Karne Günü

Bugün karne günü.Çocukların başarılarında da başarısızlıklarında da onları motive etmek,her zaman onları sevdiğimizi,onların yanında olduğumuzu göstermek gerekir.Karnelerin iyi olması,tüm hayatlarında da başarılı olacaklarının göstergesi değildir.Onların öz güveni olan,ne istediğini bilen,başarısızlıklarından ders çıkarıp yoluna devam eden,sosyal iletişim yönü kuvvetli insanlar olabilmeleri çok daha önemlidir.Sağlam kişilik yapısına sahip olan insanlar,hayatın her döneminde başının çaresine bakabilirler.Dipnot olarak bu hatırlatmaları yapayım dedim 
Karne Günü Karne Günü Reviewed by Yurdagül Çelik on Haziran 17, 2016 Rating: 5

6 yorum:

 1. Başarı duygusu insana güç veren, motive eden bir duygu. Bu çocuklar için okul hayatında da böyle. Fakat sizin de dediğiniz gibi karnelerin iyi olması onların tüm hayatlarında da başarılı olacağının göstergesi değil. Zaman içinde başarı düşebilir, yaşanan olaylar çocuğun kişiliğini olumsuz etkileyebilir. Öncelikli eğitimin aile içinde olduğunu düşünecek olursak okul karnesinden önce çocuğun kişilik karnesinin sağlıklı ve başarılı olması daha önemli diye düşünüyorum. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Faydalı oldu ve ilgiyle okudum. Teşekkürler :)

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Değerli katkınız için ben de size teşekkür ediyorum.Sevgiyle kalın :)

   Sil
 2. Sözlerinizin tümüne yürekten katılıyorum. Çocukların karnelerine verilen bütün tepkilerin tamamen onların geleceği kaygısından kaynaklanıyor olduğunu düşünüyorum ama bazen o kadar ileri götürülüyor ki düzgün bir gelecek sağlayalım derken geleceklerini karartabiliyoruz :( .

  YanıtlayınSil
 3. Kesinlikle katılıyorum sevgilerimle. Tüm öğretmen ve öğrencilere geçmiş olsun. İlk dönem bitti...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yeni yazı yazdım yarın için.Yorumunuzu görünce panik oldum erken mi yayınladım diye 😂😂 Sevgilerimle...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.