Küsmek

Küsme olgusu,kişinin zihinsel algısıyla alakalı çoğu zaman çarpıtılmış ve genelleme yapılmış bir düşüncenin sonucudur.Küslük,aslında kişinin karşı tarafa verdiği ceza değil,kendisine verdiği cezadır.Taşınan bu yük,bir süre sonra hastalanmanıza bile sebep olabilir.Bu nedenle bu yükü atmak için adım atın.Eğer cesaretiniz yoksa bayramlar bu adımı atabilmeniz için bir fırsattır.Adım attığınızda kendinizi doğru ifade edip neden kırıldığınızı karşı tarafa söylemelisiniz.Tabi ki saldıran ve suçlayıcı tarzda değil.Karşı tarafın sizin bu davranış karşısında koşa koşa gelmesini beklemeyin.Sadece adım atın ve pozitif enerjiyi harekete geçirin.Göreceksiniz ki aradaki buzlar da kırılıvermiş :) Beklentiye de girmeyin sakın.Sadece iyi niyetle hareket edin :)

Küslük konusu uzun bir konu.Ayrıntılı olarak eşler arasındaki küskünlüğü anlatacağım bir gün.Bayram vesilesiyle küslüklerin azalması amaçlı da bir yazım olsun istedim.Gerçekten küslük,en çok size zarar verir unutmayın.Barış dolu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum :)

Küsmek Küsmek Reviewed by Yurdagül Çelik on Temmuz 05, 2016 Rating: 5

8 yorum:

 1. Âşık der inci tenden,
  İncinme incitenden.
  Kemalde noksan imiş.
  İncinen incitenden.
  (Alvarlı Efe Hz.)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ooooo süpermiş.Değerli katkınız için teşekkürler :)

   Sil
 2. hayatta en güzel şey beklentisizlik yaaa :) bayramda küsler barışır de miiiii. barışsın herkees :)

  YanıtlayınSil
 3. Küsmek bir hastalık bence bir kere başlandımı tamam devamı geliyor.. Bu bayram herkes barışır inşallah

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sağlıklı bir davranış olmadığı kesin ama hastalık demek biraz haksızlık olur sanki:) Sevgilerimle :)

   Sil
 4. Bazen kırılıyor işte insan öylesine. Hani gönül en çok sevdiğine küsermiş ya ondan. Yani bazen yanlış olduğunu bilsekte, gönül söz dinlemiyor kırılıveriyor. Hem sadece insanlarmı küsüyor birbirine, bazen, hatta çoğunlukla devletler küsmüyormu birbirine?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne insanların küsmesini ne de devletlerin küsmesini uygun buluyoruz.Sadece insanlar küsüyor.Siz hiç birbirine küsen hayvan gördünüz mü? Küslük negatif ve gerçekten zarar veren bir olgu.Umarım küsmeden kendimizi doğru ifade ettiğimiz günler yaşarız.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.