Mizah

Hepinize Merhaba....Ülkemde böyle sıkıntılı günler yaşanırken,hepimiz birey olarak söylenmek,sağda solda lanet okumak yerine bence üzerimize düşenleri yapmalıyız.Kırkırtıcı söylemler,maalesef daha çok ayrışmamıza neden olur.Mesela birey olarak böyle bir günde survivor izleyip,reyting rekorları kırdırmayın programa.İmkanınız varsa mağduriyeti olan insanlara maddi manevi yardım edin.Düşünün bakalım birey olarak,bu ülke için ne yapıyorsunuz?Ben,kendi adıma ücretsiz seminerlere devam ediyorum,farkındalık için yazıyorum,bana yazan insanlara yardım etmeye çalışıyorum.Psikolojik olarak bu insanlar hangi psikolojiyle bunu yapıyor?Uzmanlar da bu tür şeylerin nedeni araştırmalı mesela.Bu bakış açısıyla bakarsanız,çözüme daha kolay ulaşırız diye düşünüyorum.Umarım beni anlamışsınızdır.Sevgiyle kalın...
Mizah Mizah Reviewed by Yurdagül Çelik on Haziran 30, 2016 Rating: 5

17 yorum:

 1. Ben ülkem için dürüst ve çalışkan bir nesil için iki tane evladımı layığıyla yetiştirmeye çalışıyorum. Umarım bunu başarabilir vatana millete hayırlı evlat olurlar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sağlıklı ve bilinçli nesiller tabi ki çok önemli.Kolaylıklar diliyorum size :)

   Sil
 2. Sizde Blogger' da benim gibi yenisiniz. Bu yolculuğa başlarken amacınızın psikolojiyle ilgili paylaşımlar yaparak farkındalığın artmasını sağlamak olduğunu söylemişsiniz. Bence bunu büyük ölçüde başarıyorsunuz. Hem de işin içine birazda mizah katarak :) Herkes elinden geldiğince faydalı bir şeyler yapmaya çalışsa , bütün dünya buna inansa, şarkıdaki gibi hayat bayram olsa. Ne güzel olurdu :)

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Facebooktaki bu paylaşımım pek anlaşılmamıştı ama siz bloger arkadaşlarımın beni anlamasına mutlu oldum.Hep beraber ilerleyeceğiz inşallah :)

   Sil
 3. Kesinlikle haklısınız, herkes üzerine düşeni yapmalı, yapabilmeli. Bir taraftan da üzerine düşeni yapmayı beceremeyen yöneticilerin farkında olmalı, millet olarak eleştiri ve tepkisini ortaya koyabilmeli. Zira sebep oldukları yönetim problemlerini çözecek olanlar yine yöneticilerdir. Tabi bizim de halk olarak olayların iç yüzünü anlamaya çalışmamız gerekiyor. Sevgiler ❤

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlk önce kendimizi fark edelim dışarıyı etrafı suçlamadan önce kendimizden başlayalım istiyorum.En zor kısmı da bu sanırım.Bilinçlendikten sonra da gersi gelir diye düşünüyorum.Sevgilerimle :)

   Sil
 4. Merhaba iade-i ziyaret :) Yazınızla duygularınızı çok güzel ifade etmişsiniz. Duygularımıza da tercüman olmuş tabiri caizse. Geçmiş yazılarınızı da en kısa zaman da okuyup takibe alıcağım inşallah. Mobilden bloga girmek hiçte prarik değil ne yazık ki, sevgiler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.Dilerim paylaşımlar faydalı olur :)

   Sil
 5. Üzerime düşeni yaptığıma ama her zaman ne yaparsak yapalım hep eksik kalacağımızı biliyorum .Bizlere teslim edenlerin yaptıklarıyla kıyaslanamaz bile o yüzden çabalamaya da devam ediyoruz.
  harika başlıklar açıyorsunuz ,Kimsenin önün de el pençe durmadfan hep yeni adımlar atabilmek zorundayız. sevgiler.

  YanıtlayınSil
 6. Çok güzel aciklamissiniz . Hangi psikoloji ile yaptıklarını anlamaya çalışalım denildiğinde bile elestiriliyoruz çoğu zaman. Haklılık payı aramak ya da suçlamak en kolay iştir. Lanetlemenin yüz yıllardır bir işe yaramadigını gördük. Son 30 40 yıldır da bireysel olarak hep beraber bu sıkıntıya acıya ortağız. Ama bir olup çözüm üretmeye bir türlü adım atamadik. Umarım cocuklarımiz için bu beraberligi olusturabiliriz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim yazdıklarımı anlayan insanların olması umudumu arttırıyor.Demek ki olacak bu iş diyorum :) Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 7. bizim ülke insanı çok tepkisiz olduk hepimiz yaaa :)

  YanıtlayınSil
 8. Bu soruyu sorup cevabı verdikten sonrası çok önemli.

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.