Doğru Tercih

Gençlerimiz sınavlara girdi iyice kafaları karıştı.Onları şimdi de yeni bir süreç bekliyor.Doğru tercih yapmak önemlidir.Bununla ilgili News Pdr Dergisindeki yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.
http://newspdr.com/m_54_dogru-tercih.html
Doğru Tercih Doğru Tercih Reviewed by Yurdagül Çelik on Haziran 23, 2016 Rating: 5

14 yorum:

 1. İnsanın neredeyse bütün hayatını etkileyen en önemli kararlardan biri. Kişi sevdiği işi yaparak hayatını kazanıyorsa bu kişinin kendine verebileceği en güzel armağanlardan biridir diye düşünüyorum. Günümüz hayat şartlarını ve eğitim sistemimizi düşünecek olursak bu pekte kolay görünmüyor. Yine de, imkansız değil.
  Yazınızı okudum. Teşekkürler :)

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dğerli katkınız için teşekkürler :)

   Sil
  2. Keşke gençlerimiz hayatlarının en önemli kararı olan tercihlerini yaparken gerçekten hayallerinde ki amaca yönelebilseler ama maalesef sistem yüzünden puanlara esir düşüyorlar.
   Önerileriniz çok yerinde ve önemli çok teşekkürler.

   Sil
  3. Biraz daha farkındalık katmak amaçlı yazdım.Dilerim faydalı olur :)

   Sil
 2. Gençler için çok üzülüyorum. Onlar ne istediğini değil de çok ne istemesi gerektiğini düşünmek zorunda bırakıldı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sanıyorum yanlış öğretiyor ve yanlış eğitiyoruz gençleri :(

   Sil
 3. pdr dergisi yazını okudum. ah bizim ülkede tercih işi zor yaa. kimse ne istediğini bilmiyor ki. bizde abd avrupa kültürü yok ne yazık ki. her şey körlemesinee :) yazık insanımızaaa :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biraz okullarda rehberlik çalışmalarının da yetersiz olduğunu düşünüyorum.Herkes üzerine düşen görevi yapsa,gençler yönlerini daha kolay bulur bence :)

   Sil
 4. bizde büyükler hep kötü model yaa gençlere :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her şey birbirini etkiliyor.Fark edip düzeltme yapmak gerek :)

   Sil
 5. Herkes çok şey biliyor ama ! uygulamaya gelince ne oluyor ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Değişim bir günde olmuyor.Fark edip eksiklikleri yavaş yavaş değişime gitmek gerek.Herkes kendinden sorumludur.Sevgilerimle :)

   Sil
 6. Gerçekten çocukların hali böyle:) doğru tercih yapmak en önemli şey ben yıllar önce yani 17 yaşındayken yapamadım, yıllar sonra kendi tercih ettiğim sevdiğim bölümü kazanmak için olmadık yaşta öğrenci oldum. E aslında akıl karı değil tabii..:( şimdi hep gençlere gerçekten deliler gibi yapmak istediğiniz, yetenekli olduğunuz şey neyse onla ilgili okuyun ya da o yetenekli olduğunuz şeyle ilgili bir işe girin çalışın illa üniversite okumak zorunda değilsiniz diyorum. Yani belki sesi güzel şarkıcı olacak, konservatuvara gitse ne olur, gitmese ne olur Sinatra konservatuvar mı okudu?:) ama çoğunluk beni anlamıyor:(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle size katılıyorum.Sevmediğiniz işi en az 20 yıl yapacak olmak,insanın hayatında iyi bir süredir.Ben de yeğenlerimi yönlendirirken,illa üniversiteye kapak atın diye yönlendirmiyorum.Çünkü ben,sorunu çok uzun yıllar yaşadım :) Sevgilerimle :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.