Kitap Önerisi Acı Anıları Silmek

Bu kitap,EMDR denilen bir teknik kullanılarak kişinin geçmişteki acı anılarını silmeyi anlatıyor.Türkiye'deki 1999 depreminde deprem mağdurları dahil,dünyada milyonlarca insanın fayda gördüğü bir terapi yöntemi.
duygusal engeller ve kötü ilişik seçimleri sizi esir mi aldı?Sorun işlenmemiş anılar,çözüm ise EMRD olabilir.Dr.Francine Shapiro pratik yöntemlerini bu kitapta anlatıyor.


Kitapla ilgili bir kaç okuyucu yorumunu paylaşmak istiyorum;
lk başlarda çok teknik ve akıcı gelmese de sonlarına doğru kendinizden mutlaka bir şey bulup öğretilerini uygulamaya karar veriyorsunuz.
-Bu kitabı teknik öğrenme düşüncesiyle okursanız beklediğinizi bulamayabilirsiniz.. Küçük egzersizler var ama onun dışında tamamen bilgilendirici bir kitap.. Zaten tekniğin uzmanlar tarafından uygulandığını söylüyor.. Yine de çok şey öğretiyor ve insanı umutlandırıyor.. Bence önemli bilgiler barındırıyor ve kesinlikle okunmalı..
-Asla aklımdan silemeyeceğim sandığım kötü anılarımı silmenin bir yolu olduğunu öğrendiğim için bu kitap benim için oldukça faydalı oldu.Bilinçaltı çalışmaları çok detaylı anlatılmamış olmasına rağmen birçok egzersiz öğretiyor. Psikolojiye de özel ilgisi olan biri olarak sürükleyici bulduğum bir kitap. Tavsiyedir.
-Kitapta uygulamalar tam olarak anlatılmamış ... özelllikle de kişinin kendi bilinçaltı çalışmalarını nasıl yapabileceği ayrıntısı çok güdük kalmış ama yine de etkileyici hatta benim açımdan sürükleyici bir kitap :)
Yorumlarda da söylenildiği gibi bazı bilgiler tam olarak anlatılmamış fakat,kendinizi fark etmeniz açısından pratik teknikler veren güzel bir kitap :) Keyifli okumalar....
Kitap Önerisi Acı Anıları Silmek Kitap Önerisi Acı Anıları Silmek Reviewed by Yurdagül Çelik on Temmuz 21, 2016 Rating: 5

19 yorum:

 1. Hocam kesin silme mümkün mü? ya da acaba o acıları kabullenip yok saymamı yapılan, yapılan tahribatı kabullenip daha derin travmalar yaratmaması için o zamanı yaşatarak onarma mı?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında silmekten kasıt,o acıyla ilgili nötr olabilmeyi öğrenmek.Durumu kabul etmek,deneyim olarak görmek,acı modundan vazgeçmek :)

   Sil
 2. İhtiyacı olanlar kesinlikle değerlendirmeli bence :)

  YanıtlayınSil
 3. Hocam tavsiye ettiğiniz bütün kitapları okumak istiyorum her yerde bulabilecek miyim yoksa netten mi siparis etmemiz gerekiyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her yerde var.Nereden isterseniz sipariş verebilirsiniz :)

   Sil
 4. "Durumu kabul etmek,deneyim olarak görmek,acı modundan vazgeçmek."Diyorsunuz ya insan bunu tedavisiz,yardımsız ne kadar aşabilir merak ederim.Ya da başarabilir mi ?
  Bilgi verirseniz sevinirim.Kitap okumakla,silmek bu kadar kolay olur mu ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sadece kitap okumakla tabi ki olmaz ama bu tip kitapları okumak size destek olur.Ben kendi adıma yaşanılan her şeyi deneyim olarak görmeye çalışıyorum.Eğer bakış açınızı süreç içinde revize edebilirseniz bunu başarabilirsiniz.

   Sil
 5. Teşekkür ederim.Haklısınız,zaman içinde değerlendirdiğimde,zaman en iyi ilaç.
  Gibi görünüyor.
  O nedenle dilerim ülkemizde yaşanan acılar artık biter.
  Zamanımız kalmadı ne yazık,mutlulukları yaşayamaz olduk.
  Ertelenen mutluluklardan,mahrum kalmak ayrı bir travma yaratmak üzere ben de şahsen.
  Bu olağan üstü günleri,normal bir süreçmiş gibi yaşayanlar mı normal,ben mi anormal bilemiyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zaman tabi ki önemli ama duygulara basmadan, duyguları da yaşayarak çözmek gerek.Eğer bastırılırsa ilerde bir çok hastalık oluşabilir :(

   Sil
 6. Severim böyle kitaplar okumayı aslında yaşam şeklimizin belirlediği hayattaki bazı yaşanmışlıklardan ders çıkarılması da gerektiğini düşünüyorum tabi büyük dengesizliklerin dışında sonuçta insanız her duygu bizler için dozunda yaşamak lazım.Esen kalın.

  YanıtlayınSil
 7. iyiymiş valla herkes silmek ister sanırım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Geçmişe takılınca geleceği yaşamak pek mümkün değil :(

   Sil
  2. Geçmişe takılınca geleceği yaşamak pek mümkün değil :(

   Sil
 8. Kaçırdığım bir paylaşım olmuş. Sanırım benim bu kitabı okumaya çok ihtiyacım var. Teşekkürler canım. Sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim ablacığım :) Kocaman sevgilerimle :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.