Kitap Önerisi Kariyer Dolmuşu

Bugün size önereceğim yeni kitap kariyer dolmuşu.Eminin çok az kişi bu kitabı duymuştur.Bir kaç ay önce Kariyer Danışmanlığına takmıştım.Kariyer Danışmanlığı aslında ülkemizde olması gereken bir meslek.Sadece meslek seçimi için değil,çalışırken de işle ilgili sıkıntılarınızda ya da emekli olduğunuzda ihtiyaç duyulacak bir şey.Hayatınızın uzun süresini çalışarak geçirdiğiniz için yaşam kalitesi için de önemli bu danışmanlık.Her neyse konuyu uzatmayım.Kariyer Danışmanlığı ile ilgili kendimi geliştirmek için fark ettiğim ve alıp okuduğum bir kitap.Kitabın fiyatı da 8 tl civarı.Baya ucuz :)
Kitabın ilk bölümünde hayata dair değerleriniz sorgulanıyor.Bu değerlerin farkına varıldıktan sonra potansiyelinizi görüyorsunuz.Daha sonra teknikler ve takdiklerle kitap ilerliyor.
Kitabı çok hızlı bir şeklide okuyup notlar almıştım.Bu kitabı sadece meslek seçeceklere değil herkese öneriyorum çünkü etkili iletişim,korkuları yenme gibi bir çok konuda yararlanabileceğiniz bilgiler var.
Keyifli okumalar....
Kitap Önerisi Kariyer Dolmuşu Kitap Önerisi Kariyer Dolmuşu Reviewed by Yurdagül Çelik on Haziran 14, 2016 Rating: 5

4 yorum:

  1. Ben söylediğiniz gibi duymamıştım kitabın adını :) bence kariyer danışmanlığı şu an tam da yapılması gereken iş... takipteyim :) sevgiler

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Kariyer Danışmanlığı aslında önemli ama üniversiteden hocamızla da konuşmuştum ülkede farkındalık bu anlamda biraz düşük,Avrupada olsan bu alanda başarılı olabilirdin,Türkiye'de zor demişti.

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.