezip tüm kültürleri görebilmek.
Bir çok kişi bu mimi yaptı ama ben yapmadıklarını bildiğim arkadaşlarımı mimlemek istiyorum.Hadi bakalım siz de yazın :)
Biz Kimiz Kadınız
Bücürük ve Ben
Sevdanın Zillisi
Engin Ergin
Emre Yıldırım
Ve de mimi yapmak isteyipte mimlenmemiş herkes.
NOT:Mimde en baştaki fotonun kullanılması gerekmektedir :)

SATIRARASI MİM #1 SATIRARASI MİM #1 Reviewed by Yurdagül Çelik on Ağustos 23, 2016 Rating: 5

52 yorum:

 1. Gayet güzel tanıtıcı bir yazı olmuş mimlendik bu hafta yazılacak konuyu buldum sanırım :)

  YanıtlayınSil
 2. :))) O bakışlarını kaçıran, sıra altında kalem arayanlardan biride bendim. Ama çok samimi birşey diyeceğim. Sizin mimler çok güzel oluyo bee :)) (çok samimi olunca mecburen beee dedim :)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çalışkan olmama rağmen nefret ederdim sözlülerden.Teşekkür ederim canım benim :)

   Sil
 3. Perspektif konusuna kesinlikle katılıyorum, farklı hayatları, farklı bakış açılarından okumak o kadar güzel ki :)

  YanıtlayınSil
 4. This is so inspiring! I love the post:)

  irenethayer.com

  YanıtlayınSil
 5. Aynı sorulara herkesin farklı cevapları var. Haliyle. MİM denilen olayın güzel yanı bu. Bir çıkış noktası var; anma nitelikler farklı.

  Ben de hep önce beni kaldırsa da sözlüye, beklemek derdim olmasa diye öğretmenin gözüne bakanlardandım. İlk aşıyı olup, kan görmek istemeyenlerdendim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi bir öğrenci olmama rağmen yazılıları daha çok severdim.Çok heyecanlanırdım sözlülerde :) Hepimizin kişilik özellikleri farklı tabi :)

   Sil
 6. çok teşekkürler, yarın mutlaka yazıp ekliyorum :)
  sevgiler

  YanıtlayınSil
 7. İyi ki aramızdasın... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında sizi de mimleyecektim.Yoğundum hatırlayamadım.Eğer mimi yapmadıysanız sizden de rica ediyorum :) Sevgilerimle :)

   Sil
 8. Sayfanın yeni yüzü hayırlı olsun.
  Adına da bayıldım :)
  İyi ki açmışsınız okumaktan büyük keyif alıyorum uyguladıklarım oluyor evet doğru yapıyormuşum diyorum eksiklerimi görünce hımm dikkat et diyorum ve iyi ki katılıp aramıza gelmişsiniz diyorum:))
  çok güzel cevaplar fotolar.Yüreğinizden geçen her şeyin gerçekleşsin inş.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Blog yazarı arkadaşımın Emre Yıldırım blogu düzenleyelim dedi.Blog ona emanet:) O da üzerinde çalışıyorum.Beğenmeniz,mutlu etti beni :) Teşekkürler :)

   Sil
 9. Kendinizde olan eksik yanlarınızı paylaşabilmeniz ne güzel :) Demek ki kendinizle barışık birisiniz :) Bence arada psikoloji dışında hayata dair de yazmalısınız :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Mimlendiğimde yazarım arık :) Teşekkür ederim Cemciğim :)

   Sil
 10. nasıl güzel bir mim olmuş :) keşke herkesin farkındlığı yüksek olsa o zaman destek almak kişi sayısı artar

  YanıtlayınSil
 11. Aminnnnn dedim otomatik düzeltmiş telefon aman diye :) Telefon bile kabul etmedi amin ifademi :)

  YanıtlayınSil
 12. Bu mim çok güzel birbirimizi tanıyoruz bu sayede :)

  YanıtlayınSil
 13. Yazdığınız yazıların özgünlüğü hakkında hemfikir olduğumuzu düşünüyorum :)
  Gerçekten blogu iyi ki açmışsınız :)
  İnşallah tüm insanlara dokunabilirsiniz diye ümit ediyorum bende :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazen alıntı yaptıklarım ve faydalı olduğunu düşündüklerim oluyor.Kaynak belirterek yayınlıyorum.Bazı yazılar da bana ait :) Umarım dokunabilirim :) Sevgilerimle...

   Sil
 14. Sevgili Yurdagül.Seni tanımak, bir manada insanın kendisini tanımaya çalışmasının başlangıcı demek.Şahsen benim gibi hissedenler çoktur.O değerli bilgilerini bloğunu açtığından beri paylaşıyor ve kime nasıl destek olacağını anlıyor ve bulunabilecek en tatlı ifadeyi profesyonelliğinle aramadan ve teşhis kaabiliyetinle tespit edip, hepimize yardımcı oluyorsun.Ben tek bu mimde atlandım.Belki senin hatırına yaparım. Sevgilerimle canım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ablacığım ben,seni yaptı gibi düşündüm.Özellikle yazmayanları yazdım.Karıştırmış olabilirim.Lütfen seni de mimliyorum.Verdiğin cevaplar bizim için çok değerli.Sevgiyle öpüyorum seni :)

   Sil
  2. Sağol canım.Yaparım tabii.Sevgiyle kucaklıyor öpüyorum seni :))

   Sil
 15. Resimler ayrı, cevaplar bi ayrı güzel;) Özellikle hayatta yapmak istediklerine dair olan.Zaten gerçekleştirmeye başlamışsın hayallerini;)Sana ve herkese daha mutlu yaşamla sarmalanmayı diliyorum. ..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın.Danışman deyince herkes çok ciddi bir tip sanıyor :) Aslında komik ve kendiyle dalga geçen biriyimdir.Yazıyı beğenmene sevindim :)

   Sil
 16. Çok farklı istekleriniz ve düşünceleriniz var. Yazılarınız da gerçekten bilgi verici. Herkesin farklı bir ilgi alanı var. Mesela ben teknolojiden anlayıp, siz anlamıyorsanız siz de psikolojiden iyi anlayorsunuz fakat ben hiç anlamıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ara sıra takılıyorum ben sana :) Umarım kırılmıyorsundur bazı yorumlarıma :) Seviyorum seni :)

   Sil
 17. Çok güzel yazmışsın canım , keyifle okudum kalemine sağlık. Ve vee evini yenilemişsiiin. Eski dekorun daha renkliydi seviyordum ama buda hoş olmuş. Yenilenmek iyidir :)

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de eski dekoru daha renkli buluyordum.Bu sanki biraz fazla resmi oldu :) Teşekkürler :)

   Sil
 18. Merhaba,

  4. soruya verdiğiniz cevapları umarım ve dilerim ki yaşayabilirsiniz! Yazınızın son kısmında adımı gördüm; en kısa zamanda ben de bu soruları cevaplayacağım :) Teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evetttt.Kendi kendine takılmak yok.Sen de yaz istedim :)

   Sil
 19. Bir ilkokul mezunu olmak benim için yetmiyor. Hani sorunun sonunda kullanmış olduğunuz ötekileştirmeme konusu kendisini aşanların benimsediğini düşünüyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Eğitimden kastım diplomalar değil.Diplomalar kişinin kendini eğitmesi için maalesef yetersiz.Eğitim,kişinin kendini fark etmesi doğrultusunda olan bir şey.Nice üniversite mezunları var ki kendini bilemeyen :) Sevgiyle kalın :)

   Sil
 20. önceki veya sonraki yazına nerden geçiyoz yaaa karıştırdım beeen :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Valla ben de yeni halini yeni çözüyorum :( Dilerim bulunur kolayca :(

   Sil
 21. Dilerim dilekleriniz gerçek olur. Ki bircogumuzun isteğinin bu yönde olduğunu düşünüyorum. :)

  YanıtlayınSil
 22. Eğitim seviyesi konusuna yorum yapamıyorum halimiz içler acısı,tüm kültürleri öğrenmek müthiş bir deneyim olurdu...
  Siz tam bir meslek aşığısınız.Keşke herkes işine bu kadar tutku duyup bu kadar sahiplenebilseydi o yönden size hayran olmamak elde değil.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnsanları seviyorum ve gelişimin hep beraber olması gerektiğini düşünüyorum.Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum :)

   Sil
 23. Blog düzeniniz çok iyi olmuş.
  Oh be aradım mı? Bulmak istiyorum,yoksa sonra unutup başka bloglarda kayboluyorum.
  MİM 'le sizi daha iyi tanıdım,algılarım yanılmamış,
  İyi tanımışım sizi çünkü yayınlarınız samimi ve özgün,
  Öyle yani size ait.
  Başarılarınızın devamınnı dilerken,
  Umarım hayalleriniz gerçekleşir.
  Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum.Blogun yeni haline hala alışamadım.Değişim konusunda biraz dirençliyim :) Sevgiyle kalın :)

   Sil
 24. İnşallah tüm dünyada ve ülkemizde seminer yapma hayalin gerçekleşir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ankara'da veriyorum ama dilerim başka şehirlerle de verebilirim :) Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 25. inşallah dilediğiniz seminerler gerceklerşir

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.