Kitap Önerisi Evinizdeki Terapist

Sizlere yeni kitap önerim Evinizdeki Terapist.Kitap önerileri yapmadan önce sizlerin rahat anlayıp uygulayabileceğiniz kitapları seçmeye dikkat ediyorum.Fazla teknik ya da ruhsal ifadelerin bulunduğu kitapları okurken sıkıntı yaşamanız istemiyorum.Bu kitap,içinde bir çok uygulamaları olan bir destek kitabı.Size sıkıntıya düştüğünüz konuyla ilgili formlar doldurtuyor.Sonra o formların üzerinde sizi çalıştırıyor ve bakış açınızdaki değişimi görmenize yardım ediyor.Kaygı düzeyini düşürmede ve depresyonda size destek olabilecek bir kitap.Tabi ki kitapta verilen ödevleri yapmanız ve çalışkan bir öğrenci gibi davranmanız şartıyla.Yıllarca negatif bir çok şey biriktirdiğimiz için değişim kolayca olmuyor.Çabalamak,sarf etmek ve uğraşmak gerek.Bazen kişinin kendini fark etmesi ve  kendi çözümünü kendisi bulması gerekir.O yüzden bu tür kitapların size faydalı olacağını düşünüyorum.
Kitapla ilgili yorumlar da şöyle ;
-Kitap içerisindeki örnek anlatımları birlikte etkili olmuş. Kitap bence bir kez okunup daha sonra yasanılan sorunla yüzleşip verilen formlar uygulanarak yol alınabilir diye düşünüyorum. Kişinin kendi ile yüzleşmesine iyi bir yardımcı.
-Birçoğumuz depresyon geçiriyoruz aslında bir uzman yardimi olmadan kitaplardan bu desteği alabiliriz tavsiye ediyorum.
-Kendi duygu ve düşünceleri ile ilgili merakı olan herkesin okuyup uygulama yapabileceği türden bir bilişsel terapi kitabı
-Kaygı ve düşünce bozukluklarının günlük hayata olumsuz etkilerinin giderilmesi için Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamasını, okura karşısında terapist varmış gibi hissettirerek öğreten bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim.
-Terapi göremeyenler için bir başlangıç kitabı olabilir , İyi Hissetmek kitabıyla beraber kullanıldığında hayli yarar sağlayabilir. Kendi kendine çalışmayı sevenler , ki ben de öyleyim, bu kitap sizin için.
-Psikolojik danışman gözüyle okuduktan sonra böyle yazarlara gerçekten çok ihtiyacımız olduğunu kendim ve halkım adına düşünüyorum.çünkü masrafsız bir insanı tedavi edebilecek bir kitap ve önerdiğim bir insana gerçekten de çok faydası oldu.

Kitap hakkında olumsuz yorum göremedim ben.Şunu da belirtmeliyim ki  psikiyatrik sorununuz varsa uzman desteği mutlaka almalısınız.İlaç kullanıyorsanız,ilaçları kafanıza göre kesmemelisiniz.Dediğim gibi bu kitap sadece destek kitabı :)Sizlere de faydalı olmasını yürekten diliyorum.
Sağlıklı bir toplum olarak yaşayabilmek umuduyla...
Kitap Önerisi Evinizdeki Terapist Kitap Önerisi Evinizdeki Terapist Reviewed by Yurdagül Çelik on Ağustos 21, 2016 Rating: 5

18 yorum:

 1. Toplum hasta... :) aylık bebekler biçare :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dilerim önerilerim dikkate alınır.Yapabildiğim kadar ücretsiz seminer vs devam edeceğim.Ücretsiz olmasına rağmen talep bile yok :(

   Sil
 2. Ben de en son PSYQ ev tipi psikoloji laboratuvarını okudum... Bu kitapta destek kitabı özellikle kendini daha iyi tanımak için... Evinizdeki Terapistide okuyacağım... Teşekkürler öneri için... Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O kitabı bilmiyordum.Ben de ona bakayım :) Sevgiyle kalın :)

   Sil
 3. İlginç bir kitaba benziyor. İlk fırsatta okuyacağım. Teşekkürler:)

  YanıtlayınSil
 4. Not aldım.Hemen alıp okuyacağım.Teşekkürler.Sevgiler :)

  YanıtlayınSil
 5. Bu tür kitaplara nedense hep uzak durdum. Şunu yap şunu yapma, orada öcü var, "uf olursun" gibi laçka kitaplar okumuş 3-5 tane beni soğutmuştu. Psikolojik deneyler ve araştırmalar içeren kitaplar daha çok hoşuma gidiyor. Bizi her şeyden soğuttular gerçekten de...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yooo yooo Mustafacağım,kişisel gelişim zırvası değil bunlar.Bunlar hocalar tarafından yazılmış,kendindeki değişime yardım eden teknikler veriyor.Valla ilk önce kendi üzerimde deniyorum teknikleri.Öylesine kitap tavsiye etmiyorum :)

   Sil
 6. Güzel paylaşımlarını mümkün olduğunca takip ediyorum. Uygulamaya da çalışıyorum inan. Çünkü biliyorum gerçekten bizlere faydalı olmak istiyorsun.
  Kitapları sevdiğim için kitap önerilerin özellikle ilgimi çekiyor.İlk fırsatta önerdiğin bu kitabı alıcam. Uygulamalara sadık kalındığı taktirde faydalı olacağından şüphem yok. Zaten sen önerdiysen boşuna değildir :) İstanbulda bir seminer vermeni ve o seminere katılabilmeyi isterdim. Yinede hiç olmazsa burada ortak noktalarda buluşabiliyoruz. Bazı şeyleri paylaşabiliyoruz. Bu bile güzel bir şey diye düşünüyorum.
  Ve son sözüne amin diyorum canım :)

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dün İstanbul'da yaşayan bir takipçim de İstanbul semineri olup olmadığını sordu.Ücretsiz seminer vermeme rağmen talep yok :( Dilerim destek verenler olur ve ben mümkün olduğunca çok kişiye ulaşırım.Seygiyle kalın :)

   Sil
 7. hımmm görmedim bunu. kendi kendimize terapi yaparken peki tımams :)

  YanıtlayınSil
 8. çok teşekkürler öneri için.bende psikolojik danışmanım.maalesef toplum hem okumuyor hem de dinlemiyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biz elimizden geleni yapalım de gerisi onlara kalsın :) Teşekkürler :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.